Skocz do zawartości

Zdjęcie

Buhaje HF

3928 odpowiedzi na ten temat

#141 Share farmerx

farmerx

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 17 postów

Napisany 11 sierpień 2012 - 22:13

Buhaje HF rmiecz8 powiedz mi czy już wycieliły Ci sie jałówki po manifoldzie jak sie doją bo zamówiłem sobie tego buchaja jedna juz jest cielna i jestem ciekaw jak w praktyce to wygląda

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Buhaje HF Dzisiaj, 00:08
  •  

#142 Share tebo

tebo

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 73 postów

Napisany 12 sierpień 2012 - 07:19

Buhaje HF Czy wie ktoś gdzie można dostać nasienie sexowane czerwono białych buhajów??

#143 Share marek4514

marek4514

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 23 postów

Napisany 12 sierpień 2012 - 07:46

Buhaje HF w wws masz hf czerwno białego sexa paxton-red

#144 Share tycha

tycha

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 177 postów

Napisany 12 sierpień 2012 - 09:36

Buhaje HF w hg plus maja FENDERa 139zł/p
FIDELITY 169zł/p
Kian 169zł/p

#145 Share rmiecz8 rmiecz8

rmiecz8
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 12 sierpień 2012 - 10:28

Buhaje HF q

Edytowany przez rmiecz8, 24 wrzesień 2013 - 18:19.

#146 Share farmerx

farmerx

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 17 postów

Napisany 12 sierpień 2012 - 11:42

Buhaje HF 40 to ja niemam takiej krowy 30 to kilka dawało jedna jałówke mam co około 30 daje i to wszystko teraz mi sie jałówka po aramisie ocielila narazie beznadzieja jak dojsc do takich krów jak ty piszesz

#147 Share sacrable

sacrable

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 339 postów

Napisany 12 sierpień 2012 - 12:21

Buhaje HF Kupić od rmiecz8 na przykład.

#148 Share farmerx

farmerx

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 17 postów

Napisany 12 sierpień 2012 - 13:11

Buhaje HF CHYBA TAK

#149 Share sacrable

sacrable

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 339 postów

Napisany 12 sierpień 2012 - 13:18

Buhaje HF Ja mówię serio. Dojście do "własnej" bardzo dobrej genetyki zajmie ci lata świetlne.

#150 Share tycha

tycha

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 177 postów

Napisany 12 sierpień 2012 - 14:23

Buhaje HF kupno jałówek hodowlanych takich z wyższej półki,unasienianie nasieniem sexowanym,embriotransfer

Co powiecie na temat buhaja Lippi?Stosował go ktoś?lub może ma coś po nim proszę o odp

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#151 Share traktorzysta2009

traktorzysta2009

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 92 postów

Napisany 12 sierpień 2012 - 14:45

Buhaje HF

40 to ja niemam takiej krowy 30 to kilka dawało jedna jałówke mam co około 30 daje i to wszystko teraz mi sie jałówka po aramisie ocielila narazie beznadzieja jak dojsc do takich krów jak ty piszesz

40 l od krowy osiągniesz bez problemu. Każda hf-ka nawet po buhaju z dolnej półki może tyle dać. Ważne jest żywienie, wiele firm paszowych ma doradztwo żywieniowe gratis, jeśli bierze się pasze tylko od nich. Jeśli będziesz słuchał żywieniowca i zadbasz o objętościówkę to jest to osiągalne.
Sprzedam rozrzutnik obornika PTU 4t. Info na pw.

#152 Share farmerx

farmerx

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 17 postów

Napisany 12 sierpień 2012 - 15:59

Buhaje HF PEWNIE ZE ZYWIENIE MA DUŻO ALE FIRMY NIEZAWSZE CI POMOGĄ PODAM CI TAKI PRZYKŁAD Z ZYCIA MUJ BRAT WIERZYŁ W NUTRENE I TAK GO WYPROWADZILI ZE POŁOWA KRÓW MU WYJECHAŁA NA ZAPALENIE A DRUGĄ POŁOWE LECZYŁ DWA LATA W PASZY STWIERDZONO MYTOKSYNY ALE FIRMA NIE PRZYZNAŁA SIE DO TEGO

#153 Share traktorzysta2009

traktorzysta2009

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 92 postów

Napisany 12 sierpień 2012 - 20:11

Buhaje HF Podajesz skrajny przypadek, moim zdaniem jeśli twój brat miał próby żelazne mógł walczyć w sądzie i by wygrał. Żywieniowca uważam natomiast za bezcenną pomoc.

