Skocz do zawartości

Zdjęcie

Buhaje HF

3959 odpowiedzi na ten temat

#1461 Share Emilas21

Emilas21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 111 postów

Napisany 04 czerwiec 2013 - 20:31

Buhaje HF no na produkcje to raczej bym nie polecał bardziej pokrój i na skład mleka

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Buhaje HF Dzisiaj, 06:37
  •  

#1462 Share KARGO

KARGO

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1162 postów
  • Zainteresowania:technika rolnicza , produkcja zwierzęca

Napisany 04 czerwiec 2013 - 20:54

Buhaje HF Champ Euro 141 córek 126 obór
Shotpol 65 córek 42 obór
Nawet jesli byli by w tej samej cenie wybrał bym Champ Euro bo ma dużo wieksza powtarzalności i trzyma sie po kilku wycenach a znajac historie wielkich gwiazd SHIUZU Bakatar Romar Boston nie wróze nic dobrego temu Shotpolo jesli nie spadnie ponizej 115PF to bedzie mozna uznac to za cód i sukces a jesli poleci to za kolejną klęske w ich wykonaniu.

#1463 Share kombinat

kombinat

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 254 postów

Napisany 04 czerwiec 2013 - 21:27

Buhaje HF Ugeni - przyznaje nie znałem. Produkcja jak wyżej napisano mierna, ale za to skład - kosmiczny. Jak na odpowiednie sztuki się go da to może być ciekawy efekt. No i rodowód gwarantujący uniknięcie inbredu - Forbiden x Manfred. Ile kosztuje - wie ktoś?

#1464 Share Emilas21

Emilas21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 111 postów

Napisany 04 czerwiec 2013 - 21:35

Buhaje HF co sądzicie o buhaju Goldbus chyba tak się nazywał z Konrada bo urodziła mi się po nim jałówka?

#1465 Share damian40000

damian40000

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3200 postów

Napisany 04 czerwiec 2013 - 21:41

Buhaje HF chyba raczej goldrush, miałem kiedyś kilka słomek ale słabo po nim łapały.

#1466 Share nowaczek96

nowaczek96

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 80 postów
  • Zainteresowania:Mechanizacja, motoryzacja, hodowla bydła,

Napisany 04 czerwiec 2013 - 21:45

Buhaje HF Ja swoje krówki kryje Condorem jeśli chodzi o HF czerwony dużo eksperymentuje też z Simentalem i Montbeliarde już 2 krzyżówki z MO doją i jestem z nich zadowolony przyzwoita wydajność na tle średniej z obory :P

#1467 Share marcinek192

marcinek192

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 194 postów
  • Zainteresowania:Hodowla bydła mlecznego

Napisany 04 czerwiec 2013 - 21:56

Buhaje HF to była typowa masówka...szału nie robił ale przy odpowiednim podejsciu mozna bedzie cos z jałoweczki jeszcze dobrego zrobic

co do krzyżówek to faktycznie czasami niezle sie sprawdzaja...ale co za duzo to niezdrowo:P

Edytowany przez marcinek192, 04 czerwiec 2013 - 21:56.

#1468 Share Emilas21

Emilas21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 111 postów

Napisany 05 czerwiec 2013 - 07:04

Buhaje HF Mi teraz będą się cielic 2 jałówki NRFxHF zobaczymy co z tego będzie :P Obecnie doję mieszańca HFxMO i naprawdę wypada świetnie a to dopiero jej druga laktacja.

#1469 Share rmiecz8 rmiecz8

rmiecz8
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 05 czerwiec 2013 - 07:31

Buhaje HF q

Edytowany przez rmiecz8, 04 październik 2013 - 20:44.

#1470 Share KARGO

KARGO

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1162 postów

Napisany 05 czerwiec 2013 - 11:11

Buhaje HF Dla mnie powtarzalność jest wazna bo swiatczy o wiarygodności buhaja bo znając Shiuz moze dawal na testy tego shotpola tylko wybranym i już dobrze sie wycenił a po nastenej wycenie spadnie jak boston i bede mogł go niec za pól ceny???
Dawno takich głupot nie słyszałem, nie ważne ze slabo sie wycenia wazne ze ze shiuzu bo są najlepsze i już. I nie ważne ze za niższą cene moge mieć porównywalnego byka badz lepszego. W sumie co sie dziwic skoro zarabiasz na sprzedarzy buhajów do shiuzu to musisz zachwalać bo z tego masz kase. Skoro masz taką swietna genetyke i zywienie to dlaczego nie masz wydajności 12-13tys. ??? A innym wytykasz słabe wydajności gdzie ludzie w stadach maja dużo bydla bez pochodzenia ,po testach, badz krzyżówki miedzy rasowe.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1471 Share stolarz88

