Skocz do zawartości

Zdjęcie

Buhaje HF

3946 odpowiedzi na ten temat

#1501 Share luuuuk

luuuuk

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 123 postów

Napisany 06 czerwiec 2013 - 20:10

Buhaje HF dam jutro znac na ktorego sie zdecyduje, a wczesniej miałem po sleemanie byczka i go sprzedałem bo do pasienie sie nie nadawał. teraz bede miał 2 na ocieleniu po starmax i niklasie. to juz szły na powtórki i tymi załapały.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Buhaje HF Dzisiaj, 09:20
  •  

#1502 Share kkrzysiekk

kkrzysiekk

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 71 postów

Napisany 06 czerwiec 2013 - 20:13

Buhaje HF Buraki cukrowe mają bardzo dużo zawartość energii. Sacharoza mieści się przeważnie w granicach 17-20%. Też planuje teraz to wprowadzić bo kukurydza się skończyła chyba że nie kupie to wysłodki pójdą. Na podlasiu ciężko buraki cukrowe znaleźć.

Edytowany przez kkrzysiekk, 06 czerwiec 2013 - 20:14.

#1503 Share criskp86

criskp86

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 150 postów

Napisany 06 czerwiec 2013 - 20:17

Buhaje HF interesuja mnie hfy czerwono białe... które są najlepsze?? co polecacie??

#1504 Share kkrzysiekk

kkrzysiekk

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 71 postów

Napisany 06 czerwiec 2013 - 20:25

Buhaje HF Holandia ma najlepsze hf czerwono białe. Pod jakim względem chcesz najlepszego? Przejrzy se katalog hg plusa.

#1505 Share criskp86

criskp86

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 150 postów

Napisany 06 czerwiec 2013 - 20:29

Buhaje HF najważniejsze to długowieczność i zdrowie oraz skład mleka :)

#1506 Share kkrzysiekk

kkrzysiekk

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 71 postów

Napisany 06 czerwiec 2013 - 20:31

Buhaje HF Się pytam bo równie dobrze mógł ci do stada na produkcje pasować i byś tego chciał.

#1507 Share criskp86

criskp86

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 150 postów

Napisany 06 czerwiec 2013 - 20:33

Buhaje HF wydajność jaka mam obecnie mnie zadowala :D i tak sie zastanawiam nad ofertami z wwsu i hg plus

#1508 Share kkrzysiekk

kkrzysiekk

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 71 postów

Napisany 06 czerwiec 2013 - 20:42

Buhaje HF Kodak, Lilac, Standard, Spencer, Kylian, Fidelity też wart uwagi. Z wwsu to Apple - Red i z red factorów Durable, Clue. A jaką masz ze stada wydajność?

#1509 Share criskp86

criskp86

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 150 postów

Napisany 06 czerwiec 2013 - 20:50

Buhaje HF średnia wydajność to 7500 l ale sa sztuki co dają prawie 9000 l i to na własnej paszy plus młóto browarniane, kiedyś miałem sztuki co potrafiły 11000 dac w pierwszej laktacji ale i duże brakowanie było stada a teraz z ta wydajnością co mam to brakuje mi miejsca w oborze i musze wybierac które krowy są najsłabsze żeby można było wprowadzić jałówkę do obory

#1510 Share rmiecz8 rmiecz8

rmiecz8
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 06 czerwiec 2013 - 21:22

Buhaje HF q

Edytowany przez rmiecz8, 04 październik 2013 - 20:49.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1511 Share tadzik22

tadzik22

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 212 postów
  • Zainteresowania:hodowla,genetyka,kino

Napisany 06 czerwiec 2013 - 21:32

Buhaje HF okolo 20 maja pan janusz przywiózł 15 slomek atlantica,już tą jorda*canwas nim zrobiłem,mam z estonii 13 sztuk młudek po berlingo NL.to jest(crop bingo na laky leo)duża przewaga mleka, i na to będę go cisnął,w tpi tak sobie on wypada,(tak na granicy 2000)ale wiem że ohz-ty go po 100 porcji pozamawialy,piszecie po czym lepiej doją,iktórego kto by polecił,a ja dalej będe powtarzał (środowiako-żywienie,a genetyka na dokładkie,ale i bez niej będą doić i będzie wymiar ekonomiczny.pozdrawiam

#1512 Share Emilas21

Emilas21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 111 postów

Napisany 06 czerwiec 2013 - 21:52

Buhaje HF Ja jednak sądzę, że bez odpowiedniej genetyki nie da się prowadzić opłacalnej hodowli bydła mlecznego. Żywienie jest ważne lecz gdy mamy słabe krowy to jakbyśmy im nie dogadzali mleka nie dadzą tyle co sztuki z dobrą genetyką po dobrych bykach.

