Skocz do zawartości

Zdjęcie

Buhaje HF

3959 odpowiedzi na ten temat

#1681 Share KARGO

KARGO

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1163 postów
  • Zainteresowania:technika rolnicza , produkcja zwierzęca

Napisany 09 lipiec 2013 - 18:56

Buhaje HF No tak na pewno twoj pomiar u ciebie w oborze robiony przez ciebie jest bardziej obiektywny niż u mnie robiony prze osobe postronna hehe to tak samo jak historie Rmiecza które kazdy moze zanegować bo nie masz zadnych dowodów a na pewno nikt nie pojedzie do ciebie liczyc krowy wiec mozesz mieć fakture na każda kwote choć ja ci wierze bo piszesz z sensem ale wkurza mnie jesli ktoś sugeruje ze jestem kłamcą którym na pewno nie jestem bo nie mam potrzeby wywyższenia sie bądz dowartościowania

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Buhaje HF Dzisiaj, 03:24
  •  

#1682 Share stolarz88

stolarz88

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 299 postów

Napisany 09 lipiec 2013 - 19:51

Buhaje HF A no to w takie 70-80% to wierzę :) No to to się nie nazywa skuteczność inseminacji, no ale nieważne. To życzę takiego wzrostu o jakim mówisz, jak dobrze żywisz to wraz ze wzrostem wydajności powinna iść poprawa płodności.

#1683 Share tebo

tebo

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 73 postów

Napisany 09 lipiec 2013 - 20:09

Buhaje HF Wyluzujcie trochę bo jeden już tu namieszał. Powiedzcie mi lepiej taką sprawę,byłem napalony na Cupidona z Poznania,ale na wystawie w Szepietowie bardziej mi polecali Cantora ET że jest lepsz.Jakie jest wasze zdanie na ten temat.

#1684 Share komodo

komodo

Hala Madrid :-)

• Members
  • PipPipPip
  • 1266 postów

Napisany 09 lipiec 2013 - 20:48

Buhaje HF ale wiesz ze nie chodzi o to ze pomiar jest robiony przez postronna osobe tylko ze raz w miesiacu a ja dojac kilka razy w tyg widze ze niektore potafia naprawde mieszac i rozniece miedzy dniem a dniem potrafia wynosic 5-6 l po to zeby pozniej przez tydzien unormowac sie i z obserwacji wynika ze najbardziej regularne u mnie w udojach sa pierwiastki doja praktycznie jak zegarku roznice nie przekraczaja 1l miedzy udojami dane o pozostałych parametrach uwazam za wazne i pomocne i wiarygodne ale w wydajnosci z oceny poprostu nie wierze bo były pod ocena i ojciec mowi ze roznice miedzy oddanym a z oceny byly niewielkie a jak nieraz czytam gazete i z oddanego dzielone przez sztuki wychodzi 8 a z oceny mowia ze maja 10 to ja sie pytam jak to jest mozliwe ?teraz gdy praktycznie kazde gospodarstwo odchowuje na preparatach bo dawniej bylo roznie ale w przyszłym roku bede mial juz dane na papierku :)
A z ciekawosci sie spytam jak Man-Omanka w odniesieniu do Paramontki?

@Tebo nie wiem dlaczego polecali Cupidon jest lepszy ale teraz maja Hobbita w promocji sprawdzony juz buhaj w wielu wycenach

#1685 Share KARGO

KARGO

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1163 postów

Napisany 09 lipiec 2013 - 21:22

Buhaje HF Paramontka ładnie zaczeła ale po 3 miesiącach zeszła do 30l i nadal tak doi ale ma dobre parametry, omanka zas na odwrót zaczela od 30 ostatnio prawie 40 a teraz moze nieco wiecej badz to samo bo wymie jakby wieksze i dłuzej sie doi. Co oceny jednego miesiąca lepiej cy wyjdzie innego gorzej i wyjdzie mniej wiecej to samo problem jest w tym ze ludzie oszukują z godzina doju wiedza ze bedzie próbny udoj i wydoja godzine wczesniej niz normalnie przed próbnym badz godzine pózniej niż normalnie. Mam sasiada co normalnie krowy doi o 16.30 to jak próbny ma to dobrze po 17 zaczynał a jak rano to nie wiem bo ja tak wczesnie nie wstaje.

