Skocz do zawartości

Zdjęcie

Buhaje HF

3930 odpowiedzi na ten temat

#2881 Share jarema24

jarema24

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 13 postów

Napisany 24 listopad 2014 - 18:04

Buhaje HF

Korzystaliście z buhajów Gillespy i Genom (ABS)? Jak zacielenia po nich u Was?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Buhaje HF Dzisiaj, 05:35
  •  

#2882 Share kombinat

kombinat

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 254 postów

Napisany 24 listopad 2014 - 18:25

Buhaje HF

Nad Gillespy się zastanawiałem kiedyś ale to nosiciel genu Brachyspiny, a więc po co sobie sprowadzać wady genetyczne jak jest tyle "czystych" byków w ofertach firm. Zresztą w ABSie jest chyba najwięcej nosicieli Brachyspiny.

Drugi buhaj Genomics ciekawy. Wyłączając Baxtera to bardzo orginalny rodowód. Wydłuża strzyki - niektórzy tego szukają.

Co do zacieleń to niech wypowiedzą się inni, bo ja nie korzystałem z żadnego z tych buhajów. Choć muszę przyznać, że był czas kiedy szukałem synó Baxtera i jakoś wtedy Genomics nie wpadł mi w oko, ajest dość interesujący.

Edytowany przez kombinat, 24 listopad 2014 - 18:27.

#2883 Share jarema24

jarema24

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 13 postów

Napisany 24 listopad 2014 - 19:22

Buhaje HF

Najwyraźniej trafiłem w 10, bo na 10 porcji Gillespy'ego tylko jedna cielna. Podobnie z Genomicsem. Chciałem się o to zapytać żeby sprawdzić czy to coś nie tak z krowami/inseminacją/nasieniem jest nie tak ;)

Ostatnio zastanawiałem się nad Facebookiem i Jett Air z Konrada oraz Juniorem z TopGenu, choć nie wiem czy nie lepiej poczekać na grudniową wycenę

#2884 Share jarema24

jarema24

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 13 postów

Napisany 24 listopad 2014 - 20:22

Buhaje HF

i jeszcze jedno - jak cielność po Superstylu? Pomimo nieco gorszego mleka, TPI i NetMerit pokrojowo wydaje się być lepszy od swojego brata ;)

Edytowany przez jarema24, 24 listopad 2014 - 20:30.

#2885 Share Poettinger

Poettinger

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 81 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo
    motoryzacja
    zwierzęta
    sport

Napisany 24 listopad 2014 - 22:41

Buhaje HF

brał ktoś z was nasienie buhajów z firmy Biochem Polska?

#2886 Share tadzik22

tadzik22

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 212 postów
  • Zainteresowania:hodowla,genetyka,kino

Napisany 26 listopad 2014 - 20:51

Buhaje HF

o Carlo słyszałem tyle ze to jedyny buhaj genomowy w posiadaniu polskiej spółki godny uwagi,

#2887 Share Petryk

Petryk

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 40 postów
  • Zainteresowania:Hodowla bydła mlecznego, Inseminacja, Weterynaria, Festiwale muzyczne, Sport, Turystyka, Fotografia

Napisany 26 listopad 2014 - 23:01

Buhaje HF

Miał ktoś z Was sytuację, że urodziło mu się cielę, po normalnej krowie i nasieniu buhaja z informacją, że jest wolny od wad genetycznych, a z objawami niedorozwoju ... ? Wczoraj rano, 10 dni przed planowanym terminem wycieliła mi się sztuka 50% SM 50% HF, pokryta MOGENS'em z firmy Konrad, bardzo mała, żywotna, pije normalnie, ale praktycznie nie jest w stanie stać, nogi powykręcane na boki, kościec zbudowany przedziwnie. Zastanawiam się, czy mam podstawę do tego, żeby ścigać przedstawiciela handlowego, że to coś mogło być nie tak z nasieniem ? Czy powiedzą, że skoro ma na wszystkie choroby genetyczne literkę F=Free, to wina jest w czymś innym... ?

EDIT: Właśnie doczytałem, że wady genetyczne generalnie występują gdy spotkają się dwa osobniki dorosłe je posiadające, więc tak czy siak, wszystko wskazywało by na to, że ten buhaj takie posiada...  Co prawda miałem po nim też byczka z innej krowy i był w 100% normalny, ale może w połączeniu z ową sztuką 50% SM 50% HF (której ojcem jest byk szwajcarski ze swiss genetics - a Oni w katalogach nie podają czy mają byki wolne od tych paskudztw) uwidoczniła się jakaś mutacja.

EDIT2: Widziałem się dzisiaj z przedstawicielem firmy, jak to stwierdził, takie rzeczy się zdarzają, ciężko stwierdzić czy to z winy krowy czy to z winy buhaja, ale jakoś to zrekompensują i jakaś promocja na nasienie czy coś w tym rodzaju.

Edytowany przez Petryk, 27 listopad 2014 - 16:46.

#2888 Share Molly

Molly

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 12 postów

Napisany 27 listopad 2014 - 10:54

Buhaje HF

brał ktoś z was nasienie buhajów z firmy Biochem Polska?

