Skocz do zawartości

Zdjęcie

Buhaje HF

3958 odpowiedzi na ten temat

#2701 Share savas

savas

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 230 postów

Napisany 15 lipiec 2014 - 22:38

Buhaje HF Setki porcji z ejakulatu to nie, ale buhaj prdukuje 4-7ml i zamraza sie 0,25ml czylu srednio jakies 20-22 porcje wiec ta cena pobrania sie rozlozy

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Buhaje HF Dzisiaj, 00:58
  •  

#2702 Share Molly

Molly

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 12 postów

Napisany 16 lipiec 2014 - 07:36

Buhaje HF

Setki porcji z ejakulatu to nie, ale buhaj prdukuje 4-7ml i zamraza sie 0,25ml czylu srednio jakies 20-22 porcje wiec ta cena pobrania sie rozlozy

Myślę, że blisko 10 słomek to taki racjonalny wynik, bo 20 to już trochę za dużo. Choć pewnie każda firma robi inną ilość z jednego ejakulatu. Im więcej słomek z jednego, tym później niższa cena zakupu słomki.

A propo konrada był u mnie ostatnio przedstawiciel z wchirz i mówi źe konrad stracił klijentów przez to źe sito z zagranicy pościągali z zagranicy
za 1zł

Takie informacje dotarły też do mnie...pewnie cząstka prawdy w tym jest. Dziwię się, że mając taką opinię niektórzy hodowcy łaszczą się na taniznę i kupują tylko od nich.

#2703 Share damian40000

damian40000

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3200 postów

Napisany 16 lipiec 2014 - 08:11

Buhaje HF mają i lepsze i gorsze i tańsze i droższe. Dają azot za darmo bez żadnej łaski nie ważne czy coś zamówisz czy nie przyjeżdżają i dolewają. Zamówienia realizują nie dłużej jak tydzień. Jak czegoś nie na to dzwonią sami i pytają czy mogą przysłać coś innego. Zrobiłem niedawno zamówienie ze shiuz miało być za 20 dni. Czekałem miesiąc wkońcu dzwonię co się stało bo mam krowę do krycia a nie dostałem nasienia. Okazało się że tego co chciałem nie ma i nie będzie i nie raczyli mnie poinformować. Nie pierwszy raz już tak zrobili. Widać jak im zależy.

#2704 Share mikaro

mikaro

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 95 postów

Napisany 16 lipiec 2014 - 08:50

Buhaje HF U nas w tym roku z jałóweczek to są 4 po altarazor, 4 po altaross, 2 po bakaracie i po jednej po toystory, dobermanie i altarush a i jedna po szwedzkim czerwonym bo pomyliła się słomka heh.

#2705 Share stolarz88

stolarz88

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 299 postów

Napisany 16 lipiec 2014 - 10:52

Buhaje HF

Setki porcji z ejakulatu to nie, ale buhaj prdukuje 4-7ml i zamraza sie 0,25ml czylu srednio jakies 20-22 porcje wiec ta cena pobrania sie rozlozy

Oj chłopcy chłopcy :P tak tego sie nie liczy :) W słomce nie ma takiego nasienia jak w ejakulacie. Buhaj produkuje około 2 mld plemników, a w słomce jest 12mln. A jakby byk produkowął 10 słomek przy jednym skoku, to jak byłby puszczany co 3 dni bo tak gdzieś się puszcza to na 1 miesiąc dawałby 100 porcji nasienia, na rok 1200 porcji nasienia a przez 10 lat dawałby 12tys porcji nasienia. To teraz się pytam jak to możliwe że najlepsze buhaje na świecie produkują ponad 1 milion porcji nasienia ?

#2706 Share konrad82

konrad82

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 972 postów

Napisany 16 lipiec 2014 - 12:24

Buhaje HF O j chłpcy chłopcy.... Kiedyś tak było że miało być 12 mln plemników.... Jak weszliśmy do unii to nowe normy mówią że nasienie ,,ma być skuteczne''. i tyle
Stolarz88 odpowiadając na twoje pytanie - jest rozcięczane rozcięczne i rozcięczne........ :)

#2707 Share Molly

Molly

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 12 postów

Napisany 16 lipiec 2014 - 12:31

Buhaje HF

a jaka jest cena tego MASCALESE ?

Mascalese, cene wyjściowa to 156 zł.,ale jak zadzwonisz do przedstawicielki, to da upust :)

O j chłpcy chłopcy.... Kiedyś tak było że miało być 12 mln plemników.... Jak weszliśmy do unii to nowe normy mówią że nasienie ,,ma być skuteczne''. i tyle
Stolarz88 odpowiadając na twoje pytanie - jest rozcięczane rozcięczne i rozcięczne........ :)

Racja Konrad82 !

