Skocz do zawartości

Zdjęcie

Buhaje HF

3930 odpowiedzi na ten temat

#521 Share tomek0303

tomek0303

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 184 postów
  • Zainteresowania:heh kobiety, sport, rolnictwo, i jak kazdy w tym wieku imprezy itp.

Napisany 07 grudzień 2012 - 14:34

Buhaje HF wie moze ktos od jakiego indeksu PF beda buhaje w nowym katalogu shiuzu?zapewne rmiecz bedzie sie orientowal w temacie, w sierpniowym tylko janowiak mial 109 a reszta zaczynala sie od 110 wiec nie wiem czy outstanding zalapie sie do podstawowej oferty i czy brac go teraz czy poczekac do katalogu z grudniowej wyceny.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Buhaje HF Dzisiaj, 19:36
  •  

#522 Share rmiecz8 rmiecz8

rmiecz8
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 07 grudzień 2012 - 15:04

Buhaje HF q

Edytowany przez rmiecz8, 28 wrzesień 2013 - 22:04.

#523 Share Zochcia

Zochcia

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 07 grudzień 2012 - 16:29

Buhaje HF

Hehe a Ty patrzysz w ogóle na jakieś wyceny czy tylko swoje stado ??
Co mi z Jegiera jak córkom obrywają się wymiona. Nawet ojcem buhajów nie powinien być
Za takie pieniądze żadna genetyka

no nie ładnie,,,,na całym forum jest bardzo dużo pozytywnych opinni o Jegierze co mnie osobiście bardzo cieszy. Twoja wypowiedz,,,,a zresztą Panowie już się wypowiedzieli na ten temat. Hodowla bydła to wieloletnia, żmudna i bardzo ciężka praca. Wiedzieć to mało ,trzeba jeszcze potrafić a przede wszystkim trzeba lubić to co się robi.Jegier ma klase sam w sobie. Boston i Bakarat to sztucznie przereklamowane okazy promowane przez....testowane i wycenione w najlepszych oborach i ...... A tu wiadomość taka z przed dwóch dni że to jednak Jegier wraca na nr 1. Tak więc i tobie życzę takiej genetyki-pozdrawiam! :)

#524 Share rmiecz8 rmiecz8

rmiecz8
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 07 grudzień 2012 - 16:56

Buhaje HF q

Edytowany przez rmiecz8, 28 wrzesień 2013 - 22:05.

#525 Share kyllee

kyllee

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 607 postów

Napisany 07 grudzień 2012 - 18:26

Buhaje HF ja wczesniej 2 lata temu mialem holerne problemy z zacieleniami i to u jalowek teraz jakos wzglednie po sexie jedna powtorzyla a kroey musze przebadac bo z tym nigdy nie wiadomo moze byc tez tak ze nie sa cielne a maja ciche ruje

#526 Share Robben

Robben

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 83 postów

Napisany 07 grudzień 2012 - 20:26

Buhaje HF

wie moze ktos od jakiego indeksu PF beda buhaje w nowym katalogu shiuzu?zapewne rmiecz bedzie sie orientowal w temacie, w sierpniowym tylko janowiak mial 109 a reszta zaczynala sie od 110 wiec nie wiem czy outstanding zalapie sie do podstawowej oferty i czy brac go teraz czy poczekac do katalogu z grudniowej wyceny.

