Skocz do zawartości

Zdjęcie

Buhaje HF

3930 odpowiedzi na ten temat

#1961 Share case11

case11

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 21 postów

Napisany 23 listopad 2013 - 14:40

Buhaje HF Co sądzicie o byczkach Goldmine, Terror, Magnetism, July z ABS?? warto nimi kryć???

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Buhaje HF Dzisiaj, 05:27
  •  

#1962 Share tycha

tycha

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 177 postów

Napisany 23 listopad 2013 - 15:08

Buhaje HF Cieliczka po buhaju US-139025154 LOFTY .Boje się ,że bedzie strasznie mała bo jest od jałówki .Chociaż jak na jerseya nie jest mala ma 35kg i odziwo maść jak jersey w pierwszym pokoleniu.

#1963 Share komodo

komodo

Hala Madrid :-)

• Members
  • PipPipPip
  • 1263 postów

Napisany 24 listopad 2013 - 20:39

Buhaje HF bo jerseye maja silne geny i w 90% rodza sie w umaszczeniu rudym albo cale czarne a to ze od jalowki to ja zawsze zostawiam po jalowce bo krow sie nie kryje i wcale nie sa takie male

#1964 Share poziomka

poziomka

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 304 postów
  • Zainteresowania:bydło mleczne

Napisany 24 listopad 2013 - 21:09

Buhaje HF U nas jak twierdzi insyminator jest w stadzie jerseye , nie możemy potwierdzić tego w 100% bo cielak jest po byku ze wsi i nie znane jest jego pochodzenie ,jak na swój wiek ta jałówka jest dosyć mała a inne hf o wieku takim jak one są dużo większe

#1965 Share akernolat

akernolat

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 604 postów

Napisany 26 listopad 2013 - 15:22

Buhaje HF jutro mam zamiar jechać do Konrada kupić krowy pierwiastki z Danii, po jakich ojcach polecacie kupować?

#1966 Share zetorr6441

zetorr6441

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 570 postów

Napisany 26 listopad 2013 - 16:31

Buhaje HF masz pierszeństwo wyboru??? czy tak o
Po takich co zwiekszaja duzo mleka ale jesli to krowy to na ojca juz bym tak nie patrzył tylko na jej potencjał czyli wymię czy równe a nie po przejsciach i oczywiscie mleko bo juz bedzie po pierwszym udoju zapewne.
Jaka cena teraz??

#1967 Share Emilas21

Emilas21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 111 postów

Napisany 26 listopad 2013 - 18:59

Buhaje HF co myślicie o buhaju Behobia ?? http://www.genetyka....iszpanski-lider

#1968 Share poziomka

poziomka

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 304 postów

Napisany 26 listopad 2013 - 19:10

Buhaje HF
akernolat uważaj na konrada bo to cwana bestia .Bo on ma niby krowy z zagranicy z papierami a papierki są robione przez niego w polsce to nie kiedyś że konrad miał dobre krowy ,mój kolega brał kiedyś od niego jałówki i teraz i jest różnica , a ma porównanie bo brał wieksze ilości a nie po jednej :)

zetorr6441 cennik masz na stronie konrada wystarczy wejśc na ph konrad

Emilas21 myślę że jeśli zależy Ci na skutecznej wzwyżce w mleku to zapewne takowa będzie bo oferowana jest aż w 2tys kg ,cechy ogólne ma dobre ,szczegółowe również dobre.To tylko moje zdanie i reszta może się z tym nie zgadzać.

#1969 Share zetorr6441

zetorr6441

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 570 postów

Napisany 26 listopad 2013 - 19:35

Buhaje HF Poziomka cennik na stronie jest tylko orientacyjny w rzeczywistości cena jest zależna od sztuki kraju pochodzenia ilości itd.
a w te podrabianie papierów nie wierzę sam mam kilka od nich i jestem z nich bardzo zadowolony. A pyzatym po co było by im podrabiać papiery skoro te krowy sa rozkupione w przeciągu dnia. Podobne mówia o Lizie ,że niby tez papiry podrabiaja, byłem sam na aukcji w osnabruku i wiem że to nie prawda bo jakie kupili takie i przywiezli

#1970 Share akernolat

akernolat

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 604 postów

Napisany 26 listopad 2013 - 20:02

Buhaje HF krowy 7800-8300 tylko że w ciągy godziny rozkupione są wszystkie, dlatego zależy mi że ja przejrzę karty i zobacze po jakim buhaju, a tata je obejrzy... czy jest jakaś lista najlepszych buhajów, które najczęsciej stosowane są w danii?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1971 Share eMWu

eMWu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 813 postów

Napisany 26 listopad 2013 - 23:18

Buhaje HF Buhaj Behobia ma wycenę na 24 córkach, jeżeli cena jest dobra to warto brać, w innym przypadku wybrałbym coś innego.

