Skocz do zawartości

Zdjęcie

Buhaje HF

3928 odpowiedzi na ten temat

#441 Share Robben

Robben

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 83 postów

Napisany 04 grudzień 2012 - 19:58

Buhaje HF Freddie to wspaniały byk i 1 miejsce w rankingu Top 100 TPI w nowej wycenie grudniowej to potwierdza.Wielka szkoda że nasienie rozpłodnika o tak wysokiej wartości hodowlanej jak Freddie nie jest dostępne w sprzedaży u nas w Polsce.Dorcy,Massey,O-Style także potwierdziły że są Buhajami nietuzinkowymi.4 miejsce Hilla to bardzo miłe zaskoczenie które pokazuje że w nim również drzemie spory potencjał który może jeszcze do końca się nie ujawnił.Jeżeli dobrze pamiętam to Gillespy poprawił swoją pozycję w porównaniu z Sierpniową wyceną.Jeżeli chodzi o takie Buhaje jak Super i Planet to nie ma co wyrzekać na ich aktualne pozycje.Te Buhaje wciąż stanowią genetyczny światowy top a że w pewnym momencie nadchodzi czas że takie gwiazdy są w rankingu niżej klasyfikowane nie powinno stanowić jakiegokolwiej zaskoczenia.Ich renoma wśród hodowców i tak jest olbrzymia.Najlepszym Buhajem zagranicznym w tym zestawieniu jest włoski Buhaj Mascalese który zajoł wysokie 7 miejsce.Również w Sierpniowej wycenie był on najlepszym "Europejczykiem" w tym elitarnym gronie

Edytowany przez Robben, 04 grudzień 2012 - 20:00.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Buhaje HF Dzisiaj, 19:01
  •  

#442 Share rmiecz8 rmiecz8

rmiecz8
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 04 grudzień 2012 - 20:12

Buhaje HF q

Edytowany przez rmiecz8, 27 wrzesień 2013 - 14:11.

#443 Share kyllee

kyllee

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 607 postów

Napisany 04 grudzień 2012 - 20:38

Buhaje HF moim zdaniem kazdy byk z tej 100 ma cos w sobie jednak przypadkiem tam nie trafiają :)) patrząc na populacje wycenionych bykow w samej kanadzie i usa to jednak jest tylko mały promil a do tego jeszcze europa i inne wiec nawet te na pozycji 90 i dalej są dobre , z reszto jak wiadomo w zależności od tego jaka cechę chcemy poprawić ten jest dobry :) nawet z naszego podworka z listy Polskich 100 buhajów:)

#444 Share rmiecz8 rmiecz8

rmiecz8
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 04 grudzień 2012 - 21:09

Buhaje HF q

Edytowany przez rmiecz8, 27 wrzesień 2013 - 14:11.

#445 Share KARGO

KARGO

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1157 postów
  • Zainteresowania:technika rolnicza , produkcja zwierzęca

Napisany 04 grudzień 2012 - 21:29

Buhaje HF Hill w pierwszej wycenie był 8 w drugiej spadł ;) na 7 pozycje przez kolejne dwie wyceny był na 11 pózniej 7 i 6 a teraz 4 także chyba to o czymś swiadczy czy to ze jest z 2005 roku swiadczy o tym że młodsi synowie shottle są od niego lepsi??? Chyba nie a z wyceny wychdzi ze to jego najlepszy syn. Z reszta nie wazne. Rmiecz i po co ci ten freddie skoro o jego istnieniu bedziesz wiedziąl tylko ty, o ile zdobedziesz ten zarodek to nawet w papierach nie bedziesz mógł go wpisac jako ojca bo to nielegalne także nie widze sensu

#446 Share rmiecz8 rmiecz8

rmiecz8
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 04 grudzień 2012 - 21:57

Buhaje HF q

Edytowany przez rmiecz8, 27 wrzesień 2013 - 14:13.

