Skocz do zawartości

Zdjęcie

Buhaje HF

3959 odpowiedzi na ten temat

#2681 Share Szymek1288

Szymek1288

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 110 postów

Napisany 11 lipiec 2014 - 12:14

Buhaje HF

U mnie inseminator pokrył 2 krowy testami Beegrand oraz Heddy. Jak byście mogli podać ich rodowody. Z góry dzięki.

Heddy Pac FR Danillo/Baxter/Goodluck wydajność matki w pierwszej laktacji 8200kg
Beegrand St Żochowskiego byk BG ET/Buckeye/Morty matka Veela 96 na 140 dni dała ok 5300 kg

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Buhaje HF Dzisiaj, 22:47
  •  

#2682 Share stolarz88

stolarz88

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 299 postów

Napisany 13 lipiec 2014 - 13:42

Buhaje HF Po Valjeanie mam 5 cieliczek na 4 porody :) Po BG na 5 porodów 4 cieliczki, ale jedna niestety padła po porodzie :( jest cieliczka po Bostonie, dwie cieliczki na 3 porody po Outstandingu, pierwsza czarnula po sexowanym Levi. Pierwiastki po Sosie mają na 100 od 3200-do 3560 litrów, najlepsza pierwiastka jest po Moline z Konrada, na 100 dni wyszło jej 3800 litrów, Pierwsze pierwiastki przekroczyły 10tys litrów na 305 dni, jedna po buhaju Mainau z intergenu, a druga po buhaju Zouncourt (Monbaliard z Konrada). Pierwsze sztuki są cielne po sexowanym Superze, i czekam na sexowanego Masseya :) No i domówiłem ostatnio nasienie nieśmiertelnego Outstandinga :) Mam nadzieje że będą z niego super krowy :)

Edytowany przez stolarz88, 13 lipiec 2014 - 13:43.

#2683 Share 10krzysiek1990

10krzysiek1990

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 113 postów

Napisany 13 lipiec 2014 - 17:06

Buhaje HF to outstandig jeszcze jest w sprzedaży?a i jak cielaki po valejanie się porodziły? duże?

Edytowany przez 10krzysiek1990, 13 lipiec 2014 - 17:07.

#2684 Share KARGO

KARGO

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1162 postów
  • Zainteresowania:technika rolnicza , produkcja zwierzęca

Napisany 13 lipiec 2014 - 21:11

Buhaje HF U mnie najlepsza piewriastka w tym roku miała na 100 dni 3648kg po Torana ale ostatnio czesto zapealenie lapie na 252dni ma juz 9223kg mam jeszcze fajna po tescie Krataos zero problemów na 221 dni 8050kg. Ostatnio doszło mi pare fajnych cieliczek np. po mascalese, planet-sex, jett air, jegier, bakarat-sex ,champ euro, grove-sex i niestety byczek po altaiota w sexie

#2685 Share tomekskw

tomekskw

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 95 postów
  • Zainteresowania:Krzyzowka HF x SRB x MO

Napisany 13 lipiec 2014 - 23:27

Buhaje HF

to outstandig jeszcze jest w sprzedaży?a i jak cielaki po valejanie się porodziły? duże?

U mnie pierwsze wycielenie po Valjeanie piekna duża jałówka,ale poród praktycznie samodzielny
Zostały jeszcze 2 wycielenia po nim a potem po Planet-sex-jestem pełen nadziei:)
Zetor 16145,Ursus U-902,C360,C330,Jaguar 682 SL,Claas Sprint 335S,Krone 6.20\20,Pottinger Servo III...

#2686 Share stock

stock

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 90 postów

Napisany 14 lipiec 2014 - 07:36

Buhaje HF U mnie po Valjean już dwie doją to nie szczycą wydajnością. Do 35 dziennie mimo ze są od dobrych krów. A najlepsza pierwiastka jest po Jegier na 100 dni wyszło jej około 3700 nie pamietam dokładnie. I po Canvas tez dobra. Dała tylko 3000 na 100 ale teraz daje więcej ponad 35 dziennie. W ogóle te po canvasie to bardzo długo trzymają mleko.