Patrząc na to że poziom Indeksu PF jaki osiągneła zdecydowana większość Buhajów Krajowych jest sporo niższy po najnowszej wycenie wartości hodowlanej Buhajów:Grudzień 2012 gdy porównamy je z poprzednią wyceną Sierpniową może spowodować że taki rozpłodnik jak Outstanding może nadal znajdować się w ofercie podstawowej SHIUZ Bydgoszcz.Gdyby Indeksy większości Buhajów były na wysokim poziomie to w takiej sytuacji Outstanding trafiłby napewno do oferty dodatkowej.Sądzę że cena za porcję nasienia Outstandinga nie ulegnie zmianie po tej wycenie.Co do Jegiera to w Rankingu Krajowym po nowej wycenie będzie na 4 pozycji Krajowego Rankingu Buhajów za 3 rozpłodnikami należącymi do WCHIRZ Poznań:Valjeanem,Cupidonem i Hobbitem

Czołowa 10 Buhajów Krajowych pod względem wartości Indeksu PF po wycenie Grudzień 2012 powinna prezentować się następująco:

1 Valjean Indeks PF 121

2 Cupidon Indeks PF 119

3 Hobbit Indeks PF 118

4 Jegier ST Indeks PF 118

5 Bakarat Indeks PF 116

6 Clown Indeks PF 115

7 Bakou Indeks PF 115

8 Bukszpan Indeks PF 115

9 Cantor Indeks PF 115

10 Bridge Indeks PF 115

Edytowany przez Robben, 07 grudzień 2012 - 20:35.

#527 Share rmiecz8 rmiecz8

rmiecz8
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 07 grudzień 2012 - 21:18

Buhaje HF q

Edytowany przez rmiecz8, 28 wrzesień 2013 - 22:06.

#528 Share tadzik22

tadzik22

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 212 postów
  • Zainteresowania:hodowla,genetyka,kino

Napisany 08 grudzień 2012 - 08:38

Buhaje HF a ja słyszałem dużo dobrego o bukszpanie,ze względem bakarata to dużo lepsza oferta pomijając tych pare punktów względem indeksów,jego matka jeszcze zyje w dobrzyniewie,jest po jakimś francuzie(medagric)czy jakoś tak ,kiedyś komodo wymieniał jego imie,ze bardzo piękna sztuka i cena bukszpana była nie porównywalnie atrakcyjniejsza od bakarata,a teraz widze ze poprawił wycenę,a te wiadomości słyszałem ze dwa miechy temu więc to nie jest lipa,polecam innym

komodo -urodziło Ci się coś wartościowego teraz,bo tyle było zasuszonych,jakaś dziurawa

sorki bukszpan stracił 2 pkt. PF ale nie tyle co inne

#529 Share rmiecz8 rmiecz8

rmiecz8
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 08 grudzień 2012 - 09:24

Buhaje HF q

Edytowany przez rmiecz8, 28 wrzesień 2013 - 22:06.

#530 Share komodo

komodo

Hala Madrid :-)

• Members
  • PipPipPip
  • 1263 postów

Napisany 08 grudzień 2012 - 23:10

Buhaje HF ten byk to dokladnie Merignac :) No piekna moze bez przesady ale wydajna jest w 4 laktacji bylo okolo 54na dzien mam po niej dwie jalowki po Canvasie jedna bedzie sie w styczniu cielic to bedzie pierwsza z Hg plus :) A jerseyka po niej teraz rozpoczela 3 laktacje to okolo 40 l daje takze licze na jalowki po niej bo na 4 porody byly 3 a cielic dopiero sie beda bo niby z tych co sie ocielily sa jaloszki ale nie po jakis super bykach po Canvasie i Paramouncie beda pod koniec grudnia ale na 7krow 4 sa po miesnych takze nic cudnego chociaz byczek po blondynie bedzie tez wartosciowy :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#531 Share rmiecz8 rmiecz8

rmiecz8
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 09 grudzień 2012 - 13:15

Buhaje HF q

Edytowany przez rmiecz8, 28 wrzesień 2013 - 22:07.

