Skocz do zawartości

Zdjęcie

Buhaje HF

3959 odpowiedzi na ten temat

#3141 Share hodowca1234

hodowca1234

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 12 postów

Napisany 25 lipiec 2015 - 16:01

Buhaje HF

Witam,

A ja z WWS -u nie jestem do końca zadowolony 3 miesiące czekam na MOGULA i już zrezygnowałem natomiast jeśli chodzi o synów to również MERITGEN ma fajnych a chyba 7 sztuk, kupiłem CONDORA prawie 2500 GTPI za 59zł, chyba warto.

Przedstawiciel mowił o nowym nasieniu seksowanym ULTRA czy coś chodzi o to że można kryć również krowy, chyba plemników jest dwa razy więcej niż w innych seksowanych.

Jeżeli chodzi o terminowość dostaw to ze SHiUZ Bydgoszcz jestem bardzo zadowolony

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Buhaje HF Dzisiaj, 10:39
  •  

#3142 Share stolarz88

stolarz88

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 299 postów

Napisany 29 lipiec 2015 - 20:06

Buhaje HF

Wycieliły się już u kogoś jałówki po Twiście z Top genu?

#3143 Share KARGO

KARGO

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1162 postów
  • Zainteresowania:technika rolnicza , produkcja zwierzęca

Napisany 29 lipiec 2015 - 21:24

Buhaje HF

Hehe napewno nie jednemu i to juz dawno przecież nawet Zochowski miał na wystawie sztuke po nim. Raczej bym zapytał czy wycieliło sie juz komus coś po genomówce ja na sierpien mam 5 do wycielenia po Modenie i 1 po Supershot

#3144 Share akernolat

akernolat

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 605 postów

Napisany 30 lipiec 2015 - 07:03

Buhaje HF

a czy ktoś z Was doi coś po manifoldzie?

#3145 Share stock

stock

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 90 postów

Napisany 30 lipiec 2015 - 10:47

Buhaje HF

po genomowym miałem już byka z miesiąc temu po Debutant RW z hg plus a teraz po Rocky na ocieleniu jest u mnie krowa. Potem to już masowo :D

#3146 Share stolarz88

stolarz88

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 299 postów

Napisany 30 lipiec 2015 - 20:53

Buhaje HF

Hehe napewno nie jednemu i to juz dawno przecież nawet Zochowski miał na wystawie sztuke po nim. Raczej bym zapytał czy wycieliło sie juz komus coś po genomówce ja na sierpien mam 5 do wycielenia po Modenie i 1 po Supershot

Zochowski miał krowę czy jałówkę po Twiście? Bo ja się pytam czy już ktoś doi po nim sztuki. Jak wiesz coś o tym to powiedz. Ja mam po Borderze kilka krówek na wrzesień do cielenia. Drogi bedzie ten twój cielak po Supershocie jak tyle buliłeś na 1 porcję nasienia :P Ja używam jego brata Superstyle sexowanego.

#3147 Share KARGO

KARGO

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1162 postów

Napisany 30 lipiec 2015 - 21:28

Buhaje HF

Miał jałówke, ale pewnie juz niektórzy doja po nim bo wszedł dość dawno ja go nie uzywałem. Hehe no troszke kosztował mam nadzieje ze jałóweczka bedzie :P Pozniej kupywałem go jeszcze ale po 190zł Ja w sierpniu ma do wycielenie jałówki 2 po hillu (piękne sztuki) 2 po massey (duży kaliber masywne ale nie za ładne)

Doje 2 sztuki po manifoldzie dobre do mleka wyrównana laktacja ale bez szaleństwa,super płodność jedna w przeciagu tygodnia powinna sie wycielic z drugim cielakiem po Modenie

302dni

białko3.08
tłuszcz3.38
10048kg

Edytowany przez KARGO, 30 lipiec 2015 - 21:29.

#3148 Share stolarz88

stolarz88

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 299 postów

Napisany 31 lipiec 2015 - 22:42

Buhaje HF

No u mnie po Twiście zacznał sie cielic od września, a Masseyki mam 2 cieliczki ze stycznia i lutego i są niższe od rówieśniczek ale bardziej głębokie, faktycznie tak jak mówisz nie za ładne, ale najważniejsze żeby były zdrowe i mleczne. Mam teraz po Masseyu sexowanym mam na sierpień 2 jałówki mają się cielić. Ogólnie bardzo dużo jałówek Superstationem mam pokrytych, mam 2 cieliczki po nim to takie drobne płaskie i długie. A jak Ci się ta Man o Manka spisuje? Masz ją jeszcze?

#3149 Share KARGO

KARGO

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1162 postów

Napisany 01 sierpień 2015 - 07:31

Buhaje HF

Po Superze własnie takie są ale ładna budowe maja i specificzne umaszczenie od razu widac ze po nim , mam 7 superek 4 wyciela sie do pazdziernika pokryte sudanem i masseyem nie uzywałem go juz pewnie ze 2 lata . Omanka na wrzesien do wycielenia z 3 cielakiem mam nadzieje ze w koncu da jałoszke ogolnie słabo łapie  do mleka taka srednia nieco ponad 9tys.

#3150 Share stolarz88

stolarz88

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 299 postów

Napisany 01 sierpień 2015 - 10:25

Buhaje HF

No 9 tys z 2 laktacji to faktycznie słabiutko, u mnie najsłabsze na stadzie tyle dają w tej laktacji i to nie po takich super bykach. No Ty z tą genetyką to szybciej ode mnie wystrzeliłeś bo jak sam mówisz masz już te po Masseyu i Superze jałowki do wycielenia a u mnie dopiero małe albo jeszcze w brzuchach albo jeszcze w słomkach ins :P Jestem bardzo ciekaw tych sztuk bo u mnie to krowy co się doją to są po bykach po masówkach i z takiej średniej póki i osiągają fajne wyniki, bo co raz więcej pierwiastek przekracza 10tys litrów w laktacji. A używałeś BG? Bo u mnie też niedługo jego córki mają się cielić.

