Skocz do zawartości

Zdjęcie

Buhaje HF

4480 odpowiedzi na ten temat

#4421 Share komodo

komodo

Hala Madrid :-)

• Members
  • PipPipPip
  • 1463 postów

Napisany 12 lipiec 2017 - 06:59

Buhaje HF Hotline ten z hg plus? Jak tak to po ile szedł

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Buhaje HF Dzisiaj, 21:44
  •  

#4422 Share tadzik22

tadzik22

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 224 postów
  • Zainteresowania:hodowla,genetyka,kino

Napisany 12 lipiec 2017 - 07:46

Buhaje HF

tak,130 netto,konwencjonalny,mam 8 curek altarazori z tym on fajnie się gryzie tz.optymalnie wychodzi w obiektywnym doborze,byk jest w kanadzie i tam nim dużo handlują

#4423 Share criskp86

criskp86

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 169 postów

Napisany 12 lipiec 2017 - 08:11

Buhaje HF

z jakiej firmy brałeś rubicona? bo dla mnie w genomixie oferują po 149 netto

#4424 Share tadzik22

tadzik22

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 224 postów
  • Zainteresowania:hodowla,genetyka,kino

Napisany 12 lipiec 2017 - 08:33

Buhaje HF

też od nich,narazie gdzie dotknołem to cielne,

#4425 Share KARGO

KARGO

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1348 postów
  • Zainteresowania:technika rolnicza , produkcja zwierzęca

Napisany 12 lipiec 2017 - 13:47

Buhaje HF

kargo widziałem twoją gwiazdę na zdjęciu,pan grzesiek mi pokazywał,poczym ją masz,tez mam jedną w zestawieniu federacji po josuper,,na dziesięć słomek saloona i mi jedna się urodziła,przeciętna,dość głęboka,teraz używam hotline i rubicona,na krowy wziołem bookema 20 słomek,pozdrawiam hodowców

Hehe nie wiedzialem ze mam gwiazde :P Nic nie wiem o zdjeciu jakie umaszczenie ma ta sztuka? Na 30 lipca mam jalowki do cielenia po sexowanym spoky która byla na tej liście cały czas aż do ostatniej kwietnia wejść wyceny bo spadła na 125pf bo jej ojciec Modena wycenil się na córkach i dał ciała

#4426 Share komodo

komodo

• Members
  • PipPipPip
  • 1463 postów

Napisany 13 lipiec 2017 - 06:09

Buhaje HF Niemiecka precyzja☺a jak Panowie te sexy ultra na krowach lepsza skuteczność?

Edytowany przez komodo, 13 lipiec 2017 - 16:19.

#4427 Share drHouse

drHouse

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 15 postów

Napisany 14 lipiec 2017 - 13:42

Buhaje HF

dziś dostałem sms z abs, promocje mają na Hurst 25, Trigger 25, Balisto 45, Boastful, Gillespy, Nirvana, Harper po 50, Fransisco 60, Josuper 65, Monterey i Topsy po 70, ceny netto

#4428 Share mario98

mario98

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 94 postów

Napisany 14 lipiec 2017 - 18:33

Buhaje HF Dzis badalismy kilka sztuk na cielnosc i mialem 2 robione masseyem. Z uwagi na to ze jeden z kolegow pisal wczesniej ze po tym byku u niego skutecznosc zadna, bylem ciekaw jak bedzie u mnie. Badamy pierwsza niecielna i mowie wetowi ze taka sprawa z tym masseyem. On mi na to ze u rolnika badal tez kilka sztuk i po nim slabo sie zacielaly. Na szczescie druga byla cielna. Jako tako honor masseya uratowany.

