Skocz do zawartości

Zdjęcie

Buhaje HF

3960 odpowiedzi na ten temat

#3341 Share kubaska

kubaska

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 209 postów

Napisany 30 grudzień 2015 - 11:16

Buhaje HF

niech zamówi Kodaka z hg plus jak chce sprawdzonego byka. co prawda w ofercie go nie maja ale wiem ze moga sciagnac

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Buhaje HF Dzisiaj, 13:40
  •  

#3342 Share rewers66110

rewers66110

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 111 postów
  • Zainteresowania:Bydło (chów, hodowla i rozród oraz choroby), Sport, Polityka, Motoryzacja, Rolnictwo (co nieco ogarniam :P)

Napisany 30 grudzień 2015 - 13:56

Buhaje HF

Duc, Radwan, River, SK Lister albo sprawdzony Vikan z Krasnego, ze shiuz Landan ST, Hetox, Idak, SJ Hared P

#3343 Share jimmy871

jimmy871

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 251 postów

Napisany 30 grudzień 2015 - 14:00

Buhaje HF Koledzy czy w przypadku metody konwencjonalnej rzeczywiste pochodzenie danej krowy\jałówki w jakiś sposób jest weryfikowane? Chciał bym nie bawem kupić ok 20 małych jałóweczek, jaką mam pewność że jej ojciec to rzeczywiście ten który widnieje w kartotece? Czy federacja lub firma której stosuje sie nasienie bada krew dla potwierdzenia pochodzenia danej samicy? Czy może chcąc mieć pewność musze zrobić to na własny koszt?

#3344 Share Szymek1288

Szymek1288

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 110 postów

Napisany 30 grudzień 2015 - 16:48

Buhaje HF

Witam Panowie.

Szukam dla kolegi Buhaja RW:Jak najwyższy PF na jak największej ilości córek (wiarygodność wyceny).

Wysoki Net Merit Cena ok 70 zł netto po upustach.

Pomożecie?

Jak możecie,polećcie coś w sex'ie ciekawego (RW do 100 zł netto po upustach)

Pozdr

fajna jest teraz oferta w intergenie na step red po sympatico genomowy ale czołówka.

#3345 Share Zootechnik7

Zootechnik7

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 26 postów

Napisany 30 grudzień 2015 - 17:09

Buhaje HF

Koledzy czy w przypadku metody konwencjonalnej rzeczywiste pochodzenie danej krowy\jałówki w jakiś sposób jest weryfikowane? Chciał bym nie bawem kupić ok 20 małych jałóweczek, jaką mam pewność że jej ojciec to rzeczywiście ten który widnieje w kartotece? Czy federacja lub firma której stosuje sie nasienie bada krew dla potwierdzenia pochodzenia danej samicy? Czy może chcąc mieć pewność musze zrobić to na własny koszt.

Polska Federacja Hodowców Bydła i Producentów Mleka ma możliwość zbadania pochodzenia zwierząt na Twój koszt lub osoby od której chcesz kupić zwierzęta w zależności od tego jak się dogadasz z właścicielem. Ale na pewno wymagaj od niego świadectwa rodowodowego, które wydaje PFHBiPM.

#3346 Share KARGO

KARGO

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1163 postów
  • Zainteresowania:technika rolnicza , produkcja zwierzęca

Napisany 30 grudzień 2015 - 21:02

Buhaje HF

Ciekawe po co te świadectwa skoro oboje hodowcy sa pod oceną?? Chyba tylko po to  zeby nabijać federacji kieszen

#3347 Share kubaska

kubaska

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 209 postów

Napisany 30 grudzień 2015 - 22:00

Buhaje HF

Karty sfalszowane nie beda to na bank bo kazda sztuka jest jeszcze w symleku. To nie te czasy, ze handlarzyny karty na kolanie pisaly. Moglo byc najwyzej cos nakombinowane na etapie rejestracji pokryc, ale nie popadajmy w paranoje

Edytowany przez kubaska, 30 grudzień 2015 - 22:03.

#3348 Share Pawel156

Pawel156

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 186 postów

Napisany 30 grudzień 2015 - 22:20

Buhaje HF

Ciekawy wątek z tymi papierami dla jałówek na sprzedaż. Nie miałem nigdy stada pod oceną . A myślę o zakupie jałówek hodowlanych. I tak też się zastanawiam, jaka jest wiarygodność tych tzw. papierów.   Może ktoś opisać trochę jak to wygląda w praktyce .  Jak np. rodzą się cielaki to zootechnik z federacji przyjeżdża i zakłada kartę dla każdej urodzonej sztuki.  

Przychodzi mi  też do głowy taki przykład:  stado jest pod oceną krowy hodowlane,  dana  krowa nie chce się zacielić przez inseminacje  mino kilku zabiegów, więc często wtedy próbuje się  krycia  naturalnego  tzw. "dzikim buhajem"  jak jest wtedy z takim cielakiem (jałóweczką) jakie ma papiery?

#3349 Share kubaska

kubaska

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 209 postów

Napisany 30 grudzień 2015 - 22:22

Buhaje HF

jednostronne pochodzenie. ojciec bedzie NN

#3350 Share tay29

tay29

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 273 postów

Napisany 30 grudzień 2015 - 22:24

Buhaje HF chyba ze buhaj z wlasnego gospodarstwa wtedy pochodzenie bedzie chyba mial..

