Skocz do zawartości

Zdjęcie

Buhaje HF

3928 odpowiedzi na ten temat

#3601 Share Borubar

Borubar

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 84 postów

Napisany 22 luty 2016 - 17:25

Buhaje HF

Tak, Epic z wws'u.

Z hg-plusu nie biorę od 3 lat już nic, miałem takiego pecha z ich nasieniem że sobie już daruje, 5 porcji na skuteczne zacielenie, tak sobie rozród przez nich wtedy zawaliłem, wtedy powtórki manifoldem robiłem to wszystko łapało, tylko do mnie wtedy shiuz przywoził, teraz nie wiem jak to jest, z tego co wiem to w taki sposób przez kuriera w mojej okolicy topgen też tak działa.  

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Buhaje HF Dzisiaj, 19:11
  •  

#3602 Share rewers66110

rewers66110

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 108 postów
  • Zainteresowania:Bydło (chów, hodowla i rozród oraz choroby), Sport, Polityka, Motoryzacja, Rolnictwo (co nieco ogarniam :P)

Napisany 22 luty 2016 - 17:26

Buhaje HF

Buck, BOOM, AIR red - kazeina BB

Ten EPIC jest z WWS-u?

Epic jest dostępny w WWS na polski rynek a nasienie produkuje w Genevartions. Z tej stacji są buhaje Willrock, Windhammer, Lexicon, Lobo

#3603 Share kombinat

kombinat

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 254 postów

Napisany 22 luty 2016 - 19:01

Buhaje HF

Tak, Epic z wws'u.

Z hg-plusu nie biorę od 3 lat już nic, miałem takiego pecha z ich nasieniem że sobie już daruje, 5 porcji na skuteczne zacielenie, tak sobie rozród przez nich wtedy zawaliłem, wtedy powtórki manifoldem robiłem to wszystko łapało, tylko do mnie wtedy shiuz przywoził, teraz nie wiem jak to jest, z tego co wiem to w taki sposób przez kuriera w mojej okolicy topgen też tak działa.  

Moim zdaniem pechowo trafiłeś bo z HG jest dobra genetyka. Kupowałem kiedyś Astro i Fidelity i nie było dużo powtórek. A te buhaje co wymieniłem są z Centergenu i mimo, że numery holenderskie to byki są własnością Osnabrucku OHG.

#3604 Share hodowca

hodowca

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 91 postów

Napisany 22 luty 2016 - 19:18

Buhaje HF uzywaliscie Danillo ze schiuz? jak Wam lapaly? więcej cieliczek czy byczkow?

#3605 Share Krzysztof1981

Krzysztof1981

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 29 postów

Napisany 22 luty 2016 - 19:47

Buhaje HF poziomka ile lat masz krowy pod oceno .najlepiej skontaktuj się z Panio Trojanowsko ona na lubelszczyznie odpowiada za robienie kojazen u mnie ostatnio robiła
na 5 prób danillo żadna nie cielna więc dałem se spokój z nim

#3606 Share poziomka

poziomka

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 304 postów
  • Zainteresowania:bydło mleczne

Napisany 22 luty 2016 - 20:18

Buhaje HF

Niby teraz jest 90 czy tam 95% u krów chyba.Bo kiedyś dochodziło się po pokoleniach a teraz powiedział, że się zmieniło i patrzy na sztukę i jak widzi że jest ok to piszę 90 czy te 95 a kolejne pokolenia mają 100%. Jałowice małe mają już księgi główne bo ma na następny dój przywieść chyba no ale zanim je się będzie puszczać to się zejdzie ;). A Oni nie mogą przyjechać jak się nie ma księgi głównej np ma się świadectwo zacielenia nr krowy itd to po tym nie dojdzie?

#3607 Share Krzysztof1981

Krzysztof1981

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 29 postów

Napisany 22 luty 2016 - 20:33

Buhaje HF przyjado nie ma żadnego problemu tylko zadzwoń do nich i daj im znać że chcesz zrobić kojazenie nic nie musisz robić oni wszystko majo i wiedzo o twoich krowach jedynie co musisz zrobić to wybrać z katalogu byki co ci się podobajo i komputer wybieze tę byki które pasujo do twych krów

#3608 Share KARGO

KARGO

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1157 postów
  • Zainteresowania:technika rolnicza , produkcja zwierzęca

Napisany 22 luty 2016 - 21:20

Buhaje HF Hehe bo od kiedy wymyslili rase polska ho wszystko co do krowy podobne ma 100%ho Chodzi mi o to ze aby bylo sens robic dobor musisz choc znac jej ojca a jak jest ojciec matki to masz juz ksiege glowna.

