Skocz do zawartości

Zdjęcie

Buhaje HF

3928 odpowiedzi na ten temat

#561 Share Pawel20

Pawel20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 928 postów

Napisany 11 grudzień 2012 - 20:05

Buhaje HF @rmieczu osiągając takie wydajności napewno nie możesz powiedzieć , że będziesz anonimowy. Co roku kalibrujesz te liczniki mleka, kto to robi? W okolicy zootechnik pomimo takich wyświetlaczy w wielu halach podpina swój sprzęt przy próbnym udoju.

Edytowany przez Pawel20, 11 grudzień 2012 - 20:08.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Buhaje HF Dzisiaj, 19:08
  •  

#562 Share tadzik22

tadzik22

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 212 postów
  • Zainteresowania:hodowla,genetyka,kino

Napisany 11 grudzień 2012 - 20:08

Buhaje HF na crv jest artykół o nowościach wyceny

#563 Share komodo

komodo

Hala Madrid :-)

• Members
  • PipPipPip
  • 1263 postów

Napisany 11 grudzień 2012 - 20:23

Buhaje HF @Rmiecz odnosnie wyceny to pisalem odrazu 6grudnia ze Paramount spadl o 1pkt Nvi ma 190 takze nadal super a Goli troche do gory a Cricket minimalnie w dol to najwaniejsze rzeczy :) a Kodak nr w czerwonych
A co do tej oceny to wiele razy mowilem ze wydajnosci sa zawyzane i tyle a jak ktos jeszcze jest pazerny na chwale to zaplaci i mu dopisza jeszcze wiecej juz pomijajac fakt tej piany i tego wszystkiego i chociaz dobrze ze napisales ze u ciebie 900KG to zobacz ile to jest dlatego ja tam uznaje tytlko to ile jest odstawione do mleczarni wiadomo ze w rzeczywistosci jest troche wiecej cielaki antybiotyki i inne wypadki ale nie zeby byly rozniece 1500-2000kg jak porowna sie z wyceny a odstawione podzieli przez liczbe krow i ja moge sie mierzyc na takie wydajnosci a nie na te wirtualne bo skoro z odstawionego do ,mleczarni wyjdzie okolo 9tys to ile mam sobie liczyc z oceny ze mialbym 9,5 to minimum chyba ale znajac zycie okolo 10 by wyszlo :) Grunt to robic swoje i isc naprzod :)

Edytowany przez komodo, 11 grudzień 2012 - 20:25.

#564 Share komodo

komodo

• Members
  • PipPipPip
  • 1263 postów

Napisany 11 grudzień 2012 - 20:53

Buhaje HF @Tadzik ten buhaj po Snowmann ma ponad 300NVI i mysle ze to moze byc wielka gwiazda CRV tu jest cos o nimhttp://www.eurogenes...wscat=&taalid=3
Ogolnie szykuje sie lawina w europie i w ameryce synow Snowman a w holandi wogole dominacja mpoze byc http://www.eurogenes...ls.php?taalid=3

Edytowany przez komodo, 11 grudzień 2012 - 21:08.

#565 Share rmiecz8 rmiecz8

rmiecz8
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 11 grudzień 2012 - 21:28

Buhaje HF q

Edytowany przez rmiecz8, 28 wrzesień 2013 - 22:19.

#566 Share komodo

komodo

• Members
  • PipPipPip
  • 1263 postów

Napisany 11 grudzień 2012 - 21:32

Buhaje HF no z tego co ja zrozumilem na stronie to wejdzie Atlantic ma 80 corek juz i 292Nvi

#567 Share stolarz88

stolarz88

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 299 postów

Napisany 12 grudzień 2012 - 00:30

Buhaje HF

witam kolegów ma ktoś może dostęp do wyceny polskiej lub po polsku buhaja COGENT RETINUE RED.chciałbym sprawdzić co jest wart a w żadnych aktualnych katalogach nie ma go.jeśli post nie w tym temacie to prosze admina o przeniesienie.

prosze wpisać na iz balicach w nazwie cogent retin i bedzie widoczna jego wycena http://wycena.izoo.k...LDM000394422783 - cechy funkcjonalne dobre, gorzej z mlecznością

kylle-ja wczoraj sprzedałem pierwiastkie nrf xhf,pies ja ganiał,2 miesiące się męczyłem,doiła się dwa razy dłużej jak inne,kopała jak koń,jak załapała somatykie to 7 malonóm,na dwóch próbach miał 28 i 29 litrów,więcej nie chce zadnego mieszańca,może z simem to chociaż ciężka będzie na wadze bo te enrfy to waga piórkowa.

rmieczu-to tak z bykami w katalogu wychodzi,tomek oddał chyba 12 i dopiero jertos się wycenił tak sobie,a były po naprawde dobrych matkach,rużnie te geny się rozkładają.po manoman nic nie miał,shotlle szedł masowo .

