Skocz do zawartości

Zdjęcie

Buhaje HF

3930 odpowiedzi na ten temat

#2581 Share Romek120

Romek120

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 53 postów

Napisany 13 maj 2014 - 08:59

Buhaje HF chłopaki mam do was pytanie odnośnie umaszczenia krów, jesli krowe hf red zapłodnię buhajem o kolorze czarnym który nie ma genu umaszczenia czerwonego to cielaki jakiego będą koloru?? czarnego czy takie jak matka czerwonego??

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Buhaje HF Dzisiaj, 20:27
  •  

#2582 Share adrian1322

adrian1322

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 16 postów

Napisany 13 maj 2014 - 15:48

Buhaje HF

chłopaki mam do was pytanie odnośnie umaszczenia krów, jesli krowe hf red zapłodnię buhajem o kolorze czarnym który nie ma genu umaszczenia czerwonego to cielaki jakiego będą koloru?? czarnego czy takie jak matka czerwonego??

czarnego (gen czerwonego umaszczenia jest recesywny a gen czarnego umaszczenia jest dominujący)

#2583 Share stock

stock

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 90 postów

Napisany 14 maj 2014 - 16:59

Buhaje HF ok zgodzę się z przedmówcą ale wytłumaczcie mi przypadek taki http://www.morsan.co...=603&Itemid=244
jest to krowa czerwona, której matka była czerwona ale jest po czarnym ojcu- Man oman, ojciec matki Goldwyn, i dalej jest Lee. wszystko czarne a dalej chyba też ale nie jestem pewien więc w jaki sposób ta krowa i jej poprzednie pokolenie żeńskie zachowały się czerwone kiedy były kryte czarnymi buhajami i po nich także rodzą się czerwone. no bo gdy buhaj ma gen czerwony to rozumiem ale jak byk czarny i matka też ma gen czarny to nie wiem jakim cudem urodziła się czerwona. sam miałem przypadek kiedyś gdzie od czarnej krowy, po Canvasie urodziła się czerwona jałówka, no ale oboje rodzice mieli gen RF bo matka była po czarnym byku ale jej matka i reszta poprzednich pokoleń czerwona a tutaj gen RF jest tylko po matce. nie umiem tego wytłumaczyć, chyba że hodowca miał wielkie szczęście i to po prostu przypadek :)

Edytowany przez stock, 14 maj 2014 - 17:01.

#2584 Share yaco

yaco

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 52 postów

Napisany 14 maj 2014 - 21:13

Buhaje HF

ok zgodzę się z przedmówcą ale wytłumaczcie mi przypadek taki http://www.morsan.co...=603&Itemid=244
jest to krowa czerwona, której matka była czerwona ale jest po czarnym ojcu- Man oman, ojciec matki Goldwyn, i dalej jest Lee. wszystko czarne a dalej chyba też ale nie jestem pewien więc w jaki sposób ta krowa i jej poprzednie pokolenie żeńskie zachowały się czerwone kiedy były kryte czarnymi buhajami i po nich także rodzą się czerwone. no bo gdy buhaj ma gen czerwony to rozumiem ale jak byk czarny i matka też ma gen czarny to nie wiem jakim cudem urodziła się czerwona. sam miałem przypadek kiedyś gdzie od czarnej krowy, po Canvasie urodziła się czerwona jałówka, no ale oboje rodzice mieli gen RF bo matka była po czarnym byku ale jej matka i reszta poprzednich pokoleń czerwona a tutaj gen RF jest tylko po matce. nie umiem tego wytłumaczyć, chyba że hodowca miał wielkie szczęście i to po prostu przypadek :)

Stało się tak ponieważ dziadek tego Morsana czyli O-Man Justice ma Red Factora i w połączeniu z genem RW matki może dawać czerwone cielęta

Często dzieje się tak że geny cofną się o kilka pokoleń i ku zdumienu hodowcy po czarno-białych rodzicach cielęta rodzą się czerwone

#2585 Share stock

stock

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 90 postów

Napisany 14 maj 2014 - 21:28

Buhaje HF Jesteś pewien że Justice miał RF?? pierwsze słyszę ale być może, no ale załóżmy że ma to skąd jej matka jest czerwona skoro jest po Goldwynie? chociaż Goldwyn to może i mieć coś RF bo po nim kilka widziałem czerwonych, no a jeszcze wcześniej kanadyjski buhaj Lee? bo z tego co mi wiadomo to wszystkie krowy w tej rodzinie do 5 pokolenia w tył co najmniej były czerwone. no bo jeśli tak jest jak mówisz to się zgodzę bo geny rzeczywiście się cofają bo cały czas myślałem że oman i goldwyn to 100 % HO ale jednak sie chyba myliłem ale naprawdę dziwne bo nie były one w katalogu nigdy oznaczone jako nosiciele RF. a może to nie justice tylko man oman był rf bo po nim sporo widać byków rf bo po justice to tylko Fiction ale myślałem że po matce a po man oman czy po numero uno czy innych synach jego jest kilka red factorów.

#2586 Share kyllee

kyllee

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 607 postów

Napisany 16 maj 2014 - 12:10

Buhaje HF

zamowilem dzisiaj buhaja z konrada Manifolda, jakie macie zdanie o nim, macie jakie juz krowy po nim, jak sie doją?? jak łapią po nim i mniej wiecej jakie wychodzą cielaki, wicej cieliczek czy byczków??

Mam 5 szt po manifolda ie średnio 8.5 tys były sexem zacielane to nie powiem co i jak

Mam 5 szt po manifolda ie średnio 8.5 tys były sexem zacielane to nie powiem co i jak

#2587 Share DanielFarmer

DanielFarmer

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 715 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja,rolnictwo,

Napisany 16 maj 2014 - 14:05

Buhaje HF Kyllee manifold był dostepny w sexie??