Edytowany przez KARGO, 09 lipiec 2013 - 21:23.

#1686 Share rolnikwdolinie

rolnikwdolinie

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 34 postów

Napisany 09 lipiec 2013 - 21:34

Buhaje HF co polecicie na córki Dempsey(wws) i Zelgadis(ABS) interesuje mnie seksowane nasienie

Edytowany przez rolnikwdolinie, 09 lipiec 2013 - 21:35.

#1687 Share komodo

komodo

• Members
  • PipPipPip
  • 1266 postów

Napisany 10 lipiec 2013 - 10:26

Buhaje HF u mnie ta z lutego wycielona doi super na udój miedzy 18.5 a 19,5 a ta z czerwca tak 16 na udoj daje i wiecej raczej nie bedzie bo ocieliła sie z powaznym zapaleniem w dwoch cwiartkach ja sie wogole ciesze ze tyle daje takze Paramount super wypada narazie a po moim byku simentalu to tak 13l daje na udoj takze stoja paramountka ona i paramaontka takze jedza razem i to samo i widac co znaczy pochodzenie ale nie bylo wtedy jalowek i tak zostawalo wszystko teraz wczoraj ocieliła sie po Montbelirade tez raczej bedzie bez szału ale w tym roku pratycznie wszystko po sztucznych wiec moze wpadna jakies jaloszki fajne a jeszcze wracajac do paramountek to sa tak cholernie zarte ze glowa mała wiecznie jedza na pastwisku wszystkie leza w cieniu a one same jedza i w oborze to samo w koryto wchodza jak jade ciagniekiem

#1688 Share damianzetor9540

damianzetor9540

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 541 postów
  • Zainteresowania:Południe Łódzkiego

Napisany 10 lipiec 2013 - 10:29

Buhaje HF Nażrą się to i doją potem :D

#1689 Share komodo

komodo

• Members
  • PipPipPip
  • 1266 postów

Napisany 10 lipiec 2013 - 12:17

Buhaje HF dokładnie :)
A @rolnikwdolinie to sa po pokrojowcach wiec powinienes cos dac co nie pogorszy pokroju a popchnie wydajnosc w sexie to moze Levi ,Razor nie wiem ja ostatnio Cricketem sexem z HG plus robiłem

#1690 Share rmiecz8 rmiecz8

rmiecz8
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 10 lipiec 2013 - 13:57

Buhaje HF q

Edytowany przez rmiecz8, 10 październik 2013 - 14:39.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1691 Share kombinat

kombinat

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 254 postów

Napisany 10 lipiec 2013 - 14:57

Buhaje HF

co polecicie na córki Dempsey(wws) i Zelgadis(ABS) interesuje mnie seksowane nasienie

Nie wiem jak wygląda rodowód od strony matki , ale ZELGADIS i DEMPSEY to byczki po Goldwynie a więc trzeba uważać bo o imbred nie trudno.
Jak masz dostęp do MCHiRZ to z seksowanych poleciłbym Ci coś z odległym rodowodem i jak koledzy wcześniej pisali coś co popracuje nad produkcją, np R2, Mascalese albo Glauco. W tym ostatnim przypadku możesz kryć w ciemno - d*plex x Allen x Progres - rodowód z końca świata i pięknie poprawia tł i bi.
Jak nie boisz się inwestować w genetykę to wybrał bym z powyższej trójcy Mascalese! Pozdrawiam.

