Skocz do zawartości

Zdjęcie

Buhaje HF

4480 odpowiedzi na ten temat

#3941 Share waldifox

waldifox

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 97 postów

Napisany 07 grudzień 2016 - 23:11

Buhaje HF

Coś zmieniło się w polskiej wycenie? bo jakoś mam wrażenie ze pf coś w dół poleciał albo coś przeoczyłem...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Buhaje HF Dzisiaj, 12:00
  •  

#3942 Share KARGO

KARGO

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1349 postów
  • Zainteresowania:technika rolnicza , produkcja zwierzęca

Napisany 08 grudzień 2016 - 07:11

Buhaje HF Montross dardzo ładnie jego synowie też i to w wszystkich krajach na pewno warto się nim zainteresować bo to będzie gwiazda być może pokroju supersire. W polskiej wycenie na pewno zmienili to archaiczna bazę referencyjna sprzed 8 albo 10 lat dzięki której polskie buhaje jeszcze jako tako się wycenialy.A teraz zonk w tradycyjnej jeszcze coś tam jest ale w genomowej brak kolczyka PL w pierwszej 200 -setce

#3943 Share valadin1

valadin1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 183 postów

Napisany 08 grudzień 2016 - 07:22

Buhaje HF

jak myślicie ile mogą być warte jałóweczki wiek 6 miesięcy które prezentują się następująco:

1 ojciec  ibis eba wydajność z obory 10,6tys od pierwiastki dlatego wydajność nie matki tylko ogólna 

2 ojciec sudan wydajność matki 13,5 tys 

3 ojciec sudber wydajność matki w pierwszej laktacji 11,5 tys 

Mam możliwość kupna takich sztuk i jaka cena wg was jest rozsądna? 

#3944 Share ukaszProcho

ukaszProcho

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1030 postów

Napisany 08 grudzień 2016 - 08:13

Buhaje HF Ma ktoś namiary gdzie tego buhaja montrossa dostać jakiś nr czy coś? Bo ja kupuję z mchirz to w porównaniu do tego to przepaść. Chciałbym spróbować czymś lepszym robić. Pozdrawiam

#3945 Share tay29

tay29

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 312 postów

Napisany 08 grudzień 2016 - 08:37

Buhaje HF wws

#3946 Share KARGO

KARGO

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1349 postów

Napisany 08 grudzień 2016 - 08:37

Buhaje HF Valandi jeśli to pewne zdrowe sztuki dałbym 2tys sztuka brutto.Sa to buhaje wws siries na razie nie ma kontaktu gdzie można nabyć nasienie bo dystrybutor się zmienił niedługo na pewno będzie coś wiadomo jednak jest prawie pewne że ceny pójdą ostro w dół bo to główny powód odebrania przedstawicielstwa dla pakuły.

#3947 Share valadin1

valadin1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 183 postów

Napisany 08 grudzień 2016 - 10:18

Buhaje HF

@KARGO dzięki za opinie ;) cieliczki są  ładne tylko właśnie niedawno miały odstawione mleko i zrobiły się trochę kudłate ale tak to widać że zadbane pochodzą z dużego stada z likwidacji. Też tak myślałem że około 2 tys można za nie dać do jutra czekam na odpowiedź handlarza ile za nie chce bo miał je trzymać dalej i sprzedać dopiero jako cielne a takimi nie handluje i nie wie ile za nie wziąć  

#3948 Share ukaszProcho

ukaszProcho

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1030 postów

Napisany 08 grudzień 2016 - 10:53

Buhaje HF Ja kupiłem jalowki z Oleśnicy bo likwidowali. Kupiłem 7 sztuk po półtora roku za 1500 zł każda z papierami średnie wydajności to 9 tys ale cóż z tego jak jedna przed ocieleniem miała 2 tyg i padła przy mnie...
Jak toś będzie miał namiary na tego buhaja z wwd to niech da znać gdzie można go nabyć lub innego z tej firmy

Edytowany przez ukaszProcho, 08 grudzień 2016 - 10:54.

#3949 Share valadin1

valadin1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 183 postów

Napisany 08 grudzień 2016 - 11:10

Buhaje HF

@ukaszProcho niedawno dobre jałówki hodowlane na ocieleniu szły po 4 tys teraz cena mleka w górę to jałówki po 6 tys już są.

To samo z cielakami takimi 2 tygodnie we wrześniu nie miał kto dać 500 zł a teraz za 800 biorą cenny strasznie się zmieniają..

Ty te swoje jałówki kupiłeś pewnie jeszcze za czasu jak mleko nie miało ceny?

#3950 Share KARGO

KARGO

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1349 postów

Napisany 08 grudzień 2016 - 11:11

Buhaje HF 1,5 roku i cena 1500zl to chyba po 200kg ważyły... Jak będę coś wiedział to dam znać myślę że do 150zl porcja go ogarnie.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#3951 Share ukaszProcho

ukaszProcho

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1030 postów

Napisany 08 grudzień 2016 - 11:43

Buhaje HF Jalowki miały 300 kg średnio. Potrzymalem je 2 miesiące i zapladnialem. Jedna się doi ale miała przekrecenie trawienca reszta wysoko cielna.
Tak kupowałem jak cena mleka była w czerwcu po 95 gr... jalowki wtedy na wycieleniu kupowałem po 4 tys te doja się dosyć fajnie.

