Skocz do zawartości

Zdjęcie

Buhaje HF

4480 odpowiedzi na ten temat

#4121 Share KARGO

KARGO

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1349 postów
  • Zainteresowania:technika rolnicza , produkcja zwierzęca

Napisany 17 styczeń 2017 - 16:10

Buhaje HF Link do strony http://www.tygodnik-...acha-z-zarzadu/

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Buhaje HF Dzisiaj, 02:02
  •  

#4122 Share zkordalski

zkordalski

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 795 postów

Napisany 17 styczeń 2017 - 16:29

Buhaje HF

Podajcie mi dobrego buhaja na mleko mój wet proponuje mi cały czas Sumi i Astora dobrę są ? Może macie lepsze chciał bym poprawić genetykę w kierunku mleczności (ilość)

#4123 Share pedro2

pedro2

KUPIĘ DOJARKE PRZEWODOWĄ POMPA MINIMUM 8setka.

• Members
  • PipPipPip
  • 2209 postów

Napisany 17 styczeń 2017 - 16:46

Buhaje HF http://www.tygodnik-...zysztof-banach/
Wyjątkowa szuja, szacunek za to jak rozwinął gosp ale co chodzi o człowieka to dno i dwa metry mułu. Dzierżawiłem od niego pole, posiana trawa na drugi rok przyjeżdża po podwyżkę, tyle że koszt trawy się zwrócił bo nie dostał dzierżawy. Często bywał u nas zawsze zachlany pod sklepem wyciągał łapy do wszystkich i jak widać nadal w formie. Jeszcze kilka lat temu siwy jak gołąbek teraz ciemne długie włosy, rozbraja mnie facet :D żeby chcieli go u*ebać, pokazał publicznie swoją prawdziwą twarz
KUPIĘ DOJARKE PRZEWODOWĄ POMPA MINIMUM 8setka. WYCINAK KISZONKI PIŁOWY 1.4-1.7m

#4124 Share Szymek1288

Szymek1288

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 125 postów

Napisany 17 styczeń 2017 - 19:19

Buhaje HF

co powiecie o buhaju baylaboy 146 PF prawdopodobnie bedzie w sex w dobrych pieniądzach ?

http://www.ai-total....n/baylaboy.html

#4125 Share PATr

PATr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2217 postów

Napisany 17 styczeń 2017 - 20:29

Buhaje HF

Czytaliście artykuł w poradniku rolniczym o tym że Banach pobił gościa na zjeździe w Zakopanym i o tym że tylko w 2015 ci złodzieje z zarządu Federacji wypłacił sobie 1,8mln złotych z spółki Federacji zajmującej się dystrybucją kolczyków

trzeba dodać że te 1,8 mln to wypłata dla 8 OSÓB oraz opłatę wynajęcia biura, dajmy niech biuro kosztuje te 100 tys. rocznie to i tak jest po 17 tys. miesięcznie na łepka...

Sprzedam pług kverneland, 4 skibowy,zagonowy, resor

Sprzedam ciągniki:
Lamborghini 1056DT,6cyl. 105km

Case/David Brown 1694, 6 cyl. turbo 112km

Case International 844, 4cyl., 75km, 4x4, tur mailleux 1,7tony udźwigu z euroramką

https://www.olx.pl/oferty/user/1i0lt/

#4126 Share ukaszProcho

ukaszProcho

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1030 postów

Napisany 17 styczeń 2017 - 20:32

Buhaje HF

Podajcie mi dobrego buhaja na mleko mój wet proponuje mi cały czas Sumi i Astora dobrę są ? Może macie lepsze chciał bym poprawić genetykę w kierunku mleczności (ilość)

Z najnowszej wyceny to hillek kz z wyceny konwencjonalnej jest pierwszy ma 1400 l mleka. Ale obniża sporo białko i tłuszcz. Taki jego minus. Ja teraz będę brał Simona na jalowki dobrze podobno łapie 1000 litrów w górę. Z genomowki biorę Calypso(łapie u mnie jak narazie na 100% na jałówkach i krowach ale trudno dostepny 750 litrów ) i forest-debo (nie mam z nim doświadczenia 1000 litrów )

#4127 Share KARGO

KARGO

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1349 postów

Napisany 17 styczeń 2017 - 23:09

Buhaje HF

trzeba dodać że te 1,8 mln to wypłata dla 8 OSÓB oraz opłatę wynajęcia biura, dajmy niech biuro kosztuje te 100 tys. rocznie to i tak jest po 17 tys. miesięcznie na łepka...

No tak w końcu siedzibą jest w miejscowości bo nie jestem czy to miasto Psary Małe a tam czynsze wysokie

#4128 Share hodowca

hodowca

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 127 postów

Napisany 18 styczeń 2017 - 19:46

Buhaje HF Kargo a główna siedziba chyba jest w Warszawie na ulicy Żurawiej? to tam czynsze są ogromne

#4129 Share KARGO

KARGO

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1349 postów

Napisany 18 styczeń 2017 - 22:05

Buhaje HF Mowa jest o spółce od kolczyków która ma siedzibę w Psarach

#4130 Share hodowca

hodowca

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 127 postów

Napisany 18 styczeń 2017 - 22:18

Buhaje HF aaa okej nie zrozumiałem konekstu

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#4131 Share KajtekDiego

KajtekDiego

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 49 postów

Napisany 19 styczeń 2017 - 01:47

Buhaje HF

Co sądzicie o buhajach Topsy, Growl i Gillespy? Jak Wam po nich łapały? Jak oceniacie potomstwo?