Edytowany przez stolarz88, 01 sierpień 2015 - 10:27.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#3151 Share KARGO

KARGO

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1162 postów

Napisany 01 sierpień 2015 - 22:15

Buhaje HF

BG kiedyś masowo używałem razem z manifoldem ale same byki mi się rodziły jakieś 3-4 lata temu ale mam jedna roczna bo pozniej czasem dawałem na powtórki i sie ulengła :P Sam jestem ciekawy co z nich bedzie jak narazie najlepsze pierwiastki były u mnie po Longtime.

#3152 Share stolarz88

stolarz88

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 299 postów

Napisany 03 sierpień 2015 - 22:04

Buhaje HF

A Jak oceniasz byczka Ole? Pisałeś kiedyś że kupiłeś dunke po tym byczku. Bo u mnie jest 6 jałówek po nim, pierwsza ma termin za 2 tyg zacielona Masseyem sexowanym.

#3153 Share KARGO

KARGO

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1162 postów

Napisany 04 sierpień 2015 - 20:39

Buhaje HF

Tak kupiłem dwie sztuki po nim jedna wyjechała w drugiej laktacji druga z czwartym cielakiem ale niczym sie nie wyróznia

#3154 Share stock

stock

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 90 postów

Napisany 04 sierpień 2015 - 22:02

Buhaje HF

a ja po superze mam juz w końcu 2 laktacji dwie i byłyby już w 3 ale nie można było zacielić już w 2. po 5- 7 razy kryte i dopiero załapały ale do 2 laktacji za raz :D i szczerze do mleka szału nie ma. jedna to ponad 11 tys. dała w 2 a druga ponad 9000. po longtime to rzeczywiście dobre ale po manifoldzie to też szału nie ma. I powiem wam że genetyka i najlepsze byki to nie wszystko. U mnie i tak pierwiastka po Jegier przebiła wszystkie a zaraz w 2 laktacje wejdzie (cielna Danno) i wtedy powinna lać bo inne jego córki dopiero w 2 sie rozkręcają i płodne w miare są

#3155 Share stolarz88

stolarz88

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 299 postów

Napisany 04 sierpień 2015 - 22:55

Buhaje HF

a ja po superze mam juz w końcu 2 laktacji dwie i byłyby już w 3 ale nie można było zacielić już w 2. po 5- 7 razy kryte i dopiero załapały ale do 2 laktacji za raz :D i szczerze do mleka szału nie ma. jedna to ponad 11 tys. dała w 2 a druga ponad 9000. po longtime to rzeczywiście dobre ale po manifoldzie to też szału nie ma. I powiem wam że genetyka i najlepsze byki to nie wszystko. U mnie i tak pierwiastka po Jegier przebiła wszystkie a zaraz w 2 laktacje wejdzie (cielna Danno) i wtedy powinna lać bo inne jego córki dopiero w 2 sie rozkręcają i płodne w miare są

No wiesz, Jegier to też byczek z wysokiej półki. Ja muszę do stada wtłoczyć trochę lepszych długowieczniejszych genów. Bo u mnie krowy dają dużo mleka ale chciałbym żeby trochę dłużej się trzymały i trochę mocniejsze były. Nie liczę na to że córki po Masseyu czy Superze będą się czymś wyróżniały, chcę tylko żeby trzymały poziom i żyły zdrowo i długo :) jeżeli chodzi o zaskoczenia to u mnie pierwiastka po byku Moline (masówka z Konrada) dała pierwiastką 11275 litrów mleka za 305 dni, jej starszą siostrę sprzedałem jako jałówkę wysoko cielną a tą zostawiłem bo jakoś mi tak pasowało i wyszła najlepsza :)

Edytowany przez stolarz88, 04 sierpień 2015 - 22:59.

#3156 Share 8megr

8megr

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 23 postów

Napisany 07 sierpień 2015 - 19:12

Buhaje HF ­Bierz Besta z Centergenu jak cchesz dług­owieczne córki. Jak dobrze pogadasz to f­ajny rabat da się uzyskać.

#3157 Share stolarz88

stolarz88

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 299 postów

Napisany 07 sierpień 2015 - 20:33

Buhaje HF

Best fajny jest :) Narazie mam w kontenerze ze shiuzu Gibsons, Border, Ibis Eba, myślę że dają radę. A co do tych byków z wysokiej półki to trzeba pamiętać że od razu z niczego się nie zrobi coś fajnego i jak słabą krowę pokryjemy Superem to może będzie coś z tego a może dopiero w kolejnych pokoleniu. Jak krowę po Superze zacielimy znowu jakimś ojcem byków to już musi wyjść z tego coś dobrego :) 

#3158 Share leszekb

leszekb

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 276 postów

Napisany 07 sierpień 2015 - 22:10

Buhaje HF

Stosuje ktoś nasienie z Insemen Polska PPGI może coś polecicie . Na razie mam od nich czerwono biały HF Pary . Może ktoś poleci jakiegoś sprawdzonego byczka na jałówki .

#3159 Share stolarz88

stolarz88

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 299 postów

Napisany 10 sierpień 2015 - 22:43

Buhaje HF

Jak chcesz coś taniego z PPGI to lepiej w ogóle nie bierz :P

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#3160 Share leszekb

leszekb

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 276 postów

Napisany 11 sierpień 2015 - 07:45

Buhaje HF

To doradż jakiegoś konkretnego od nich bo inseminator mówił że to dobry byczek na jałówki .