Skocz do zawartości

Zdjęcie

Buhaje HF

4480 odpowiedzi na ten temat

#4161 Share KARGO

KARGO

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1349 postów
  • Zainteresowania:technika rolnicza , produkcja zwierzęca

Napisany 21 styczeń 2017 - 15:47

Buhaje HF Chodowca bydła mlecznego bez kursu inseminacyjnego jest jak żołnierz bez karabinu

Edytowany przez KARGO, 21 styczeń 2017 - 15:52.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Buhaje HF Dzisiaj, 22:52
  •  

#4162 Share zkordalski

zkordalski

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 795 postów

Napisany 21 styczeń 2017 - 16:25

Buhaje HF

wiec mówicie że ten simon kosztuje 30 zł no ja za inseminację nim płace poważnie po 100zł. katalog z tymi buhajami Alta tez widziałem miałem go u siebie od weta ale nie wiedziałem czy to dobry buhaj i było ich tam naście  ? No Nie mam kursu jak była możliwość zrobienia to wtedy nie było wogóle kasy z 6 lat temu (dochody za mleko w granicach 3000zł) a teraz jakos tak ci co mają to juz mają a sam nie wiem gdzie sie zgłosić... ?

#4163 Share ukaszProcho

ukaszProcho

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1030 postów

Napisany 21 styczeń 2017 - 17:06

Buhaje HF Ja ok 30 krow plus sporo jalowek no ale zamawiam co chce i mam i tym kryje

Mam kilka jałówek po bykach z Łowicza i wyglądają śmiesznie przy jałówkach po bykach z ABSu, czy innych firm zagranicznych.

Po jakich buhaja ch masz te "śmieszne" jalowki? Bo w ciemno to śpię może każdy mówić. I katalog jest naprawdę spory wiec bubla nie trudno wybrać.

#4164 Share pitras

pitras

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 45 postów

Napisany 21 styczeń 2017 - 17:20

Buhaje HF Astor,Magik po Splędorze troszkę lepsze,a jedyną która fajnie się zapowiada jest po Basio.

#4165 Share ukaszProcho

ukaszProcho

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1030 postów

Napisany 21 styczeń 2017 - 17:25

Buhaje HF A dobór robisz?

#4166 Share komodo

komodo

Hala Madrid :-)

• Members
  • PipPipPip
  • 1466 postów

Napisany 21 styczeń 2017 - 17:27

Buhaje HF

chyba nie wiedziales jakie wyniki osiąga @pitras ze myslales  ze kryje jakimis buhajami przypadkowymi i wcale sie  nie dziwie ze wygladaja smiesznie i ze moga odstawac w mleku

#4167 Share ukaszProcho

ukaszProcho

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1030 postów

Napisany 21 styczeń 2017 - 17:42

Buhaje HF Może w mleku sie wybija... z tych buhajów to tylko splendorem krylem pierwsze wycielenie za 2 miesiące także zobaczymy. Mam krowę po simonie i jest to krowa z pf 110 i wygląd ma ładny z mlekiem tez ładnie stoi. Brak z nią problemów dlatego go biorę
To jak już dużo wiesz Pitras to co powiesz o buhaju Calypso twoim zdaniem? Pytam z ciekawości nie ze złości.

#4168 Share tay29

tay29

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 312 postów

Napisany 21 styczeń 2017 - 19:38

Buhaje HF ja mam ok 60szt w oborze i zaluje ze wczesniej nie zrobilem kursu bo juz bym doil swoje sztuki a tak sam za np shota placilem 80zl za manifolda 110 a za najslabsze ale sexowane 150 gdzie teraz za pol ceny moge to kupic a azot i reszte osprzetu za darmo dostaje. moj byly inseminator mowil do kolegi ze samemu nie oplaca sie robic kursu i inseminowac ale to chyba tylko jego zdanie;D

#4169 Share DanielFarmer

DanielFarmer

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 946 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja,rolnictwo,

Napisany 21 styczeń 2017 - 19:51

Buhaje HF komodo dowrales juz tego moata? bo kolo nowego roku mi z top genu chlopak mowil ze problem z jego rejestracja w polsce jest

#4170 Share ukaszProcho

ukaszProcho

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1030 postów

Napisany 21 styczeń 2017 - 20:09

Buhaje HF Od sztuki place 30 zł to i tak się opłaca zrobić kurs chyba musze nad tym pomyśleć. Ale ja zamawiam sobie sam nasienie a inseminator przyjeżdża i robi co ja chcę nasienie w jego pojemniku.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#4171 Share komodo

komodo

• Members
  • PipPipPip
  • 1466 postów

Napisany 21 styczeń 2017 - 20:19

Buhaje HF

no nie co chcesz bo tylko z oferty łowicza wiec nie mow ze kryjesz czym chcesz bo oferta lowicza aktualnie z polskich stacji chyba najslabsza .

