Skocz do zawartości

Zdjęcie

Buhaje HF

3928 odpowiedzi na ten temat

#3281 Share stolarz88

stolarz88

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 299 postów

Napisany 11 grudzień 2015 - 21:53

Buhaje HF

to gratulacje tez mi się marzy bydło pf >150:P

Zadam może głupie pytanie ale już tak mam :P  Jaką w przybliżeniu mogą osiągnąć wydajność jałówki po krowie 8tyś i byku np pf150?

W przybliżeniu mogę powiedzieć że od prawie każdej krowy da się wyciągnąć 10tys tylko wystarczy dać jej trochę lepiej żreć. U mnie w oborze na 50 krów, 10 z nich ma PF lekko ponad 100 a reszta ponizej albo nie ma w ogóle określonego i mam wydajność grubo ponad 10tys od sztuki to jak będę zacielał bykami po 150 PF to za parę lat będę miał wydajność z obory 15tys litrów :P :P :P :P :P tak w przybliżeniu oczywiście :)

Edytowany przez stolarz88, 11 grudzień 2015 - 21:54.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Buhaje HF Dzisiaj, 01:17
  •  

#3282 Share valadin1

valadin1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 164 postów

Napisany 11 grudzień 2015 - 22:08

Buhaje HF

w przybliżeniu i teorii :-P

z tym 10 tys się nie zgodzę bo niektóra nie chce dać tylko idzie w boczki ;)

#3283 Share jimmy871

jimmy871

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 250 postów

Napisany 12 grudzień 2015 - 20:58

Buhaje HF Koledzy każdy ma swoje zdanie, swój rozum i niech robi wedle swego pomysłu na swoją hodowle. Dobrze jest wymienić sie doświadczeniami bo od tego jest owe forum natomiast nazywać g*wnem materiał firmy x czy y jest dość pochopne ewentualnie stronnicze. Swą przygodę rozpocząłem wraz z firmą wchirz u nich też zrobiłem kurs i wcale nie wykluczam dalszej współpracy z nimi. Oferta firmy insemica natomiast póki co wydaje mi sie bynajmniej interesująca. Nie podam tutaj żadnego cennika bo jak wiemy ceny katalogowe w każdej firmie daleko odbiegają od rzeczywistych. W skrócie powiem tylko tyle że byka w firmie insemica na poziomie 120 PF można kupić za ok 14 zł natomiast byka na poziomie 135 PF za ok 30 zł. Czy za te pieniądze kupimy w naszych rodzimych firmach byki? Cieżko choć wcale nie wykluczam. Co do wyboru to powiem tylko że jest tego aż za dużo.. Od polskich, francuskich, holenderskich po hiszpańskie, czeskie aż do amerykańskich. Chciałem jeszcze tylko raz wspomnieć iż nie jestem zagorzałym zwolennikiem owej firmy aczkolwiek uważam że obecność takich firm na rynku może wpłynąć wyłącznie pozytywnie na nasze hodowle oraz nasze kieszenie.

#3284 Share KARGO

KARGO

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1157 postów
  • Zainteresowania:technika rolnicza , produkcja zwierzęca

Napisany 12 grudzień 2015 - 21:19

Buhaje HF

No to powiedz jak nazywa sie ten byk albo podaj jego numer za którego płaciłeś 5 zł i przekomamy się czy nie mam racji

#3285 Share kubaska

kubaska

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 206 postów

Napisany 12 grudzień 2015 - 21:37

Buhaje HF

za 5 zl bralem buhaje losteden, laurin i miesne. wiem ze to nie jest towar z najwyzszej polki, ale na ktoras z kolei powtorke tzw ostatnia szanse sie nada. uwierz mi uzywam dobrej genetyki ale chyba w kazdym stadzie potrzebny jest jak to mowia na zachodzie "clean up bull". juz mielismy na tym forum jednego co wyszydzal takie buhaje a potem sie okazalo ze wiekszosc stada kryl naturalnie bo nie potrafil sobie z plodnoscia poradzic

oba buhaje na dzien sprzedazy mialy RZG w okoliucach 135. pelnej wyceny polskiej nie mialy. nie bralbys?

Edytowany przez kubaska, 12 grudzień 2015 - 21:39.

#3286 Share kr9292

kr9292

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 267 postów

Napisany 13 grudzień 2015 - 10:19

Buhaje HF

Co do wyboru to powiem tylko że jest tego aż za dużo.. Od polskich, francuskich, holenderskich po hiszpańskie, czeskie aż do amerykańskich. Chciałem jeszcze tylko raz wspomnieć iż nie jestem zagorzałym zwolennikiem owej firmy aczkolwiek uważam że obecność takich firm na rynku może wpłynąć wyłącznie pozytywnie na nasze hodowle oraz nasze kieszenie.