#1513 Share zetorr6441

zetorr6441

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 571 postów

Napisany 06 czerwiec 2013 - 22:08

Buhaje HF ja teraz wszystkie kryje sleeman w sex a na powtórki manifold, bo lekarz mówił że nim fajnie łapia, no i ma w katalogu dobrą skutecznośc i pódność córek nie wspominając o TPI, nmś, cmś czy PF( 2 w polsce) zobaczymy co z tego wyjdzie bo sexem nigdy nie robiłem a sam zacielam:) Wcześniej tylko shiuz Bydgoszcz i trochę wws discavery, bomaz, micah , canvas z hg i abs january, fajne dalmatyńczyki wyszły po nim, goldenboy i tax na 5 ciągle powtarzających 4 załapało. A teraz konrad z tond ten sleeman w sex mam pokryte nim 12 sztuk w przeciągu miesiąca i za tydzień pierwsze badanie usg. Ciekawi mnie co z tego wyjdzie :)
po canvas narazie 4 porody i 4 byki;./ także katastrofa

Emilas 121 zgadzam się z Tobą w 100% pamiętam, że jak wchodziłem pod ocenę 6 lat temu ze słabymi sztukami to miałem na udój 18l a teraz jest 28-29 . Ale wtdedy połowa była kupiona na rynku od tzw. Handlarzy bo chciałem szybko zasiedlić oborę tanim kosztem i z perspektywy czasu powiem ,że było to bardzo dużym kosztem bo mało którą sztukę kryłem gdyż nadawały sie tylko na ubój( tragiczna wydajność + beznadziejny pokrój ;/ )

#1514 Share marcinek192

marcinek192

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 194 postów
  • Zainteresowania:Hodowla bydła mlecznego

Napisany 06 czerwiec 2013 - 22:43

Buhaje HF to fakt . . z króW po tzw. STACHOWYM BYKU pełnych zbiorników niestety nikt nie uzyska. . Chcąc osiągać przynajmniej te mierne wyniki w hodowli trzeba trzymać genetyke naprawdę na wysokim poziomie..jeżeli ktoś od kilku pokoleń w oborze naprawdę inwestuje w dobre buhaje to do wydajności pozostaje mu jedynie zapewnic krowa komfort i najwyższej jakości pasze . . I taka mała dygresja co do pani Elżbiety to u niej może jakiś tam TMR jest ale dodatkowo przed każda krowa stoi kilka wiaderek z "cudami". . .

#1515 Share mariox

mariox

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 134 postów

Napisany 07 czerwiec 2013 - 09:40

Buhaje HF witam; czy ktoś może mi powiedzieć coś o pochodzeniu buhaja testaowego NAPOLI PL005221557166

#1516 Share tadzik22

tadzik22

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 212 postów
  • Zainteresowania:hodowla,genetyka,kino

Napisany 07 czerwiec 2013 - 11:12

Buhaje HF zakładałem ze w oborze stoją hf. po przeciętnych bykach(20-40)zł.i koryto jest dobre i bedą doić.co do pani Elżbiety,to tam jest bardzo duży kaliber krów,produkty sano są dobre(ale drogie)i swoje robią,rodziny krów sa te same możeod 100 lat,bo jej ojciec był wybitnym hodowcą,poza tym kiedyś był tam wuj i mówił że to jest połozone w takiej dolinie,bardzo fajne gleby,i klimat,jeżeli wszystko sprzyja,i krowy traktowane są jak dzieci-to czemu nie,tylko co dalej z tą hodowlą........

#1517 Share Emilas21

Emilas21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 111 postów

Napisany 07 czerwiec 2013 - 11:55

Buhaje HF Też mam pytanie do was czy słyszeliście coś o buhaju testowym KARUZO z mchirz bo ostatnio na powtórkę go dałem:P

#1518 Share pzawel

pzawel

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 15 postów

Napisany 07 czerwiec 2013 - 12:54

Buhaje HF buhaj napoli jest synem ALTAIOTA, ojcem matki jest Sosa, pochodzi z OHZ "GARZYN" SP.Z O.O.
buhaj KRAMER jest synem KRAMER US-61802729, ojcem matki jest DOZON, pochodzi z OHZ DĘBOŁĘKA SP.Z O.O.
Masz pod oceną załóż hodowca online dla swego stada tam są byki testowe.

#1519 Share marcinek192

marcinek192

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 194 postów
  • Zainteresowania:Hodowla bydła mlecznego

Napisany 07 czerwiec 2013 - 13:06

Buhaje HF to moim zdaniem pochodzenie d***y nie urywa :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1520 Share mariox

mariox

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 134 postów

Napisany 07 czerwiec 2013 - 13:17

Buhaje HF dzieki pzawel, mam stado pod oceną a tego hodowca online to hyba trzeba założyć jak przyjedzie zootechnik czy można samemu przez internet?