Skocz do zawartości

Zdjęcie

Buhaje HF

3928 odpowiedzi na ten temat

#3001 Share Petryk

Petryk

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 40 postów
  • Zainteresowania:Hodowla bydła mlecznego, Inseminacja, Weterynaria, Festiwale muzyczne, Sport, Turystyka, Fotografia

Napisany 24 styczeń 2015 - 16:33

Buhaje HF

a kto u ciebie z topgenu sprzedaje? centergenu. straszne te ceny!

z TG Pan Karol Brzeziński, z Centergenu Pan Artur Gawęcki :) Ceny jak to ceny, zawsze jest trochę taniej niż w katalogu jak się więcej bierze :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Buhaje HF Dzisiaj, 07:55
  •  

#3002 Share KARGO

KARGO

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1157 postów
  • Zainteresowania:technika rolnicza , produkcja zwierzęca

Napisany 26 styczeń 2015 - 15:33

Buhaje HF

Dostałem właśnie katalog i cennik centergenu będzie fajna promocja na 6 buhajów jeśli złoży się zamówienie w lutym taniej o 25%

Zamówie jeszcze 10porcji Modeny bo dobrze po nim łapały i 10 Movie który ma super budowę i dość łatwe wycielenia jak na pokrojowca ciekawe jak po nim łapią?? Może ktoś używał

#3003 Share Krakus1111

Krakus1111

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 45 postów

Napisany 26 styczeń 2015 - 21:55

Buhaje HF

Toystory po 39zł netto. Podobno ostatnie 50 porcji wziąłem.

#3004 Share damiano88

damiano88

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 26 styczeń 2015 - 22:39

Buhaje HF

co sądzicie o buhaju maxum z wwsu? taki ciekawy rodowód ma antyimbredowy. używał ktoś?

#3005 Share kombinat

kombinat

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 254 postów

Napisany 27 styczeń 2015 - 08:11

Buhaje HF

Dostałem właśnie katalog i cennik centergenu będzie fajna promocja na 6 buhajów jeśli złoży się zamówienie w lutym taniej o 25%

Zamówie jeszcze 10porcji Modeny bo dobrze po nim łapały i 10 Movie który ma super budowę i dość łatwe wycielenia jak na pokrojowca ciekawe jak po nim łapią?? Może ktoś używał

Mogę jedynie wypowiedzieć się na temat seksowanego MOVIE - 3/4 a więc jest bardzo dobrze.

Jakie pozostałe byki są w promocji, bo katalog jeszcze do mnie nie dotarł?

#3006 Share KARGO

KARGO

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1157 postów

Napisany 27 styczeń 2015 - 10:23

Buhaje HF

modena, fernet, movie, pagini, lamy-red, gs vestel

Co buhaja Maxum mam po nim pierwiastke do mleka jest dobra gorzej z budowa choc jej matka była niczego sobie

Edytowany przez KARGO, 27 styczeń 2015 - 10:26.

#3007 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 29 styczeń 2015 - 16:28

Buhaje HF

Ktora oferta firm jest najlepsza i najkorzystniejsza, ile kupujecie nasienia i jak czesto? i czym sie sugerujecie przy zakupie.?

#3008 Share 10krzysiek1990

10krzysiek1990

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 113 postów

Napisany 29 styczeń 2015 - 18:08

Buhaje HF

ja to biorę z shiuz, Ph konrad, wchirz,alta,abs,i wws i powiem ci że każda firma daje dobre upusty, najlepiej chyba z wchirzu bo tam z ich czołówki można wyrwać za 4 dychy, oczywiście ja biorę po parę słomek, a najmniejsze upusty to w shiuzie...

#3009 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 01 luty 2015 - 09:12

Buhaje HF

ale według cech w katalogu Malaga jest porównywalny do Paramounta plus lepsza długowieczność więc mogą być lepsze nawet po nim a powtarzalność 96 % to też nie mało. trzeba iść z postepem i młodszymi też kryć hehe. wiadomo stare sprawdzone, ale młode lepsze tym bardziej że teraz ta wycena genomiczna no to już niewypałów nie będzie. A Briliant to trochę inny typ byka niż paramount bardziej pokrojowiec to tak się nie porównuje. mnie aktualnie interesują buhaje z dobrą długowiecznością i kg suchej masy no i pokrój ale tu mniej np. Jeroen, Grafit, Astro, nie wiem czy to się srawdzi ale myślę że powinno bo doję po Malinowym ze shiuz który jest słabym bykiem jak widać http://wycena.izoo.k...OLM005057772163 i niska produkcja a krowy naprawde są bardzo dobre po 12000 dają, jak na mnie to dużo. nie wiem z czego to wynika ale podoba mi się taki typ. jak to holendrzy mówią mleko z jak najmniejszą ilością wody. i mi się wydaje że wcale po byku z dużą produkcją krowy nie doją najlepiej. wiem że to niezgodne z teorią ale tak jest a za przykłąd można podać krowy @komodo po Canvas jak napisał w poście powyżej.

też mam 2 sztuki po Malinowym i najlepsze sztuki w stadzie. trochę dziwne:)

#3010 Share KARGO

KARGO

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1157 postów

Napisany 01 luty 2015 - 12:08

Buhaje HF

Może ktoś zan ceny Cinema i Chevralier z genetyki niemieckiej??