Co do krzyżówki nrfxhf nie mam takiego sceptycznego zdania jak koledzy, mam na stadzie 2 sztuki ojcowie - skattebu i myran. Są spokojne, mleka 8900 tł4,7 bi 3,5 i 9300 tł 4,2 bi 3,2 pierwiastkami dały, gdzie najlepsze hf ki do 10tys nie dobijają, sa teraz w 2 laktacji i i dają około 40 litrów, są bardzo niskie (500kg nie mają) i szerokie, z zacieleniami czy somatyką są takie jak hf ki czyli zależy od danej sztuki.

#568 Share rmiecz8 rmiecz8

rmiecz8
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 12 grudzień 2012 - 14:58

Buhaje HF q

Edytowany przez rmiecz8, 28 wrzesień 2013 - 22:20.

#569 Share stolarz88

stolarz88

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 299 postów

Napisany 12 grudzień 2012 - 17:33

Buhaje HF W tym roku zabraknie mi trochę do 10tys, no te pierwiastki to tak w czołówce były, tylko teraz kończą laktację nowe i spychają w rankingu te krzyżówki, udoskonalam powoli życienie więc ciężko tak oceniać w stosunku do tego co było pół roku temu a co jest teraz albo co bedzie za pół roku.

#570 Share stolarz88

stolarz88

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 299 postów

Napisany 12 grudzień 2012 - 18:14

Buhaje HF Wracając do matki Bukszpana to ona nazywa się Santana 1, przeżyła 3 laktacje dając w nich 10-11tys, ubyła w 2010 roku z powodu jałowości, jej ojciec nazywa się Margriet po buhaju Marconi. info brane z hodowcy online.

A co do polskiej wyceny buhajów to chciałbym zwrócić uwagę na jeden fakt który został przeoczony nawet przez przedstwicieli handlowych ze shiuzu którzy nie wiedzieli dlaczego większość buhajów spadło w rankingu PF. Po prostu zmienił się delikatnie przelicznik podindeksu produkcyjnego, mianowicie buhaj który ma taką samą wartość indeksu produkcyjnego w sierpniu otrzymuje 3-4 mniej pkt w podindeksie produkcyjnym w grudniu, a jeżeli wiemy że podindeks produkcyjny to 50% całego indeksu PF to widzimy dlaczego większość byków spadła w PF ie o 1-2 pkt. Przykład Jegier ST sierpień IP 112,9, podindeks 132, grudzień IP 113,1 poindeks 128. Aby buhaj miał utrzymać swój podindeks produkcyjny to musiałby zwiększyś swój indeks produkcyjny o około 10kg.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#571 Share KARGO

KARGO

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1157 postów
  • Zainteresowania:technika rolnicza , produkcja zwierzęca

Napisany 12 grudzień 2012 - 19:24

Buhaje HF

no ale po co miałbym ściemniać wydajności? Nie mam na tym zysku a i tak jestem tu anonimowy więc nie rozumiem jaki jest tego sens. pisze aby innym doradzać jak do tego poziomu dojść a nie po to żeby się chwalić. oczywiście jak krowa jakaś się wybije do potężnej wydajności to aż kusi żeby napisać ale nie ściemniać!!!
Federacja wcale nie jest takim wiarygodnym źródłem. U mnie zootechnik ilość mleka spisuje z wyświetlacza mojego i już jest dokładniej ale i to nie do końca bo mój komputer liczy dokładnie każdy udój więc jest idealna ilość mleka jaką krowa dała w ciągu 305 dni, 100 dni i w całej laktacji. Jak na próbnym krowa się wyrwie i da nawet i 5 litrów więcej to wiesz jaka będzie różnica na całej laktacji. U mnie federacja średnio zawyża wydajność 305 dniową o jakieś 900 litrów u lepszej sztuki i jakieś 400 l u słabszej. Czasem jest tak że jak krowa na próbnym daje mniej to i wyjdzie tyle samo co naprawdę, ale rzadkie to są przypadki. a co dopiero jak zootechnik spisuje ilość mleka z kubków, gdzie często na wierzchu jest 1 cm piany i dobrze nie widać, a jak wiadomo oczy ciągną do góry a nie do dołu :D. Takim sposobem gość z mojej wioski osiągnął wydajność 9200, a krowy ma raczej słabe i się mocno zdziwiłem. Było tak przez 2 lata (rok nawet był lepszy ode mnie), ale jak zmienił dojarki na przewodowe to wydajność spadła do 7900 :D . Ciekawe ile spadnie jak pobuduje nową oborę z halą i zootechnik będzie spisywał z wyświetlaczy które są bardzo dokładne :D . a słyszałem że ma takie zamiary

Skoro federacja średnio zawyża ci wydajność lepszych sztuk o 900litrów to z twoich musi być jeszcze mniejsza niz federacja podaje. Wiec skąd bierzesz te 17-16 -15tys bo nawet oni tyle ci nie wyliczyli?????????