@danielfarmer powiem tak jest juz w kontenerze i bede robił ale bez rejestracji :lol: to tylko swistek papieru ktory nie ma znaczenia jakie bedzie potomstwo a moze cos sie zmieni i jak bedzie cielne cos to zdąże jeszcze zarejestrowac zobaczymy 

#4172 Share DanielFarmer

DanielFarmer

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 946 postów

Napisany 21 styczeń 2017 - 20:48

Buhaje HF dobry byk.tez na niego chrapke mam.teraz kryje feisty cooperem i czekam na main tima.ogolnie ostatnio samym top genem jade.
co do tego krycia bez rejestracji to co potem na karcie u cieliczki bedziesz mial?bo chyba jestes pod ocena.
ukasz procho rozejrzyj sie po zachodnich firmach i niech Twoj inseminator bierze nasienie w kontener i bez laski.Ja tak mam.Kryje mi moim nasieniem ktore mu przyjezdza do kontenera z roznych firm.np top genem on wogole nie kryje u siebie a u mnie musi.

#4173 Share komodo

komodo

• Members
  • PipPipPip
  • 1466 postów

Napisany 21 styczeń 2017 - 21:26

Buhaje HF

no jestem jestem zgloszenie wypisze na jakiegos innego byka z takim samym pochodzeniem jesli sie uda bo wrazie jakiegos doboru zeby jaj nie bylo :) Aby karta nie była pusta  a main time tez fajny byczek ogolnie cogent ma sporo dobrych bykow genomowych w rozsadnej cenie

Edytowany przez komodo, 21 styczeń 2017 - 21:27.

#4174 Share DanielFarmer

DanielFarmer

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 946 postów

Napisany 21 styczeń 2017 - 22:07

Buhaje HF supershot superstyle hospador jagger avenger feisty cooper - tym krylem z aktualnej oferty.czekam na main tima i moata wlasnie

#4175 Share Luke16

Luke16

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 2196 postów

Napisany 21 styczeń 2017 - 22:25

Buhaje HF

Chodowca bydła mlecznego bez kursu inseminacyjnego jest jak żołnierz bez karabinu

Taa na pewno... nie wszyscy się do tego nadają. Wiem z doświadczenia że sporo rolników poszło na kurs i albo ja albo inny inseminator do nich jeździ, bo jak to kiedyś stary św pamięci lek wet mi powiedział że trzeba mieć rękę połączona z głową. Próbowałem kiedyś ojca nauczyć niestety się nie udało...

Co do cen za usługę. Standardowy cennik mówi bodajże 30zł pierwsze krycie, 20zł drugie krycie plus oczywiście jakiś dojazd. U mnie za takiego Simona zapłacił byś z dojazdem 70-75zł. Nie ukrywam że dopóki nie było mnie na tzw rodowitym terenie inseminatorzy nie wiedzieli ile brać, u niektórych podstawa zaczynała się od 80zł. Dodatkowo jest u mnie możliwość zamówienia albo przeze mnie albo rolnika nasiona jakiego tylko ktoś chce.

#4176 Share mariaci

mariaci

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 136 postów

Napisany 22 styczeń 2017 - 08:43

Buhaje HF Luke16 to faktycznie tanio do mnie jak kiedyś przyjeżdżał inseminator to 75zł było najtańsze a za takiego jegiera to chciał 140 zł a lekarz to jeszcze lepiej bo zacielał bykami wycofanymi z rozrodu z PF 105 kupionymi po kilka złotych za słomkę, jeździ po terenie i po 8 dych bierze.

#4177 Share DanielFarmer

DanielFarmer

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 946 postów

Napisany 22 styczeń 2017 - 09:01

Buhaje HF Bo 75% rolnikow albo i wiecej ma wymagania mleczny lub miesny.W ogole nie patrzy na nic.A insemonatorzy sie smieja i odpadki skupuja.Moj inseminator ma kilka bykow dobrych ale starszych a reszta to masowka za grosze.I na tym sie biznes kreci.

#4178 Share mariaci

mariaci

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 136 postów

Napisany 22 styczeń 2017 - 09:16

Buhaje HF Żeby 75% było to dobrz zależnie od regionu u nas to nawet powiedział bym 95% i to nie zależnie od wielkości gospodarstwa i wydajności dla przykladu powiem że sasiad doi ponad 80 sztuk wydajność koło10 tyś a bierze najgorsze jakie można oby tanio

#4179 Share leszekb

leszekb

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 386 postów

Napisany 22 styczeń 2017 - 09:21

Buhaje HF

Ja nie widziałem jeszcze inseminatora który by się spytał o rodowód krowy żeby coś polecić rolnikowi . W kontenerach same g..o , jak sam nie zamówisz coś lepszego to te ich mleczne nie wiele lepsze od mięsnego niestety .Mało który ma katalog z tym co ma w kontenerze .

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#4180 Share rolniczka100

rolniczka100

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 12 postów

Napisany 22 styczeń 2017 - 09:37

Buhaje HF

U mnie dwa razy wypadło zawołać innego inseminatora, pytam się go o nazwy buhajów hf jakie ma (może choć wybiorę sobie z trzech czy iluś tam), a on odpowiada FRANCUSKIE. Pytam, jakie konkretnie, a on wyciąga mi jakiś stary katalog i pokazuje montbeliardy. Uparłam się przy hf, ale nie chciał nawet oddać słomki po wszystkim. Za inseminację najtańszym (takim wycofanym z oferty) bierze 75 zł.