Skocz do zawartości

Zdjęcie

Buhaje HF

3958 odpowiedzi na ten temat

#581 Share stolarz88

stolarz88

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 299 postów

Napisany 12 grudzień 2012 - 22:23

Buhaje HF

I co ten przelicznik zmienil sie tylko w shiuzie ?bo we wchirzu raczej takich spadkow nie ponotowaly a Cupidon zanotowal awans a o ile wiem to baza nie byla zmieniana teraz

Wszystkie buhaje tak samo są oceniane, w wchirzi i mazowieckim tak samo, wszystkie maja zmienione te indeksy. Nie wiem czy ja czytam inną wycenę ale w wchirz też pospadały. A Cupidon ma awans bo indeks produkcyjny mu wzrósł o 24kg, więc jego wzrost mnie nie dziwi. Rmiecz-u właśnie wiem że baza nie była zmieniona ale te podindeksy produkcyjne tak. Po prostu porównajcie choć pare buhajów, a nie negujecie trafną uwagę.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Buhaje HF Dzisiaj, 08:49
  •  

#582 Share rmiecz8 rmiecz8

rmiecz8
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 12 grudzień 2012 - 22:33

Buhaje HF q

Edytowany przez rmiecz8, 28 wrzesień 2013 - 22:23.

#583 Share komodo

komodo

Hala Madrid :-)

• Members
  • PipPipPip
  • 1265 postów

Napisany 12 grudzień 2012 - 22:36

Buhaje HF jakie 24pkt w podindeksie produkcyjnym jak w ostatniej wycenie mial 135 a teraz 138 a produkcja mleka wzrosla o 160kg

#584 Share Pawel20

Pawel20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 928 postów

Napisany 12 grudzień 2012 - 22:36

Buhaje HF

Fakt zauważyłem to nawet po sąsiadach wydajność duża a w mleczarni to nie za wiele ja tam staram sie zeby było o normalnych porach i nie nadganiam paszą wynika to nawet z czystego lenistwa bo nie bede latał jak głupi bo próbny udój z resztą zazwyczaj dowiaduje sie o nim około 12godzin przed dojem to i tak nic nie za-kombinuje za bardzo.

Kombinowanie z pasza, czy porą doju to oszukiwanie samego siebie, wiadomo, że takie "triki" fałszują parametry mleka, na co komu później taki tabulogram.

#585 Share stolarz88

stolarz88

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 299 postów

Napisany 12 grudzień 2012 - 22:41

Buhaje HF

jakie 24pkt w podindeksie produkcyjnym jak w ostatniej wycenie mial 135 a teraz 138 a produkcja mleka wzrosla o 160kg

Rozróżnij 2 rzeczy indeks produkcyjny który jest wyróżniony w kg czyli 2 x białko i tłuszcz i podindeks produkcyjny który jest liczony na podstawie indeksu i wtedy masz te 135. o to mi cały czas chodzi i nie kłóćmy się słowo za słowo tylko porównajcie to co mówie bo wiem co mówie. Rmieczu nie mam matek buhajów.

#586 Share adrian1322

adrian1322

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 16 postów

Napisany 12 grudzień 2012 - 22:43

Buhaje HF stolarz88 - zgadzam się z Tobą, jest inny przelicznik podindeksu produkcyjnego, bo indeksy łączne się nie zmieniły za bardzo. Też to zauważyłem.

#587 Share rmiecz8 rmiecz8

rmiecz8
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 12 grudzień 2012 - 22:54

Buhaje HF q

Edytowany przez rmiecz8, 28 wrzesień 2013 - 22:25.

#588 Share komodo

komodo

• Members
  • PipPipPip
  • 1265 postów

Napisany 12 grudzień 2012 - 23:00

Buhaje HF mi tez sie wydaje nieprawdopodobne zeby byla zmiana w wyliczeniach i nic o tym nie powiedzieli przeciez to bylaby najlatwiejsza wymowka spadkow a jednak nigdzie o tym nie ma wzmianki.
No przy prawie 10 tys to nawet nie jedna matka bykow powinna byc a wiecej skoro pierwiastki daja po 10tys