#1692 Share komodo

komodo

• Members
  • PipPipPip
  • 1266 postów

Napisany 10 lipiec 2013 - 16:53

Buhaje HF a masz Mascalese w sexie?bo chodzi o sexowane tez o nim myslalem i pasuje super ale nie jest w sexie chyba

#1693 Share kombinat

kombinat

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 254 postów

Napisany 10 lipiec 2013 - 18:04

Buhaje HF O Mascalese w sexie pytaj w Łowiczu. Ja ostatnio się pytałem i niewielka partia tego nasienia albo już przyszła albo będzie lada dzień. O cenę zapomniałęm spytać ale pewnie z 250 zawołają - jednak moim zdaniem i tak warto.

#1694 Share rolnikwdolinie

rolnikwdolinie

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 34 postów

Napisany 10 lipiec 2013 - 20:31

Buhaje HF dempsey na aleksander(HG) dempsey na uxeli (mchirz) zelgadis na gusto(wws). Mascalese fajna propozycja tylko ze mam juz na stadzie kilka ciazy po mascalese i wolałbym cos innego ten Glauco wydaje sie ciekawą propozycją tylko boje sie zeby nie przejechac sie na tej włoskiej genetyce jak na włoskich autach

#1695 Share kombinat

kombinat

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 254 postów

Napisany 10 lipiec 2013 - 21:13

Buhaje HF Moim zdaniem dużo nie ryzykujesz. Włoska genetyka jak każda inna - ma mocne i słabe strony. Z takim Mascalese wyskoczyli jakiś czas temu i narobili niezłego zamieszania - przypomnę że to był najlepszy buhaj w Top 100 TPI spoza USA.
Glauco użyjesz to nałożysz pokrój na pokrój - na wystawach nie będziesz miał sobie równych :) - jesli bierzesz udział oczywiście.
Pomyśl, jeszcze nad tym R2 bo to chyba najciekawsza propozycja dla Twoich krówek (jeśli nie chcesz Mascalese)

http://www.dairybull...re=HO&genbase=A

#1696 Share rolnikwdolinie

rolnikwdolinie

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 34 postów

Napisany 10 lipiec 2013 - 21:57

Buhaje HF R2 z czyjej jest oferty?Glauco mnie kusi bo lubie ładne krowy. mleka nie szukam przy doborze buhaja tylko w zywieniu bo stado potencjał ma ale nie do końca wykorzystany jest.

#1697 Share KARGO

KARGO

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1163 postów

Napisany 10 lipiec 2013 - 21:58

Buhaje HF Ja planuje na wnuczki Shottle zamawiac Planeta-sex a Justice sam jeszcze nie wiem co proponujecie myslałem nad Mascalesem ale on sam ma go w rodowodzie. Tylko jeszcze poczekam do nowej wyceny bo jałowki beda dopiero do krycia na wrzesień pazdziernik. Spróbuje chyba nawet je ustwic i kryć jedna słomką dwie sztuki bo ma 10sz. w podobnym wieku

Edytowany przez KARGO, 10 lipiec 2013 - 22:02.

#1698 Share kombinat

kombinat

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 254 postów

Napisany 11 lipiec 2013 - 15:27

Buhaje HF O R2 seksowanego pytałem kilka dni temu w Łowiczu - jeszcze mają, z Glauco podobna sytuacja.
@rolnikwdolinie - powiem Ci że też coraz bardziej zastanawiam sie nad tym Glauco - przelecę chyba kilka sztuk tym byczkiem. Rodowód jest odległy, córki wyglądają świetnie a ta wydajność to sprawa drugorzędna. Chyba zrobię sobie podłoże do krycia jego potomstwa czymś na wydajność i wtedy na rodowód trzeba mniej uważać.

Aha - i o Mascalese seks. się pytałem dziś. Jest kilkadziesiąt porcji w MCHIRZ i podobno rozchodzi się jak ciepłe bułeczki....

Edytowany przez kombinat, 11 lipiec 2013 - 15:41.

#1699 Share mariaci

mariaci

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 61 postów

Napisany 11 lipiec 2013 - 19:40

Buhaje HF Możecie mi powiedzieci coś na temat testa o nazwie DANDRIEU

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1700 Share luuuuk

luuuuk

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 123 postów

Napisany 11 lipiec 2013 - 21:47

Buhaje HF co powiecie o buhaju iron active ??