Wysłane z mojego iPhone przez Tapatalk

#2687 Share Molly

Molly

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 12 postów

Napisany 14 lipiec 2014 - 07:58

Buhaje HF

witam, jakie buhaje polecacie na poprawę budowy bydła? chodzi o to żeby duże cielaki się rodziły i duże wyrosły, najlepiej hf, dostęp do nasienia mam z konrada,shiuzu,wchirzu

Hmmm....Myślę, że kiepską masz dostępność. Mogę polecić inne firmy, które pomogą Tobie polepszyć stado.

sam inseminuję, kryłem valejanem, cupidonem,champ euro, manifoldem, jegierem, no i na początku to taniocho z konrada, dopiero teraz zaczełem lepiej przywiązywać uwagę do buhajów

Pobranie nasienia od buhaja, to koszt ok.4 euro, więc ok. 16 zł., plus wszelkie koszty ukryte, to trochę wychodzi kasy, więc jak możliwe jest sprzedawanie nasienia za 20 czy 30 zł.? A takie ceny proponuje Konrad...coś tu nietak.... Jest rozcieńczone czy co z nim jest, że kosztuje tyle, ile samo jego pobranie od źródła? Nie bierz taniochy i dobrze, że zacząłęś przywiązywać uwagę do lepszych buhajów.

Doi ktoś po Grove z ph konrad???? 7 wycielen po manifoldzie 1 jałóweczka a reszta byczki.. ;[

Obił mi się taki schemat o uszy, ze na tyle wycieleń, tylko jedna jałówka. Może nasienie tanie było? a tak naprawdę, było to nasienie z resztek odwirowane z seksowanego?

#2688 Share damian40000

damian40000

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3200 postów

Napisany 14 lipiec 2014 - 09:25

Buhaje HF a skąd takie info że pobranie kosztuje 16zł? Kosztuje dużo mniej. Przecież konrad sam nie produkuje tylko sprowadza. Czyli zarabiają oni zarabia producent i jeszcze ceny mają bardzo dobre. U mnie po manifoldzie była jedną cielną i jest jałoweczka. Po solu 2 byczki po sleemanie byczek. Ale za to po valfinie(mo) na 7 cielnych 4 jałoweczki.

#2689 Share fernie476

fernie476

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 36 postów

Napisany 14 lipiec 2014 - 12:55

Buhaje HF Panowie, jak Wam się rodzi na 7 porodów 1 cieliczka po buhajach z ph Kondra to ja bym sie cieszyl, gdyż u mnie dopiero po 24 bykach i parze urodzila sie jałoweczka po Mogensie... Nawet krowa, która zawsze rodziła cieliczki, byka "uwaliła" po Olymp'ie. Wiec podziekowałem za nasienie z ph Kondrad.

Edytowany przez fernie476, 14 lipiec 2014 - 13:00.

#2690 Share Molly

Molly

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 12 postów

Napisany 14 lipiec 2014 - 13:29

Buhaje HF

a skąd takie info że pobranie kosztuje 16zł? Kosztuje dużo mniej. Przecież konrad sam nie produkuje tylko sprowadza. Czyli zarabiają oni zarabia producent i jeszcze ceny mają bardzo dobre. U mnie po manifoldzie była jedną cielną i jest jałoweczka. Po solu 2 byczki po sleemanie byczek. Ale za to po valfinie(mo) na 7 cielnych 4 jałoweczki.

Informacja jest stąd, że nawiązując kontakt ze Stanami i Włochami, łatwo jest się dowiedzieć ile co kosztuje.W centrum pobierania, przetwarzania i dystrybucji można uzyskać potrzebne informacje. Ile więc kosztuje pobranie, przetworzenie i transport z innego kraju do Polski, skoro później nasienie jest sprzedawane za małe pieniądze? Wniosek taki, że nasienie w tak zwanej "promocji" może okazać się porażką...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#2691 Share 10krzysiek1990

10krzysiek1990

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 113 postów

Napisany 14 lipiec 2014 - 14:06

Buhaje HF a co powiecie o buhaju cupidon? macie cos po nim?

