Skocz do zawartości

Zdjęcie

Buhaje HF

3930 odpowiedzi na ten temat

#321 Share rmiecz8 rmiecz8

rmiecz8
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 06 listopad 2012 - 21:08

Buhaje HF q

Edytowany przez rmiecz8, 25 wrzesień 2013 - 22:27.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Buhaje HF Dzisiaj, 17:04
  •  

#322 Share yaco

yaco

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 52 postów

Napisany 06 listopad 2012 - 21:17

Buhaje HF hehe @rmiecz8 chłopie ja pisze o tym co króluje na większej części Podlasia bo jeżdżę po oborach i widzę co się dzieje

Jeśli masz już u siebie pokrój ok. Bij teraz mleko suchą masę długowieczność ale nie wciskaj ludziom kitu że np.Bakarat to jakaś rewelka. Połóż go dajmy na to Mansa i co Ci wyjdzie ? Super sztuka czy karaluch ? Doić może ale niestety mały może mniej :P mniejsza sztuka to mniejszy żwacz mniejsze serce czy wątroba
Nie chodzi mi wcale o jakiś super pokrój ale przynajmniej rama poczciwego Stormatica Shottle czy Titanica , porządna noga wymię i na to dopiero kładziesz coś lżejszego
Doradź ludziom jak dość do tego co masz a nie mydlisz oczy tym co akurat inni mogą używać z kilka lat

#323 Share rmiecz8 rmiecz8

rmiecz8
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 06 listopad 2012 - 21:31

Buhaje HF q

Edytowany przez rmiecz8, 25 wrzesień 2013 - 22:28.

#324 Share komodo

komodo

Hala Madrid :-)

• Members
  • PipPipPip
  • 1263 postów

Napisany 06 listopad 2012 - 21:33

Buhaje HF nie liczy sie wielkosc pędzla tylko jak maluje :P a juz powaznie to wcale nie jest tak ze mniejsza sztuka bedzie gorsza od duzej no i zalezy co masz na mysli piszac mniejsza bo dla mnie mniejsza to 650kg a tak krowa bez problemu bedzie dawac duzo mleka ale mniejsza krowa ma tez atuty bo mniej zuzywa na zapotrzebowanie bytowe i mniejsze obciazenie nog

#325 Share yaco

yaco

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 52 postów

Napisany 06 listopad 2012 - 21:48

Buhaje HF Na krajowy PF w ogóle nie patrze :P każdego zawodnika sprawdzam na Kanadzie Usa i Holandii

Co można powiedzieć o buhaju wycenionym na 113 córkach ??? hehe
Jak będzie dobry każdy go użyje

#326 Share komodo

komodo

• Members
  • PipPipPip
  • 1263 postów

Napisany 06 listopad 2012 - 21:52

Buhaje HF ale ty te krowy bedziesz doił w kanadzie,USA czy holandi?bo nie rozumiem najbardziej wiarygodna jest zawsze wycena w danym kraju z ktorego byk pochodzi

#327 Share yaco

yaco

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 52 postów

Napisany 06 listopad 2012 - 21:55

Buhaje HF Jasne tak samo jak masz podane wiarygodne łatwości wycieleń na Polsce krajowych buhajów :P

#328 Share rmiecz8 rmiecz8

rmiecz8
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 06 listopad 2012 - 21:58

Buhaje HF q

Edytowany przez rmiecz8, 25 wrzesień 2013 - 22:29.

#329 Share komodo

komodo

• Members
  • PipPipPip
  • 1263 postów

Napisany 06 listopad 2012 - 22:01

Buhaje HF No w USA czy Holandi napewno doja sztuki po tych plewach ze schiuzu co wymieniles wiec napewno dysponuja lepsza i wiarygodniejsza wycena :)

#330 Share yaco

yaco

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 52 postów

Napisany 06 listopad 2012 - 22:15

Buhaje HF A kto pisał że Outstandinga brała też Francja sklerozy ?? Więc tam pewno się nie wyceni co :D ale przecież Shiuz nie ma żadnej genetyki z Genes Diffusion hahhaha Polska wycena najlepszą
Nie wierzycie w to co piszecie

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#331 Share Robben

Robben

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 83 postów

Napisany 06 listopad 2012 - 22:20

Buhaje HF

Ludzie patrzcie trochę na wyceny. To że ktoś poleci danego buhaja wcale nie oznacza że jest os super. Na jednej oborze wyjdzie rakieta a na innej wręcz śledz. Osobiście uważam że buhaje za 20 czy 30 zł mogą lepiej wyjść jak czołówka katalogu i tu się będę trzymał swego.
A ile macie córek tego słynnego Jegiera w 3 czy 4 laktacji i dalszych ? Obserwujcie i pogadamy za kilka lat
No chyba że wasza hodowla polega na max 3 laktacjach wtedy luz bo prawie każdy test będzie wyglądał extra

