Skocz do zawartości

Zdjęcie

Buhaje HF

3959 odpowiedzi na ten temat

#3041 Share Petryk

Petryk

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 40 postów
  • Zainteresowania:Hodowla bydła mlecznego, Inseminacja, Weterynaria, Festiwale muzyczne, Sport, Turystyka, Fotografia

Napisany 17 luty 2015 - 21:13

Buhaje HF

pytanie mamm może nie na temat, rodzą Wam sie jałoszki po manifoldzie? bo u mnie na 15 ciąży 13 byków a tylko dwie jałoszki :(

Nie mam, aż takiej "populacji" do porównania, u mnie 4 byczki na 4 porody, 12.03 kolejny i ostatni jak na razie poród po nim, mam nadzieję, że będzie XX :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Buhaje HF Dzisiaj, 19:16
  •  

#3042 Share damian40000

damian40000

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3200 postów

Napisany 17 luty 2015 - 21:30

Buhaje HF u mnie jeden poród po manifoldzie i jest jałówka tak że szczęście mam. Po sleemanie 2 niedawno po rapallo(mo) 1 i po redonie(mo) 2. A czy po solu ktoś miał jałowke bo u mnie 3 byczki a mam parę słomek jeszcze i nie wiem czy nim robić.

#3043 Share DanielFarmer

DanielFarmer

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 716 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja,rolnictwo,

Napisany 17 luty 2015 - 21:44

Buhaje HF

U mnie na 6 porodów po manifoldzie było 4 jałówki,jeszcze jeden za pare dni a skuteczność 7/10 także również niezła.Po solu mam ze 3-4 już zacielone.

#3044 Share Petryk

Petryk

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 40 postów
  • Zainteresowania:Hodowla bydła mlecznego, Inseminacja, Weterynaria, Festiwale muzyczne, Sport, Turystyka, Fotografia

Napisany 17 luty 2015 - 22:23

Buhaje HF

Ja po Solu mam jedną jałówkę, która za chwilę będzie do krycia, także jeszcze nie wiadomo co z niej będzie, generalnie pokrój ładny, ale ona ma też 25% Simentala. Gorzej jest z jej charakterem, narwana jakich mało (z tym, że to już po matce zapewne, bo ona też taka była), miała ruję kilka dni temu, jest obecnie w pomieszczeniu gdzie nie mam drabiny zatrzaskowej i przy próbie łapania na linkę, gotowa była stratować człowieka, grzebanie nogą w podłoże i zachowanie jak u porządnego byka :D

#3045 Share KARGO

KARGO

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1162 postów
  • Zainteresowania:technika rolnicza , produkcja zwierzęca

Napisany 18 luty 2015 - 10:48

Buhaje HF

Mam dwie jałoszki po solu ale akurat nasienie było sexowane takze rodza się ;)

#3046 Share akernolat

akernolat

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 605 postów

Napisany 19 luty 2015 - 15:15

Buhaje HF

czy coś ciekawego znaleźliście w katalogu Konrada?

bo ja jak zwykle biorę manifolda, i spróbuje Eggtroen (NRF) w żelu... Czy ktoś używał Was tego spermvital?

czy krzyżujecie hf z inymi rasami? ja ostatnio kryję MO i chyba teraz wezmę tego Duparc

a co do sola to mam już pierwiastkę - wydajność 8200, i teraz pokryta Pederem ( mam nadzieję, że się w druga laktacja będzie lepsza:)

#3047 Share Petryk

Petryk

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 40 postów

Napisany 19 luty 2015 - 15:56

Buhaje HF

Ja z Konrada ostatnio zamawiałem Roy, Manchild, Desota, Peder, Manifold, Facebook, Impression, Gold (sex), Rapallo, Redon, Ussage, Cannon jako reklamacja za niedorozwinięte cielę, Eggtroenem ze spermvitala miałem pokryte 4 sztuki, załapały 3 ;) Generalnie ciekawy NRF tylko ten temperament troszkę martwi, bo ta rasa potrafi być złośliwa :P

U mnie krzyżowanie na porządku dziennym, ale raczej max 50% innej rasy,dwie sztuki 75% (NRF i MO - po jednej), ogółem 70% czyste HF, 30 % mieszanki, obecnie najwięcej wśród dojnych to te z NRF i z MO, montbeliardy ładniejsze pokrojowo, lepsze wymiona, troszkę lepsze wydajności, somatyka też na plus bardziej u MO niż NRF, także docelowo jeśli krzyżówki to chcę skupić się na MO, w moim stadzie biją NRF na głowę no i są bardziej długowieczne.

