Skocz do zawartości

Zdjęcie

Buhaje HF

3928 odpowiedzi na ten temat

#41 Share kyllee

kyllee

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 607 postów

Napisany 28 marzec 2012 - 10:16

Buhaje HF ta ostatnia wypowiedz zachecila mnie do zakupu kilku porcjii zobaczymy jak bedzie sie to komponowac z cÓrkami MANIFOLDa :)) comyslicie o takim kojarzeniu??

Edytowany przez kyllee, 28 marzec 2012 - 10:17.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Buhaje HF Dzisiaj, 17:22
  •  

#42 Share rmiecz8 rmiecz8

rmiecz8
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 28 marzec 2012 - 15:01

Buhaje HF q

Edytowany przez rmiecz8, 23 wrzesień 2013 - 13:56.

#43 Share kyllee

kyllee

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 607 postów

Napisany 28 marzec 2012 - 15:19

Buhaje HF

fidelity by byl lepszy ale on na krowy na jalowki nie idzie zreszta porody nawet u krow do naj lzejszych nie naleza . mieszanie holendersiej genetyki z usa i kanada moze procentowac kiedys dobrymi osiagnieciami

#44 Share rmiecz8 rmiecz8

rmiecz8
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 28 marzec 2012 - 15:39

Buhaje HF q

Edytowany przez rmiecz8, 23 wrzesień 2013 - 13:57.

#45 Share tycha

tycha

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 177 postów

Napisany 08 kwiecień 2012 - 18:34

Buhaje HF Szkoda ,że Canvasa już nie ma to to był buhaj

#46 Share kyllee

kyllee

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 607 postów

Napisany 09 kwiecień 2012 - 18:24

Buhaje HF mogli by gdzies przypadkiem znalesc jakies porcje tego byka i puscici na Polske;)) nie jeden by wziol:))

#47 Share tycha

tycha

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 177 postów

Napisany 09 kwiecień 2012 - 20:10

Buhaje HF Ten buhaj to wogóle jeszcze żyje?

#48 Share rmiecz8 rmiecz8

rmiecz8
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 10 kwiecień 2012 - 08:55

Buhaje HF q

Edytowany przez rmiecz8, 23 wrzesień 2013 - 13:57.

#49 Share komodo

komodo

Hala Madrid :-)

• Members
  • PipPipPip
  • 1263 postów

Napisany 10 kwiecień 2012 - 12:18

Buhaje HF ja jeszcze w grudniu zamowiłem sobie 10 porcji i bede krył tylko same jałowki wieksza szansa na skuteczne zacielenie bo poprzednie lata kryłem wiekszosc krow ale tylko 3 jałoszki sa ale Canvas w potencjale produkcyjnym moze konkurowac z amerkanskimi i kanadyjskimi no i ma cos bardzo cennego jak na tak dobrego buhaja unikalny rodowod ciezko miec jakies pokrewienstwo bo jego ojcu czy dziadku a popatrzec ile jest po omanie czy jacko besne a przeciez i ojcowie tych dwoch tez byli juz wczesniej ojcami teraz wchodzi sporo po schottle i goldwynie ale juz sa snynowie OMANA tez wysoko wycenieni ktorzy beda ojcami buhajow w stanach maja juz tak duze spokrewnienie ze maja spore problemy z rozrodem

#50 Share kyllee

kyllee

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 607 postów

Napisany 10 kwiecień 2012 - 15:21

Buhaje HF dlatego warto isc w strone genetyki holenderskiej i dunskiej chociaz troche zmienic genetyke tylko w holenderskiej tez juz czasami sie trafiaja buchaje ktore wymieniles z dunskich chyba orange taki w miare jest

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#51 Share rmiecz8 rmiecz8

rmiecz8
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 10 kwiecień 2012 - 16:31

Buhaje HF q

Edytowany przez rmiecz8, 23 wrzesień 2013 - 13:58.

#52 Share kyllee

kyllee

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 607 postów

Napisany 10 kwiecień 2012 - 17:48

Buhaje HF holendrzy mnaja najlepsze krowy na swiecie najwiecej suchej masy do tego dluzej zyja od amerykanskich i sa mniej klopotliwe zwlaszcza hf red z tegpo co wiem to canvas byl ojcem buchajow w polsce tylko nie wiem czy w shiuz czy w innej stacjii

#53 Share rmiecz8 rmiecz8

rmiecz8
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 10 kwiecień 2012 - 17:58

Buhaje HF q

Edytowany przez rmiecz8, 23 wrzesień 2013 - 13:59.