#4429 Share stolarz88

stolarz88

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 308 postów

Napisany 14 lipiec 2017 - 21:17

Buhaje HF

Piszecie o tej skuteczności byków jakby to miało jakieś znaczenie czy to jeden czy drugi, są badania robione na płodność nasienia ale to różnica znikoma jest. Ja z własnego doświadczenia mogę powiedzieć że najgorszą skuteczność ma się na najlepszych bykach bo używa się je na najlepsze krowy czyli najbardziej wydajne. a jak przy takim samym żywieniu wszystkie stoją w oborze to najczęściej najgorsze ruje mają te najwydajniejsze krowy a je oczywiście chcemy zacielić najlepszymi bykami, także takie pisanie co się komu po czym zaciela to wiecie - pisanie dla samego pisania...

#4430 Share komodo

komodo

• Members
  • PipPipPip
  • 1463 postów

Napisany 14 lipiec 2017 - 21:53

Buhaje HF I tu napisał człowiek z głową to

Edytowany przez komodo, 14 lipiec 2017 - 21:55.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#4431 Share PATr

PATr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2217 postów

Napisany 14 lipiec 2017 - 22:17

Buhaje HF

dziś dostałem sms z abs, promocje mają na Hurst 25, Trigger 25, Balisto 45, Boastful, Gillespy, Nirvana, Harper po 50, Fransisco 60, Josuper 65, Monterey i Topsy po 70, ceny netto

Miesiąc temu kupowałem 10 szt. josupera po 60 netto i jedną dostałem gratis więc wyszło po 55 netto...
Sprzedam pług kverneland, 4 skibowy,zagonowy, resor

Sprzedam ciągniki:
Lamborghini 1056DT,6cyl. 105km

Case/David Brown 1694, 6 cyl. turbo 112km

Case International 844, 4cyl., 75km, 4x4, tur mailleux 1,7tony udźwigu z euroramką

https://www.olx.pl/oferty/user/1i0lt/

#4432 Share komodo

komodo

• Members
  • PipPipPip
  • 1463 postów

Napisany 15 lipiec 2017 - 09:18

Buhaje HF Tak było i monterey też

#4433 Share mario98

mario98

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 94 postów

Napisany 15 lipiec 2017 - 10:17

Buhaje HF A ja powiem z doswiadczenia ze nie ma reguly i czasem wydajniejsze sztuki szybciej sie zacielaja niz te slabe. Dlatego nie zwracam na to uwagi. Patrze na parametry mleka jak pasuja to jazda z kryciem. Chodzi tez o to ze duze partie nasienia sa przechowywane razem i moze ktos akurat z dana partia buhaja zle sie obszedl i poszly takie "nadpsute" slomki po rolnikach. Forum jest po to zeby mowic o swoich doswiadczeniach i nawet jesli to malo wazne to nikomu wiedzy od tego nie ubędzie.

#4434 Share komodo

komodo

• Members
  • PipPipPip
  • 1463 postów

Napisany 15 lipiec 2017 - 14:52

Buhaje HF Ja np krylem supersire zwykłym 3jalowki i żadna a poprawiłem Meridian wszystkie złapany albo Moat w sexie jalowka powtórzyła a najlepsza krowa przy ponad 60l na dobę od strzala w 82dniu laktacji także płodność krowy to jest coś co krowa albo ma albo nie ma i buhaj z wysokim scr nic nie pomorze i po plodnych sztukach trzeba jak najwięcej córek łapać bo obserwując swoje linie rodzin w oborze jest to odziedziczalne dosyć mocno

#4435 Share criskp86

criskp86

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 169 postów

Napisany 15 lipiec 2017 - 17:14

Buhaje HF

z tym sexed ultra 4m to wziełem 5 porcji na próbę i narazie na badaniu cielności 2/2 pokryte i kolejne 2 nie powtarzały ale brakowało tydzień żeby sprawdzić czy cielne i ostatnio dwa dni temu poszła ostatnia porcja nasienia na krowę okaże się czy nie powtórzy.. chyba zamówię z 10 porcji rubicona na krowy i jałówki ;) 

