Skocz do zawartości

Zdjęcie

Buhaje HF

3959 odpowiedzi na ten temat

#1441 Share kombinat

kombinat

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 254 postów

Napisany 31 maj 2013 - 22:03

Buhaje HF Ja nie mam po Canonie ale jak to w linii Canvasa o produkcję możesz być spokojny. Natomiast na wystawy raczej z tymi sztukami nie pojedziesz ;)

Wracając do Shotpola - rmiecz zerknij na to:
http://www.dairybull...re=HO&genbase=A
... jak to się mówi "d*py nie urywa"

taki Champ Euro z Mchirz dla porównania:
http://www.dairybull...re=HO&genbase=A

a kupiłem go za 45 zł bo aktualnie promocja na stronie z Łowicza jest.

Nikt mnie nie przekona że Bydgoszcz zrobi na tym biznes. Znajdzie sie kilku naiwnych.... życzę oczywiście dobrego potomstwa... a to że przepłacą.... coż... nie wypada zaglądać do cudzych kieszeni...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Buhaje HF Dzisiaj, 02:21
  •  

#1442 Share luuuuk

luuuuk

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 123 postów

Napisany 31 maj 2013 - 22:13

Buhaje HF wiesz, na wystawie sie nie zarobi;P moze byc małe kosciste, aby zdrowe i produkcyjne chociaz ze zdrowiem moga miec roznie. chociaz nie dawno sprzedałem sztuke połnoletnią prawie która sie ocieliła jeszcze i za drugim razem załapała, ojciec juz nawet nie pamietał po jakim ojcu, ale facet co kupił mowił ze mu 29l daje oczywiście na dzien ;). az zal było na mieso oddawac.

#1443 Share zetorr6441

zetorr6441

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 572 postów

Napisany 31 maj 2013 - 23:10

Buhaje HF Bydgoszcz go sprzeda bo są tacy co kryją tylko ,,polskimi" bykami(a wiem ,że takich nie brakuje) no i jak ma taki gość ze średnim pojęciem, katalog shiuz przed sobą to na swoją najlepszą sztukę będzie brał najdroższego.... pomijając fakt ,że powinien stosować najlepsze byki na najsłabsze krowy

#1444 Share rmiecz8 rmiecz8

rmiecz8
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 02 czerwiec 2013 - 10:10

Buhaje HF q

Edytowany przez rmiecz8, 04 październik 2013 - 20:39.

#1445 Share kaku

kaku

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 32 postów

Napisany 02 czerwiec 2013 - 16:16

Buhaje HF Na jakich stronach można odszukiwać buhaje ?

#1446 Share rmiecz8 rmiecz8

rmiecz8
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 03 czerwiec 2013 - 18:00

Buhaje HF q

Edytowany przez rmiecz8, 04 październik 2013 - 20:39.

#1447 Share kombinat

kombinat

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 254 postów

Napisany 03 czerwiec 2013 - 20:48

Buhaje HF

... to mi się podoba... argument za argument. Wszyscy w pierwszej kolejności powinniśmy kierować się indeksem PF bo on dla naszych zwierzaków jest najbardziej wiarygodny. Dla mnie między Champ-Euro a Shotpolem jest subtelna różnica. Shotpol sporo lepsza produkcja, Champ Euro sucha masa i pokrój. Piszę o tym dlatego, że i ceny moim zdaniem w takim przypadku powinny być porównywalne... tymczasem 149zł : ~50zł.
Wybieram 3 słomki Champ euro zamiast 1 Shotpola :D

#1448 Share pzawel

pzawel

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 15 postów

Napisany 03 czerwiec 2013 - 23:09

Buhaje HF guarini z intergenu jest wart 169 zł? może ktoś posiada po nim potomstwo.