Każdy szanujący się hodowca patrzy na aktualne wyceny Buhajów i dzięki temu dobrze wie czy dany rozpłodnik utrzymał/polepszył bądż obniżył swoją wartość hodowlaną.To przecież jest oczywista oczywistość.Tylko hodowcy którym nie zależy zbytnio na tym aby jego krowy były wydajne i funkcjonalne podchodzą do tego z obojętnością. Każdy hodowca ma swoje własne cele hodowlane które stara się możliwie najlepiej realizować krok po kroku i nie musi robić tak czy tak bo ktoś mu tak radził i on musi tak samo zrobić.Nie zgadzam się ze stwierdzeniem że Buhaje za 20 czy 30 zł mogą lepiej wyjść jeżeli chodzi o potomstwo niż te najlepsze. Oczywiście po słabszych Buhajach mogą trafić się dobre sztuki ale są to sporadyczne przypadki.Na pewno nie będą one miały w sobie tak wielkiego potencjału genetycznego jak córki najlepszych Buhajów i zdecydowana większość córek po bardzo dobrych/wybitnych Buhajach to potwierdzi poprzez swoje użytkowanie.Oczywiście nie można się bezwzględnie kierować tylko i wyłącznie rankingiem Buhajów bo to jest jedno z wielu narzędzi pomocniczych przy doborze Buhaja pod daną sztukę aczkolwiek bardzo pomocnym zresztą.Yaco każdy dąży do tego aby Krowy w jego stadzie były użytkowane jak najdłużej bo właśnie na tym polega sens hodowli a nie na tym żeby co roku wymieniać ćwierć stada bo nie tędy droga.Niech zgadne dla ciebie Valjean też jest słaby chociaż od ponad 2-óch lat jest nieprzerwanie najlepszym Buhajem w Polsce?Bo Polskie rozpłodniki to złe są a Indeks PF do niczego według ciebie?

Edytowany przez Robben, 06 listopad 2012 - 22:40.

#332 Share Krzynio257

Krzynio257

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 331 postów
  • Zainteresowania:hodowla trzody chlewnej, hodowla bydła mlecznego, weterynaria

Napisany 06 listopad 2012 - 23:44

Buhaje HF He he nie wiem dlaczego, ale zadziwiają mnie tacy ludzie jak yaco, tyle krytyki i zadnych konkretnych argumentów. Ja osobiscie widzisłem też nie jedno, pracowałem jako brygadzista w oborze z krowami mlecznymi o łącznej obsadzie około 750szt, ale nie zamierzam uczyć kto czym ma inseminiwać swoje krowy, każdy ma jakieś cele do osiągnięcia w swoim stadzie. Niekturzy koledzy naprawde piszą tu przydatne informacje z których coś można zaczerpnąć. A co do indeksów to ja zawsze sprawdzam PF chociaż używam tylko buhajów kanadykskich.

#333 Share rmiecz8 rmiecz8

rmiecz8
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 07 listopad 2012 - 07:29

Buhaje HF q

Edytowany przez rmiecz8, 25 wrzesień 2013 - 22:30.

#334 Share kyllee

kyllee

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 607 postów

Napisany 07 listopad 2012 - 09:11

Buhaje HF czytam ten tekst i wypowiedzi i nasowa mi sie jedno zawsze mnie uczono ze byka dobiera sie pod dana krowe i pod ceche ktora chemy poprawic wiec nie ma idealnego byka dla kazdego ... w zaleznosci od tego na jakim poziomie ktos jest (ma wydajnosc , chce dkugowiecznosc poprawic ) ma sucha mase nie ma nog to na to trzeba patrzec a nie na to ze sasiad powiedzial ze ten byk jest super biez ,,,, nie sasiad ma inne krowy ty masz inne sa byki wszechstronne ktore przekazuja kilka cech na raz ale dla każdego moze byc cos innego jeden z was bedzie bral swiatowa czolowke a 2 weznie testa i obaj mozecie cos poprawic w zaleznosci od swoich upodoban i celow hodowlanych ,, nie ma idealnego byka ktory by wszystkim wszedzie odpowiadal ale jezeli ktos ciagle szedl jakims programem chodowalnym np shiuz to ma stado ukierunkowane w jakims stopniu na ten program , sami kiedys stosowalismy 100 % zacielen testami i powiem ze roznie to bylo ale indeksy krow na kolana nie powalaja mimo ze 27 lat jestesmy pod ocena uzytkowosci i ciagle inseminacja wiadomo cos za cos

#335 Share tadzik22

tadzik22

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 212 postów
  • Zainteresowania:hodowla,genetyka,kino

Napisany 07 listopad 2012 - 20:16

Buhaje HF Velvet-View KJ Socrates US133126053,ktoś miał z nim doczynienia

#336 Share KARGO

KARGO

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1157 postów
  • Zainteresowania:technika rolnicza , produkcja zwierzęca

Napisany 07 listopad 2012 - 20:34

Buhaje HF Dobry buhaj nadal ma PF116 pomimo wyceny na kilkunastu tysiacach córek sporm mleko poprawia i niezła płodność ojcem jest Blitz

#337 Share rmiecz8 rmiecz8

rmiecz8
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 07 listopad 2012 - 20:45

Buhaje HF q

Edytowany przez rmiecz8, 25 wrzesień 2013 - 22:31.

#338 Share tadzik22

tadzik22

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 212 postów

Napisany 07 listopad 2012 - 22:44

Buhaje HF wpadł mi w ręce orginalny katalog wws po angielsku i on jest ojcem chyba 4 genomicznych byków,tpi 2400,ojcem jest też planet i manoman,a i widziałem tego klona-fajna sprawa.Oglądałem jego wycene na izzo krakow,oni go mają chyba za super byka. a i kolega z alty o nim wspominał,bo przed tem pracował w shiuz przy skarweckiej i bydgoszcz go nie chciała na ojca,ale ze coś go było w polsce bo ze córki fajne są bo widział.gdyby był dostępny to bym chciał,fajny rodowód,przeżywalność,somatyka

#339 Share rmiecz8 rmiecz8

rmiecz8
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 07 listopad 2012 - 22:56

Buhaje HF q

Edytowany przez rmiecz8, 25 wrzesień 2013 - 22:32.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#340 Share tadzik22

tadzik22

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 212 postów