#154 Share farmerx

farmerx

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 17 postów

Napisany 13 sierpień 2012 - 12:50

Buhaje HF może i masz racje ale z firmą nie wygrasz tylko kasy wpakujesz

#155 Share kyllee

kyllee

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 607 postów

Napisany 13 sierpień 2012 - 17:44

Buhaje HF sama genetyka nie nadoisz tresciwymi tez z firm paszowych juz sie nie bedzie oplacalo jak masz slabe objketosciowki liczy sie dobra sianokiszonka i mocna energetycznie kukurydza wtedy mozna dzialac ... genetyka tez sie liczy ale to naczynia polaczone nie ma jednego nie bedzie drugiego ,,,

#156 Share komodo

komodo

Hala Madrid :-)

• Members
  • PipPipPip
  • 1263 postów

Napisany 13 sierpień 2012 - 20:37

Buhaje HF na dowod tego ze genetyka goruje na zywieniem podam przykład dwoch sztuk ze swojego stada
1sztuka wycielenie 20 luty po byku sasiada jakims tam ktory stale puszcza swoimi wiec genetyka kompletne dno mimo ze matka niezla byla.Ta w szczycie laktacji dawala 36kg a byla to juz 4 laktacja w chwili obecnej 21kg wiem ze smiesznie slaba ale musialy i byc takie :) niedlugo odjezdza (ale 4 razy od pierwszego lapala i 0 zapalen prze 4 laktacje)
2 sztuka wycielenie 24 luty jest po francuskim byku Medrignac a matka po Danorze w szczycie laktacji 56kg takze 4 laktacja wiec obiektywne porownanie i w chwili obecnej daje 38kg a dostaja te same objetosciowe i te same tresciwe z tym ze teraz ta co daje tak malo juz sporo mniej ale w chwili szczytow dostawaly dokladnie to samo

Takze ja uwazam ze genetyka jest najwazniejsza jesli jest genetyka bierzemy sie za zroibienie super kiszonek i pozniej dopiero tresciwe bo od jakosci kiszonek zalezy to ile kasy wpakujemy w tresciwe zeby osiagnac dobry wynik i jezeli mleko naprawde spada juz ponizej oplacalnosci to dobra rada oszczedzajcie na wszystkim tylko nie na genetyce bo kazdy kryzys kiedys sie skonczy i bedzie mozna dawac pasz do oporu i dodatkow a sztuki pozostana jesli w tym czasie zaczniemy osczedzac na genetyce to pozniej zadna pasza nie pomorze i te pare zl na nasienie zwroci sie kilkakrotnie

Edytowany przez komodo, 13 sierpień 2012 - 20:39.

#157 Share traktorzysta2009

traktorzysta2009

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 92 postów

Napisany 13 sierpień 2012 - 20:44

Buhaje HF @ komodo masz rację ale jeśli ktoś od pokoleń w oborze inseminuje hf-em i doi 5-6 tys. od sztuki to musi poprawić żywienie i oczywiście wtedy inwestować w genetykę.

#158 Share komodo

komodo

Hala Madrid :-)

• Members
  • PipPipPip
  • 1263 postów

Napisany 14 sierpień 2012 - 09:04

Buhaje HF ale to jest oczywiste ze jedno bez drugiego nie da oczekiwanego efektu ja tylko chcialem pokazac jaką roznice robi genetyka przy takim samym zywieniu i czy stado bedzie mialo 5 czy 10 tys wydajnosc to przy takim samym zywieniu dobra genetyka zawsze da wiecej mleka

#159 Share farmerx

farmerx

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 17 postów

Napisany 14 sierpień 2012 - 13:57

Buhaje HF otóz to ja tez uwazam ze genetyka na pierwszym miejscu bo mam takie sztuki co dają sporo mleka a są takie co połowe dają choć to samo dostają tylko nieraz jest tak ze jest jałówka po dobrym byku i dobrej krowie i jest cienka ja staram sie coraz lepszymoi bykami kryc ale niekazda jest nawet taka jak matka
i

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#160 Share KARGO

KARGO

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1157 postów
  • Zainteresowania:technika rolnicza , produkcja zwierzęca

Napisany 15 sierpień 2012 - 20:12

Buhaje HF Jest juz wycena sierpniowa TPI http://www.holsteinu...?printable=true Planet wypadł z czołówki i stracił trochę punktów. najlepszy jest teraz massey i w ogóle buhaje z CRI są bardzo wysoko. Dobrze że kupiłem miesiąc temu masseya i hill bo pewnie teraz podrożeją.