#447 Share wojtekosse

wojtekosse

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 83 postów

Napisany 04 grudzień 2012 - 23:13

Buhaje HF A jaka firma rozprowadza na terenie Polski tego Mascalese bo nie orientuje sie??/

#448 Share KARGO

KARGO

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1157 postów

Napisany 05 grudzień 2012 - 09:03

Buhaje HF Przylaczam sie do pytania wyżej. No jak CRI ma jeszcze freddie-g i o-style w pierwszej 5 to 4 buhaje należa do nich z tym ze freddie i o-style nie mozna kupić bo mają ibr czy coś tam bo juz nie pamiętam z nowości to jest lath 2156TPI. To fakt najlepszych synów to on nie ma jak na takiego buhaja lepszych ma bolton i o man. A co SHIUZU to nie jest on dla mnie żadnym wyznacznikiem bo pomądrzyć to się on moze na swoim podwórku bo na skale miedzy narodową to on nie ma nic do za prezentowania.

Edytowany przez KARGO, 05 grudzień 2012 - 09:36.

#449 Share tebo

tebo

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 73 postów

Napisany 05 grudzień 2012 - 09:39

Buhaje HF Kargo sam inseminujesz czy inseminator chodzi mi o to że przy zamawianiu nasienia przez internet wypełniasz cały formulaż bo my zinseminatorem się nadtym zastanawiamy, bo nasienie by szło do kontenera inseminatora,a ja jestem watowcem.Równierz zastanawimy jak obejść shiuz, ale po przeczytaniu tweg postu wiemy już więcej, rozumiem żę świadectwa będziesz wypisywał na bloczkach shiuzu.

#450 Share rmiecz8 rmiecz8

rmiecz8
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 05 grudzień 2012 - 10:45

Buhaje HF q

Edytowany przez rmiecz8, 27 wrzesień 2013 - 14:16.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#451 Share komodo

komodo

Hala Madrid :-)

• Members
  • PipPipPip
  • 1263 postów

Napisany 05 grudzień 2012 - 10:52

Buhaje HF to samo mialem pisac zanosilo sie ze bydgoszcz juz wita sie z gąską a tu ch....ja :) Wchirz nadal rzadzi i Valjean potwierdza dominacje oraz

#452 Share KARGO

KARGO

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1157 postów

Napisany 05 grudzień 2012 - 10:54

Buhaje HF Możesz dać do nich jakiś namiar. Hehe no to ładnie rmieczu przez ciebie zmarnowałem kase bo wziąłem za twoim przykładem troche tego romara ;)
Valjean i jegier jakoś sie utrzymali ale tylko dlatego ze nie przybyło mi córek ogólnie bieda z nędzą

Edytowany przez KARGO, 05 grudzień 2012 - 11:06.

#453 Share komodo

komodo

• Members
  • PipPipPip
  • 1263 postów

Napisany 05 grudzień 2012 - 11:00

Buhaje HF Indeks produkcyjny pierwszy Canvas a drugi jego syn z Wchirz Cupidon takze mnie to cieszy zwlaszcza pozycje tego syna bo w ogolnymPF tez zanotowal awans :)

Buhaje z somenzo italy to mial w ofercie Polgene

No niestety Valjean juz chyba 3 wycene ma te 139corek ale jak sie nie ma co sie lubi to lubi co sie ma no innych nie mamy lepszych poki co

Edytowany przez komodo, 05 grudzień 2012 - 11:09.

#454 Share sacrable

sacrable

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 339 postów

Napisany 05 grudzień 2012 - 11:03

Buhaje HF Semenzoo Polska (Jaroslaw Strzyzewski)
Mobile: +48 (663) 990 495
Email: jaroslawstrzyzewski@gmail.com

Manifoldowi w Polsce indeks spadł o dwa oczka?

Edytowany przez sacrable, 05 grudzień 2012 - 11:09.

#455 Share KARGO

KARGO

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1157 postów

Napisany 05 grudzień 2012 - 11:25

Buhaje HF

Kargo sam inseminujesz czy inseminator chodzi mi o to że przy zamawianiu nasienia przez internet wypełniasz cały formulaż bo my zinseminatorem się nadtym zastanawiamy, bo nasienie by szło do kontenera inseminatora,a ja jestem watowcem.Równierz zastanawimy jak obejść shiuz, ale po przeczytaniu tweg postu wiemy już więcej, rozumiem żę świadectwa będziesz wypisywał na bloczkach shiuzu.