#1449 Share marcinek192

marcinek192

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 194 postów
  • Zainteresowania:Hodowla bydła mlecznego

Napisany 04 czerwiec 2013 - 08:28

Buhaje HF również moim zdaniem troche przesadzili z tą cena:) jednak trzeba przyznac ze byk dosc ciekawy...o ile mi wiadomo to ostatnio znowu zajął pierwsze miejsce w niemczech takze napewno tak uzasadniaja te 170zł:) jak narazie to bede zacielał po nim jałówki takze trudno powiedziec co bedzie pozniej ale wróze im raczej dobrze...przynajmniej mam taką nadzieje:P to ciekawi mnie teraz co sadzicie o baxtino (cena 250zl)

#1450 Share rmiecz8 rmiecz8

rmiecz8
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 04 czerwiec 2013 - 14:47

Buhaje HF q

Edytowany przez rmiecz8, 04 październik 2013 - 20:41.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1451 Share kombinat

kombinat

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 254 postów

Napisany 04 czerwiec 2013 - 17:26

Buhaje HF

...o ile mi wiadomo to ostatnio znowu zajął pierwsze miejsce w niemczech...

O jakim pierwszym miejscu marcinek192 piszesz? Jakiś konkurs piękności był? ;)

Shotpol - RZG 126
Champ-Euro RZG 129

Dziś się dowiadywałem właśnie w Łowiczu. Oczywiście to tylko przeliczniki ale i w niemieckim indeksie Łowicki wygrał.

rmiecz - matka Shotpola - zacna... to fakt...

#1452 Share rmiecz8 rmiecz8

rmiecz8
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 04 czerwiec 2013 - 18:10

Buhaje HF q

Edytowany przez rmiecz8, 04 październik 2013 - 20:41.

#1453 Share marcinek192

marcinek192

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 194 postów

Napisany 04 czerwiec 2013 - 18:22

Buhaje HF k***a juz myslalem ze ja cos niezrozumiale pisze albo cos bo nie moglem rozszyfrowac o co kombinat-owi chodzi XD oczywiscie ze o guarinim pisalem... a czy niemcy chcieliby sie go pozbyc to bardzo w to watpie w koncu to ich "flagowy model" ale cena troche wysoka jak na moje..

#1454 Share rmiecz8 rmiecz8

rmiecz8
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 04 czerwiec 2013 - 18:28

Buhaje HF q

Edytowany przez rmiecz8, 04 październik 2013 - 20:42.

#1455 Share marcinek192

marcinek192

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 194 postów

Napisany 04 czerwiec 2013 - 18:35

Buhaje HF moze i masz racje ale zwyczajnie jakos nie mam przekonania do intergenu i stąd moja niechec...a dlaczego pytasz o atlantica?

#1456 Share kkrzysiekk

kkrzysiekk

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 71 postów

Napisany 04 czerwiec 2013 - 18:51

Buhaje HF pewnie tylko ty rmiecz dostałeś oferte bo dużo bierzesz. Ja to się spodziewałem że nie dostane bo dopiero u nich też zacząłem zamawiać ale też mało tego biore. W sumie można zadzwonić i zapytać. To jest super byk za dobrą cenę marcinek192.

#1457 Share kombinat

kombinat

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 254 postów

Napisany 04 czerwiec 2013 - 19:16

Buhaje HF Guarini - świetny buhaj... nie chcę się jednak powtarzać, że najlepsze buhaje powinny kosztować max 150 zł - pod warunkiem, że nie ma problemów z produkowaniem nasienia...

W lipcu wezmę Gunnara - ponad 2 razy tańszy a ustępuje Guariniemu w nielicznych indeksach i to niewiele - i też syn Goldwyna. Nawiasem mówiąc tą linię będzie trzeba powoli zamykać...

P.S. marcinek - sorry - to ja nie "skumałem"

Edytowany przez kombinat, 04 czerwiec 2013 - 19:18.