#589 Share stolarz88

stolarz88

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 299 postów

Napisany 12 grudzień 2012 - 23:18

Buhaje HF Po samych kg mi wychodzą te indeksy bo staram się je śledzić. Nie wiem czy mleko jest brane. NIe jest tak łatwo mieć matki byków, w latach 2000 to bylo jeszcze pare ocenionych krów pokrojowo u mnie ale jak przestałem testy stosowac to nie mam teraz. Wtedy miałem pare takich co dawało 10tys i sie wybijały i miały pokrój ponad 80 ale nie było matek, przez pare lat wydajność utrzymywała się na poziomie 8 tys i dopiero od roku, jak mówiłem pracuje nad stadem. W tym roku wlaśnie po 12 tys 3 sztuki mi wyszły, po Orizaba, Gilton i Lander. Zawsze zacielalismy buhajami z dolnej półki i te indeksy to na poziomie 20-30kg, najwięcej teraz pierwiastce 56 wyskoczyło. Bardziej wierze w te same mleko niż kg tł i bi bo mleko jeszcze mi się w miare zgadza ale kg nijak. Jak mi pierwiastka dała 9700 teraz a indeks 2,5. mam takich przykładów multum.

mi tez sie wydaje nieprawdopodobne zeby byla zmiana w wyliczeniach i nic o tym nie powiedzieli przeciez to bylaby najlatwiejsza wymowka spadkow a jednak nigdzie o tym nie ma wzmianki.
No przy prawie 10 tys to nawet nie jedna matka bykow powinna byc a wiecej skoro pierwiastki daja po 10tys

Nie mam żadnej pierwiastki co 10tys dała.

#590 Share tadzik22

tadzik22

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 212 postów
  • Zainteresowania:hodowla,genetyka,kino

Napisany 13 grudzień 2012 - 08:52

Buhaje HF z indeksami stolarz ma racje to ze doją dużo nie ma wpływu (znacząco) na indeksy,aby były indeksy wysokie to chociaż trzy pokolenia krów po wartościowych ojcach które przekazują znaczącą liczbę kg. i swą wartość utrzymują w kolejnych wycenach( nie gasną) jak był sony boy-cash-lourenzo,adison-leo martin,i ameryka,(wrona orła nie urodzi)praca hodowlana jest długa i żmudna. jak ktoś ma hodowle pokoleniowo i była przemyślana polityka to jestcoś,a jak przyjeżdzał insyminator i robił czym miał to było wszystko i nic. niektórym udało się zaimportować,to niemiał nic a ma wszystko(troche farta)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#591 Share komodo

komodo

• Members
  • PipPipPip
  • 1265 postów

Napisany 13 grudzień 2012 - 08:55

Buhaje HF no to bez paru litrow wiec to zadna roznica :)

#592 Share stolarz88

stolarz88

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 299 postów

Napisany 13 grudzień 2012 - 11:31

Buhaje HF Kiedyś patrzyłem żeby poprawiał nogi, wymię i żeby córek w katalogu po 1, 2 wycenie miał ponad 100 żeby się więcej cieliczek w oborze rodziło i nawet to jakoś wychodziło. Pare lat temu era Konrada i zagranicznych firm to wtedy się brało co miał. Porównanie najtańszych z zagranicy i ze shiuzu to shiuz góruje.

Od pierwiastek za 305 w tym roku 8500 mam

#593 Share komodo

komodo

• Members
  • PipPipPip
  • 1265 postów

Napisany 13 grudzień 2012 - 12:32

Buhaje HF ja zawsze powtarzam ze te najtansze zagraniczne to szkoda sobie glowe zawracac bo to najczesciej jest ich najwiekszy bubel aby go wypchnac jezeli brac zagraniczne to tylko z gornej polki a po polskich nawet z koncowek katalogu rzeczywiscie nie sa wcale takie denne i tez to potwierdzam bo ogolnie nie krylem polskimi slabymi tylko czolowka Wchirz i troche Mchirz ale mialem po takim byki Solea z wchirz i teraz z Mchirz doje po Cadonkam czy cos takiego i doila o wiele lepiej w pierwszej laktacji niz po Holenderskim Bonfire ktory byl tez jeden z tanszych

