Skocz do zawartości

Zdjęcie

Buhaje HF

4480 odpowiedzi na ten temat

#4461 Share komodo

komodo

Hala Madrid :-)

• Members
  • PipPipPip
  • 1463 postów

Napisany 08 sierpień 2017 - 19:11

Buhaje HF Buhaje z st gen namieszaly w tpi hehe

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Buhaje HF Dzisiaj, 06:54
  •  

#4462 Share KARGO

KARGO

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1348 postów
  • Zainteresowania:technika rolnicza , produkcja zwierzęca

Napisany 08 sierpień 2017 - 22:00

Buhaje HF Akurat spodziewałem się tego Duke chciałem już wcześniej kupić ale jest on z californi gdzie panuje choroba niebieskiego języka i nie da rady go kupić rubicona w sexie wziąłem 10 porcji po 135zl netto.

#4463 Share damianek88

damianek88

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 08 sierpień 2017 - 22:54

Buhaje HF

nie z californi tylko z texasu. też się dałem namówić na tego rubicona tylko teraz żałuję że tak mało wziąłem bo pewnie cena poleci do góry. skoro delta jest nieosiągalny to może jakiś jego syn będzie dostępny. Muszę zapytać w GENOMIXIE czy coś mają bo bd i Cholewicki wcale się w moim rejonie nie pokazują. Poza tym słyszałem że są najtańszą firmą na rynku. Prawda to? W sumie to biorę od nich bo pasował mi przedstawiciel i jak WWS się zmieniał to zostałem przy swoim przedstawicielu. Faktycznie mówił że będzie coraz więcej buhajów STgen na listach

#4464 Share adam81

adam81

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 18 postów
  • Zainteresowania:maszyny bydlo

Napisany 09 sierpień 2017 - 04:56

Buhaje HF

josuper sie wycenil ponad 3000 mleko 3 tpi mam po nim duzo jalowek czesc juz pokryta w tym jedna wzieta na matke bykow do mchirz . Mialem nosa .najgorszy zawod movie i modena w rzg lipa

#4465 Share komodo

komodo

Hala Madrid :-)

• Members
  • PipPipPip
  • 1463 postów

Napisany 09 sierpień 2017 - 05:18

Buhaje HF No josupera też brałem w 2015roku na farmie za psie pieniądze i delte też pytałem .Denvera zwykłego wiosna zamawialem ale josuper nie ma się z czego cieszyć pokrój a zwłasZcza wymie i nogi słabiutko także to taki amerykański canvas jak tylko mleko odziedziczy jalowka po nim resztę od matki to bedzie rakieta ale tak to beda krotkodystansowe

#4466 Share KARGO

KARGO

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1348 postów

Napisany 09 sierpień 2017 - 05:52

Buhaje HF

nie z californi tylko z texasu. też się dałem namówić na tego rubicona tylko teraz żałuję że tak mało wziąłem bo pewnie cena poleci do góry. skoro delta jest nieosiągalny to może jakiś jego syn będzie dostępny. Muszę zapytać w GENOMIXIE czy coś mają bo bd i Cholewicki wcale się w moim rejonie nie pokazują. Poza tym słyszałem że są najtańszą firmą na rynku. Prawda to? W sumie to biorę od nich bo pasował mi przedstawiciel i jak WWS się zmieniał to zostałem przy swoim przedstawicielu. Faktycznie mówił że będzie coraz więcej buhajów STgen na listach

może i Teksas

josuper sie wycenil ponad 3000 mleko 3 tpi mam po nim duzo jalowek czesc juz pokryta w tym jedna wzieta na matke bykow do mchirz . Mialem nosa .najgorszy zawod movie i modena w rzg lipa

Ja mam po nim 5 jalowek najstarsza urodziła się jeszcze w 2015r co zawodu to faktycznie modena dał ciała ale movie nie koniecznie bo robotę zrobił piękne sztuki po nim są bo to głównie pokrójowiec także nigdy wysoko nie będzie ,używałeś PAGINI bo dla mnie jak na razie to po nim rewelacja doje 4 sztuki każda zakończy laktacji przy ponad 10tys. zero zapalen łapią bardzo dobrze i super pokrój jedyny problem jaki z nim był to porody takie duże cielaki były że krowy się kładł i chorowaly i nawet go przeklełem a teraz super. Największym przegranym jak dla mnie jest Supershot.

Edytowany przez KARGO, 09 sierpień 2017 - 06:10.

#4467 Share Stan21

Stan21

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 8 postów

Napisany 09 sierpień 2017 - 10:38

Buhaje HF

Buhaj SARGEANT jest Nr. 1 Indeks Pro$ 2614 - wycena kanadyjska.

#4468 Share mikaro

mikaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 118 postów

Napisany 09 sierpień 2017 - 12:39

Buhaje HF

Ciekawe jak wlaśnie będą spisywały się te po Josuperze. U nas jest 7 jałóweczek po nim, jedna jest Josuper/Planet. A czym polecacie kryć córki Josupera i Balisto.

#4469 Share Stan21

Stan21

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 8 postów

Napisany 09 sierpień 2017 - 14:07

Buhaje HF

Rubicon znalazłem w sexie w Błękitnej Dolinie...