#3609 Share kubaska

kubaska

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 206 postów

Napisany 22 luty 2016 - 22:19

Buhaje HF

panowie piszcie po polsku!

a co do kart to widzieliście co teraz piszą żeby próbować kasę za świadectwa rodowodowe wyłudzić?

#3610 Share poziomka

poziomka

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 304 postów

Napisany 23 luty 2016 - 07:26

Buhaje HF

KARGO a jak tego nie ma w w papierach w federacji a wszystko jest wypisywane na zaświadczeniach od inseminacji to też by przeszło. Czy musi być tylko tak na elegancko i wiarygodnie. Mój tata prowadzi zeszyt i zapisuję sobie po jakim krowa jest unasienniana ale czy to będzie wiarygodne? trochę wątpie bo to takie jak by dla siebie. Niby wszystkie zaświadczenia są i te stare i nowe i daty także da się po tym dojść i po tym co piszę w zeszycie ale czy wgl będzie można to uznać i czy chcieli by przeprowadzić kojarzenie z takiego czegoś.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#3611 Share Krzysztof1981

Krzysztof1981

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 29 postów

Napisany 23 luty 2016 - 08:21

Buhaje HF musi być eleganco i wiarygodnie nie uznajo wam tego zeszytu i waszych notatek ile macie lat krowy pod oceno ?

#3612 Share KARGO

KARGO

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1157 postów

Napisany 23 luty 2016 - 09:08

Buhaje HF Jesli maSZ orginalne swiadectwa ktore zostaly zarejestrowanye powinni uznac to co w zeszycie masz napisane to tylko przez badanie DNA koszt ok 160zl sztuka

#3613 Share Krakus1111

Krakus1111

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 45 postów

Napisany 23 luty 2016 - 09:11

Buhaje HF

KARGO a jak tego nie ma w w papierach w federacji a wszystko jest wypisywane na zaświadczeniach od inseminacji to też by przeszło. Czy musi być tylko tak na elegancko i wiarygodnie. Mój tata prowadzi zeszyt i zapisuję sobie po jakim krowa jest unasienniana ale czy to będzie wiarygodne? trochę wątpie bo to takie jak by dla siebie. Niby wszystkie zaświadczenia są i te stare i nowe i daty także da się po tym dojść i po tym co piszę w zeszycie ale czy wgl będzie można to uznać i czy chcieli by przeprowadzić kojarzenie z takiego czegoś.

Masz oborę pod oceną, a nie masz wpisanych zaświadczeń w symleku? Śmieszne....

#3614 Share Krzysztof1981

Krzysztof1981

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 29 postów

Napisany 23 luty 2016 - 12:54

Buhaje HF czy so w internecie już wyniki oceny za 2015

#3615 Share kubaska

kubaska

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 206 postów

Napisany 23 luty 2016 - 14:18

Buhaje HF

nie MO

#3616 Share KARGO

KARGO

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1157 postów

Napisany 23 luty 2016 - 15:13

Buhaje HF

czy so w internecie już wyniki oceny za 2015

Grudniowa wycena była chyba 9 grudnia nastepna bedzie 4 kwietnia adres do strony gdzie bedzie opublikowany w TPI

http://www.holsteinusa.com/index.jsp

#3617 Share poziomka

poziomka

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 304 postów

Napisany 23 luty 2016 - 17:02

Buhaje HF

Kargo dziś był inseminator i mówił, że można tak zrobić jak mówiłem ;)

#3618 Share fortz99

fortz99

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 7 postów

Napisany 23 luty 2016 - 17:16

Buhaje HF

Skoro tak ci inseminator mówi to niech ci zrobi kojarzenia. Ja sobie napiszę w zeszycie że krowy mam po najlepszych światowych bykach to mają mi to w PFHBiPM uznać. Śmieszne.Przeczytaj co piszesz i pomyśl.

Wracając do tematu co polecicie na powtórki z Top Genu lub SHiUZu ?

#3619 Share jimmy871

jimmy871

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 250 postów

Napisany 23 luty 2016 - 18:23

Buhaje HF Na powtórki może trio mięsne z wchirz ?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#3620 Share poziomka

poziomka

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 304 postów

Napisany 23 luty 2016 - 19:24

Buhaje HF

Kargo powiedział, że tak się da.My dziś się spytaliśmy się i tak jest. Wytłumaczę to jeszcze raz jeżeli masz zaświadczenie z inseminacji nr identyfikacyjny krowy i buhaja to nie ma w tym problemu. Ponawiam pytanie odnośnie ceny poszczególnych buhajów bo nikt nie odpowiedział:

Bgood
Huegrant
Jake
Pita
Chatter
Echelon
Needle P