Skocz do zawartości

Zdjęcie

Buhaje HF

4480 odpowiedzi na ten temat

#4221 Share Krakus1111

Krakus1111

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 55 postów

Napisany 25 styczeń 2017 - 16:49

Buhaje HF zator441
nasienie bralem przez kolegę weterynarza. jakbym brał bezpośrednio dla siebie to chyba 20 zl więcej. ze skutecznością nie wiem, bo dopiero w styczniu królem nim 15 szt, jak będę wiedział to napiszę. u mnie, ze skutecznością i jalowek najlepiej wychodzi Jagger z top gen. a krowy najlepiej łapią po Logan, Main time, Massey.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Buhaje HF Dzisiaj, 06:52
  •  

#4222 Share Eliot

Eliot

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 428 postów

Napisany 26 styczeń 2017 - 22:49

Buhaje HF

Nie wiem z kąd wy macie takie cenniki  czołowe buhaje nabywacie po 50-40 zł to ile ich bierzecie 50 porcji???
​to te najtańsze z katalogu po ile wam liczą  5 zł???
​może jeszcze wam dopłacają ;d;d????hahah
Mi za manilolda policzył 70 zł przy 10 słomkach i bardzo nie chiał rozmawiać dalej.....wraz z robocizną wychodzi 100 zł,
To może zamówicie mi coś skoro macie takie rabaty co koledzy???

Rozumiem ze inseminatorzy mają wielkie zniżki ale ile oni biorą do cholery w ciągu roku słomek.

Edytowany przez Eliot, 26 styczeń 2017 - 22:50.

#4223 Share farmer547547

farmer547547

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 15 postów

Napisany 27 styczeń 2017 - 18:53

Buhaje HF Kolego Eliot poszukoj sobie tanszego inseminatora ja mam manifolda z robotom za 80 zeta

#4224 Share Eliot

Eliot

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 428 postów

Napisany 27 styczeń 2017 - 22:43

Buhaje HF

ten sprawdzony i w miare skuteczny jak tak można powiedzieć a reszta jakos sie wykruszyła i wykrusza i jest problem z inseminatorami.

#4225 Share Krakus1111

Krakus1111

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 55 postów

Napisany 28 styczeń 2017 - 15:37

Buhaje HF i co, że inseminator bierze więcej słomek? to chodźi o wartość zamówienia, a nie o ilość. inseminaror bierze ok 500 porcji masowki po 10 zł czyli 5 tys. a np rolnik bierze 100 porcji jak u mnie i droższe buhaje po 50- 100 zł to weźmie za większą wartość niż inseminator i dlatego są dobre ceny. weźmiesz weźmiesz weźmiesz

#4226 Share Eliot

Eliot

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 428 postów

Napisany 29 styczeń 2017 - 05:25

Buhaje HF kolego chodzi o ilość bo w ciągu roku wartość zamówienia inseminatora i tak będzie wieksza niż u Ciebie chyba ze robisz gwiazdami po 150 zl i nie każdy inseminator ma tylko katalogowe ogony

#4227 Share Luke16

Luke16

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 2181 postów

Napisany 29 styczeń 2017 - 10:41

Buhaje HF Rozchodzi się o ilość a nie kwote. Z resztą nie każdy inseminator bierze śmieci za 10zł. Wszystko zależy od klienta. W ok. 90% są to klienci którzy chcą jak najtaniej byle by było a wydanie 10zł więcej mimo że wiem że byk jest bezapelacyjnie lepszy, wiąże się z wielkim lamentowaniem i najlepsze że i tak kończy się na mięsnym :D . Ale są i tacy klienci którzy życzą sobie byka najlepszego jakiego mam w bance i nie robię tak jak spora część inseminatorow że daję tańszego a biorę jak za drogiego... U mnie do ceny zakupu nasienia brutto doliczone jest przy pierwszym kryciu 40zł z dojazdem, a przy drugim i kolejnym 30zł z dojazdem i tego się trzymam od dawien dawna. I jeżeli ja mam rabat rolnik też. Może zbyt miekkie serce mam bo sporo w życiu wypracowalem i nadal pracuje na gospodarstwie i wiem ile siły kosztuje zarobienie każdej złotówki... A bydło mleczne niestety... chcąc nie chcąc trzeba wydoic i nie idzie tego ominąć.

