Skocz do zawartości

Zdjęcie

Buhaje HF

3930 odpowiedzi na ten temat

#3621 Share fortz99

fortz99

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 7 postów

Napisany 23 luty 2016 - 20:11

Buhaje HF

Wolę sprawdzonego HF po którym dobrze łapią 

Za WiCHRZ dziękuję serdecznie ale z tą firmą mam za dużo złych wspomnień i doświadczeń 

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Buhaje HF Dzisiaj, 15:42
  •  

#3622 Share mikaro

mikaro

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 95 postów

Napisany 23 luty 2016 - 21:00

Buhaje HF

poziomka najprościej zadzwonić do przedstawiciela Alty z twojego regionu i zapytać o cenę i jakieś promocje. Bierzemy trochę z alty, z tych co wypisałeś to kiedyś pytałem się o Pite w seksie to chyba był po 160 zł i Needle coś mi się kojarzy ze był zwykły po 40 chyba. 

#3623 Share konrad82

konrad82

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 969 postów

Napisany 23 luty 2016 - 21:39

Buhaje HF

Wolę sprawdzonego HF po którym dobrze łapią 

Za WiCHRZ dziękuję serdecznie ale z tą firmą mam za dużo złych wspomnień i doświadczeń 

A co Ci podpadli???

#3624 Share fortz99

fortz99

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 7 postów

Napisany 23 luty 2016 - 22:13

Buhaje HF

Było wszystko ok ale ostatnie lata zawalili u wszystkich nie wiem co za nasienie przywozili ale krowy kryło się po 8 czy 10 razy i nic. Tłumaczenie wina inseminatora więc zmiana na lekarza weterynarii pakowanie hormonów leków i dalej to samo.Kolejne tłumaczenie BVD i IBR na stadzie. Jak już coś załapało i się krowa/jałówka wycieliła to same byczki może z 5 jałoszek a jak przeżyło to wielka radość bo sporo padało w pierwszych trzech dniach. Sąsiad zrobił kurs zaczął mi kryć nasieniem ze SHiUZ, TOP GEN, ABS i może ze dwie krowy na stadzie były kryte więcej niż 3 razy. Wycieliło mi się juz ok 10 sztuk po jego kryciu i jest 7 jałoszek. 

Dla mnie mogą się chwalić że mają najlepsze buhaje w Polsce najwyższe gPF ale dla mnie jak i wielu okolicznych hodowców są skreśleni 

#3625 Share Krakus1111

Krakus1111

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 45 postów

Napisany 23 luty 2016 - 22:43

Buhaje HF

Kargo powiedział, że tak się da.My dziś się spytaliśmy się i tak jest. Wytłumaczę to jeszcze raz jeżeli masz zaświadczenie z inseminacji nr identyfikacyjny krowy i buhaja to nie ma w tym problemu. Ponawiam pytanie odnośnie ceny poszczególnych buhajów bo nikt nie odpowiedział:

Bgood
Huegrant
Jake
Pita
Chatter
Echelon
Needle P

Człowieku jak Ci powiem, że byś skakał to skoczysz??? jęsli masz świdectwa, a nie masz wpisane w symleku to musisz pobierać od tych jałowek krew żeby wpisali Ci w karte buhaja, koszt ok 150-170 zł. Najlepsza rada pisać dobrze świadectwa i je wysyłać do danej firmy. i Poźniej w raportach sprawdzać czy to jest wpisane.

Było wszystko ok ale ostatnie lata zawalili u wszystkich nie wiem co za nasienie przywozili ale krowy kryło się po 8 czy 10 razy i nic. Tłumaczenie wina inseminatora więc zmiana na lekarza weterynarii pakowanie hormonów leków i dalej to samo.Kolejne tłumaczenie BVD i IBR na stadzie. Jak już coś załapało i się krowa/jałówka wycieliła to same byczki może z 5 jałoszek a jak przeżyło to wielka radość bo sporo padało w pierwszych trzech dniach. Sąsiad zrobił kurs zaczął mi kryć nasieniem ze SHiUZ, TOP GEN, ABS i może ze dwie krowy na stadzie były kryte więcej niż 3 razy. Wycieliło mi się juz ok 10 sztuk po jego kryciu i jest 7 jałoszek. 

Dla mnie mogą się chwalić że mają najlepsze buhaje w Polsce najwyższe gPF ale dla mnie jak i wielu okolicznych hodowców są skreśleni 

Co do nasienia Wchir...

10 porcji Valjean - 8 cielnych, 8 jałoszek, 1 byczek

10 porcji Cupidon- 7 cielnych, 4 jałowszki, 3 byczki

7 porcji Part- 6 cielnych

Wiec niest jest tak źle po tym Wchir.

a na powtórki z Top gen proponuje

Logan 30 netto

Kampman 50 netto brany rok temu.