#2692 Share konrad82

konrad82

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 972 postów

Napisany 14 lipiec 2014 - 14:24

Buhaje HF Molly ale Manifolda nie ma w seksie . przynajmniej w Polsce?

#2693 Share damian40000

damian40000

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3200 postów

Napisany 14 lipiec 2014 - 15:34

Buhaje HF wiadomo że rekordzistki nie będzie po słabym buhaju. Ale 90% hodowców kieruje się tylko cena i skutecznością krycia a konkurencja wśród inseminatorów ogromna. Spróbuj wytłumaczyć ludziom że tak jak brałeś 60zł to teraz będziesz brał 100zł bo nie kupujesz już tanizny tylko wyższa pułkę.

#2694 Share gelo400

gelo400

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 251 postów

Napisany 14 lipiec 2014 - 20:04

Buhaje HF Proponuje Durable RC, MRBURNS, teraz czekam na dwa nowe z konrada

a skąd takie info że pobranie kosztuje 16zł? Kosztuje dużo mniej. Przecież konrad sam nie produkuje tylko sprowadza. Czyli zarabiają oni zarabia producent i jeszcze ceny mają bardzo dobre. U mnie po manifoldzie była jedną cielną i jest jałoweczka. Po solu 2 byczki po sleemanie byczek. Ale za to po valfinie(mo) na 7 cielnych 4 jałoweczki.

sam konrad nasienia nie produkuje ale ma swoje byki w skandynawi gdzies tylko ciekawe jak tam sie wycenia

#2695 Share Borubar

Borubar

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 87 postów

Napisany 14 lipiec 2014 - 20:24

Buhaje HF U mnie po Jegier'cie pierwiastka na 100dni miała 3594kg, więc potwierdzam że dobrze doją, do tego mam na sierpień 2 do wycielenie i po nim dwie małe teraz, mam pierwiastek po testowym buhaju Mirro, to na 38 dni ma 1570kg niedługo będzie mierzył znowu, ja narazie poniżej 21l na udój nie schodzi a sztuka jak z obrazka wymię, nogi, kłoda i do tego szybko się doi. U mnie dużo urodziło się jałówek z hg-plus'u na 8 cielnych, 7 jałówek ( Navarro,Silky, Cricket i Paramount) tylko że słabo łapały, Po Manifoldzie na 5 wycieleń 2 jałówki. Teraz zacielam buhajami z Top-Genu zobaczymy co wyjdzie.

#2696 Share Molly

Molly

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 12 postów

Napisany 15 lipiec 2014 - 07:22

Buhaje HF

U mnie po Jegier'cie pierwiastka na 100dni miała 3594kg, więc potwierdzam że dobrze doją, do tego mam na sierpień 2 do wycielenie i po nim dwie małe teraz, mam pierwiastek po testowym buhaju Mirro, to na 38 dni ma 1570kg niedługo będzie mierzył znowu, ja narazie poniżej 21l na udój nie schodzi a sztuka jak z obrazka wymię, nogi, kłoda i do tego szybko się doi. U mnie dużo urodziło się jałówek z hg-plus'u na 8 cielnych, 7 jałówek ( Navarro,Silky, Cricket i Paramount) tylko że słabo łapały, Po Manifoldzie na 5 wycieleń 2 jałówki. Teraz zacielam buhajami z Top-Genu zobaczymy co wyjdzie.

Top-Gen, to dobry wybór ! Czekamy na opinie :)

Proponuje Durable RC, MRBURNS, teraz czekam na dwa nowe z konrada

sam konrad nasienia nie produkuje ale ma swoje byki w skandynawi gdzies tylko ciekawe jak tam sie wycenia

Koszt wszystkiego, w przeliczeniu na PLN jest wszędzie podbny.

wiadomo że rekordzistki nie będzie po słabym buhaju. Ale 90% hodowców kieruje się tylko cena i skutecznością krycia a konkurencja wśród inseminatorów ogromna. Spróbuj wytłumaczyć ludziom że tak jak brałeś 60zł to teraz będziesz brał 100zł bo nie kupujesz już tanizny tylko wyższa pułkę.