#532 Share komodo

komodo

• Members
  • PipPipPip
  • 1263 postów

Napisany 09 grudzień 2012 - 18:53

Buhaje HF ale wiesz no jak mam jerseyke to nie bede jej kryl hf bo nie mam zamiaru chowac po niej wiec kryje LM do tego kolejna sztuka tez problematyczna okropne nogi i mam juz poniej jalowke i mimo ze byk poprawial nogi to jest jeszcze gorzej i pojdzie po pierwszej laktacji wiec tez byla miesnym kolejna znowu nie zlapala sztucznie najpierw Shoguna pozniej Paramounta i Canvasa wiec odpuscilem i poszla bykiem swoim miesnym i blondynem to swiadomy wybor bo krowa potezna a mleko licho i jalowka poniej tez nie cud wiec nie ma sensu cignac tej rodziny bo mam lepsze sztuki wiec ja bez powodu miesnym nie kryje sztuk

#533 Share Robben

Robben

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 83 postów

Napisany 09 grudzień 2012 - 19:38

Buhaje HF Jeżeli chodzi o Buhaja Bukszpan to sprawdziłem jak to wyglądało w jego poprzednich 2-óch wycenach w których znajdował się wśród Krajowych Buhajów pozytywnie wycenionych i jego obecność w czołowej 10 Krajowego Rankingu Buhajów po wycenie Grudzień 2012 jest bardzo wątpliwa i raczej na pewno nie będzię on ujęty w oficjalnym Rankingu Buhajów PFHBiPM a to dlatego ponieważ już w swojej debiutanckiej wycenie która miała miejsce w Kwietniu SHIUZ Bydgoszcz zamieścił go w ofercie dodatkowej co spowodowało że nie był on ujęty w oficjalnym Rankingu Krajowych Buhajów.To samo zresztą dotyczy wyceny Sierpniowej.Dlatego wydaje mi się że także teraz nie będzie on klasyfikowany wśród najlepszych rozpłodników no chyba że SHIUZ po najnowszej wycenie będzie oferowała jego nasienie w ofercie podstawowej ale ze względu na jego bardzo małą ilość Bukszpan raczej napewno pozostanie w ofercie dodatkowej.W takiej sytuacji w pierwszej 10 znajdzie się Buhaj Justik z Indeksem PF 114 będący własnością MCHIRZ w Łowiczu.

Buhaj o którym wspominali wcześniej Tadzik i Komodo nazywa się Merdrignac i napewno o nim była mowa

#534 Share rmiecz8 rmiecz8

rmiecz8
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 09 grudzień 2012 - 21:23

Buhaje HF q

Edytowany przez rmiecz8, 28 wrzesień 2013 - 22:08.

#535 Share komodo

komodo

• Members
  • PipPipPip
  • 1263 postów

Napisany 09 grudzień 2012 - 22:09

Buhaje HF no narazie o zarodkach nie myslalem takze to byc moze bedzie melodia przyszlosci ale narazie poczekam co pokarza te jalowki po Canvasie i Paramouncie i bede podejmowal dalej kolejne kroki na ich podstawie :)

#536 Share rmiecz8 rmiecz8

rmiecz8
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 09 grudzień 2012 - 23:10

Buhaje HF q

Edytowany przez rmiecz8, 28 wrzesień 2013 - 22:09.

#537 Share komodo

komodo

• Members
  • PipPipPip
  • 1263 postów

Napisany 10 grudzień 2012 - 08:57

Buhaje HF No jezeli sie uda to moze i od stycznia a jak nie to w polowie roku jak juz bede mial pełna wladze wykonawcza :) hehe a jak tam Man omanka?

#538 Share Ursus11

Ursus11

Użytkownik

• Members
  • PipPipPip
  • 829 postów

Napisany 10 grudzień 2012 - 09:29

Buhaje HF Pod ocene można przejść w np połowie roku czy tylko w styczniu.?
Czym pokryc Yarsay-a? Hf?

#539 Share damian40000

damian40000

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3200 postów

Napisany 10 grudzień 2012 - 09:35

Buhaje HF w każdej chwili można przejść pod ocenę.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#540 Share komodo

komodo

• Members
  • PipPipPip
  • 1263 postów

Napisany 10 grudzień 2012 - 11:34