Skocz do zawartości

Zdjęcie

Buhaje HF

3959 odpowiedzi na ten temat

#261 Share fejhola

fejhola

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 48 postów

Napisany 04 listopad 2012 - 20:12

Buhaje HF Panowie a jak oceniacie Paramounta i Olympica bo miałem po 5 porcji i udało się uzyskać tylko 2 jałówki po olimpicu budowę mają zacną szczególnie raciczka wysoka a to u mnie ważne bo mam na rusztach tylko że póki co słabo załapują. i teraz pytanie warto jeszcze powtarzać te byczki jak się u was doją i czy uważacie że będą wytrzymałe i długowieczne?

Edytowany przez fejhola, 04 listopad 2012 - 20:13.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Buhaje HF Dzisiaj, 12:20
  •  

#262 Share kombinat

kombinat

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 254 postów

Napisany 04 listopad 2012 - 20:37

Buhaje HF Lancaster - zacne bydle... atomik, nie wiem czy byłeś w tym roku na wystawie w Bratoszewicach. Byłą tam stawka jałówek po Lancasterze 6 albo 7 sztuk - piękne zwierzęta. Rozmawiałem z jednym z hodowców i bardzo sobie chwalił tego buhaja. Zgłoś się do Łowicza to na następną wystawę wezmą jako stawkę wszystkie Twoje krówki :D
Ja też mam jedną po Lanacasterze - 2 laktacja - doi super i z wyglądu wyróżnia się w stadzie. Nasienie Lancastera jeszcze dostępne ale z tego co się dowiadywałem to końcówka i chyba po 60 zł ale moim zdaniem i tak warto.

#263 Share yaco

yaco

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 52 postów

Napisany 04 listopad 2012 - 20:44

Buhaje HF U starszych krów po Jocko Besne siadają pęciny więc Paramounta jak i Outstandinga kładzcie na krowy z mocną nogą

#264 Share Robben

Robben

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 83 postów

Napisany 04 listopad 2012 - 21:21

Buhaje HF

Nasienie Lancastera jeszcze dostępne ale z tego co się dowiadywałem to końcówka i chyba po 60 zł ale moim zdaniem i tak warto.

Z tego co się dowiedziałem to zostało dokładnie 3000 porcji z tej koncówki nasienia Lancastera i dokładnie tak jak mówisz kosztuje 60 zł za porcję.Wiedząc że to jest reszta porcji nasienia jakie zostały jestem pewien że rozejdą się w stosunkowo krótkim czasie więc jak ktoś chce jeszcze mieć szanse aby mieć jakieś córki po Lancasterze w swojej oborze długo raczej nie będzie się zastanawiał.Tak mi się bynajmniej wydaje.

Edytowany przez Robben, 04 listopad 2012 - 21:25.

#265 Share yaco

yaco

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 52 postów

Napisany 04 listopad 2012 - 22:37

Buhaje HF A jak u córek Lancastera somatyka i wymie ? Bo patrząc po wycenach to jego najgorsze cechy

#266 Share rmiecz8 rmiecz8

rmiecz8
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 04 listopad 2012 - 22:47

Buhaje HF q

Edytowany przez rmiecz8, 24 wrzesień 2013 - 18:52.

#267 Share yaco

yaco

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 52 postów

Napisany 04 listopad 2012 - 22:59

Buhaje HF Nie zgodze się z nogami po Jocko .Widziałem na kilku oborach córki po Outstaning Nog jumit Janosch Roumare - kaliber ok , ładna kłoda ale wszystkie siedziały na pęcinie

#268 Share rmiecz8 rmiecz8

rmiecz8
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 05 listopad 2012 - 08:52

Buhaje HF q

Edytowany przez rmiecz8, 24 wrzesień 2013 - 18:53.

#269 Share yaco

yaco

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 52 postów

Napisany 05 listopad 2012 - 09:23

Buhaje HF Być może dziadkowie mieli mocne więc jeszcze tego nie widzisz ale zwróć uwagę
Ja po Jocko kładę nogi przynajmniej o 2 odchylenia na plusa

#270 Share komodo

komodo

Hala Madrid :-)

• Members
  • PipPipPip
  • 1266 postów

Napisany 05 listopad 2012 - 12:15

Buhaje HF no to troche dziwne bo jednak atutem Paramounta sa wlasnie nogi i racice ocenione najwyzej a corek jest od groma wiec raczej wycena jest wiarygodna i Paramount nadal pozostaje w piątce najchetniej uzywanych byhajow w holandi wiec musza byc dobre sztuki

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#271 Share yaco

yaco

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 52 postów

Napisany 05 listopad 2012 - 16:02

Buhaje HF Też mnie to zdziwiło ale mam teraz na uwadze wszystkich synów Jocko
Sprawdzam rodowody wszystkich sztuk przy kryciu więc jak złapie newsa napisze

#272 Share rmiecz8 rmiecz8

rmiecz8
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 05 listopad 2012 - 17:12

Buhaje HF q

Edytowany przez rmiecz8, 24 wrzesień 2013 - 18:54.