#54 Share tycha

tycha

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 177 postów

Napisany 10 kwiecień 2012 - 19:43

Buhaje HF Teraz jakim buhajem byście zastąpili Canvasa?Na jakiego stawiacie z holenderskiej genetyki?Ja stawiam na jego syna Lilac'a.Myśle ,że on też niczym nie grzeszy dobry pokrój i wysoko produkcja tylko te parametry mleka hmm.Dawajcie swoich konkurentów :D :D

#55 Share kyllee

kyllee

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 607 postów

Napisany 10 kwiecień 2012 - 20:01

Buhaje HF wedlug mnie lass moze sie okazac dobrym bykiem produkcje ma lepsza od lilaca i cena nizsza

#56 Share komodo

komodo

Hala Madrid :-)

• Members
  • PipPipPip
  • 1263 postów

Napisany 10 kwiecień 2012 - 20:20

Buhaje HF Ja polecam Paramounta poki jest nadal poprawia wyceny do tego Cricket NVI 245 super bodowa i rewelacyjna zdrowotnosc wymienia 111 a z nowosci to Improver i Navarro a zwlaszcza navarro sobra wydajnosc i wysokie parametry i bardzo poprawna budowa no i taki rodowod tez nietypowy bo to prawda ze po omanie tez maja byki w holandi no ale musza przekrzyzowac troche bo w stanach jada tylko na swoich i dlatego maja takie spokrewnienie

#57 Share rmiecz8 rmiecz8

rmiecz8
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 10 kwiecień 2012 - 21:22

Buhaje HF q

Edytowany przez rmiecz8, 23 wrzesień 2013 - 13:59.

#58 Share kamilo758002

kamilo758002

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 233 postów

Napisany 02 maj 2012 - 07:54

Buhaje HF

Jakie znacie dobre buhaje HF, simental mleczy i montbeliard xD Oczywiście z Konrada bo tylko w mojej okolicy jeździ xD

Jak chodzi o hf to Jordan, Lauthority, Manifold, D Opman, D Orange, D Rodding, Spectrum * rc, Windbrook, Stanley Cup, Mural (na zamówienie), Bahmas (zamówienie), D Skotte, Tempting, Benjamin Red, Martine, Marvelous,Admiral, D Offroad, Mr Burns *rc, Dolman, Inafrouge Red (zamówienie), Fever (zamówienie), DRH Avalon, Leonard,Alexis
Simentale to Mount Blanc, Tambourin
Montbeliard to Azozo

Lilac jest ok. Dobry pokrój i potężna produkcja. Aktualnie jest w shiuz ojcem buhajów, bo dostałem go na matkę byków.

Ja dostałem na matki buhajów Lilaca, Maklera, Jordan, Spectrum *rc, Durable*rc, Lauthority i Mural

ja polecam Durable RF z WWS Polska, a po Canvasie mam 11 sztuk- średnia ich wydajność to 12500l na 305 dni. Chętnie bym go jeszcze kupił, ale niestety nie ma. Durable natomiast super się zacielają. Na 15 porcji mam tylko 2 powtórki. Koszt to 99zł. Polecam

teraz Durable kosztuje 115 zł tak pisze w najnowszym katalogu który jest już do pobrania

#59 Share kamilo758002

kamilo758002

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 233 postów

Napisany 02 maj 2012 - 21:25

Buhaje HF

wiarygodne bo zapomniałes napisac ze laktacje ponad 600dni a w rekordowej 717dni 20057kg takze wcale nie jakos rewelacyjnie bo w standardowych laktacjach około 9tys
Ja z tej listy zostawiłbym tylko Lightinga(ojciec buhajow praktycznie co drugi czerwony teraz to jego lub Kiana),Red mastery(super parametry mleka),Tumult(swietny pokroj),Classic to poprostu klasyka hf czerwono białego ;)chyba najlepszy pokrojowiec , a w miejsce reszty np Ideal (kapitalny skład mleka i niezły pokroj,nr 4 w holandi 174NVI), no oczywiscie Fidelity (aktualny numer 1 w holandi 209NVI niezły pokroj i swietne białko),Kodak (nr 2 w holandi 208NVI niezły pokroj i super skład mleka i nieprawdopodobna długowiecznosc 782),Spencer(nr 3 w holandi 201NVI bardzo dobre parametry mleka),Bonfire (super sklad mleka i niezła długowiecznosc ) a z mleczarzy to Kylian bardzo dobra budowa i wysoka produkcja mleka i nr 6 w holandi 158 NVI i według mnie hg plus ma zdecydowanie lepsze hf czerwono białe co zreszta pokazuja indeksy

przecież Fidelity to jest następca Kiana a Spencer następca Lightinga

holendrzy mnaja najlepsze krowy na swiecie najwiecej suchej masy do tego dluzej zyja od amerykanskich i sa mniej klopotliwe zwlaszcza hf red z tegpo co wiem to canvas byl ojcem buchajow w polsce tylko nie wiem czy w shiuz czy w innej stacjii

prędzej MCHiRZ SHiUZ lub WCHiRZ

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#60 Share rmiecz8 rmiecz8

rmiecz8
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 03 maj 2012 - 08:12

Buhaje HF q

Edytowany przez rmiecz8, 23 wrzesień 2013 - 14:00.