Surefire 50 netto brany rok temu.

#3626 Share akernolat

akernolat

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 604 postów

Napisany 23 luty 2016 - 22:46

Buhaje HF

a z konrada na powtórki?

#3627 Share fortz99

fortz99

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 7 postów

Napisany 23 luty 2016 - 23:06

Buhaje HF

@Krakus1111

nie wątpię że u ciebie było wszystko ok. Opisałem poprostu moja przygodę z tą firmą. W mojej okolicy WiCHRZ ma swoich zatwardziałych zwolenników ale bardzo wielu hodowców nie chce więcej słyszeć o ich nasieniu.  

#3628 Share jimmy871

jimmy871

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 250 postów

Napisany 24 luty 2016 - 08:57

Buhaje HF To może ja coś od siebie na temat stusunku wycieleleń jałówka\byczek. Od 10 lat kryliśmy naturalnie buhajami zakupionymi z dobrej ocenionej obory. Bywało że przez pierwsze 6 mies cieliły sie same jałówki a przez kolejne 6 mies same byczki a wszystko kryte tym samym buhajem. Czyja to wina wchirz, shiuz a może abs? ;D Teorie spiskowe tego typu że z nasienia firmy x rodzą się byczki a z firmy y jałówki to czyste herezje.

#3629 Share Krakus1111

Krakus1111

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 45 postów

Napisany 24 luty 2016 - 10:44

Buhaje HF

To może ja coś od siebie na temat stusunku wycieleleń jałówka\byczek. Od 10 lat kryliśmy naturalnie buhajami zakupionymi z dobrej ocenionej obory. Bywało że przez pierwsze 6 mies cieliły sie same jałówki a przez kolejne 6 mies same byczki a wszystko kryte tym samym buhajem. Czyja to wina wchirz, shiuz a może abs? ;D Teorie spiskowe tego typu że z nasienia firmy x rodzą się byczki a z firmy y jałówki to czyste herezje.

Zgadzam się z Tobą. w roku styczen-czerwiec 2015 miałem 2 jaloszki, lipiec - grudzien 2015 13 jałoszek.

na powtórki z konrada polecam

Peder 40 netto

Addison 20 netto ( nie wiem czy jest teraz w katalogu)

Salomon 20 netto

Moris 20 netto

Survivor red 40 netto

#3630 Share Eliot

Eliot

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 254 postów

Napisany 24 luty 2016 - 17:43

Buhaje HF

No nie wiem skoro jest seksowane to też mogą szponcić coś z nasieniem zwykłym alby ludzie płacili więcej za nasienie,skoro usuwają meskie to może też i zenskie genotypy czy jakoś  tak.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#3631 Share Borubar

Borubar

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 84 postów

Napisany 24 luty 2016 - 20:38

Buhaje HF nasienia seksowanego nie produkują u siebie, tylko chyba nadal w cogent'cie.
I mogę Cię zapewnić że nawet nie mają technologii, do tego o czym piszesz.

#3632 Share Eliot

Eliot

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 254 postów

Napisany 25 luty 2016 - 17:00

Buhaje HF

stosujecie nie zliczoną mase nasienia oczywiści z gurnej półki ,po jak najlepszych ojcach,wiec mam pytanie jak u was z pokrewieństwem skoro najlepsze mają tych samych dziadków,ojców itd.CZYLI jaki macie program do kojarzeń?????czy robicie na ślepo?????często czytam ja stosuje tego tego tego i tego a 3 z tych ma tego samego ojca!!!JAK wybieracie buhaja do kojarzeń????? I CHYBA każdy z was  ma kurs albo własny kontener skoro macie wszystkie dostępne buhaje bo prawda jest taka ze na polskiej wsi to często stosuje się to co ma inseminator a nie co się chce ...

#3633 Share KARGO

KARGO

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1157 postów
  • Zainteresowania:technika rolnicza , produkcja zwierzęca

Napisany 25 luty 2016 - 17:41

Buhaje HF Bylo o tym na poprzedniej stronie. Program do kojarzenia doko z federacji uzywaja go nawet stacje przy wyborze ojcow bykow. Chyba kazdy kto robi to na poważnie powinien miec taki kurs i kontener. Przewaznie jest tak ze placi sie inseminatorowi cene katalogowa badz wiecej jak robie to sam moge pokryc tym samym buhajem nawet o polowe taniej.