A i jeszcze jedno inseminatorzy z pewnej firmy, by nie zanizac średniej zacielen mimo że jest np. krycie 3cie wpisują od nowa a biorą za powtórkę. :-D

Edytowany przez Luke16, 29 styczeń 2017 - 11:02.

#4228 Share hodowca

hodowca

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 127 postów

Napisany 03 luty 2017 - 08:50

Buhaje HF co sądzicie o grudniowej wycenie schiuz? te ceny katalogowe tych "vipow" to trochę przesadzone. ..

#4229 Share KARGO

KARGO

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1348 postów
  • Zainteresowania:technika rolnicza , produkcja zwierzęca

Napisany 03 luty 2017 - 09:23

Buhaje HF Poprostu żal.pl już nawet Francja im nie ogarnia to teraz w czołówce mają Kanadę USA i Niemcy a tak cały czas pierdoła szczególnie na kraje amerykańskie... Amatorzy..

#4230 Share hodowca

hodowca

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 127 postów

Napisany 03 luty 2017 - 10:16

Buhaje HF zwracając uwagę na ceny oczywiscie katalogowe schiuz IPNOS w sexie jest po 190 gdzie chociażby w top genie można mieć MASSEYA TWISTA czy SUDANA przy cenach katalogowych do 150 zl. Trochę chyba sami sobie strzelaja w kolano

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#4231 Share Szymek1288

Szymek1288

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 125 postów

Napisany 03 luty 2017 - 10:25

Buhaje HF

Cena Vipów  z kosmosu. Wchirz zdecydowanie lepiej wypada ostatnio zamówiłem u nich Baylaboy 79 Geronimo 59 Sullivan 49. Polecam tez Troya i Modene po Mogulu oba fajna skuteczność

Edytowany przez Szymek1288, 03 luty 2017 - 11:13.

#4232 Share kr9292

kr9292

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 618 postów

Napisany 03 luty 2017 - 10:29

Buhaje HF

co sądzicie o grudniowej wycenie schiuz? te ceny katalogowe tych "vipow" to trochę przesadzone. ..

To prawda porażka. Brałem od nich buhaje 140 - 150 gPF a teraz mało który przekracza 125. Po wycenie na córkach pójdzie jeszcze w dół.  Brak słów.

#4233 Share komodo

komodo

Hala Madrid :-)

• Members
  • PipPipPip
  • 1463 postów

Napisany 03 luty 2017 - 13:43

Buhaje HF

Panowie co tam shiuz zycze wszystkim chociaz 50% tego :D  http://www.farmer.pl/produkcja-zwierzeca/bydlo-i-mleko/usa-rekord-swiata-w-wydajnosci-mlecznej,69395.html

#4234 Share PATr

PATr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2217 postów

Napisany 03 luty 2017 - 14:19

Buhaje HF

Jakby u nas można było bawić się w hormony to i u nas wydajności rzędu 20-25 tysięcy byłyby bez problemu...

Edytowany przez PATr, 03 luty 2017 - 14:20.

Sprzedam pług kverneland, 4 skibowy,zagonowy, resor

Sprzedam ciągniki:
Lamborghini 1056DT,6cyl. 105km

Case/David Brown 1694, 6 cyl. turbo 112km

Case International 844, 4cyl., 75km, 4x4, tur mailleux 1,7tony udźwigu z euroramką