#572 Share komodo

komodo

• Members
  • PipPipPip
  • 1263 postów

Napisany 12 grudzień 2012 - 19:58

Buhaje HF

Wracając do matki Bukszpana to ona nazywa się Santana 1, przeżyła 3 laktacje dając w nich 10-11tys, ubyła w 2010 roku z powodu jałowości, jej ojciec nazywa się Margriet po buhaju Marconi. info brane z hodowcy online.

A co do polskiej wyceny buhajów to chciałbym zwrócić uwagę na jeden fakt który został przeoczony nawet przez przedstwicieli handlowych ze shiuzu którzy nie wiedzieli dlaczego większość buhajów spadło w rankingu PF. Po prostu zmienił się delikatnie przelicznik podindeksu produkcyjnego, mianowicie buhaj który ma taką samą wartość indeksu produkcyjnego w sierpniu otrzymuje 3-4 mniej pkt w podindeksie produkcyjnym w grudniu, a jeżeli wiemy że podindeks produkcyjny to 50% całego indeksu PF to widzimy dlaczego większość byków spadła w PF ie o 1-2 pkt. Przykład Jegier ST sierpień IP 112,9, podindeks 132, grudzień IP 113,1 poindeks 128. Aby buhaj miał utrzymać swój podindeks produkcyjny to musiałby zwiększyś swój indeks produkcyjny o około 10kg.

I co ten przelicznik zmienil sie tylko w shiuzie ?bo we wchirzu raczej takich spadkow nie ponotowaly a Cupidon zanotowal awans a o ile wiem to baza nie byla zmieniana teraz

#573 Share rmiecz8 rmiecz8

rmiecz8
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 12 grudzień 2012 - 20:31

Buhaje HF q

Edytowany przez rmiecz8, 28 wrzesień 2013 - 22:21.

#574 Share savas

savas

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 230 postów

Napisany 12 grudzień 2012 - 20:46

Buhaje HF Tez mi sie wydaje,ze wychodzi zawyżone o kilka procent, szczególnie jak sie doi raz rano lub wieczorem tak jak u mnie. Zreszta tez tak wychodzi z baniaka, bo jak mierzylem ilosc zadeklarowana w raportach po dojeniu, zawsze bylo troche mniej w zbiorniku.Z tym ze orientacyjny wynik jest a najważniejsze jest to ile sie w roku czy miesiącu mleka odstawilo i to podziel sobie przez ilośc krów bo z tego jest kasa;)

#575 Share KARGO

KARGO

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1157 postów

Napisany 12 grudzień 2012 - 20:48

Buhaje HF Nie wiem jak u was ale ja mam naprawde zagorzała do pracy zootechniczke która spisuje pomiar z dokładnością do 1/10litra i tam zadna piana badz przekrzywiony mlekomierz jej nie straszny o zadnym dopisywaniu mowy nie ma. Mi wychodzi praktycznie to samo w wynikach wydajności a sprzedanym mlekiem do mleczarni.

#576 Share komodo

komodo

• Members
  • PipPipPip
  • 1263 postów

Napisany 12 grudzień 2012 - 20:54

Buhaje HF dokladnie tak powinno sie liczyc :) I szcun dla @Rmiecza ze powiedzial ile ma z kompa bo mysle ze niejeden dalej by mowil ze ma tyle samo chodz wiadomo ze tak nie jest no wedlug mnie jesli ktos ma okolo 10 rzeczywistej z odstawionego mleka to juz jest super naprawde

ale to juz nie chodzi tylko o dokladne spisywanie jezeli raz w miesiacu ci zbadaja to jaki to jest obraz?1 doj z 60 w miesiacu i stad tez sa roznice

#577 Share rmiecz8 rmiecz8

rmiecz8
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 12 grudzień 2012 - 21:33

Buhaje HF q

Edytowany przez rmiecz8, 28 wrzesień 2013 - 22:22.

#578 Share KARGO

KARGO

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1157 postów

Napisany 12 grudzień 2012 - 21:41

Buhaje HF Fakt zauważyłem to nawet po sąsiadach wydajność duża a w mleczarni to nie za wiele ja tam staram sie zeby było o normalnych porach i nie nadganiam paszą wynika to nawet z czystego lenistwa bo nie bede latał jak głupi bo próbny udój z resztą zazwyczaj dowiaduje sie o nim około 12godzin przed dojem to i tak nic nie za-kombinuje za bardzo.

#579 Share damian40000

damian40000

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3200 postów

Napisany 12 grudzień 2012 - 21:44

Buhaje HF najwięcej kombinują z wydajnością ci którzy są nastawieni na sprzedaż jałowic bo wiadomo to im kasę przynosi.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#580 Share savas

savas

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 230 postów

Napisany 12 grudzień 2012 - 21:44

Buhaje HF No tez mam takiego dalszego sąsiada u którego spadllo w ciagu roku z 9 tysi na 7, a mleka oddawał tyle samo, więc niektórzy kombinują jak mogą...