#3634 Share jimmy871

jimmy871

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 250 postów

Napisany 25 luty 2016 - 19:12

Buhaje HF U nas inseminator brał 25zl za dojazd, 25zł za usługę i cenę katalogową buhaja. Najtańszy zabieg najtańszym buhajem to jak łatwo policzyć ok 85zł. Przy dużych zamówieniach można wynegocjować nawet 50% rabatu tak więc sumując oszczędności są niebagatelne.

#3635 Share poziomka

poziomka

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 304 postów
  • Zainteresowania:bydło mleczne

Napisany 25 luty 2016 - 20:49

Buhaje HF

U nas jest tak że inseminator bierze dużo nasienia i ma zniżki to taniej liczy i ze wszystkim liczy po cenie katalogowej albo i mniej nawet za te które są droższe nie tylko po 50 ale 100,150 bo tak staramy się nie przekroczyć bariery 200zł.

#3636 Share jimmy871

jimmy871

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 250 postów

Napisany 25 luty 2016 - 22:15

Buhaje HF To że mają zniżki i to ogromne to oczywiste ale rzadko tym rabatem inseminator chce dzielić sie z rolnikiem. Jak by nie liczyć to inseminując samemu zawsze będzie dużo taniej a co do skuteczności również można ją wypracować i nie musi być gorsza od zawodowego iseminatora.

#3637 Share poziomka

poziomka

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 304 postów
  • Zainteresowania:bydło mleczne

Napisany 26 luty 2016 - 07:15

Buhaje HF

No tak tylko, że nie wiem czy tak jest ale nie każdego torbiela wyczuję ręką. U nas przyjeżdża idziemy do obory z USG patrzymy krowę,siłę rui czy nie ma torbieli i dopiero inseminacja. Miałem ochotę kiedyś zrobić kurs ale ze względu na te torbiele to skończyłem myśleć o nim bo już kilka razy je mieliśmy.

#3638 Share Krzysztof1981

Krzysztof1981

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 29 postów

Napisany 26 luty 2016 - 07:38

Buhaje HF ja kursu nie posiadam współpracuje z lekazem tym samym od 15 lat przyjezdza kiedy jest tylko potrzeba nawet i w największe święta a za inseminacje nasieniem z naszego kontynera bierze 30 zł w tym jest usługa i dojazd

#3639 Share jimmy871

jimmy871

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 250 postów

Napisany 26 luty 2016 - 10:18

Buhaje HF Sprawdza siłe rui powiadasz? Jeśli jest za słaba to przyjeżdża za 3 godziny ponownie? Popieram badanie usg i również je stosuje natomiast torbiele likwiduje sam i to przy okazji sterując hormonalnie krowy bo same rui nie pokazują lub jej wcale nie mają na tyle wcześnie na ile bym chciał. Każdy inseminator będzie nam opowiadał że ma lepszej kategorii nasienie aniżeli te które trafia do nas rolników. Każdy wet będzie opowiadał że należy krowe dokładnie przebadać przez rozpoczęciem terapii hormonalnej a i tak zawsze każdy stosuje "syntec" lub "ovsynch". Każdy wet w przypadku osłabionej/odwapnionej krowy pawiana świruje osłuchuje, obmacuje temp mierzy a i tak w 99% przypadków stusuje ten sam zestaw czyli chlorek sodu, glukoze i wapno w przeróżnej postaci ewentualnie sterydy. Nie twierdze że wet jest nie potrzebny bo przy przemieszczeniu trawieńca sam jej kroić nie mam zamiaru :D ale większość jego roboty można zrobić tak samo dobrze a za to dużo taniej. A satysfakcja możesz mi wierzyć nieoceniona :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#3640 Share Krakus1111

Krakus1111

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 45 postów

Napisany 26 luty 2016 - 10:28

Buhaje HF

Co do cen.

Cena katologowa np. Manifolda 99 netto.

Ja kupuje po 60-65 netto

Inseminator 50 netto ( inseminator pokazał fakture)

Wiec jak nawet inseminator weźmie cene katologową czyli tą 100 zł czyli zarabia na nas 50 zł. a niektórzy biorą 120 zł.

Kupując samemu wychodzi mi ten buhaj ok 70 zł brutto. Czyli mam 30 w kieszeni. mając stado ok 100 sztuk kryjąc minimum 2 nasienia na sztukę, 200 nasien x 30 zł = 6000 zł. Kurs kosztuje ok 1000 + pistolet itp to ok 1500 zł. kontener dostaje się za darmo. Więc w kieszeni zostaję. Teraz sobie policzcie jak macie np 5 lat kontener.

a pozatym inseminator ma w kontenerze jakieś ,, mleczaki płataki,, które kupuje w masówce za 10 zł albo i mniej. Tyle w temacie