#3952 Share tobi866

tobi866

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 195 postów

Napisany 08 grudzień 2016 - 12:30

Buhaje HF

Panowie mam problem,przyjechał inseminator zaplodnić krowę i jałówkę, krowę zapłodnił tym czym chciałem (limuze) a jałówkę po matce 50%simentalu chciałem też pokryć sim.żeby wyszedł ładny cielak a on stwierdził że sim.na jałowki się nie nadaje i załatwi ją HF bo łatwiejsze porody itd...ale na świadectwie wpisał co innego a na słomce jest takie coś; CAN028 JER-Z-BOYZ CREDIBULL-P -EI USA 117979866 14JAN14 U11JEU1164 co to może być? jakiś amerykański byk? On najczęściej ma nasienie z KONRADA ale na ich stronie nic takiego nie znalazłem

#3953 Share KARGO

KARGO

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1349 postów

Napisany 08 grudzień 2016 - 14:25

Buhaje HF Pokrył ja jerseyem także cielaki na pewno będzie malutki jak dla mnie to przesada bo później co zrobić z takim kociakiem jak to nigdy duże nie urośnie.

#3954 Share leszekb

leszekb

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 386 postów

Napisany 08 grudzień 2016 - 14:33

Buhaje HF

Jak to co sprzedać jak jeszcze mały może się ktoś nie pozna , znajomy takich nakupował bo mu wmówili że to po szarolezie   :lol:

#3955 Share Eliot

Eliot

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 434 postów

Napisany 08 grudzień 2016 - 15:17

Buhaje HF za 10 porcji manifolda policzył mi po 70 zl większe upusty przy zamówieniu 20 porcji ,po ile kupujecie-kupowaliscie manifolda.Po Nowym roku ma być taniej

#3956 Share tobi866

tobi866

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 195 postów

Napisany 08 grudzień 2016 - 16:22

Buhaje HF

ciekawe co to wyjdzie jersey+sim? :) a jak ten byk się nazywa i z jakiej firmy jest?

P.S. miałem kiedyś byka po matce  HF zacielonej sim. to miał w wieku 22miesięcy ok.160cm wysokości i coś koło 950 wagi

#3957 Share rewers66110

rewers66110

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 121 postów
  • Zainteresowania:Bydło (chów, hodowla i rozród+choroby), Sport, Polityka, Motoryzacja, Rolnictwo

Napisany 08 grudzień 2016 - 19:03

Buhaje HF

Panowie mam problem,przyjechał inseminator zaplodnić krowę i jałówkę, krowę zapłodnił tym czym chciałem (limuze) a jałówkę po matce 50%simentalu chciałem też pokryć sim.żeby wyszedł ładny cielak a on stwierdził że sim.na jałowki się nie nadaje i załatwi ją HF bo łatwiejsze porody itd...ale na świadectwie wpisał co innego a na słomce jest takie coś; CAN028 JER-Z-BOYZ CREDIBULL-P -EI USA 117979866 14JAN14 U11JEU1164 co to może być? jakiś amerykański byk? On najczęściej ma nasienie z KONRADA ale na ich stronie nic takiego nie znalazłem

Ten byk jest dostępny m.in w Alta Genetics, w Tulcach oraz w Łowiczu

#3958 Share komodo

komodo

Hala Madrid :-)

• Members
  • PipPipPip
  • 1464 postów

Napisany 08 grudzień 2016 - 21:07

Buhaje HF

Pokrył ja jerseyem także cielaki na pewno będzie malutki jak dla mnie to przesada bo później co zrobić z takim kociakiem jak to nigdy duże nie urośnie.

sluchaj jak sie urodzi jaloweczka pol biedny bo taka 50% napewno nie bedzie gorsza od sredniej danej  w oborze ale byczek to juz musi byc amator bez rozumu hehe 

I z HG  danno tez bardzo ładnie sie wycenił na corkach i G -Force juz sporo corek i nawet do top 100 TPI sie złapał a takze czołowka w holandi ,niemczech i wielka brytania i niezle łapią po nim

#3959 Share damianursus

damianursus

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 35 postów

Napisany 09 grudzień 2016 - 09:06

Buhaje HF Co byście polecili z firmy meritgen chodzi mi o HF czarno-białego . http://meritgen.pl/

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#3960 Share tadzik22

tadzik22

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 224 postów
  • Zainteresowania:hodowla,genetyka,kino

Napisany 11 grudzień 2016 - 10:59

Buhaje HF

mam 3 ,5-miesięczne po G-force i są niesamowite,mam ruwieśnice po r2,massey,to się howają wobec nich,śą jak te supersire tylko dłuższe,jak go brałem to w niego nie wierzyłem,ale jest hit,danno teraz robie troche ale w sex.i tak sobie łapią.pozdrawiam