#1972 Share szatek

szatek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 144 postów

Napisany 27 listopad 2013 - 06:04

Buhaje HF Wycena na 24 córkach to jest śmiech, a nie wycena! Osobiście uważam, żeby ocena dawała jakieś odzwierciedlenie odnośnie przekazywanych cech, musi być na co najmniej 200 córkach, poniżej to troszkę niepewna sprawa. Nawet niech ma 100, albo 70 córek, ale nie 24!

#1973 Share eMWu

eMWu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 813 postów

Napisany 27 listopad 2013 - 12:04

Buhaje HF Konrad ma to do siebie, że nie podaje wiarygodności wyceny, wycena (wydajności) na 24 córkach to będzie wiarygodność w granicach 70% (jak byczki genomowe, tylko ich TPI oscyluje w granicach 2600), buhaj ma TPI 2050, jeżeli cena wynosi do 30-35zł to sam bym kupił, w tej cenie mamy buhaje 1800-1850 TPI, w najgorszym razie jego wycena zatrzyma się w tych granicach.

EDIT: wiarygodność będzie dużo niższa, wycena na 60 córkach to wiarygodność w granicach 60-65%, w przypadku Behobi wiarygodność będzie wynosić mniej niż 50%.

Edytowany przez eMWu, 27 listopad 2013 - 21:05.

#1974 Share poziomka

poziomka

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 304 postów

Napisany 27 listopad 2013 - 20:53

Buhaje HF zetorr6441 wiem o tym dobrze że cennik jest zależny od ilości.Dobrze że jesteś zadowolony ze swoich sztuk i chwała za to że są dobre .Nie wiem czemu by miał t robić tak słyszałem od wiarygodnych mi osób

Podobne mówia o Lizie ,że niby tez papiry podrabiaja, byłem sam na aukcji w osnabruku i wiem że to nie prawda bo jakie kupili takie i przywiezli

A wiec sam widzisz coś jest na rzeczy, same takie informację się nie tworzą nie są wyssane z palca w większości przypadków,być moze to są wypowiedzi które mają zniechęcić zainteresowanych wypowiedziane przez konkuręcję nie wiem ale tylko piszę co słyszałem a to wolno mi zrobić.

#1975 Share Emilas21

Emilas21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 111 postów

Napisany 27 listopad 2013 - 21:42

Buhaje HF czy ktoś zamawiał z was nasienie seksowane z wchirz jak tak to czy możecie powiedzieć jaka jest cena takiego nasienia i czy dobrze łapią po tym nasieniu.

#1976 Share waldifox

waldifox

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 95 postów

Napisany 30 listopad 2013 - 19:14

Buhaje HF Panowie powiedzcie mi jak to jest bo w końcu udało mi się otrzymać dwie cieliczki po B.G ET w sumie powinienem się cieszyć ale jest problem bo mają zaledwie po 30 kg czasami miałem większe bliźniaki jak te dwie cieliczki i się zastanawiam czy będą z tego dobre krowy czy warto je trzymać w ogóle na krowy. Wcześniej dostałem 3 byczki po tym byku i warzyły po jakieś 50 kg a te cieliczki to nie wiem jestem w szoku.

#1977 Share Matt93

Matt93

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 90 postów
  • Zainteresowania:Wędkarstwo, sport (piłka nożna i ręczna), fotografia

Napisany 30 listopad 2013 - 19:44

Buhaje HF powinno być ok, chyba że są jakieś słabe, delikatne :P

#1978 Share komodo

komodo

Hala Madrid :-)

• Members
  • PipPipPip
  • 1263 postów

Napisany 01 grudzień 2013 - 04:08

Buhaje HF

Panowie powiedzcie mi jak to jest bo w końcu udało mi się otrzymać dwie cieliczki po B.G ET w sumie powinienem się cieszyć ale jest problem bo mają zaledwie po 30 kg czasami miałem większe bliźniaki jak te dwie cieliczki i się zastanawiam czy będą z tego dobre krowy czy warto je trzymać w ogóle na krowy. Wcześniej dostałem 3 byczki po tym byku i warzyły po jakieś 50 kg a te cieliczki to nie wiem jestem w szoku.

chetnie je odkupie jesli ci nie pasuja:-)

#1979 Share waldifox

waldifox

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 95 postów

Napisany 01 grudzień 2013 - 11:04

Buhaje HF Nie są na sprzedaż bynajmniej na razie, tylko jestem ciekaw co z nich będzie i dlaczego takie malutkie.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1980 Share Emilas21

Emilas21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 111 postów

Napisany 01 grudzień 2013 - 11:22

Buhaje HF Byczki zawsze mają większą masę urodzeniową niż cieliczki. Pierwiastki rodzą przeważnie mniejsze cielęta niż krowy wieloródki, nie wiem jak jest u ciebie czy to pierwiastka czy wieloródka. Jeżeli mają po 30 kg i są ruchliwe na 100 % nadają się na chów.