Moi znajomi biorą. Są zadowoleni. Teraz Biochem ma nasienie genomowe w ciekawych cenach...bo już od 50 zł.

#2889 Share stock

stock

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 90 postów

Napisany 02 grudzień 2014 - 17:06

Buhaje HF

http://www.holsteinu...?printable=true

WWS rządzi po tej wycenie, Mogul jak można było przewidzieć miażdży całą konkurencję :D

#2890 Share waldifox

waldifox

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 95 postów

Napisany 02 grudzień 2014 - 20:13

Buhaje HF Facebook spadł tylko na 4 miejsce to też warto było w niego inwestować. Wycena ciekawa, wws teraz będzie chciał po 200 za czołówkę i jak zwykle najdrożej.
Modena też podskoczył w gRzg ciekawe czy w polskiej wycenie też podskoczy.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#2891 Share damiano88

damiano88

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 02 grudzień 2014 - 22:12

Buhaje HF

trzeba przyznać że WWS powinien mieć mocną ofertę po tej wycenie. dla mnie Mogul to raczej nie gwiazda jednej wyceny ale buhaj, który powinien porządzić jakiś czas na listach. jego dużym plusem jest też antyimbredowy rodowód poza oczywistymi oczywistościami

#2892 Share kombinat

kombinat

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 254 postów

Napisany 03 grudzień 2014 - 07:39

Buhaje HF

Mogul rządzi!!!

Miałem nosa zamawiając jego synów Modenę i Movie...

#2893 Share stock

stock

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 90 postów

Napisany 03 grudzień 2014 - 16:38

Buhaje HF

nie wiem czy ktoś zwrócił uwagę ale bykom w USA poziom mleka spadł drastycznie i pokrój. jak w wws sięgąć wzrokiem to mleka powyżej 2000 nie ma ani jednego a pokrój powyżej 2,00 ma dosłownie kilkanaście byków i to są same gwiazdy wystaw (jedyny Atwood najlepszy pokrojowiec świata ma powyżej 3,00 a wcześniej miał powyżej 4,00). czyżby im baza nowa wskoczyła już po tej wycenie? 

W kwietniu będzie jeszcze ciekawiej jak wejdą Supersire i Mccutchen. Szczególnie ten pierwszy powinien nawet wyprzedzić Mogula. A Numero Uno cos im nie wypalił :D miał miec mleka 1200 na plusie a tu z biegiem czasu malało aż doszło do -200. patrząc na polską wycenę to mi się go jeszcze bardziej odechciewa. Facebook już duużo lepszy od niego.

#2894 Share KARGO

KARGO

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1157 postów
  • Zainteresowania:technika rolnicza , produkcja zwierzęca

Napisany 03 grudzień 2014 - 17:01

Buhaje HF

Też mi sie wydaje ze zaszły jakieś zmiany w wycenia TPI pokrój produkcja spadła NM rowniez. W wycenia buhajow genomowych nasatapił ogrony wzrost o 200 punktow w porównaniu do najlepszych z ubieglej wyceny. A te z najlepszym PF ma kolczyk dunski ale nie ma go na stronie viking

#2895 Share damiano88

damiano88

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 03 grudzień 2014 - 17:30

Buhaje HF

zgadza się była zmiana bazy. następuje to chyba co 5 lat dlatego te parametry tak pospadały. poza tym jak mało kto wie od tej wyceny zmieniła się formuła TPI i nastąpiły spore przetasowania

#2896 Share stock

stock

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 90 postów

Napisany 03 grudzień 2014 - 21:35

Buhaje HF

no ale to w 2015 roku powinna być zmiana bazy. a TPI się zmieniło i podejrzewam właśnie że dlatego takie duże wypierdzieliło Mogulowi i całej reszcie. bo prawie 2600 to takiego w histori jeszcze nie było a jeszcze wycenę temu 2400 nawet nie przebiło.

a tak zapytam Kargo masz potwierdzone cielne tym Supershotem? czy powtórzyły?

#2897 Share mikaro

mikaro

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 95 postów

Napisany 03 grudzień 2014 - 22:15

Buhaje HF

Panowie na pewno była zmiana bazy genetycznej. Wycena w sierpniu bazowała na krowach urodzonych w 2005 roku a aktualna na sztukach urodzonych w 2010 r.

#2898 Share Mateusz5312

Mateusz5312

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 13 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo,bydło mleczne i mięsne

Napisany 07 grudzień 2014 - 14:55

Buhaje HF Czy wie ktoś jak wygląda buhaj allegro? Miał być czerwono biały, ale nigdzie nie mogę znaleźć.

Edytowany przez Mateusz5312, 07 grudzień 2014 - 14:55.

#2899 Share 10krzysiek1990

10krzysiek1990

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 113 postów

Napisany 07 grudzień 2014 - 15:30

Buhaje HF

w konradzie mieli allegro biało czerwony hf

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#2900 Share damian40000

damian40000

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3200 postów

Napisany 07 grudzień 2014 - 17:31

Buhaje HF no był taki czerwono biały hf dobrze po nim łapały.