Inseminuje sam i tylko u siebie ja tam gdzie jest inseminator wlasne dane wpisalem a jak ktoś inny niz ty to robi wpisuj tamta osobe zeby dostarczyli do niego nasienie a dane do faktury na siebie podajesz bloczek bedzie z łowicza
Co syna tego canvasa produkcja fajna ale jak w polskeij wycenie ma takie słabe wymie to napewno dobrze wygladać to nie bedzie i nie posłuzy zbyt długo

#456 Share yaco

yaco

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 52 postów

Napisany 05 grudzień 2012 - 11:40

Buhaje HF Kargo bo to Canvas na O-Man a matka też mocnego wymienia nie miała więc szału nie będzie

#457 Share komodo

komodo

• Members
  • PipPipPip
  • 1263 postów

Napisany 05 grudzień 2012 - 11:51

Buhaje HF no slabe nawet bardzo slabe i bardzo krotkie strzyki
W holandi tez bez zmian Goli troche podskoczył a Cricket juz ponad 1000 sztuk wycena takze jest wartosciowy a Paramount nadal sie trzyma wysoko o 1pkt mniej Nvi a w czerwono bialych Kodak pierwszy

Edytowany przez komodo, 05 grudzień 2012 - 12:04.

#458 Share kyllee

kyllee

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 607 postów

Napisany 05 grudzień 2012 - 12:46

Buhaje HF kiedys semenzo mial konrad ja wspolpracowalem kiedys z pol gene pozniej polowy zaswiadczen nie mialem wprowadzonych ale mam po parocasie 2 i jedna po activ ie ale wstawili mi innego byka stonemora mam jeszcze 5 porcjii canvasa to nie bede dawal go na nic co ma w rodowodzie justice wczoraj canvasem zacielilem vnuczke kiana to moze byc ciekawe polaczenie ,,,

#459 Share Robben

Robben

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 83 postów

Napisany 05 grudzień 2012 - 13:41

Buhaje HF Nowa wycena wartości hodowlanej Buhajów w Polsce nie przyniosła zmiany lidera Krajowego Rankingu Buhajów.Valjean rządzi i dzieli w Polsce.Faktycznie córek jakoś w wycenie mu nie przybywa a wielka szkoda ponieważ dzięki temu jego wycena byłaby bardziej wiarygodna i tu się zgadzam z Komodo.Trzeba jednak oddać że póki co lepszych rozpłodników od Valjeana nie ma.Czołówka SHIUZ Bydgoszcz z wyceny Sierpniowej ostro poszła w dół.Bakarat PF 116,Romar PF-112 i Boston PF 109.Można to nazwać totalną klapą w wykonaniu tych buhajów chociaż Bakarat i tak ze swoim Indeksem powinien być na 5 miejscu w Kraju.Ciekawe jakie ceny nasienia tych Buhajów będą obowiązywały w SHIUZ? Boston to w ofercie dodatkowej pewnie będzie oferowany.Generalnie wszystkie Buhaje mają słabsze Indeksy PF gdy porówna się je z Wyceną Sierpniową.Swoją wartość oprócz Valjeana potwierdziły można rzec już tradycyjnie Hobbit I Jegier a Cupidon jako jeden z nielicznych w tej wycenie poprawił swój Indeks PF ze 117 na 119 awansując tym samym na pozycje wicelidera Krajowego Rankingu Buhajów.

Edytowany przez Robben, 05 grudzień 2012 - 13:43.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#460 Share kyllee

kyllee

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 607 postów

Napisany 05 grudzień 2012 - 13:52

Buhaje HF shiuz juz oglosil promocje 25% na buchaje do 50 zl i 30 na buchaje powyzej 50 zł do konca roku

z sierpniowej wyceny