#273 Share atomik

atomik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1828 postów

Napisany 05 listopad 2012 - 17:56

Buhaje HF

Lancaster - zacne bydle... atomik, nie wiem czy byłeś w tym roku na wystawie w Bratoszewicach. Byłą tam stawka jałówek po Lancasterze 6 albo 7 sztuk - piękne zwierzęta. Rozmawiałem z jednym z hodowców i bardzo sobie chwalił tego buhaja. Zgłoś się do Łowicza to na następną wystawę wezmą jako stawkę wszystkie Twoje krówki :D
Ja też mam jedną po Lanacasterze - 2 laktacja - doi super i z wyglądu wyróżnia się w stadzie. Nasienie Lancastera jeszcze dostępne ale z tego co się dowiadywałem to końcówka i chyba po 60 zł ale moim zdaniem i tak warto.

nie , nie byłem w tym roku. pokrój ładny mają a o wymieniu trudno mi pwoiedzieć i somatyce bo jeszcze się nie wycieliły, dopiero 2 robią wymię. Zawieszenie całkiem ok. Akurat u mnie na 9 zacieleń 6 było jałówek a ja akurat szczęścia do jałówek nie mam, wiec dla mnie to duży sukces. Nie mam kontroli użytkowości mlecznej i wystawy mnie nie interesują. Mi zależy na poprawie nóg i racic głównie
wieśniactwo to stan umysłu a nie miejsce zamieszkania
dopiero kiedy wytniemy ostatnie drzewo zostanie wycięte, ostatnia ryba złowiona, zatruta zostanie ostatnie rzeka, zrozumiemy, że nie da się jeść pieniędzy
jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę obok postu :)

#274 Share kyllee

kyllee

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 607 postów

Napisany 05 listopad 2012 - 18:25

Buhaje HF dobra rada wejdź pod ocenę użytkowości zobaczysz ze nie będziesz żałował chyba każdy z obecnych tutaj powie ci dokładnie to samo naprawdę warto

#275 Share rmiecz8 rmiecz8

rmiecz8
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 05 listopad 2012 - 19:17

Buhaje HF q

Edytowany przez rmiecz8, 24 wrzesień 2013 - 18:55.

#276 Share tadzik22

tadzik22

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 212 postów
  • Zainteresowania:hodowla,genetyka,kino

Napisany 05 listopad 2012 - 19:52

Buhaje HF mam dwie,zimą były wyceniane bo juniwers pierwszy raz jest w katalogu,dobre wymiona,nogi przeciętne,zady pochyłe,grzbiety równe.bardzo szybko sie doją,i na materacach gubią.teraz jedna na dniach drugi raz się wycieli,dużo nie doiły ale bardzo prostopadła laktacji.

#277 Share rmiecz8 rmiecz8

rmiecz8
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 05 listopad 2012 - 20:03

Buhaje HF q

Edytowany przez rmiecz8, 24 wrzesień 2013 - 18:55.

#278 Share atomik

atomik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1828 postów

Napisany 05 listopad 2012 - 20:28

Buhaje HF jak ja bym rządził to oczywiście była by kontrola już wczoraj ale ojca nie mogę przekonać jakoś. co do zazdrości sąsiada, u mnie na wsi krowy mam tylko ja, na drugiej wsi teść ma też sam i w promieniu 5 kolejnych km 2 hodowców więc szkoda gadać, nikomu się nie chce robić wolą wziąć dopłaty i iść do roboty. Krowy to fanatycy trzymają w mojej okolicy
wieśniactwo to stan umysłu a nie miejsce zamieszkania
dopiero kiedy wytniemy ostatnie drzewo zostanie wycięte, ostatnia ryba złowiona, zatruta zostanie ostatnie rzeka, zrozumiemy, że nie da się jeść pieniędzy
jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę obok postu :)

#279 Share tadzik22

tadzik22

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 212 postów
  • Zainteresowania:hodowla,genetyka,kino

Napisany 05 listopad 2012 - 21:00

Buhaje HF więcej go nie chce,bo przez te cieknące mleko to mają somatykę podwyższoną,a 2 tyg. temu wycieliła się po guarra drugi raz i jest kapitalna,i ma już dwie cieliczki.bardzo wysoko tył wymienia i skrzynia fajna,strzyki bardzo do środka,pierwiastką dobrze doiła i teraz też rozpędu nabiera,miała 84 pkt.od pana materny. kryłem z przypadku,teraz znów jest malutkich testówek i są naprawde dobre cieiczki(mocne budowy,głębokie,długie)jestem zadowolony,do końca roku jeszcze z 10 po testach będzie,potem zagramaniczne.

a i latem kupiłem jałówke od chandlarza po szczep(shottle),matka pagina i teraz na dniach się wysypie ,też bombowa jest,od sierpnia to jej ze dwa metry przybyło

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#280 Share komodo

komodo

Hala Madrid :-)

• Members
  • PipPipPip
  • 1266 postów

Napisany 05 listopad 2012 - 21:01

Buhaje HF @Atomik tak to juz jest wiekszosc hodowli takich mniejszych to jest tylko dokad starsi sa bo mlody rzadko ktory sie decyduje na hodowle jesli juz to opasy ale krowy to jednak krowy to jest to cos :wub: hehe