Skocz do zawartości

Zdjęcie

Buhaje HF

4480 odpowiedzi na ten temat

#4381 Share KajtekDiego

KajtekDiego

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 49 postów

Napisany 15 maj 2017 - 20:50

Buhaje HF

SCHiUZ w swoim katalogu przedstawia go jako najlepiej wycenionego polskiego buhaja, szkoda że wielu nie zdaje sobie sprawy z faktu, iż zajmuje on 124 pozycję w polskiej wycenie (buhaje genomowe).

Warto odnotować, że na 500 najlepszych buhajów genomowych (wg indeksu PF) jest jeden z kolczykiem PL, natomiast na 500 najlepszych buhajów wycenionych konwencjonalnie (wg indeksu PF) jest 4 z kolczykiem PL.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Buhaje HF Dzisiaj, 16:34
  •  

#4382 Share rewers66110

rewers66110

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 121 postów
  • Zainteresowania:Bydło (chów, hodowla i rozród+choroby), Sport, Polityka, Motoryzacja, Rolnictwo

Napisany 17 maj 2017 - 16:07

Buhaje HF

Czy kryliście krowy/jałówki buhajem Allround z Cogent ?

#4383 Share stolarz88

stolarz88

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 308 postów

Napisany 19 maj 2017 - 15:48

Buhaje HF

Dokładnie nie dajcie ani grosza tej francuskiej firmie .

A której firmie mamy dać parę groszy? Amerykańskiej Holenderskiej Niemieckiej Kanadyjskiej ?

#4384 Share KARGO

KARGO

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1349 postów
  • Zainteresowania:technika rolnicza , produkcja zwierzęca

Napisany 19 maj 2017 - 17:25

Buhaje HF Ogolnie nie chodzi o to że francuska tylko że przejęta przez Francuzów podstępem za pomocą takich panów jak Banach, Bober itd. Dla mnie to zwykli kolaboranci i nic u nich nie kupię.

#4385 Share zajaczek75

zajaczek75

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 14 postów

Napisany 26 maj 2017 - 19:11

Buhaje HF

witam, jestem tu pierwszy raz :) i mam takie pytanko co powiecie na tarzana ????

#4386 Share mari93

mari93

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 28 maj 2017 - 22:05

Buhaje HF

Witam, ja też jestem tu pierwszy raz, z racji tego że zrobiłem kurs inseminacyjny i od jakiegoś czsu rozglądam się w rynku, chodzi mi o firme która ma w ofercie solidne buhaje za przystępną cenę tak żeby zmieścić się w przedziale 50- 100zł u wymagających za usługe z nasieniem ,sexowane mnie nie interesują. Zależy mi na początek żeby łapały, łatwość porodów była w rzeczywistości zbliżona do danych z katalogu, żeby cielaki ładnie się rozwijały i potem dobrze produkowały bo nie chcę zrazić do siebie ludzi w okolicy. Dodam że inseminację wykonywałem u brata od kilku lat i z skutecznością nie będzie problemów. problem w tym że firm handlujących nasieniem jest dużo i każdy chce sprzedać "jakieś" nasienie do tej pory robiłem nasieniem polskim bo takie brał brat, ale jakiś rewelacyjnych wyników to on nie ma jedynie tylko na pojedynczych sztukach a to za mało. Jak popytałem hodowców to byli zainteresowani też nasieniem z takich firm jak abs top gen wws i jakieś na jalówki ale żeby potem ładnie rosły, pozyskałem katalogi, przeglądam, wyciągam informacje od rolników po jakim nasieniu mają krowy i zauważyłem że najlepsze są sztuki po nasieniu zachodnim o ile dobrze były cieliczki porejestrowane. Nawet jeden przyniósł mi kwitki odbioru mleka jak byłem u krowy, stado 30 krów razem z zasuszonymi, pokazyje a tam 1740 litrów od 27 bo teraz tyle doi, co daje srednio ponad 30 litrów mleka do basenu dziennie od sztuki bez wozu paszowego wszystko z taczki,(brat na podobnym żywieniu ma ciężko 25l zrobić) powiedział ze od kilkunastu lat nie używał polsiego nasienia głównie brał z wws  z top gen i z konrada manifolda na jałówki wszystko z wystaw do swojego kontenera a inseminator mu robił, bo jak zamawiał przez shiuzy to jakoś gorzej łapaly. Więc jakie max 3 firmy mogę wziąć do kontenera- kontener ma swój, z góry dzięki za wszystkie podpowiedzi, w miarę nabierania doświadczenia też coś dorzuce od siebie 

#4387 Share tay29

tay29

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 312 postów

Napisany 29 maj 2017 - 18:28

Buhaje HF no to te 3 firmy które wymieniles, chyba najlepsza oferta od nich jest

#4388 Share Eliot

Eliot

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 437 postów

Napisany 31 maj 2017 - 15:16

Buhaje HF Top gen i Konrad oraz samen nie jest drogie ,ale tam nie ma gwiazd rankingów międzynarodowych.Holenderska genetyka też spoko ,tylko nie dają kontenera ,a taki to też parę groszy kosztuje.z top gen polecam hospadora ,puszczają go po 39zl .konrad to wiadomo że manifold .