stolarz88

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 299 postów

Napisany 05 czerwiec 2013 - 11:55

Buhaje HF Trochę zbyt agresywnie rmieczu powiedziałeś że komuś z czołówki TPI wyjdzie gówno, no ale może sie trochę zdenerwowałeś :P od jakiegoś czasu w tym temacie pisze się tylko o bykach z czołówki TPI a jak ktoś zapyta o jakiegoś średniaka to odpowiedz - masówka, nic z tego cielaka nie będzie i takie tam. Patrzę że wpada takie pozerstwo że "ja to zacielam czołówką i jestem spoko" U mnie na stadzie też kilka lat temu nie widziałem w ogóle postępu z zacielaniu buhajami ze shiuzu bo wydajności córki, nie osiągały lepszych od matek, ale za to żywienie było co raz słabsze. Jak poprawiłem żywienie to teraz starsze krowy po Shiuzie tyle leją mleka że bym się nigdy nie spodziewał, dlatego powoli co raz więcej używam Shiuzu. Teraz zacielam z różnych firm, sexowane staram się brać z wyższej półki, choć dla niektórych Twist z Top genu to nie za wysoka półka czy Ole z Konrada, czy Trump z Wwsu, mam też Torane z Wielkopolski, na krowy leci shiuz- Beszamel, Boston, Jeti, Misotto, Outstanding z wielkopolski ostatnio Valjeana wziąłem, No i mam też BG, on będzie z Valjeanem konkurował bo w produkcji podobne. Będę miał porównanie za kilka lat ale teraz już widzę że ta czołówka to świata mi nie zwojuje, bo mam już teraz pierwiastki i w 2 laktacji po bykach z różnych firm ze średniej półki albo masówki ( Konrad, Wws, Intergen, Shiuz, Top gen, PPGI) i krzyżówki z Nrfem, i one są bardzo dobre, więc wątpię żebym jakiś strasznie większy postęp był po czołówce, indeksy wzrosną a wydajność pozostanie taka sama. Polecam wszystkim zacielać z różnych firm i żebyscie mieli na przyszłość porównanie, a nie że teraz nie używacie z polskich stacji walicie zagranicznymi, polepszycie żywienie i powiecie za kilka lat że kiedyś to tyle nie dawały, a teraz po zagranicznych to leją. Ja nie mam żadnych korzyści z chwalenia shiuzu żeby nie było że jestem stronniczy, no i żeby nie być gołosłownym to pisze buhaje ze shiuzu których córki niedawno przekroczyły albo przekroczą 10tys litrów, Lalka z galerii jak dobrze pójdzie szykuje się na 13tys litrów- To tak- Rejtan, Markot, Jork, Osselet, Zetor, Gilton, Orizaba, Zulus, Lander, Julek, Mighty, Figaron, Z zagranicznych mam dopiero w 1 i 2 laktacji ale też trzymają się powyżej 9tys więc w kolejnych laktacjach będą w czołówce stada, Hf x Nrf za 210dni laktacji ma 8tys litrów, inna krzyżówka w 2 laktacji skończy za pare dni laktację to około 9800 wyjdzie.

Edytowany przez stolarz88, 05 czerwiec 2013 - 12:12.

#1472 Share damianzetor9540

damianzetor9540

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 541 postów
  • Zainteresowania:Południe Łódzkiego

Napisany 05 czerwiec 2013 - 12:06

Buhaje HF Buhaj Bomar z Mchirz ? Co o nim sądzicie?