https://www.olx.pl/oferty/user/1i0lt/

#4235 Share Robben

Robben

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 90 postów

Napisany 03 luty 2017 - 21:30

Buhaje HF

Po Grudniowej Wycenie Wartości Hodowlanej Buhajów SHIUZ Bydgoszcz już całkowicie przeholował.Zdecydowaną część Oferty Buhajów przedstawionej w Katalogu stanowią Buhaje których Hodowcą jest Konsorcjum EBP a tak naprawdę Francuskie Genes Diffusion której to własnością są to Buhaje.Konsorcjum EBP to wielka ściema i nie ma mowy o obustronnej współpracy jak to się prubuje nam Hodowcą wmówić.Nic w tym jednak dziwnego skoro większościowy pakiet akcji SHIUZ ma w posiadaniu Genes Diffusion i to ta firma Inseminacyjno-Genetyczna podejmuje kluczowe decyzje co do Buhajów jakie są oferowane.To się nazywa prywatyzacja po Polsku.W rzeczywistości Polski Hodowca nie ma nic do powiedzenia.Po SHIUZ pozostała teraz tylko nazwa i Logo a Firma ta ze Stacji Hodowli i Unasieniania Zwierząt stała się zwykłym dystrybutorem.A pomyśleć że swego czasu stawiano w SHIUZ na Buhaje urodzone w czołowych Polskich Hodowlach jak chociażby OHZ Osięciny,SK Dobrzyniewo,Stanisław Żochowski itd

Edytowany przez Robben, 03 luty 2017 - 21:32.

#4236 Share Szymek1288

Szymek1288

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 125 postów

Napisany 04 luty 2017 - 09:06

Buhaje HF

Dlatego tez tacy hodowcy jak P. Żochowski zakończył współprace z SHIUZ przez "sprywatyzowanie" spółki, a jego buhaje można spotkac teraz w MCHIRZ i WCHIRZ, możę nie brylują na liście ale napewno coś sobą reprezentują. Doję aktualnie po Jegier ST Żochowskiego i Jubiler z Osięcin i naprawde fajna genetyka i dochodowe krowy.

#4237 Share KARGO

KARGO

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1348 postów
  • Zainteresowania:technika rolnicza , produkcja zwierzęca

Napisany 04 luty 2017 - 10:17

Buhaje HF Jak dla mnie szkoda czasu na tą ich genetykę bo nie dość że drogo patrząc jakość cena to jeszcze trzeba mieć dużo szczęścia żeby trafić buhaja który spadnie nieznacznie po wycenie na kilkuset corkach bo przewaznie dwie wyceny i Buhaj wylatuje z katalogu albo laduje gdzieś pod koniec aby zrobią miejsce nowym ,, gwiazdom'' O takim buhaju który utrzymał wycena początkowa z ich oferty nawet nie słyszałem a o takim co poprawił to chyba nawet im się nie śniło

#4238 Share Robben

Robben

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 90 postów

Napisany 04 luty 2017 - 20:25

Buhaje HF

Najnowszym doskonałym przykładem "Upadłej Gwiazdy" SHIUZ jest Buhaj Bocanad.O tej samej porze w zeszłym roku gdy pojawił się w Ofercie SHIUZ Bydgoszcz znalazł się w Ofercie Exclusive w kategorii VIP i porcja jego nasienia Katalogowo wynosiła 200 zł co jest niedorzeczne jak za Buhaja krajowego nie mającego wyceny na córkach tylko genomową.A gdzie jest Bocanad aktualnie?Jest już tylko wspomnieniem bo nie ma go w najnowszej ofercie Katalogowej SHIUZ.Jakim prawem Buhaje jednej wyceny nazywa się Gwiazdami?Dla mnie jest to niedopuszczalne.

Edytowany przez Robben, 04 luty 2017 - 20:26.

#4239 Share zetorr6441

zetorr6441

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 689 postów

Napisany 04 luty 2017 - 22:48

Buhaje HF

Kargo nic dodac nic ująć, ciesze sie ze w pore zrezygnowalem z tego super naszego polskiego nasienia :)     He w sumie to panu B...  ktory mnie obslugiwal trzeba dobra wodke dac bo skutecznie mnie przez 5 lat zniechecal az w koncu kazalem zabierac kontener :)       od 5 lat kryje czym chce + troche selekcji + zmiana na TMR i z 7800 jest 10.500 :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#4240 Share Eliot

Eliot

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 428 postów

Napisany 05 luty 2017 - 00:46

Buhaje HF taaaaaaaa polskie buhaje......