#2708 Share savas

savas

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 230 postów

Napisany 16 lipiec 2014 - 13:59

Buhaje HF

Oj chłopcy chłopcy :P tak tego sie nie liczy :) W słomce nie ma takiego nasienia jak w ejakulacie. Buhaj produkuje około 2 mld plemników, a w słomce jest 12mln. A jakby byk produkowął 10 słomek przy jednym skoku, to jak byłby puszczany co 3 dni bo tak gdzieś się puszcza to na 1 miesiąc dawałby 100 porcji nasienia, na rok 1200 porcji nasienia a przez 10 lat dawałby 12tys porcji nasienia. To teraz się pytam jak to możliwe że najlepsze buhaje na świecie produkują ponad 1 milion porcji nasienia ?

"W Polsce aktualnie zamraża się 0,25 ml nasienia buhaja w słomce. Słomkę stanowi plastikowa rurka o długości 13,3 cm, średnicy 2 mm.

Według ROZPORZĄDZENIE MINISTRA ROLNICTWA I ROZWOJU WSI, z dnia 30 kwietnia 2004 r. w sprawie materiału biologicznego wykorzystywanego w rozrodzie zwierząt gospodarskich, Dziennik Ustaw Nr 111, mrożone w słomce nasienie buhaja zawiera po rozmrożeniu nie mniej niż:
1) 50% plemników o ruchu prawidłowym;
2) 6 milionów plemników o ruchu prawidłowym;
3) 80 % plemników bez zmian morfologicznych."
Z notatek z rozrodu bodajze

#2709 Share Molly

Molly

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 12 postów

Napisany 16 lipiec 2014 - 14:22

Buhaje HF

"W Polsce aktualnie zamraża się 0,25 ml nasienia buhaja w słomce. Słomkę stanowi plastikowa rurka o długości 13,3 cm, średnicy 2 mm.

Według ROZPORZĄDZENIE MINISTRA ROLNICTWA I ROZWOJU WSI, z dnia 30 kwietnia 2004 r. w sprawie materiału biologicznego wykorzystywanego w rozrodzie zwierząt gospodarskich, Dziennik Ustaw Nr 111, mrożone w słomce nasienie buhaja zawiera po rozmrożeniu nie mniej niż:

W normalnym nasieniu 6-8 mln, a sexa tylko 4mln na słomkę, prawda?

#2710 Share stock

stock

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 90 postów

Napisany 16 lipiec 2014 - 17:29

Buhaje HF Jeden skok buhaja = 1000 porcji nasienia. Ta informacja jest jak najbardziej prawdziwa. Trzeba także doliczyć to że jest ono rozcieńczane m.in. w białku kurzym.
Czy resztki po seksowaniu są nadal wykorzystywane czy wylewane tego nie wiem ale nie sądzę że aż tak nas robią w konia.
U mnie rodzi się bardzo dużo byków ostatnio. Na jesieni było mniej więcej na ponad 10 byków jedna jałówka. Mam powody by o to oskarżać firmy inseminacyjne co dzieje się z plemnikami męskimi po seksowaniu ale tego nie robię bo kryję bykami z czterech firm i w każdej było to samo mimo że shiuz nie seksuje nasienia w Polsce wiec nie mają do tych pozostałości dostępu. A puszczam czasem krowy do buhaja na problemowe sztuki rozpłodowego i po nim także byki były.

Wysłane z mojego iPhone przez Tapatalk

Edytowany przez stock, 16 lipiec 2014 - 17:33.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#2711 Share gelo400

gelo400

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 251 postów

Napisany 16 lipiec 2014 - 19:26

Buhaje HF

poprawie Cie w slonce jest 5mln plemników nie wazne czy mini czy midi

#2712 Share stolarz88

stolarz88

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 299 postów

Napisany 16 lipiec 2014 - 19:53

Buhaje HF

Czyli chyba dobrze napisałem że 12 mln plemników jest, bo połowa ma być sprawna, a w nasieniu sexowanym jest bodajże 6 mln plemników i też połowa ma być sprawna czyli 3 mln plemników, po za tym poprawiajcie mnie ile chcecie, ale żeby poprawiać trzeba mieć o czymś wiedzę i argumenty a nie pisanie rzeczy wyssanych z palca bo tak mi się wydaje :)

#2713 Share Borubar

Borubar

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 87 postów

Napisany 16 lipiec 2014 - 20:11

Buhaje HF Sam chciałem napisać o tym, w wchirz jak byłem w laboratorium pani która zajmowała się sprawdzaniem żywotności i pakowaniem nasienia mówiła że najlepszych byków idzie wyprodukować 1500 słomek, tylko że to jest z dwóch skoków bo byki skaczą 3 razy w tygodniu ale zawsze po 2 razy, rozcieńczają na potęgę jak każda firma.

