Skocz do zawartości

Zdjęcie

Buhaje HF

3958 odpowiedzi na ten temat

#1921 Share zetorr6441

zetorr6441

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 572 postów

Napisany 30 październik 2013 - 12:44

Buhaje HF TOP GEN

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Buhaje HF Dzisiaj, 05:16
  •  

#1922 Share pzawel

pzawel

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 15 postów

Napisany 31 październik 2013 - 11:06

Buhaje HF jaka cena za thelo

#1923 Share zetorr6441

zetorr6441

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 572 postów

Napisany 31 październik 2013 - 11:41

Buhaje HF Jak się nie mylę to 49zł

#1924 Share eMWu

eMWu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 813 postów

Napisany 01 listopad 2013 - 11:29

Buhaje HF

Ma ktoś coś po Bakaracie? Jak u was porody z Valjeanem?

Mam cieliczkę po bakaracie, cielenie było łatwe, sama cieliczka wydaje się być żywotna, wesoła, ale w chwili obecnej bakarat to taki sobie wybór, cena sexa rozsądna, ale zwykłe nasienie bardzo drogie w stosunku do poprawy wymienia i racic.

Chciałbym ostrzec przed buhajem matrix-red, wydawał mi się anty-inbredowy z typowo czerwonym rodowodem (dodatkowo wybitnie poprawia pokrój, nogi i płodność), a okazało się, że jest wnukiem marshalla (brak o tym informacji w katalogu, ojciec marmax), niestety sprawdzone już po zakupie. Chociaż za tą cenę to fajny wybór, 37zł brutto.

Co sądzicie o diggerze? Buhaj kompletny (budowa i płodność wysoko na plusie), teoretycznie niska przewaga mleka (350 funtów), ale córki doją się tak jak po buhajach o przewadze 1300 funtów z tego samego katalogu. W sumie po co się pytam, już zamówiłem kilka porcji po 142 brutto. :)

#1925 Share stolarz88

stolarz88

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 299 postów

Napisany 01 listopad 2013 - 21:32

Buhaje HF Nie wiem czy cena Bakarata w sexie rozsądna co do jakości, bo parę złotych więcej się dorzuca i można mieć duży wybór w wielu lepszych bykach, nogi może ma słabsze ale co Ci się nie podoba w wymieniu?

Digger to typowy pokrojowiec ( Goldwyn na Outside ) faktycznie parametry funkcjonalne ma ale z tą produkcją to bym tak do przodu nie wyskakiwał że będą doić tyle co najlepsi mleczarze z WWS-u , bo w takim razie niepotrzebnie byłby określany ten parametr, a jak na syna Goldwyna to do tej produkcji mógłby trochę więcej poprawiać % białka, oprócz tego to faktycznie buhaj godny uwagi.

#1926 Share eMWu

eMWu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 813 postów

Napisany 01 listopad 2013 - 21:54

Buhaje HF Patrzyłem na ogólne indeksy, jak pisałeś w tej cenie można znaleźć lepsze buhaje, np. maritime (115zł). Cena zwykłego to nieporozumienie, za jedną słomkę bakarata można mieć 2 słomki porównywalnego jammina itd. Aha, cena diggera oczywiście za nasienie seksowane.

#1927 Share Borubar

Borubar

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 87 postów

Napisany 01 listopad 2013 - 22:09

Buhaje HF Jakie nasienie seksowane polecacie z wchirz, ostatnio brałem Cantora w sexie za 80zł czy to był dobry wybór. Polecali mi na powtórki Bzika za 15zł czy opłaca się brać ?

Jeszcze jakie polecacie byki z wchirz oprócz Valjean którego posiadam.

Edytowany przez Borubar, 01 listopad 2013 - 22:11.

#1928 Share Emilas21

Emilas21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 111 postów

Napisany 02 listopad 2013 - 20:03

Buhaje HF Jeżeli masz dostęp do buhajów z wchirz to polecam Champ Euro typowy pokrojowiec PF 119 i to wiarygodna wycena bo za każdym razem indeks mu się zwiększa :P Godny uwagi jest napewno Carraso, Cupidon, Hobbit,Caporal.

#1929 Share kombinat

kombinat

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 254 postów

Napisany 02 listopad 2013 - 21:43

Buhaje HF Champ-Euro - pokrój super ale produkcja też nie najgorsza: http://www.mchirz.pl/buhaje/mleczne
Celowo podałem link do strony MCHiRZ bo to jest buhaj z tej stacji a nie z WChIRZ.