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#3011 Share julki3

julki3

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 22 postów

Napisany 01 luty 2015 - 16:02

Buhaje HF

Cinema 299, Chavalier199

#3012 Share savas

savas

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 230 postów

Napisany 05 luty 2015 - 13:29

Buhaje HF

Wzialem snowrusha w sexie  teraz po 139, a teraz katalog ogladam i sporo jest genomow, a czemu atlantica nie ma nie wystarcza na PL? jedzie ktos na ferme do łodzi??

Edytowany przez savas, 05 luty 2015 - 13:31.

#3013 Share stolarz88

stolarz88

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 299 postów

Napisany 06 luty 2015 - 00:07

Buhaje HF

Carrasso lepszy czy Caporal? Ma ktoś po tych bykach jakieś sztuki? 

#3014 Share Hara32

Hara32

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 06 luty 2015 - 00:48

Buhaje HF

Savas, nasienie Atlantica mają wypuścić na rynek polski dopiero w połowie tego roku, koło wakacji, przedstawiciel tłumaczył że ze względów na duże zapotrzebowanie na niego w kraju nie puszczali go między innymi do nas. Pewnie im się tez to mało opłacało, jak w Polsce płaci sie za niego 99 zł, a w Holandii czy Dani musieli płacić na nasze koło 120-130. Ile brałeś porcji sexa? Nie dali ci upustu?

#3015 Share adrian1322

adrian1322

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 16 postów

Napisany 06 luty 2015 - 12:47

Buhaje HF

Carrasso lepszy czy Caporal? Ma ktoś po tych bykach jakieś sztuki? 

Carrasso - słabo łapały (1/5), wycielenie na początku kwietnia.

Caporal - dobrze łapały, póki co rodzą się same jałóweczki (6 na 6 ocieleń)

Caporal wg mnie lepszy. Dodatkowym jego plusem jest brak Justice'a w rodowodzie.

#3016 Share ezil

ezil

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 29 postów

Napisany 06 luty 2015 - 12:56

Buhaje HF

Buhaje po Roumare, carrasso u mnie b dobrze łapały polecam na jałówki a caporal większe cielęta też ladnie łapały może filou et

#3017 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 06 luty 2015 - 19:35

Buhaje HF

nn

Edytowany przez Centergen, 10 luty 2015 - 08:00.

#3018 Share Borubar

Borubar

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 84 postów

Napisany 06 luty 2015 - 23:11

Buhaje HF

Pomijając tą reklamę u góry nawiązuje żeby ten temat pozostał luźno konwersacją, nie nagonką. Pominę już tą wiadomość co dostałem.

Wracając do tematu, ktoś pisał że po Carrasso mu słabo łapały, wiem od znajomego który tam robi że jeżeli było to około wiosny, przyczyną było zbyt wyeksploatowanie byka, popyt duży to skakał 2 razy w tygodniu teraz już skacze 1 raz w tygodniu bo właśnie to była przyczyną i były skargi. 
Ostatnio brałem 2-gą partię Super'a, po pierwszej byłem zachwycony jak dobrze łapały i zamówiłem 2 razy, tu nie miła niespodzianka na razie 7/7 powtórki nie wiem czy 3 porcji ostatnich nie wywalić, tylko tu chyba przyczyna to firma.  
Widzieliście katalog wchirz ? Chodzi mi o buhaje genomowe a dokładnie o Niagara Valjean x Canvas, jest jeszcze Nimrod S wreszcie się doczekali czegoś po Valjean'ie mi się szczególnie Niagara podoba, fajna długowieczność i płodność.

Sam ostatnio od nich trochę biorę bo brałem w dobór, przeważnie wyszedł Caporal i Carrasso to mogę powiedzieć że dobrze łapią.

#3019 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 06 luty 2015 - 23:20

Buhaje HF

Jeżeli nasienie było dobrze przechowywane to wina za zwyczaj hodowcy. Przykwaszenie krów i juz zaczynają sie powtórki.

Edytowany przez BlomiSS, 06 luty 2015 - 23:21.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#3020 Share Borubar

Borubar

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 84 postów

Napisany 06 luty 2015 - 23:55

Buhaje HF

Nie chcę się kłócić tylko może podam Ci to że oprócz Super'a robiłem w tym czasie Diego i jakoś bo nim mi żadna nie powtórzyła bo tak bym miał martwy miesiąc.  Więc myślę że to nie wina krów, mocznik też w granicach 250, 40-100 dni.  Bez podstawy nie powiedziałem że raczej wina firmy, nie chcę nikomu robić antyreklamy tylko tak jest. Na kursie uczyli nas by nasienia nie wyjmować z gobletów jeżeli się go nie chce użyć, jak wtedy nazwać jeżeli ktoś przyjedzie Ci  z nasieniem pakuje na miejscu wyciągając słomkę poza kontener i mówi że tylko w jakimś stopniu pogarsza jakość nasienia, to dlaczego jeżeli ktoś oferuje się jak by to powiedzieć w jakimś stopniu gorszą usługę nie możesz mu też zapłaci w jakimś stopniu gorszą kasę. Nie mówię że w ten sposób krowy się nie zacielają tylko podejrzewa że im więcej tego nasienia przerzucą to końcówka już w gobletach jest najgorszej jakość bo taką akurat końcówkę dostałem.