#2714 Share damian40000

damian40000

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3200 postów

Napisany 16 lipiec 2014 - 20:12

Buhaje HF u nas cieliczki to 20-40% tak jest od kiedy pamiętam czyli dobre 20 lat. Tak samo po bykach i po inseminacji. Nasienie różnych firm i ras. Spokojnie wystarcza to na remont stada. A tym którym nie starcza jałówek radzę popracować nad długowiecznością i płodnością swoich krów.

#2715 Share savas

savas

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 230 postów

Napisany 16 lipiec 2014 - 23:08

Buhaje HF

Czyli chyba dobrze napisałem że 12 mln plemników jest, bo połowa ma być sprawna, a w nasieniu sexowanym jest bodajże 6 mln plemników i też połowa ma być sprawna czyli 3 mln plemników, po za tym poprawiajcie mnie ile chcecie, ale żeby poprawiać trzeba mieć o czymś wiedzę i argumenty a nie pisanie rzeczy wyssanych z palca bo tak mi się wydaje :)

W sexie 2mln, ale mi bardziej chodzilo o porcje nasienia gdzie wg tych notatek jest po 0,25ml na porcje, no ale widocznie to nie ejakulatu tylko nasienia rozcienczonego, @stolarz nie spinaj sie, kazdy chce sie czegos nowego dowiedziec a nie dopieprzac innym, przynajmniej ja tak chce;)

#2716 Share Molly

Molly

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 12 postów

Napisany 17 lipiec 2014 - 08:30

Buhaje HF

mają i lepsze i gorsze i tańsze i droższe. Dają azot za darmo bez żadnej łaski nie ważne czy coś zamówisz czy nie przyjeżdżają i dolewają. Zamówienia realizują nie dłużej jak tydzień. Jak czegoś nie na to dzwonią sami i pytają czy mogą przysłać coś innego. Zrobiłem niedawno zamówienie ze shiuz miało być za 20 dni. Czekałem miesiąc wkońcu dzwonię co się stało bo mam krowę do krycia a nie dostałem nasienia. Okazało się że tego co chciałem nie ma i nie będzie i nie raczyli mnie poinformować. Nie pierwszy raz już tak zrobili. Widać jak im zależy.

Mój znajomy czekał prawie dwa miesiące na nasienie ze SHIUZ! Dzwonił i pytał czy da się przyspieszyć dojazd nasienia do jego hodowli, odpowiedzieli, że mają zaplanowaną tak trasę, że dojadą tam nie wcześniej, a właśnie za 2 miesiące! Jakieś żarty z klienta robią.
Czy nadal zamawiasz ze SHIUZ?

#2717 Share savas

savas

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 230 postów

Napisany 17 lipiec 2014 - 08:44

Buhaje HF A co do nasienia meskiego z seksowania, to watpie zeby je sprzedawali, glownym problemem jestwwiekszosci popyt a nie podaz, przy niektorych bykach trzeba poczekac, ale wiekszosc jednak jest dostepna, ja czekalem tylko na Iote kilka dni a tak to zawsze od reki. A shiuz do nas to wozi zawsze w kilka dni, zreszta oni sami sie narzucaja zeby brac, a nie mamy jakiejsc duzej hodowli. Padla mi druga jaloszka w ciagu pol roku i to druga po Jegierze, nie wiem czy przypadek ale ten sam schemat rano wypila 2 litry ale taka poczatkowa buegunka, dalem enrofliksacyne, do tego 2 litry nawodnienia sonda i sobie chodzila, w poludnie 2 litry i wieczorem, po dwoch godzinach od ostatniego pojenia sie wyciagnela, wszystkie cielaki jezeli maja biegunke to tym schematem w ciagu 2 dni wyciagalem bez problemu nawet szybciej...

#2718 Share damian40000

damian40000

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3200 postów

Napisany 17 lipiec 2014 - 13:52

Buhaje HF @Molly zamówiłem wtedy 2 mo antique i urochera. Nie dostałem ich a te co mi proponowali to słabsze. Zamówiłem w konradzie redona i rapallo. Miałem je wcześniej i dobrze łapały. Po rapallo jest jałowka i 2 byczki i 4 cielne jeszcze a po redonie 4 cielne z 5 słomek.

#2719 Share Krakus1111

Krakus1111

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 45 postów

Napisany 17 lipiec 2014 - 18:41

Buhaje HF ceny nasienia Topgen:
Massey - 135 netto
Shampo sex 85 netto
Elrktorat 40 netto
Kandrad:
Manifold 71 brutto
Peder 48 brutto

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#2720 Share 10krzysiek1990

10krzysiek1990

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 113 postów

Napisany 17 lipiec 2014 - 19:26

Buhaje HF u mnie to po konradowskich to tylko po hf powtarzały, brałem mo , sm , nrf , normandy to po tych prawie żadna nie powtórzyła