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#3351 Share Pawel156

Pawel156

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 186 postów

Napisany 30 grudzień 2015 - 22:34

Buhaje HF

Ale jeżeli hodowca jest " nazwijmy nie do końca uczciwy" to może takiego cielaka z naturalnego krycia  wpisać do tego systemu symlek   jako  z inseminacji  i  nikt tego sprawdzał nie będzie.

Zastanawia mnie to bo jest dużo ofert sprzedaży jałowić cielnych z Czech  po 6-7 tyś zł  i tam w ogłoszeniu każda  jałówka  jest rasowa z pochodzeniem    z obór o wydajności 9-13 tyś litrów.

Zastanawia mnie skąd oni maja tyle tych super jałówek na sprzedanie . Przecież w takich wysokowydajnych stadach jest duże brakowanie.

Edytowany przez Pawel156, 30 grudzień 2015 - 22:39.

#3352 Share dabrowskit

dabrowskit

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 20 postów

Napisany 31 grudzień 2015 - 12:56

Buhaje HF Koledzy co powiecie na temat buhajow PAXTON , LUCIANO,HANK, EMERALD, DOMINGO ,CHANCE,

#3353 Share PATr

PATr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1625 postów

Napisany 01 styczeń 2016 - 00:12

Buhaje HF

Ale jeżeli hodowca jest " nazwijmy nie do końca uczciwy" to może takiego cielaka z naturalnego krycia  wpisać do tego systemu symlek   jako  z inseminacji  i  nikt tego sprawdzał nie będzie.

Zastanawia mnie to bo jest dużo ofert sprzedaży jałowić cielnych z Czech  po 6-7 tyś zł  i tam w ogłoszeniu każda  jałówka  jest rasowa z pochodzeniem    z obór o wydajności 9-13 tyś litrów.

Zastanawia mnie skąd oni maja tyle tych super jałówek na sprzedanie . Przecież w takich wysokowydajnych stadach jest duże brakowanie.

W polsce jest mało krycia sexowanym nasieniem i dlatego jest problem z jałoszkami, co do tego wpisywania ojców, do firmy nasiennej musisz dawać takie świstki i wtedy oni wpisują w system i dopiero federacja uzna ci zacielenie, jeśli podasz zootechnikowi jakim byczkiem zacielałeś a z firmy nasiennej nie wpiszą tego w system to i tak ci nie uznają

#3354 Share hodowca1234

hodowca1234

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 12 postów

Napisany 01 styczeń 2016 - 07:52

Buhaje HF

Witam Wszystkich

Wszystkiego Najlepszego w Nowym Roku oby był lepszy od poprzedniego

dabrowskit  z jakiej firmy są te buhaje to sprawdze może w nowym roku coś bym zakupił

#3355 Share leszekb

leszekb

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 279 postów

Napisany 01 styczeń 2016 - 09:38

Buhaje HF

Są z WWS

#3356 Share rewers66110

rewers66110

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 111 postów
  • Zainteresowania:Bydło (chów, hodowla i rozród oraz choroby), Sport, Polityka, Motoryzacja, Rolnictwo (co nieco ogarniam :P)

Napisany 01 styczeń 2016 - 13:02

Buhaje HF

Koledzy co powiecie na temat buhajow PAXTON , LUCIANO,HANK, EMERALD, DOMINGO ,CHANCE,

Paxton dobry byk, Luciano mleczarz podobny do Baxtera, Emerald ojciec buhajów, bdb zawartość tłuszczu i białka w mleku oraz po Marionie świetna wydajność mleczna, łatwe porody, Domingo bdb buhaj po Temaster  db prod mleczna, Chance łatwe porody, ojciec Mac,Hank po Earnit, antyimbredowy, db budowa wymion.

#3357 Share BartlomiejMOW

BartlomiejMOW

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 69 postów

Napisany 01 styczeń 2016 - 18:41

Buhaje HF Można jeszcze gdzieś dostać Omana? bo zauważyłem że widnieje cały czas na izoo.Kraków. A może ktoś poleci jakiegoś dobrego byka po Omanie?

#3358 Share rewers66110

rewers66110

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 111 postów

Napisany 02 styczeń 2016 - 12:22

Buhaje HF

Byki po Man-o-Man czy Justice ? Po Man-o-Man ciekawymi bykami są Fakir, Facebook, Numero Uno, Latroy, He-Man, Omanoman, Oliwier, Manson, a po Justice to Iota, Jegier, Hobbit, Manifold, Hayden, Garrett, Gerard

#3359 Share kr9292

kr9292

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 268 postów

Napisany 02 styczeń 2016 - 12:55

Buhaje HF

Słyszałem z nieoficjalnego źródla, że Jegier to przekręt Żochowskiego, a ile w tym prawdy to nie wiem. Aczkolwiek rodowód ma ładny. 

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#3360 Share KARGO

KARGO

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1163 postów
  • Zainteresowania:technika rolnicza , produkcja zwierzęca

Napisany 02 styczeń 2016 - 13:57

Buhaje HF

Hehe jaki przekręt ?? Akurat żądnego przekrętu tu nie widze, jeden z lepszych buhajów który wyszedł z jego hodowli i mimo upływu czasu całkiem dobrze się trzyma nie jak te inne gwiazdki jednej wyceny. Musze przyznac ze akurat z hodowli Żochowskiego Shiuz miał kilka buhajów które mimo kolejnych wycej jako tak się trzymały nie jak te Bobera albo Grodzkiego. I mimo to SHIUZ tak go potraktował bo nie chciał tanczyc jak mu zagraja