Skocz do zawartości

Zdjęcie

Buhaje HF

3959 odpowiedzi na ten temat

#3321 Share tomeklodzkie

tomeklodzkie

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 27 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, wszystko totalnie:)

Napisany 26 grudzień 2015 - 18:09

Buhaje HF

Hej ja używam  nasienia z łowicza i powiem ze na dwa razy to idzie... Basio jak dla mnie straszne koty krowy dwa tyg po terminach jak grzmoty stoja a rodza kotki po 20kg moze nawet nie potem to strasznie roslo mimo ze karmione do woli mlekiem...  Wtym roku mam kilka cieląt po jared kz i sa super duze pieknie rosna i bija inne na glowe i zalapaly od pierwszego sztuki tym buhajem , Co do Astora i Magica teraz mam juz kilka szt zrobione , biore tez avokado na powtorki , latem zrobilem Alta decree 5 szt seksowanego i jedna lapnela :) po 150zl placilem z zabiegiem, co do magica i astora z zabiegiem bierze 90-100, bywa ze 110 za inne hf , sporadycznie ratuje sie przy powtórkach innymi hf a jak  nie dale rady to blonddiaguitan lub szarolezna duze sztuki albo limusine.. w tym roku u mnie wypalilo do tej pory ponad polowa jalowki w zeszlym roku 3 na 24porody byly... jednak nie ma lepszego byka jak byl lancaster czy bg-et , po shandarze mam dwie nie sa zbyt rosle ale bg-et byl super rosly i umaszczony bajka na 4 krowy same byczki, po oriencie w zeszlym roku tez 6byczkow bylo a jalowki po miesnych :) Jestem ciekaw jak to jest z kontenerem do nasienia z innej firmy jak konrad intergen czy hgplus??? moze ktos od nich bierze?? czy najlepiej faktycznie kryc jalowki seksem??i czy stosowac zastrzyk na utrzymanie zarodka??  jak to robicie koledzy??czasem te inne firmy maja naprawde dobre  byczki w rozsadnej cenie, dzieki za podpowiedzi...  moze byc na priv pozdrawiam

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Buhaje HF Dzisiaj, 03:36
  •  

#3322 Share rewers66110

rewers66110

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 111 postów
  • Zainteresowania:Bydło (chów, hodowla i rozród oraz choroby), Sport, Polityka, Motoryzacja, Rolnictwo (co nieco ogarniam :P)

Napisany 27 grudzień 2015 - 09:12

Buhaje HF

u mnie wet podaje po inseminacji receptal 2,5 ml domięśniowo

#3323 Share criskp86

criskp86

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 150 postów

Napisany 27 grudzień 2015 - 11:00

Buhaje HF

z tymi cenami za nasienie w katalogu to się zgodzę że są sporo zawyżone, dlatego trzeba porównywać ofertę i mocna się targować. Mi się podoba oferta HG plus ceny bez negocjacji ale robią czasem promocję. Ostatnio z Konrada dostałem takie ceny Facebook 99, Grafit 79, Oyvind 49, Peder 45 i Numero Uno 99

#3324 Share kubaska

kubaska

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 208 postów

Napisany 27 grudzień 2015 - 12:11

Buhaje HF

a co do negocjowania cen za buhaje z niemieckiej hodowli to polecam http://mastergen.com/ to strona przedstawiciela masterrindu w uk i zauwazylem ze po negocjacjach zazwyczaj za tyle intergen czy as puszcza.

#3325 Share kombinat

kombinat

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 254 postów

Napisany 27 grudzień 2015 - 13:28

Buhaje HF

Ja kupowałem w Centergenie BG E.t. po 32,50 zł.

Może warto założyć nowy temat np MEGA PROMOCJE ?

#3326 Share PolskiRolnikt

PolskiRolnikt

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 136 postów

Napisany 27 grudzień 2015 - 14:00

Buhaje HF

Wypowie się ktoś o buhaju Manni?

#3327 Share tomeklodzkie

tomeklodzkie

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 27 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, wszystko totalnie:)

Napisany 27 grudzień 2015 - 14:52

Buhaje HF

Kombinat jestem za takim tematem... ogolnie czasem ciezzko sie dogadac z inseminatorem tylko dziwi mnie ze jak robi pierwszy raz bierze 100-110zl za zabieg a poprawka np innej krowy 3zabieg powiedzmy 60zl jak tu myslec ile maja na tym 100procent  nasienia?? chętnie bym kupil BG-et w takiej fajnej cenie :)   

PONAWIAM zapytanie jak to jest z kontenerm?? trzeba kupic odrazu czy mozna na raty jakos z firma sie dogadac biorac od nich nasienie??? mysle o wlasnym kursie ale moze w przyszlym roku jak rozbuduje obore...

Rewers66110 ten receptal musi isc w zyle?? moj lekarz mi tak mowil ale mowil tez ze mozna sprobowac dac w miesien tylko jak porzadnie to jego przyjazd tez kosztuje.....