Nie powiedziałbym ze wybór jest za duży. Wiele buhajów ma bardzo zbliżone rodowody,

#3287 Share mariaci

mariaci

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 61 postów

Napisany 13 grudzień 2015 - 19:22

Buhaje HF

kubaska  na ostatnią szansę to raczej się nie nada skoro wskażnik niepowtarzalności rui dla krów ma 101, a drugi ma 108, raczej używa się takie które mają wysoką skuteczność, przynajmniej według logiki.

#3288 Share fireseba

fireseba

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 979 postów

Napisany 14 grudzień 2015 - 11:06

Buhaje HF

Mam możliwość zakupu słomek z byczka 2 letniego który jest wyceniany genomowo na PF 146 jego cena to 150zł za SEXa może się okazać że to błąd w badaniach czy jest raczej duże prawdopodobieństwo że będzie miał taką ocenę?

#3289 Share tay29

tay29

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 270 postów

Napisany 14 grudzień 2015 - 14:33

Buhaje HF wycena genomowa to nowość i raczej ciężko będzie to stwierdzić dopóki Bugaj nie wycenie się na córkach jednak na twoim miejscu brał bym te nasienie :)

#3290 Share PATr

PATr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1614 postów

Napisany 14 grudzień 2015 - 15:41

Buhaje HF

popraw wypowiedź, wycena genomowa to nowość w Polsce....

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#3291 Share tay29

tay29

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 270 postów

Napisany 14 grudzień 2015 - 15:56

Buhaje HF pisze z telefonu ale tak masz racje

#3292 Share kubaska

kubaska

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 206 postów

Napisany 14 grudzień 2015 - 16:50

Buhaje HF

150 zl za sexa z PF 146 to zadna okazja. Part z PF 156 kosztuje 130 i to nie jest wyjatek bo buhaje z PF 140-155 da sie za tyle kupic seksowane

#3293 Share fireseba

fireseba

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 979 postów

Napisany 14 grudzień 2015 - 17:38

Buhaje HF

PF 146 a GTPI 2600 więc MOGUL ma mniej punktów a był na szczytach dość długo ale może i masz racje

#3294 Share BartlomiejMOW

BartlomiejMOW

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 69 postów

Napisany 15 grudzień 2015 - 09:43

Buhaje HF Jak jest z łatwością wycieleń po B.G. ET? można spokojnie nim jalowki zacielac?

#3295 Share KARGO

KARGO

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1157 postów
  • Zainteresowania:technika rolnicza , produkcja zwierzęca

Napisany 15 grudzień 2015 - 20:31

Buhaje HF

PF 146 a GTPI 2600 więc MOGUL ma mniej punktów a był na szczytach dość długo ale może i masz racje

Nie porównuj buhaja wycenianago genomowo z wycenianym na córkach bo jego wartość hodowlana to jeszcze nic pewnego

Jak jest z łatwością wycieleń po B.G. ET? można spokojnie nim jalowki zacielac?

Nie radził bym ci nawet krowy miały problemy przy porodach

#3296 Share kombinat

kombinat

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 254 postów

Napisany 15 grudzień 2015 - 22:26

Buhaje HF

Jak jest z łatwością wycieleń po B.G. ET? można spokojnie nim jalowki zacielac?

Jak większość byków z Shotle w rodowodzie nadaje się tylko na krowy.

#3297 Share rewers66110

rewers66110

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 108 postów
  • Zainteresowania:Bydło (chów, hodowla i rozród oraz choroby), Sport, Polityka, Motoryzacja, Rolnictwo (co nieco ogarniam :P)

Napisany 16 grudzień 2015 - 15:42

Buhaje HF

Co sądzicie o buhaju Rewers ? Mam 2 sztuki do pokrycia a moj inseminator ma go w kontenerze. Wielu gospodarzy go chwali.

#3298 Share kr9292

kr9292

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 267 postów

Napisany 16 grudzień 2015 - 16:07

Buhaje HF

Kwestia za ile. 124 PF po ocenie na córkach, 123 podindeks produkcyjny, ogólnie całkiem przyzwoity buhaj

#3299 Share fireseba

fireseba

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 979 postów

Napisany 16 grudzień 2015 - 16:28

Buhaje HF

Nie porównuj buhaja wycenianago genomowo z wycenianym na córkach bo jego wartość hodowlana to jeszcze nic pewnego
Nie radził bym ci nawet krowy miały problemy przy porodach

Wlasnie o to pytam. Facebook byl genowo wyceniany wysoko i po ocenie na curkach zyskal jeszcze troche

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#3300 Share rewers66110

rewers66110

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 108 postów
  • Zainteresowania:Bydło (chów, hodowla i rozród oraz choroby), Sport, Polityka, Motoryzacja, Rolnictwo (co nieco ogarniam :P)

Napisany 16 grudzień 2015 - 17:08

Buhaje HF

Tak samo np Supersire, Dorcy, Maui, Domain, Atlantic, Bookem, Observer, Beauty, McCutchen i wliele innych buhajów