#1458 Share stolarz88

stolarz88

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 299 postów

Napisany 04 czerwiec 2013 - 19:35

Buhaje HF

Bydgoszcz go sprzeda bo są tacy co kryją tylko ,,polskimi" bykami(a wiem ,że takich nie brakuje) no i jak ma taki gość ze średnim pojęciem, katalog shiuz przed sobą to na swoją najlepszą sztukę będzie brał najdroższego.... pomijając fakt ,że powinien stosować najlepsze byki na najsłabsze krowy

Mam nadzieje że nie sądzisz że każdy kto stosuje tylko "polskie" nasienie nie ma pojęcia o doborze buhajów i genetyce, bo tak to zabrzmiało. No i nie wiem skąd Ci się wziął fakt że najlepsze byki na najsłabsze krowy, chyba jest to Twój autorski dobór... Co chwalenia buhajów zagranicznych a dyskryminowania z polskich stacji to podrzucę takie spostrzeżenie, weźcie zobaczcie jak wyceniają się ZAGRANICZNE GWIAZDY na polskich krowach i w polskim PFie, nie mówię już o tym że np taki BOLTON, SHOTTLE, JUSTICE, PLANET, czy inne byczki idą do najlepszych gospodarstw i na matki byków i na dzień dobry mają o wiele lepszy start. Co tam jeszcze szło na matki byków i synowie są w katalogu Shiuzu, Buckeye, Marion, Lancelot, Roumare, Toystory, Titanic, Boliver i wiele innych. Oto linki http://wycena.izoo.k...BRM000000598172, http://wycena.izoo.k...SAM000060597003, http://wycena.izoo.k...SAM000122358313, http://wycena.izoo.k...SAM000131823833, http://wycena.izoo.k...SAM000130153294, http://wycena.izoo.k...LDM000266400219, http://wycena.izoo.k...RAM002217051448, http://wycena.izoo.k...AM000060372887.
Najczęściej te przeliczenia na PF się sprawdzają albo buhaj jak się wyceni w Polsce to jeszcze mu spada, no wiadomo postęp genetyczny idzie do przodu i PFy i TPI i wszystkie indeksy w końcu spadają dla danego buhaja, ale takie gwiazdy z czołówki światowej powinny przebijać nasze polskie o parę pokoleń do przodu ale życie pokazuje że tak nie jest. Trafi się jednemu czy drugiemu wysoka wydajność od córki po Shottle czy Planet i wychodzi że takie dobre, ale tak samo i trafiają się wysokie wydajności po bykach z polskich stacji, biorąc z książki za 2012rok- Cody-ets, Gniew, Orizaba, Jenot, Torkan, Jukatan, Volcalis, to tak na szybko spisane, i nikt ich tak nie wynosi na wyżyny jak te zagraniczne.
Jeszcze jedna rzecz co do przeliczania indeksów, wierzymy w nie tylko w jedną stronę, czyli, jak zagraniczniak na polskim PFie ma 110, to mówimy że to nieważne bo przeliczanie jest słabe i to super byk bo w TPI się dobrze wycenił, a jak nasz polski w PFie wycenił się dobrze, a w TPI słabo, to wtedy wierzymy w przeliczanie na TPI, i mówimy ooooo słaby bo TPI na poziomie 1700. Najgorsza rzecz dla byków z polskiej stacji jest taka że zagraniczniaki w końcu są wycenione na Polskich krowach i określony jest prawdziwy PF na córkach, ale nasze Polskie nigdy nie zostaną użyte w USA i naprawde wycenione w TPI.

Edytowany przez stolarz88, 04 czerwiec 2013 - 19:49.

#1459 Share Emilas21

Emilas21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 111 postów

Napisany 04 czerwiec 2013 - 19:36

Buhaje HF mi też Champ Euro bardziej przypadł do gustu niż Shotpol dużo lepszy pokrojowiec a i produkcja nie taka strasznie mała :P

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1460 Share ChudyxD

ChudyxD

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 242 postów

Napisany 04 czerwiec 2013 - 20:12

Buhaje HF Witam, buhaj ugeni z mchirz to dobry byk?