#1473 Share komodo

komodo

Hala Madrid :-)

• Members
  • PipPipPip
  • 1265 postów

Napisany 05 czerwiec 2013 - 13:00

Buhaje HF jakie by nie byly to po sztucznych sa dobre i tyle nieraz po teoretycznie slabym buhaju odpala petarda i doi swietnie u mnie teraz nr 1 jest 50%jerseyka i co mam narzekac ze nie jest po jakims drogim markowym byku?fakt ze najlepsze wycielone gridzien-styczen niewiele jej ustepuja 1-2l na udoj i zima nie miala by szanas z najlepszymi hf ale ona dopiero w 2 laktacji i 23,5l na udoj to super wynik podejrzewam ze gdyby staly na oborze dala by wiecej zima takze @rmieczu troche sie za bardzo uniosles bo sam tak chwaliles Man-o-mana a masz pewnie kilka jalowek i to tych co dostales na matki bykow i urodzily sie jalowki a skoro byl taki cudny i wogole ci cena nie przeszkadzała trzeba bylo z 50 porcji zamowic jak ktos cos dostaje za darmo to ma pozniej do tego troche inny stosunek nie wszyscy beda mieli matki bykow tak jak nie wszyscy zalapuja sie na modernizacje a pozniej ci co nabrali sie wielce wywyzszaja ja tez za pol ceny to moglbym sobie pozwolic na zakupy ale niestety za male Esu a jak nie to cos inne i tak to juz jest to nie jest zadne wyrownywanie szanas tylko przyklepywanie kombinatorstwa
ale nie o tym mowa wiec wracajac do tematu @Kargo ma 100% racji po co ma placic 149 jak bedzie mial 3 slomki Champ euro w tej cenie a zwlaszcza ze sa jednego kraju w jednej bazie bo z innych krajow mozna byloby to jakos jeszcze uargumentowac ale na wiarygodnosc tez trzeba patrzec moze nie w pierwszej kolejnosc ale jak sa buhaje porownywalne to jak najbardziej wiarygodnosc sie liczy zwlaszcza jesli w gre wchodzi cena jak za zagranicznego byka z pierwszej 10 TOP TPI jesli dojdzie mu ze 100 corek i nadal sie utrzyma lub poprawi cena napewno juz nie wzrosnie a jak spadnie wycena bedzie kosztowal pol tego ale ilu jeleni złapia na tej cenie to juz ich zysk i nie zwroca ceny
I naprawde @rmieczu troche pokory bo wiedze na temat genetyki i buhajow masz bezsprzecznie najwieksza na tym forum i chyba kazdy sie z tym zgodzi?prawda :) ale sa gospodarstwa ktore maja jeszcze wiecej krow od ciebie (nie mowia o koudulskiej czy innych do 50 sztuk gdzie jednak latwiej dopilnowac i potraktowac indywidualnie)a maja wydajnosc o 1-2tys wieksza i nie wspolpracuja ze shiuzem

Edytowany przez komodo, 05 czerwiec 2013 - 13:06.

#1474 Share zetorr6441

zetorr6441

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 572 postów

Napisany 05 czerwiec 2013 - 13:55

Buhaje HF o ho ho to żeś rmieczu pojechał : ,, No ale skoro wy się znacie najlepiej to proszę bardzo chwalcie tego Champ-Euro a potem porównamy potomstwo, bo nawet ja i po najgorszym shiuzowskim będę miał dobrą krowę a wy po najlepszym na świecie będziecie mieli gówno więc kryjcie czym uważacie i chwalcie to co tańsze" Pozostawię to bez komentarza...

Marcinek192 nie używałem tego buhaja ale widziałem po nim na wystawie w niemczech stawkę pierwisatek to powiem Ci ,że wyglądały bardzo ładnie

#1475 Share rmiecz8 rmiecz8

rmiecz8
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 05 czerwiec 2013 - 14:23

Buhaje HF q

Edytowany przez rmiecz8, 04 październik 2013 - 20:45.

#1476 Share KARGO

KARGO

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1162 postów

Napisany 05 czerwiec 2013 - 15:58

Buhaje HF Hehe i zapewniam cie ze tyle bede miał bo na razie 60% mojego stada to pierwistki ale wydajnośc rosnie mi i tak przeszlo 100kg miesiecznie. Z reszta od gównianych krów ktore mamy nawet po najlepszych bykach ciezko cos zwojować no ale ty genetyka najlepsza w polsce to i wydajności powinny być jedna z najlepszych a przy stadzie 200sztuk jest to 12-13 tys. A czy to ja krzyczę że moje najlepsze a inne to gówno czy ty ??? Także moze troszkę pokory bo wcale nie znaczy ze nie mogę skrytykować jakiegoś buhaja nie posiadając lepszej genetyki w stadzie niz prezentuje ten buhaj, zauważ ze sam krytykujesz często niektóre buhaje z czołówek światowych a na pewno tobie tez do nich daleko