#594 Share stolarz88

stolarz88

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 299 postów

Napisany 13 grudzień 2012 - 14:56

Buhaje HF Całe moje stado krów dojnych pochodzi po buhajach ze średniej i dolnej półki. Wybierając buhaja dzisiaj nie oceniam jego TPI, PF, wybieram najtańszego buhaja który pasuje mi do stada i do tego co chce w nim poprawić. Teraz skusiłem się zapłacic 50 zł za BG, czy Bostona żeby porównać ich przyszłe cieliczki z buhajami o połowe tańszymi o podobnych parametrach funkcjonalnych, no wiadomo BG bije produkcyjnie inne tańsze, ale nie podobaja mi sie jego 2 cechy więc go wziąłem na próbe. Z zagranicznych można również wybrać coś tańszego i dobrego np po synach O-mana gdzie oni już są przepełnieni a niektórzy dopiero je wprowadzają na stado, np ja :) Nie wkurzył mnie spadek PF, Bostona bo jest głównie spowodowany tłuszczem na minusie, który w ogóle mi nie jest potrzebny, za to poprawił kilka innych cech na które stawiam.

#595 Share komodo

komodo

• Members
  • PipPipPip
  • 1265 postów

Napisany 13 grudzień 2012 - 16:02

Buhaje HF ja chyba nie krylem jeszcze zadnym synem Omana poki co takze moje stado jest wolne od tego wirusa :D a nie krylem Shogunem ale nic z tego nie wyszlo i po Climax ma jaloszke takze jednak mam i tak sie zastanawiam czy do uzyskiwania super wydajnoisci sa potrzebne byki po 300zl wrzuce zdjecie jesli bedzie dobrze widac stado w dani 73 krowy o sredniej wydajnosci 12907kg Jest zdjecie tabeli z wszystkimi wypisanymi krowami ktora laktacja, ile dala i do tego ojciec,ojciec matki i teraz czym pokryta to na 73 krowy sa 4 po Omanie 1 sztuka po toystory i to wszystko reszta jest po buhajach dunskich HF do tego w stadzie nie ma sztuki ktora dala by ,mniej jak 10 tys najlepsze blisko 16 daja ale to po dunskich bo te omanki ponizej sredniej doja i w rubryce czym pokryte nie nie znajdziecie zadnego innego byka jak dunski a te omanki to pewnie z matek bykow powychodzily a najczesciej kryja D Etoto i D Sol

#596 Share wojtekosse

wojtekosse

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 83 postów

Napisany 13 grudzień 2012 - 17:04

Buhaje HF Ja sporą cześć stada pokryłem własnie Duńskim Etoto z konrada i musze powiedziec ze dobrze załapują, duzo lepiej niz buhaje z semexu( to tylko moje zdanie, u kogos innego moze byc inaczej). Tego etoto wziełem własnie na powtórki bo jest niedrogi a ładnie mleko podnosi a na krzyżówki hf x mo x srb to w sam raz taki.

#597 Share damian40000

damian40000

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3200 postów

Napisany 13 grudzień 2012 - 17:17

Buhaje HF też to zauważyłem że te hf z vikinga bardzo dobrze łapią. Expo jest bardzo dobry i ze starej wyceny elvisa dużo używałem.

#598 Share tadzik22

tadzik22

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 212 postów
  • Zainteresowania:hodowla,genetyka,kino

Napisany 13 grudzień 2012 - 17:23

Buhaje HF też widziiałem artykół o tej hodowczyni z danii,potęzne krowy na ruszcie,mam cieliczkie po rahenoslaw,on nim też kryła,to szwed po adisonie

#599 Share stolarz88

stolarz88

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 299 postów

Napisany 13 grudzień 2012 - 18:45

Buhaje HF Z duńskich po TSame mam krowe, właśnie skończyła 3 laktacje ponad 11tys dała, nogi ma słąbe ale ogólnie trzyma się. Z Dani teraz sexa mam Ole się nazywa ale też po Omanie jest, i od synów Shottle też nie mogę jakoś się odpędzić, Twista w sexie używam z top genu.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#600 Share qwedffgdsxdfs

qwedffgdsxdfs

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 60 postów

Napisany 13 grudzień 2012 - 19:20

Buhaje HF Ja bym się nie zachwycał takimi buhajami jak Etoto zobaczcie tylko ile on ma córek ocenionych według konrada 122 trochę mało.