#3328 Share kubaska

kubaska

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 208 postów

Napisany 27 grudzień 2015 - 16:55

Buhaje HF

mozna domiesniowo

#3329 Share Szymek1288

Szymek1288

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 110 postów

Napisany 27 grudzień 2015 - 19:50

Buhaje HF

Ja kupowałem w Centergenie BG E.t. po 32,50 zł.

Może warto założyć nowy temat np MEGA PROMOCJE ?

ja w tamtym roku wziełem bg e.t 2 razy po 15 porcji  wcenie 25 netto skuteczność krycia fajna tylko mało cieliczek

#3330 Share rewers66110

rewers66110

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 111 postów
  • Zainteresowania:Bydło (chów, hodowla i rozród oraz choroby), Sport, Polityka, Motoryzacja, Rolnictwo (co nieco ogarniam :P)

Napisany 28 grudzień 2015 - 14:43

Buhaje HF

tomeklodzkie, Receptal podaje swoim krowom i się zacielają. Jak byłem na praktykach pytałem sie weta, powiedział że najlepiej domięśniowo, na ulotce powinno pisać IM (domięśniowo).

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#3331 Share tay29

tay29

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 273 postów

Napisany 28 grudzień 2015 - 16:14

Buhaje HF mozna tez domiesniowo stosowac te preparaty. ja nie podaje receptalu ale ovarelin to to samo i u mnie dziala.
ale ja stosuje preparat przewaznie do synchronizacji

#3332 Share mariaci

mariaci

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 61 postów

Napisany 28 grudzień 2015 - 19:07

Buhaje HF

Ja daję witaminy z beta-karotenem i naprawdę są po tym efekty.

#3333 Share Krakus1111

Krakus1111

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 45 postów

Napisany 28 grudzień 2015 - 20:02

Buhaje HF

brałem ostatnio z wchir carlo, part i solo. do 10 porcji nasienia dostawałem gratis 4 nasienia tego samego buhaja, płaciłem cene z katalogu. z Top genu supershot 99zł, jaager 239 zł ( do 1 nasienia, 1 było gratis czyli wchodzi 120 zł) konrad manifold 65, peder 45

#3334 Share kubaska

kubaska

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 208 postów

Napisany 28 grudzień 2015 - 21:33

Buhaje HF

tulce jak tak dalej beda sprzedawac tak nasienie tylko poza wielkopolska to tutaj straca rynek na amen

#3335 Share kombinat

kombinat

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 254 postów

Napisany 28 grudzień 2015 - 21:58

Buhaje HF

Hehe, Tul;ce oferują byki za 10 zł - te same które hodowcy na wielkopolsce kupują po 60-70. Taką przyjeli strategię i już :-)

#3336 Share Szymek1288

Szymek1288

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 110 postów

Napisany 29 grudzień 2015 - 09:28

Buhaje HF

Hehe, Tul;ce oferują byki za 10 zł - te same które hodowcy na wielkopolsce kupują po 60-70. Taką przyjeli strategię i już :-)

a w  Tulcach za 10 co można kupić???

#3337 Share jimmy871

jimmy871

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 251 postów

Napisany 29 grudzień 2015 - 12:22

Buhaje HF Najtańsze byki z katalogu. Oczywiście przy Dużych zamówieniach i mocno wyśrubowanym rabacie. Jak każda inna firma bronią się przed tak dużymi upustami jednak opowiadanie "za tyle nie mogę" cichnie wraz z deklaracją zmiany dostawcy na firmę konkurencyjną. Nie kiedy decydują sie nawet na sprzedaż bez zysku lub symbolicznym aby tylko nie oddać klienta konkurencji co jest całkiem zrozumiałe.

#3338 Share tomekskw

tomekskw

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 95 postów
  • Zainteresowania:Krzyzowka HF x SRB x MO

Napisany 29 grudzień 2015 - 20:18

Buhaje HF

Witam Panowie.

Szukam dla kolegi Buhaja RW:Jak najwyższy PF na jak największej ilości córek (wiarygodność wyceny).

Wysoki Net Merit Cena ok 70 zł netto po upustach.

Pomożecie?

Jak możecie,polećcie coś w sex'ie ciekawego (RW do 100 zł netto po upustach)

Pozdr

Zetor 16145,Ursus U-902,C360,C330,Jaguar 682 SL,Claas Sprint 335S,Krone 6.20\20,Pottinger Servo III...

#3339 Share kombinat

kombinat

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 254 postów

Napisany 29 grudzień 2015 - 21:55

Buhaje HF

Holandia rządzi w tej kwestii: Laron P, Lilac, Redman (nie mam pewności czy dostępne jeszcze gdzieś w PL).

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#3340 Share tay29

tay29

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 273 postów

Napisany 29 grudzień 2015 - 22:10