Skocz do zawartości

Zdjęcie

Buhaje HF

3939 odpowiedzi na ten temat

#981 Share Robben

Robben

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 83 postów

Napisany 21 luty 2013 - 20:16

Buhaje HF

nie bierzcie tych w łowiczu bo oni drożej mają. zadzwońcie do jarka z semenzoo i on sprzeda 10- 15 zł taniej. Jak Mascalese 130 zł płaciłem czy 125 chyba. nie pamiętam a w łowiczu chyba 145 o ile dobrze kojarzę.

W Mazowieckim Centrum Hodowli i Rozrodu Zwierząt w Łowiczu w bardzo korzystnej cenie można zakupić nasienie wszystkich Buhajów pochodzących z programu hodowlanego OHG Osnabrueck a to dlatego że MCHIRZ w Łowiczu to wyłączny przedstawiciel tej firmy w Polsce więc logicznym jest fakt że mogą oni zaoferować każdego Buhaja OHG w dużo lepszej cenie aniżeli ktokolwiek inny w naszym kraju.Jeżeli dobrze mi się wydaje to nasienie Buhajów z Genes Diffusion też można kupić u nich w dobrej cenie.Podobnie ceny nasienia rozpłodników z Genes Diffusion kształtują się w SHIUZ Bydgoszcz.Niestety nasienie Buhajów z jakichkolwiek innych firm jak chociażby Semenzoo Italy o których wspomniałeś Rmieczu w MCHIRZ w Łowiczu zawsze będzie droższe niż u danego Polskiego przedstawiciela tej czy innej firmy inseminacyjnej.

Jeżeli chodzi o CRI to uważam że Top Gen jest dużo lepszym przedstawicielem tej firmy w Polsce aniżeli Konrad.Od samego początku czyli od 2000 roku do Sierpnia 2009 roku CRI w Polsce reprezentowało TopAGRO serwis.I tutaj pytanie czy ta firma obecnie kogoś innego reprezentuje w branży inseminacyjnej czy też zaprzestała działać w tej branży.Rmieczu a Semex Alliance jest potężniejszą firmą w branży genetycznej aniżeli CRI? Przecież CRI oferuje swoje nasienie również w bardzo wielu krajach na świecie i na pewno nie jest żadnym chłopcem do bicia a ich czołowe Buhaje posiadały w przeszłości oraz aktualnie posiadają status Gwiazd Światowej Hodowli.A Twoim zdaniem jaka firma Inseminacyjna na Świecie jest tą najpotężniejszą i najlepszą?

Edytowany przez Robben, 21 luty 2013 - 20:23.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Buhaje HF Dzisiaj, 21:16
  •  

#982 Share rmiecz8 rmiecz8

rmiecz8
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 21 luty 2013 - 20:31

Buhaje HF q

Edytowany przez rmiecz8, 01 październik 2013 - 16:44.

#983 Share Robben

Robben

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 83 postów

Napisany 21 luty 2013 - 21:11

Buhaje HF Co do CRI to przyznaje że się trochę zapędziłem na ich temat.Uważam jednak że w najbliższych latach ich pozycja w branży inseminacyjnej będzie stale rosła.W końcu takie Buhaje jak:Freddie,O-Style,Massey,Super,Hill nie są anonimowymi rozpłodnikami.Jeżeli chodzi o World Wide Sires to nie działa ona czasami na takiej samej zasadzie jak German Genetics International w Niemczech czy też Semenzoo Italy we Włoszech czyli nie jest to firma eksporter nasienia Buhajów na rynki Światowe?.W końcu WWS w swojej ofercie ma Buhaje głównie z firm Select Sires i Accelarated Genetics i uważam że raczej w nich należy upatrywać najważniejszych graczy w tej branży

Edytowany przez Robben, 22 luty 2013 - 13:19.

#984 Share rmiecz8 rmiecz8

rmiecz8
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 21 luty 2013 - 21:20

Buhaje HF q

Edytowany przez rmiecz8, 01 październik 2013 - 16:46.

#985 Share Robben

Robben

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 83 postów

Napisany 22 luty 2013 - 13:55

Buhaje HF ABS Global miało także w swoich szeregach Jurora który był gwiazdą międzynarodową i stał się jedną z Legend Rasy Czarno Białej Holsztyńsko Fryzyjskiej. A oprócz World Wide Sires Ltd i Semex Allance kto Twoim zdaniem Rmieczu ma najwięcej do powiedzienia w Światowej Hodowli? Co sądzisz o CRV-Holland Genetics.Czy ta firma zasługuje na pozycję numer 3 w branży Inseminacyjnej na Świecie?

#986 Share rmiecz8 rmiecz8

rmiecz8
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 22 luty 2013 - 16:15

Buhaje HF q

Edytowany przez rmiecz8, 01 październik 2013 - 16:49.