Na sukces składa się wiele czynników. Nie mówię, że trzeba kupować najdroższe nasienie, ale można sukcesywnie, krok po kroku coś poprawiać i nasienie brać z lepszych firm. Nie proponuję tylko brać najtańszego badziewia, bo wtedy kasa się nie zwróci.

Molly ale Manifolda nie ma w seksie . przynajmniej w Polsce?

Nie. Nie ma seksowanego. Tak bynajmniej mi się wydaje. Ale mój komentarz tyczył się nie konkretnego buhaja, tylko ogólnie coś o seksowanym i odwirowywanym :)

#2697 Share damian40000

damian40000

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3200 postów

Napisany 15 lipiec 2014 - 10:05

Buhaje HF mi tego tłumaczyć nie musisz bo swoje krowy kryje buhajami z wyższej półki.

#2698 Share stolarz88

stolarz88

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 299 postów

Napisany 15 lipiec 2014 - 13:38

Buhaje HF

Informacja jest stąd, że nawiązując kontakt ze Stanami i Włochami, łatwo jest się dowiedzieć ile co kosztuje.W centrum pobierania, przetwarzania i dystrybucji można uzyskać potrzebne informacje. Ile więc kosztuje pobranie, przetworzenie i transport z innego kraju do Polski, skoro później nasienie jest sprzedawane za małe pieniądze? Wniosek taki, że nasienie w tak zwanej "promocji" może okazać się porażką...

Informacja mozliwe że jest prawdziwa, ale z jednego pobrania nasienia od buhaja nie otrzymujemy jednej porcji nasienia, więc nie wiem jak można przeliczać 16 zł z pobrania nasienia na 20zł jako koszt 1 porcji, bo z jednego skoku wychodzą setki porcji. A co do owirowanego nasienia to żebyś wiedział o co chodzi w sexowaniu to wiedział byś że się nie opłaca wychwytywać męskich plemników z maszyny do sexowania, nie wiem nawet czy jest taka możliwość... na pewno skok byka jest bardziej opłacalny :)

to outstandig jeszcze jest w sprzedaży?a i jak cielaki po valejanie się porodziły? duże?

Po Valjeanie cieliły mi się same stare krowy więc porody były łatwe i cieliczki duże, bliźniaczki są malutkie ale krowa sama się ocieliła. Outstanding jeszcze jest, żyje i ma się dobrze. Jak się dopytacie to na pewno dostaniecie go jak mają cos w bazie, bo on na bierząco produkuje i czasami ma przerwy w produkcji :P

#2699 Share Molly

Molly

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 12 postów

Napisany 15 lipiec 2014 - 14:14

Buhaje HF

mi tego tłumaczyć nie musisz bo swoje krowy kryje buhajami z wyższej półki.

Tylko pogratulować :)

Do Stolarz88 :
Ilość wydzielonego podczas ejakulacji nasienia zależy od gatunku, przykładowo knur wydziela aż 250 ml, ogier 70 ml, buhaj 4 ml, a tryk 1 ml.
Skoro buhaj produkuje 4 ml nasienia, to trudno jest wyprodukować z niego setki słomek...W związku z podejrzeniem, że nie wiem na czym polega seksowanie,kilka lat w genetyce do czegoś zobowiązują...Sam proces polega na segregacji chromosomów ze względu na różnice w ich wielkości (u większości ssaków chromosom Y jest najmniejszy lub jest jednym z najmniejszych w całej puli genów) lub zabarwieniu (barwnikiem fluorescencyjnym) nasienia buhaja w okresie tuż przed jego aplikacją do słomek. Poza tym reszta wyselekcjowanego nasienia, które teoretycznie już jest bezużyteczne, gdzieś trafia...A skok byka na pewno jest tańszy i dla niektórych ciekawszy.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#2700 Share Paliwoda

Paliwoda

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 56 postów

Napisany 15 lipiec 2014 - 19:36

Buhaje HF A propo konrada był u mnie ostatnio przedstawiciel z wchirz i mówi źe konrad stracił klijentów przez to źe sito z zagranicy pościągali z zagranicy
za 1zł