#3048 Share akernolat

akernolat

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 605 postów

Napisany 19 luty 2015 - 18:31

Buhaje HF

a jak załapywały? ja wcześniej brałem patinage to tylko 4/10 - ale szły na powtórki:) u mnie dobrze łapią po Manifoldzie

a najlepiej było z Lavalem i Flyerem, ale już ich nie mają:/

#3049 Share sympatyczny5

sympatyczny5

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 19 luty 2015 - 19:37

Buhaje HF

Witam.A ma ktoś cieliczki bądż jałówki po byku Altivo z Konrada?Jeśli tak to prosiłbym o opnie bo kilka sztuk po nim cielił będę na dniach...

#3050 Share Petryk

Petryk

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 40 postów

Napisany 19 luty 2015 - 20:58

Buhaje HF

a jak załapywały? ja wcześniej brałem patinage to tylko 4/10 - ale szły na powtórki:) u mnie dobrze łapią po Manifoldzie

a najlepiej było z Lavalem i Flyerem, ale już ich nie mają:/

Napiszę za kilka/kilkanaście dni bo sporo sztuk nimi kryte jest właśnie w czasie potencjalnej powtórki (na razie cisza), a potem diagnostyka na cielność :) Z użytych wcześniej i potwierdzonych jak dotąd to Facebook 2/3, Rapallo 1/2, Peder 1/1

Edytowany przez Petryk, 19 luty 2015 - 23:41.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#3051 Share Zootechnik7

Zootechnik7

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 26 postów

Napisany 19 luty 2015 - 21:52

Buhaje HF

4 poród po champ euro i 4 wielki potwor nie polecam, na problematyczne sztuki u mnie gp condor,cupidon i joshua.

Miałem 2 porody po Champ Euro i rzeczywiście duże cielęta i dość ciężkie porody, niestety same buhajki się urodziły chciałem się zapytać o to czy miał ktoś cielęta po buhaju Gunski z PHKonrad, dlatego że u mnie urodziła się jałóweczka która nie rośnie tak jak inne cielęta...

Edytowany przez Zootechnik7, 20 luty 2015 - 00:30.

#3052 Share Petryk

Petryk

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 40 postów

Napisany 19 luty 2015 - 23:40

Buhaje HF

Miałem 2 porody po Champ Euro i rzeczywiście duże cielęta i dość ciężkie porody, niestety same buhajki się urodziły chciałem się zapytać o to czy miał ktoś cielęta po buhaju Gunski z PHKonrad, dlatego że u mnie urodziła się jałóweczka która rośnie tak jak inne cielęta...

Ja miałem po Gunski - byczka, ale miał jakieś problemy rozwojowe, nie chciał w ogóle pić, generalnie jakieś nerwowe tiki etc. pobył kilka dni i odjechał, co było potem, wie tylko ten co go kupił :)

#3053 Share Zootechnik7

Zootechnik7

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 26 postów

Napisany 19 luty 2015 - 23:44

Buhaje HF

kurcze u mnie niby tików nie ma, była  jałóweczka więc zostawiłem, ale z odpojem był problem i strasznie wolno rośnie ma w tej chwili 6 miesięcy a wygląda na 3 max.

#3054 Share pzawel

pzawel

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 15 postów

Napisany 20 luty 2015 - 22:45

Buhaje HF

Po manifoldzie 3 wycielenia 3 jałówki. Czy ktoś posiada jałówki po GROVE.

#3055 Share artek27

artek27

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 89 postów

Napisany 21 luty 2015 - 11:37

Buhaje HF

Witam. Jakie najczęściej używacie buhaje na jałówki z wchirz lub z ph Konrad chodzi mi żeby porody były lekkie.

#3056 Share Borubar

Borubar

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 87 postów

Napisany 23 luty 2015 - 22:44

Buhaje HF

Jak kogoś interesuje to dostałem e-mail że teraz w promocji jest sudan 49, super 69, eden i surefire 39 nie wiem do kiedy. 

#3057 Share waldifox

waldifox

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 96 postów

Napisany 23 luty 2015 - 23:13

Buhaje HF Wiesz moze w jakiej cenie jest Twist zwykły i sex?

#3058 Share Borubar

Borubar

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 87 postów

Napisany 23 luty 2015 - 23:32

Buhaje HF

89 i 149

#3059 Share waldifox

waldifox

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 96 postów

Napisany 23 luty 2015 - 23:51

Buhaje HF Dzięki, ale chyba jedna na supera sie skusze w tej cenie. Sporo cieliczek się rodzi i fajnie się zapowiadają na krowy.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#3060 Share Lukasz4512

Lukasz4512

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 69 postów

Napisany 25 luty 2015 - 18:31