#4436 Share stolarz88

stolarz88

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 308 postów

Napisany 16 lipiec 2017 - 22:22

Buhaje HF

A ja powiem z doswiadczenia ze nie ma reguly i czasem wydajniejsze sztuki szybciej sie zacielaja niz te slabe. Dlatego nie zwracam na to uwagi. Patrze na parametry mleka jak pasuja to jazda z kryciem. Chodzi tez o to ze duze partie nasienia sa przechowywane razem i moze ktos akurat z dana partia buhaja zle sie obszedl i poszly takie "nadpsute" slomki po rolnikach. Forum jest po to zeby mowic o swoich doswiadczeniach i nawet jesli to malo wazne to nikomu wiedzy od tego nie ubędzie.

Mówisz o swoim doświadczeniu a piszesz o nadpsutym nasieniu...? Masz jakieś konkretne przykłady takiego nasienia,a dawałeś do laboratorium i badałeś przeżywalność plemników po rozmrożeniu? 

Ja wiem tyle że o skuteczności inseminacji decyduje bardzo dużo czynników i na samym końcu brałbym pod uwagę nadpsute nasienie. 

Bo jak to się odbywa rozmawiając ze znajomymi - Jak krowa się zaciela to zasługa gospodarza a jak nie to wina inseminatora a jak inseminatorem jest sam gospodarz to na pewno jest to wina nasienia :P

#4437 Share Borubar

Borubar

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 94 postów

Napisany 17 lipiec 2017 - 09:52

Buhaje HF Ktoś pisał tutaj o rubicon że idzie nawet po 135zł. Dzisiaj dzwoniłem to przy 15p oferował mi cene 189zł dla mnie to sporo za dużo.

#4438 Share mario98

mario98

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 94 postów

Napisany 17 lipiec 2017 - 20:22

Buhaje HF Stolarz88 nie jestem az tak próżny zeby twierdzic ze jak mi sie krowa zaciela to tylko i wylacznie moja zasluga a jak nie to szyukam winy w swiecie :) po prostu podejmujemy jakis temat dyskusja sie toczy i kazdy mowi co mysli. Myslec nie znaczy wiedziec wiec nie twierdze ze Massey jest do kitu. Po prostu wymieniamy spostrzezenia i skoro ktos twierdzi ze to wcale nie wina nasienia to w porzadku przyjmuje to do wiadomosci. Widocznie jesli u kogos po tym samym buhaju 5 sztuk nie lapie bywa i tak. Tak samo moglby zacielac kazda z tych krow innym buhajem i pewnie tez by nie zapapaly. Niemniej jesli ktos pisze ze po danym buhaju zadna nie zalapala to zapala sie czerwona lampka i czlowiek sie zastanawia czy bylo to dzielem przypadku czy moze problem tkwi w jakims szczegole.

Zgodze sie ze plodnosc jest zaprogramowana genetycznie ale na przyklad mam sztuke ktora lapala 4 laktacje z rzedu od strzala to sobie pomyslalem a z robie sexem. I lipa. Drugi raz tez pusto. Trzeci raz juz konwencjonalny i tez nici. I tu czlowiek zaczyna sie zastanawiac o co chodzi.

Tak odchodzac od tematu czy ktos interesowal sie albo praktykuje embriotransfer?

#4439 Share criskp86

criskp86

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 169 postów

Napisany 19 lipiec 2017 - 19:42

Buhaje HF

Ktoś pisał tutaj o rubicon że idzie nawet po 135zł. Dzisiaj dzwoniłem to przy 15p oferował mi cene 189zł dla mnie to sporo za dużo.

dziś przywieziony rubicon 10 porcji 145 zł

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#4440 Share mikaro

mikaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 118 postów

Napisany 20 lipiec 2017 - 20:09

Buhaje HF

Rubicona oferuje Genomix i STgen. Jedna pewnie sprzedaje po 145 a druga po 189.