#4132 Share leszekb

leszekb

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 386 postów

Napisany 19 styczeń 2017 - 09:20

Buhaje HF

http://www.tygodnik-...zysztof-banach/
Wyjątkowa szuja, szacunek za to jak rozwinął gosp ale co chodzi o człowieka to dno i dwa metry mułu. Dzierżawiłem od niego pole, posiana trawa na drugi rok przyjeżdża po podwyżkę, tyle że koszt trawy się zwrócił bo nie dostał dzierżawy. Często bywał u nas zawsze zachlany pod sklepem wyciągał łapy do wszystkich i jak widać nadal w formie. Jeszcze kilka lat temu siwy jak gołąbek teraz ciemne długie włosy, rozbraja mnie facet :D żeby chcieli go u*ebać, pokazał publicznie swoją prawdziwą twarz

Jak byś miał taki dochód z federacji jak on też byś dużo lepiej rozwiną gospodarstwo , Prawdziwe ,,państwo w państwie ,, Jak by nie mogli zrobić ordynacji 2 kadencje i wypad .

Wybieracie buhaje z indeksem np . powyżej 130 , czy korzystacie z programów firm handlujących nasieniem i jak wybrać byczka genomowego żeby nie było skuchy bo nie które co wycena ostro lecą w dół .

#4133 Share criskp86

criskp86

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 170 postów

Napisany 19 styczeń 2017 - 20:32

Buhaje HF

Co polecacie z sexowanego nasienia z ABSu? i może wie ktoś gdzie można dostać coś dobrego w sexie z hf czerwono białego?

#4134 Share kubaska

kubaska

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 246 postów

Napisany 19 styczeń 2017 - 22:08

Buhaje HF

ja kupowalem karat pp za 120 w intergenie i cielnosc 5/5

#4135 Share mikaro

mikaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 118 postów

Napisany 20 styczeń 2017 - 01:12

Buhaje HF

Byczka genomowego najlepiej wybrać z takiego kraju gdzie jest dużo sztuk zgenotypowanych np USA Kanada Niemcy. Bo im więcej zbadanych sztuk tym wiarygodniejsza wycena. Po ostatniej wycenie w Polsce baza zwiększyła się do chyba 30000 sztuk i indeksy mocno poleciały ale wzrosła wiarygodność. Gdzieś czytałem że w USA u byczków genomowych po wycenie na córkach indeks TPI spada średnio o 100- 200 punktów. Osobiście wybieram trochę starsze genomy które maja już potomstwo. Określona jest wtedy łatwość wycieleń i wycenione potomstwo.

Edytowany przez mikaro, 20 styczeń 2017 - 01:14.

#4136 Share leszekb

leszekb

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 386 postów

Napisany 20 styczeń 2017 - 08:33

Buhaje HF

Mikaro dzieki za odp. , a czym sie sugerujesz  przy wyborze w wycenie tradycyjnej ?

#4137 Share mikaro

mikaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 118 postów

Napisany 20 styczeń 2017 - 11:38

Buhaje HF

Czy przy buhajach genomowych czy tradycyjnych u mnie kryteria wyboru są takie same. Ale każdy hodowca ma inne w zależności co chce osiągnąć. Dobre dla mnie dla Ciebie mogą nie pasować. Ktoś chce poprawić wydajność ktoś parametry mleka ktoś budowę a ktoś inny zdrowotność. Staram się tez patrzeć czy dany buhaj zostawia po sobie bardzo dobre potomstwo zapisuje się w rodowodach. Jeśli stacje hodowli brały go na matki buhajów to znaczy że jest coś wart.  

#4138 Share leszekb

leszekb

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 386 postów

Napisany 20 styczeń 2017 - 12:08

Buhaje HF

Ja rozmawiałem na temat wyboru z moim żywieniowcem z federacji bo był przedtem u nich zootechnikiem i inspektorem to mi powiedział że pokrojowo mam dobre krowy a byczki to wybierać z PF koło 130 i żeby zostawiały wysokiego kalibru córki .Ja to chyba mleko bym poprawił .

Edytowany przez leszekb, 20 styczeń 2017 - 12:10.

#4139 Share zetorr6441

zetorr6441

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 690 postów

Napisany 20 styczeń 2017 - 12:51

Buhaje HF

leszek ten pf to sobie daruj, i rady o kalibrze tez (chyba ze masz bardzo male krowy)

po co Ci bardzo duzy kaliber?   b.duze krowy to problemowe krowy przynajmniej na uwieziowej. Popatrz na holendrow oni juz x czasu temu to pojeli i maja bardzo dobra wydajnosc i dlugowiecznosc....   pomysl jakie cechy chcesz poprawic dobierz buhaja pod tym katem

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#4140 Share komodo

komodo

Hala Madrid :-)

• Members
  • PipPipPip
  • 1464 postów

Napisany 20 styczeń 2017 - 14:07

Buhaje HF

Mleko wiekszosc buhajow ma na dobym poziomie zreszta produkcja jest w mniejszym stopniu odziedziczalna moim zdnaniem parmetry mleka zwlaszcza białko bo za to wiekszosc mleczarniu duze profity daje wzgledem tluszczu no i budowa wymienia i nogi czyli dwie czesci ciała ktore musza to mleko nosic to chyba najwazniejsze dwie cechy dla kazdego hodowcy mocne wiezadlo i wysoko zawieszone wymie oraz mocne nogi takie moje zdanie a co do kalibru przedmowca napisal w 100% trafnie ze kaliber to pod warunki w oborze trzeba wybierac bo kazdy chyba woli krowe 800kg miec jak 650 ale nie kazdy ma dlugosc stanowisk na te potworki :)