#2588 Share kyllee

kyllee

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 607 postów

Napisany 16 maj 2014 - 20:02

Buhaje HF ja miałem wszystko w konwencjonalnych chyba nie było w sexie , ogolnie dobre sztuki czesc pokryłem sexem

#2589 Share traktorzysta2009

traktorzysta2009

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 92 postów

Napisany 16 maj 2014 - 21:30

Buhaje HF

ok zgodzę się z przedmówcą ale wytłumaczcie mi przypadek taki http://www.morsan.co...=603&Itemid=244

Tu jest wszystko wyjaśnione: http://www.redandwhi...m/genetics.html Najogólniej chodzi o to, że w wyniku jakiejś mutacji "czerwony gen" stał się dominujący. Podobno ostatnio takie jałówki są bardzo poszukiwane i drogie ;)

PS Justice, ani Goldwyn nie były RF.

Edytowany przez traktorzysta2009, 18 maj 2014 - 15:49.

Sprzedam rozrzutnik obornika PTU 4t. Info na pw.

#2590 Share stock

stock

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 90 postów

Napisany 18 maj 2014 - 11:24

Buhaje HF dzięki bardzo. a myślisz że moja sztuka po Canvasie czerwona też może mieć taki gen czy raczej to normalne zachowanie się genów przy genach rf z obydwu stron rodzicielskich? bo matka czarna po byku Rifle, a babka po Kianie i dalsze pokolenia czerwone. a ojciec Canvas jak wiadomo czarny z genem RF. mi się wydaje że to normalne ale wolę się upewnić skoro są takie wartościowe :D na razie cielaka miała czerwonego po Kodaku ale ciekawe co po HO by było

Ma ktoś może jałówki po Maxum z wws? Ładne są? jak z płodnością nasienia bo kupiłem go w baardzo okazyjnej cenie. potężny upust i zastanawiam się dlaczego skoro tpi ma prawie 2100

Edytowany przez stock, 18 maj 2014 - 11:28.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#2591 Share konrad82

konrad82

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 969 postów

Napisany 18 maj 2014 - 13:33

Buhaje HF Potężny tzn jaki???

#2592 Share traktorzysta2009

traktorzysta2009

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 92 postów

Napisany 18 maj 2014 - 15:55

Buhaje HF

dzięki bardzo. a myślisz że moja sztuka po Canvasie czerwona też może mieć taki gen czy raczej to normalne zachowanie się genów przy genach rf z obydwu stron rodzicielskich? bo matka czarna po byku Rifle, a babka po Kianie i dalsze pokolenia czerwone. a ojciec Canvas jak wiadomo czarny z genem RF. mi się wydaje że to normalne ale wolę się upewnić skoro są takie wartościowe :D na razie cielaka miała czerwonego po Kodaku ale ciekawe co po HO by było

Ma ktoś może jałówki po Maxum z wws? Ładne są? jak z płodnością nasienia bo kupiłem go w baardzo okazyjnej cenie. potężny upust i zastanawiam się dlaczego skoro tpi ma prawie 2100

Krzyżując 2 RFy mamy 25 % szans na czerwone cielę, także raczej twoja jest normalna :)

Również interesuje mnie po ile ten Maxum po rabacie. Chętnie też poznam opinie odnośnie jego i Emeralda.
Sprzedam rozrzutnik obornika PTU 4t. Info na pw.

#2593 Share GABOR

GABOR

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 22 postów

Napisany 18 maj 2014 - 19:37

Buhaje HF po ile ten maxum i ile porcji przede wszystkim brałeś

#2594 Share stock

stock

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 90 postów

Napisany 18 maj 2014 - 21:25

Buhaje HF po 45 zł więc moim zdaniem bardzo duży upust tym bardziej że jest cena katalogowa 80 zł. porcji 10 było kupione jego ale inne też kupowałem m.in. Bookem, w sumie prawie 40 porcji.
Emeralda miałem rok temu. kryć to się dobrze kryją ale tylko jedna cieliczka u mnie jest. na razie młoda ale wysoka na nogach i wydaje się ładna. u Maxuma wycena polska taka sobie ale w takiej cenie to i słabsze można nim zacielać :)

#2595 Share KARGO

KARGO

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1157 postów
  • Zainteresowania:technika rolnicza , produkcja zwierzęca

Napisany 18 maj 2014 - 21:26

Buhaje HF Mam po nim jałówke w sierpniu do ocielenia z budowy srednia zacieliła sie za pierwszym razem Altaiota w sexie

#2596 Share Oficer998

Oficer998

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 92 postów

Napisany 18 maj 2014 - 22:05

Buhaje HF Ile trzeba wziąść słomek nasienia żeby dolali azotu za darmo ?

#2597 Share szatek

szatek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 144 postów

Napisany 19 maj 2014 - 09:42

Buhaje HF Większość firm dolewa gratis. Najczęściej przy dostawie nasienia, bądź gdy ich zawołasz.

#2598 Share Oficer998

Oficer998

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 92 postów

Napisany 23 maj 2014 - 18:37

Buhaje HF Witam ktoś inseminował krowę buhajem Alvaro ,sascha ? planet ?

#2599 Share stock

stock

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 90 postów

Napisany 23 maj 2014 - 22:04

Buhaje HF Ja po planecie mam jedną jałowicę cielną i jałówkę nim pokrytą. a dlaczego pytasz?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#2600 Share KARGO

KARGO

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1157 postów
  • Zainteresowania:technika rolnicza , produkcja zwierzęca