#987 Share Robben

Robben

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 83 postów

Napisany 22 luty 2013 - 21:35

Buhaje HF Rmieczu a na czym tak dokładniej miałby polegać ten "wjazd" Amerykańskich Firm Inseminacyjnych.Czyżby na tym aby dosłownie "wykosić" Europejskie Firmy Inseminacyjne i zyskać tylko dla siebie rynek Europejski?Odnośnie Jurora to miałem na myśli rzecz jasna Ked Jurora który był ojcem włoskiego Alzi Juror Forda o którym wspomniałeś.Wracając do Konrada to dosyć że Semex Allliance nie ma takich samych obiekcji co do Viking Genetics jak to miało miejsce z CRI i nie pozbyło się tej Firmy z Konrada.Pewnie dlatego tak się nie stało bo jest to firma z Europy i dzięki temu jest nadal w Polsce reprezentowana przez Konrada

Edytowany przez Robben, 23 luty 2013 - 19:32.

#988 Share komodo

komodo

Hala Madrid :-)

• Members
  • PipPipPip
  • 1264 postów

Napisany 22 luty 2013 - 22:32

Buhaje HF jesli chodzi o udzialy w rynku to kiedys Sacken mi powiedzial ze CRV sa na 4 miejscu na swiecie

#989 Share rmiecz8 rmiecz8

rmiecz8
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 22 luty 2013 - 23:39

Buhaje HF q

Edytowany przez rmiecz8, 01 październik 2013 - 16:49.

#990 Share KARGO

KARGO

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1157 postów
  • Zainteresowania:technika rolnicza , produkcja zwierzęca

Napisany 23 luty 2013 - 14:30

Buhaje HF Słyszałem kiedyś ze CRI i sersia France maja zaciesnic współprace czy nawet ten pierwszy ma przejąc sersie ale pewien nie jestem.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#991 Share hugolina009

hugolina009

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 38 postów

Napisany 23 luty 2013 - 15:23

Buhaje HF możecie polecić jakiegoś buhaja podnoszącego wydajność, z mocnymi nogami z WCHIRZu?

#992 Share komodo

komodo

Hala Madrid :-)

• Members
  • PipPipPip
  • 1264 postów

Napisany 23 luty 2013 - 16:52

Buhaje HF chyba najlepiej Hobbit

#993 Share Robben

Robben

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 83 postów

Napisany 23 luty 2013 - 19:54

Buhaje HF

Słyszałem kiedyś ze CRI i sersia France maja zaciesnic współprace czy nawet ten pierwszy ma przejąc sersie ale pewien nie jestem.

CRI od 2007 roku współpracuje z inną francuską firmą Amelis której Buhaje oferuje na arenie międzynarodowej.Co do Sersia France to na ich oficjalnej stronie nic nie piszą o zacieśnięciu współpracy ani tym bardziej o przejęciu ich przez CRI.Najwyrażniej ktoś musiał ciebie wprowadzić w błąd Kargo.Podają tam jednak wiadomość na temat utworzenia Ogólnoświatowej firmy z Francji w której skład wchodzą Amelis,Genoe i Urceo.Ta firma nosi nazwę Evolution i zaczeła działać od 1 Stycznia 2013 roku.Z tego co piszą wynika że będzie to firma która będzie działała na tej samej zasadzie co World Wide Sires,German Genetics International czy Semenzoo Italy.Dzięki współpracy tych 3 francuskich firm inseminacyjnych nowo powstała Evolution jest liderem we Francji,2 w Europie a 7 na świecie jeżeli chodzi o branże inseminacyjną.

Link do wiadomości odnośnie Firmy Evolution:

http://www.sersia.fr...iche.php?id=496

Edytowany przez Robben, 23 luty 2013 - 20:52.

#994 Share rmiecz8 rmiecz8

rmiecz8
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 24 luty 2013 - 00:04

Buhaje HF q

Edytowany przez rmiecz8, 01 październik 2013 - 16:53.

#995 Share hugolina009

hugolina009

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 38 postów

Napisany 24 luty 2013 - 10:09

Buhaje HF dzięki, a słyszeliście o buhaju Vegen Man? nie mogę wejść na stronę WCHiRZu, a inseminator o nim wspominał ostatnio

#996 Share Pawel20

Pawel20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 928 postów

Napisany 24 luty 2013 - 13:54

Buhaje HF http://wycena.izoo.k...RAM004463853642 ile zapłaciłas za jego nasienie?

#997 Share hugolina009

hugolina009

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 38 postów

Napisany 24 luty 2013 - 14:21

Buhaje HF wygląda ciekawie, za całą usługę płaciłam 78zł, nasienie ok 60zł musiało kosztować

#998 Share rmiecz8 rmiecz8

rmiecz8
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 24 luty 2013 - 15:32

Buhaje HF q

Edytowany przez rmiecz8, 01 październik 2013 - 16:54.

#999 Share KARGO

KARGO

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1157 postów
  • Zainteresowania:technika rolnicza , produkcja zwierzęca

Napisany 24 luty 2013 - 15:42

Buhaje HF Tez mam po Summer krowe w drugiej laktacji prawie cała czarna nie za wielka ale ładna pokrojowo w pierwszej laktacji dała 7400 teraz do 220dnia dała 7388kg bardzo dobre białko 3.65% i zero problemów z somatyką ogolnie jestem zadowolony dziwne ze do katalogu nie wszedł bo u mnie poprawił mleko o 600l i parametry

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1000 Share hugolina009

hugolina009

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 38 postów

Napisany 24 luty 2013 - 16:15

Buhaje HF zastanawiam się teraz czym pokryć pierwiastki po Eltonie i Bziku, chciałam jakimś NRF albo MO ale mam słabość do holsztynek ;)