#4470 Share tadzik22

tadzik22

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 224 postów
  • Zainteresowania:hodowla,genetyka,kino

Napisany 09 sierpień 2017 - 21:25

Buhaje HF

mikaro oblukaj sobie bonderasa,to mój typ do zakupu,drogi jest,ojciec yoder,ale jak uderzyć w punkt to nim

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#4471 Share adam81

adam81

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 18 postów
  • Zainteresowania:maszyny bydlo

Napisany 09 sierpień 2017 - 21:38

Buhaje HF

Josuperki kryje baylaboy i monterey ,co do paginiego nie krylem nim .Matka jednej josuperki jest po marionie 2 laktacja ocielona pazdziernik teraz ma srednia dziena 44litry

#4472 Share rewers66110

rewers66110

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 121 postów
  • Zainteresowania:Bydło (chów, hodowla i rozród+choroby), Sport, Polityka, Motoryzacja, Rolnictwo

Napisany 10 sierpień 2017 - 09:27

Buhaje HF

Jeśli chodzi o polską wycenę to zmartwił mnie Border PF jego jest 111, słabe jak na buhaja którego nasienie jest eksportowane do Francji

#4473 Share KARGO

KARGO

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1348 postów

Napisany 10 sierpień 2017 - 11:00

Buhaje HF A czego można się spodziewać po SHIUZIE?? Jakademia polityka zarządu takie buhaje.A co oni go tam wyeksponowali jak to był tam taki słabszy sredniak.To samo będzie z tym Fakir już tyle wycen a on dalej ma 105 córek czyli tyle ile na początku

#4474 Share olsen2300

olsen2300

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 13 sierpień 2017 - 11:03

Buhaje HF

Witam

Potrzebuje nasienie byka CANVAS

wiem ze juz go nie ma ale moze ma ktos na zbyciu stare zapasy bdz wie gdzie moge jeszcze kupic

Prosze o priv dziekuje i pozdrawiam

#4475 Share kubaska

kubaska

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 246 postów

Napisany 13 sierpień 2017 - 18:15

Buhaje HF

watpie czy nasienie jego jakiegos syna jeszcze chociaz kupisz

#4476 Share rewers66110

rewers66110

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 121 postów
  • Zainteresowania:Bydło (chów, hodowla i rozród+choroby), Sport, Polityka, Motoryzacja, Rolnictwo

Napisany 14 sierpień 2017 - 11:46

Buhaje HF

watpie czy nasienie jego jakiegos syna jeszcze chociaz kupisz

Jedynie możesz dostać nasienie synów Canvasa : Cupidon z Tulec oraz Scarlet i Stefan z HG albo nasienie synów Lilaca typu SK Lister lub Lifting

#4477 Share stolarz88

stolarz88

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 308 postów

Napisany 14 sierpień 2017 - 21:41

Buhaje HF

Co do tych wszystkich indeksów to tak patrzę że jak co raz bardziej się tym interesuje to co raz bardziej nie ogarniam tematu. Tak popatrzyłem na moje stado które krowy jakie mają PFy to widzę że najlepsze są po BG, Twist i Ole. Najlepsza wyskoczyła po BG 115 PF, gdzie matka tej sztuki była po masówce i miała 100 PF a babka z 2001 roku po jakimś teście którego w katalogu nigdy nie było to chyba PF 80 pare miała i tak człowiek się zastanawia jak to jest liczone? No po rodowodzie, ale skąd ten dobry rodowód u takiej sztuki? Tak samo jest z tą genomówką i tymi bykami. 70% tego GTPI to stanowi rodowód danego byka a tylko 30% genotyp, bo żeby genotyp był 100% to dany byk miał by w swoim życiu jeden i niezmienny indeks GTPI, a dopiero na córkach miałby kolejny i wtedy by się to zmieniało z czasem jakby dochodziły kolejne córki dla danego byka. No i popatrzyłem na ostatnio indeks GTPI i patrzę byczek ponad 3000 GTPI i skąd to się wzięło? czy jak nie dawno jeszcze człowiek krył nasieniem np BG który ma 2000 TPI to czy ten młody byk jest o połowę lepszy od BG? Te TPI to taka gonitwa na rodowody. Skoro u młodego byczka w 70% liczy się właśnie rodowód to dlaczego nie krzyżować tylko sztuk z najwyższym TPI ze sobą i ze sobą i ze sobą żeby kiedyś mieć 4000 TPI. Odniosę się jeszcze że tego Bordera bo go używałem i mam jałówki na wycieleniu - W Polsce krowy mają tak różne te indeksy PF np na moim stadzie na 50 krów ma wyliczone PFa 27szt z których średnia stada to 103 PF i przyjdzie na takie stado Border z GPF 140 ( na początku miał tyle) to ile on na córkach na moim stadzie wyciągnie? 120? nigdy w życiu. W USA podejrzewam że stada są na wyższym poziomie jak w Polsce albo inaczej - są bardziej wyrównane i byczkom łatwiej jest uzyskać podobny wynik na córkach jak miały w genomie albo nawet je poprawić. 

Edytowany przez stolarz88, 14 sierpień 2017 - 21:43.

#4478 Share olsen2300

olsen2300

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 20 sierpień 2017 - 20:46

Buhaje HF

Stolarz88 napisz do mnie na priv

#4479 Share Eliot

Eliot

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 428 postów

Napisany 14 wrzesień 2017 - 15:05

Buhaje HF Dokładnie w USA jest wyższy poziom hodowlany i to nie oznacza że polska sztuka co ma pf 111 i zostanie pokryta amerykaninem co ma pf 148 wyda potomstwo np 138,powoli do przodu ,pozwoli.każdy patrzy na ocenę buhaja a mało kto porównuje jego stado rodzinne a własne.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#4480 Share tay29

tay29

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 311 postów

Napisany 18 wrzesień 2017 - 10:38

Buhaje HF był u kogoś nowy przedstawiciel wws-u na pow. łomżyński?