#1477 Share marcinek192

marcinek192

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 194 postów
  • Zainteresowania:Hodowla bydła mlecznego

Napisany 05 czerwiec 2013 - 16:06

Buhaje HF rmiecz byłem ciekaw twojej reakcji na ten pojazd:) i prawdę mówiąc zgodze się z Tobą ale też nie tak do końca...ale to innym razem :) Moim zdaniem każdy prowadzi swoje stado jak uważa i trudno na ten temat polemizowac(mówię tu o stadach"zaawansowanych") i każdy niech dobiera byki jak mu pasują i na jakie kogo stać i sądzę że wszystkie byki które są w katalogach czy to shiuzu czy wws czy abs coś muszą sobą reprezentować a sukces jest wtedy gdyż hodować odpowiednio go zastosuje. . A co do wydajności to jak ktoś nie potrafi żywić to i wnuczkę shottle a córkę planeta spie**li

#1478 Share komodo

komodo

Hala Madrid :-)

• Members
  • PipPipPip
  • 1265 postów

Napisany 05 czerwiec 2013 - 16:16

Buhaje HF ale wlasnie hodowla i ukladanie genow przy zaplodnieniu jest takie smieszne ze w praktyce moze sie okazac ze planet x shottle bedzie doiła slabiej niz np przyklad z mojej obory Occasio x Iascot lub Occasio x Hanovre i bedzie tak samo zywiona takze teoria teoria zycie pisze swoje scenariusze tylko ze ta planet x shottle napewno nbedzie matka buhajow i bedzie miala wysoki indeks takze to nie jest tak ze najlepsze i najdrozsze buhaje = najlepsza wydajnosc

#1479 Share kombinat

kombinat

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 254 postów

Napisany 05 czerwiec 2013 - 16:20

Buhaje HF Panowie, dajcie na wstrzymanie, kłótnia do niczego nie doprowadzi. Zaczęło się od tego (trochę przy moim udziale), że cena Shotpola jest co najmniej dwukrotnie zawyżona w stosunku do wartości hodowlanej jaki ten buhaj sobą reprezentuje. Powiem tak - na polskie warunki buhaj bardzo dobry - ale nie za tą cenę. Nie przemawia teraz przeze mnie skąpstwo, drażni mnie jednak pazerność SHiuZu bo najwidoczniej chcą wyciągnąć jak najwięcej kasy za "coś nowego" dobrze wycenionego - mając na uwadze, że ich ostatnie "gwiazdy" spadały z prędkością światła... a przecież kolejna wycena już w sierpniu a więc trzeba kasę nabić. Uważam to za nieuczciwą politykę wobec hodowców. Przykłąd z Champ-Euro - celowo podałem zbliżonego buhaja w PFie, pokazuje, że można kupić duuużo taniej bardzo porównywalną genetykę. Ech - wystarczy spojrzeć na cenę Valjeana - gdyby nie to że mało kto chce buhaje po Justice to by była dopiero okazja cenowa. Tulce też sie spóźniły z tą promocją a teraz nie mają co z nasieniem zrobić - przynajmniej 3 wyceny za późno jak na mój gust.

...A kolega, który pytał o BOMARA. Ja nie używałem. Jeśli chodzi Ci o tego byka:
http://wycena.izoo.k...OLM005116387700
to super wymie i cucha masa. Poza tym raczej bida z nędzą, ale to też nie znaczy, że jego córki nie będą dobrze produkować i nie będą długowieczne. Pewne jest raczej, że na wystawy z nimi nie pojedziesz.... ;)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1480 Share kkrzysiekk

kkrzysiekk

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 71 postów

Napisany 05 czerwiec 2013 - 16:20

Buhaje HF Zluzujcie trochę bo nadinterpretujecie słowa rmiecza. Myślę że źle go rozumiecie bo on nie twierdzi że innych to gówno a jego to super. Tylko wypada docenić to co on i inni producenci buhajków shiuzu robi dla polski. Jeśli wiecie to super genetycznie nie musi mu doić 15-17 tys. ale ma dać super rodowodowo materiał genetyczny którego geny po jego buhajków może odziedziczyć córka waszej sztuki która wypali ze stada pod względem wydajności i nie tylko.