#1930 Share DanielFarmer

DanielFarmer

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 716 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja,rolnictwo,

Napisany 03 listopad 2013 - 13:11

Buhaje HF Emwu cena za diggera z wwsu to cena dla kowalskiego czy juz z nimi od dawna współpracujesz?bo w cenniku sporo wyzsza

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1931 Share eMWu

eMWu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 813 postów

Napisany 03 listopad 2013 - 14:26

Buhaje HF Pierwsze zamówienie od dwóch lat (w tym czasie zbliżyłem się do konrada), cena tak niska, bo do Polski sprowadzono go dość sporą ilość dla jakiegoś gospodarstwa, przedstawiciel do mnie w tej sprawie zadzwonił (tydzień przed tym się już o diggera pytałem, wtedy nie było) i załapałem się na niższą cenę.

A wcześniej oferowano mi massive'a(bardzo porównywalny) za 152/ ew. za 2 sztuki seksowanego massive'a w pełnej cenie jedna sztuka zwykłego nsienia gratis (przy zamówieniu min. 4 sztuk). Zawsze można coś na nasieniu seksowanym utargować, nie wliczając do tego planeta, dla niego słabsze rabaty. :) Od stycznia bedzie wysyp jego synów wycenionych genemowo, nie wiem tylko, czy będą oferowane w nasieniu seksowanym.

#1932 Share ChudyxD

ChudyxD

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 242 postów

Napisany 03 listopad 2013 - 21:05

Buhaje HF Dziś w końcu ocieliła się krowa zacielana Paramount :)

#1933 Share luuuuk

luuuuk

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 123 postów

Napisany 05 listopad 2013 - 18:22

Buhaje HF witam, co byscie wybrali na sztuke o. Stabilo , om Faber . wydajnośc około 8200, duża sztuka około 800kg. mam kilka pomysłów: Lancaster, Dartek, Tonton albo z Konrada Exces, Gunski?

#1934 Share kombinat

kombinat

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 254 postów

Napisany 09 listopad 2013 - 11:43

Buhaje HF Z tego co wiem to Stabilo i Faber to RW a więc ja bym szedł dalej tą linią - polecam np Levanta - w MCHiRZ jest za ok 60-70 zł a to ojciec buhajów a więc najwyższa póła.
Jeśli miałbym Ci polecić coś z tych buhajów które wymieniłeś to zdecydowanie Lancaster - jeśli masz dostęp jeszcze do nasienia tego byczka to jesteś szczęściarzem, bo już od dawna w Łowiczu Lancaster niedostępny.

Edytowany przez kombinat, 09 listopad 2013 - 11:44.

#1935 Share tebo

tebo

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 73 postów

Napisany 09 listopad 2013 - 21:13

Buhaje HF Pierwsze wycielenie po Marjonie poród normalny bez problemów,tylko że byczek ale następne pod koniec listopada więc może będzie lepiej.

#1936 Share luuuuk

luuuuk

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 123 postów

Napisany 11 listopad 2013 - 12:05

Buhaje HF u mnie inseminator jeszcze go ma i dwa razy juz probowal i nic..

#1937 Share stolarz88

stolarz88

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 299 postów

Napisany 12 listopad 2013 - 21:15

Buhaje HF No i kolejna czarna cieliczka po BG, od krowy która miała 3 byki, a teraz taka niespodzianka :)

#1938 Share Maria88

Maria88

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 16 postów

Napisany 15 listopad 2013 - 10:33

Buhaje HF eMWu też zamawiałam Diggera-sex... była na niego promocja przez chwilę tak jak piszesz, ale ceny w katalogu (jak i ceny podawane przez przedstawiciela) są cenami NETTO (tak jak w innych firmach),a nie ceną brutto jak piszesz... ;)

Wybór buhaja myślę,że bardzo dobry:
budowa + płodność (największa) +łatwe wycielenia (najłatwiejsze jakie mają w katalogu) +długowieczność (też jedna z największych) + jedne z najniższych komórki somatyczne, więc przewagę mleka bez rewelacji można mu wybaczyć ;)
TPI powyżej 2000 za taką cenę (podkreślam jeszcze raz NETTO) dla mnie w sam raz ;)

#1939 Share KARGO

KARGO

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1161 postów
  • Zainteresowania:technika rolnicza , produkcja zwierzęca

Napisany 15 listopad 2013 - 12:21

Buhaje HF Wydaje mi się ze raczej to cena brutto bo co to niby za promocja miala by byc ?? W Konradzie za 110zł masz Kamika 2055TPI a za Allemara 2072tpi z semenzo placiłem 130zł ceny netto

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1940 Share eMWu

eMWu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 813 postów

Napisany 15 listopad 2013 - 22:47

Buhaje HF Z tego co pamiętam, to na fakturze podana była cena brutto 142zł, sprawdzę to, ale dopiero w poniedziałek. :)

No faktycznie, cena bez szału, ale buhaj jak piszesz bardzo dobry. Porównywalne buhaje u konkurecji: Surefire 150zł brutto, Superstition 195zł brutto, wiem, bo płaciłem, a raczej rodzice. :)