#4389 Share mlodyhodowca06

mlodyhodowca06

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 10 postów

Napisany 31 maj 2017 - 20:23

Buhaje HF Czy komuś z Was rodziły się już cielęta po Lewym lub Luigi z Wchirz? :)

#4390 Share konrad82

konrad82

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 996 postów

Napisany 06 czerwiec 2017 - 19:50

Buhaje HF

a wws to gdzie teraz jest??

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#4391 Share KajtekDiego

KajtekDiego

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 49 postów

Napisany 06 czerwiec 2017 - 19:55

Buhaje HF

http://www.wwspartne...res-polska.html

#4392 Share Tdmax

Tdmax

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 16 postów

Napisany 07 czerwiec 2017 - 13:00

Buhaje HF

przygoda z Shiuz'em zakończona,

Wchirz, co sprawdzonego polecacie? Czym aktualnie kryjecie?  

#4393 Share kr9292

kr9292

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 626 postów

Napisany 07 czerwiec 2017 - 14:08

Buhaje HF

A co to za przygoda :D

#4394 Share Tdmax

Tdmax

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 16 postów

Napisany 07 czerwiec 2017 - 20:50

Buhaje HF

"przygoda" w sensie współpraca, nie było źle ale zaczęli wymyślać, przedstawiciele poodchodzili, cenę podnieśli a oferta miałem wrażenie ze skupiła się na jednym kraju. Jeszcze na ten miesiąc Ipnos'a wystarczy ale rozglądam się już za czymś sprawdzonym z Wchirz'u 

#4395 Share kr9292

kr9292

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 626 postów

Napisany 08 czerwiec 2017 - 09:17

Buhaje HF

Wcześniej  brałem tylko  w shiuzie ale ostnio dwa razy wziąłem w top genie i te ceny są dość podobne. Przedstawiciel ze shiuzu jest u mnie co najmniej raz na dwa tygodnie wiec zobaczymy co zaoferuje z nowego katalogu i w jakie cenie.

PS. był dzis, ze starym katalogiem, proponował ARCHERA za 89 zł,

Edytowany przez kr9292, 08 czerwiec 2017 - 13:48.

#4396 Share Eliot

Eliot

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 437 postów

Napisany 28 czerwiec 2017 - 20:37

Buhaje HF Top gen to jednak marka bardziej zasłużona niż Bydgoszcz w rozwoju postępu bydła mlecznego,a ceny na podobnym poziomie ....

#4397 Share mari93

mari93

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 28 czerwiec 2017 - 21:54

Buhaje HF

Zdecydowałem się na konrada i wws bo top gen sprzedaje niedaleko na lecznice i chyba nie chce robić jej konkurencji. Z konrada biorę egzotyke czyli norweska szwedzka i jersey bo jest taniej  i manifolda na jałówki bo ponoć cielą sie same. Hf roboczego i lepszego wziąłem od wwsa na umowie o współpracy. Kontener wyporzyczyli bez kosztów dzierżawy azot rękawice i osłonki też mają gratis, kontener dostałem mve 20l i widzę że trzyma gdzieś 2 razy dłużej niż mój chiński. Zobaczymy jak się współpraca ułoży, jakiś czas wws nie sprzedawał wiec może nie być zle. Ceny jak dla mnie porównywalne z innymi firmami zachodnimi i sporo niższe niż z "polskich" stacji czy to na hfa czy mięsne i co ważne mięsne nie z czech tylko orginały z belgii austrii francji bo kolega hoduje mięsne i z doświadczenia mówił zebym nie brał czeskich. Ogólnie z hfa biorę te stare buhaje do 2012 r ur. bo jak wezme nowe genomowe to zablokuje sie rodowód i nie będzie odwrotu a wiadomo że nowości zawsze są drogie w zakupie i w użytkowaniu bo weszło w tym roku kilka jałówek po genomach i jakiegoś postępu to my nie widzimy, a skoro nie widać różnicy to po co przepłacać bo w cenie łowickiego bormana i blakbery moge kupić bookema który jest ich ojcem i ma ponad 10 tyś ocenionych córek, w miare upływu czasu to i supersire, maccutchen, kingboy i montross bedą w cenowym zasięgu, można na próbe wziąc po pare porcji zobaczyć jak się po nich rozwijają i doją u siebie i dopiero kupić więcej jak stanieją bo przedstawiciel mówił ze w wws buhaj produkuje nasienie nawet 10 lat i mamy taką możliwosc.

#4398 Share KARGO

KARGO

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1349 postów

Napisany 28 czerwiec 2017 - 22:12

Buhaje HF To po czym ci weszly te jałówki i jak długo doisz że postępu nie widzisz bo u mnie po genomie pierwsza sztuka odcięli się dopiero na koniec lipca
To po czym ci weszly te jałówki i jak długo doisz że postępu nie widzisz bo u mnie po genomie pierwsza sztuka odcięli się dopiero na koniec lipca

#4399 Share kr9292

kr9292

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 626 postów

Napisany 29 czerwiec 2017 - 20:24

Buhaje HF

0/5 po MASSEYu w sexie. A do tej pory miałem 100% na jałówkach.  SZOK ;[  ;[  ;[

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#4400 Share KARGO

KARGO

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1349 postów

Napisany 02 lipiec 2017 - 14:34

Buhaje HF Polecam buhaje Jetset i Milton rodzą się po nich wyróżniające się cieliczki długie wysokie i o bardzo mocnej czerni na łatach podobne miałem po Supersire.