Skocz do zawartości

Zdjęcie

Buhaje HF

3959 odpowiedzi na ten temat

#2461 Share savas

savas

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 230 postów

Napisany 17 marzec 2014 - 22:18

Buhaje HF No ja tez troche czytalem i ogladalem te filmy ze strony hg tam sa odnosniki do youtuba, wyglada to niezle i wlasnie mialem 10 slomek vali na probe, on juz wypadl i to prawda ze lepiej lapia po nich bo wszsytkie z ktorymi byly problemy sie pozacielaly, troche mam opor przed wprowadzaniem tego niehaefa do stada, ale jezeli jest tak jak piszecie to pewnie bede bral te lepsze, mastitis wazny, u nas w upaly na stanawiskach to co roku tragedia, trzeba ciagle cos leczyc i uwazac zeby przeszlo, zima jesien nie ma problemu a lato to juz wszystko robilem, mycie diping po udoju, sucha dezynfekcja itd. Ale najwieksze problemy to wlasnie majja u mnie takie srednie, jak mam holenderki i dunki z mocniejsza genetyka to u nich lepiej jest

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Buhaje HF Dzisiaj, 20:28
  •  

#2462 Share Romek120

Romek120

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 53 postów

Napisany 18 marzec 2014 - 14:08

Buhaje HF mam do was pytanie, ja biore nasienie tylko z krasnego MCB i konrada i jak ktos z was wspomnie tu o byku z tej stacji to kojarze ale nie znam tych buhajow o ktorych teraz gadacie, moglibyscie podac stacje z jakich korzystacie??

#2463 Share stock

stock

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 90 postów

Napisany 18 marzec 2014 - 15:20

Buhaje HF ja biorę ze shiuz, wws i hg plus :) koledzy tutaj piszą o konradzie i cri najwiecej z tego co czytałem

#2464 Share Poettinger

Poettinger

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 81 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo
    motoryzacja
    zwierzęta
    sport

Napisany 18 marzec 2014 - 15:49

Buhaje HF co sądzicie o nasieniach Scarlet RF i Astro z HG Plus?macie po nich jakieś jałóweczki ? jak z załapywaniem?

#2465 Share Romek120

Romek120

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 53 postów

Napisany 18 marzec 2014 - 18:29

Buhaje HF jakie macie zdanie o duńskiej genetyce?? uwazacie ze byki od nich sa lepsze od kanadyskich i amerykańskich hf czy to wg was nie prawda?? np taki Grafit w dani jest najlepszym uwazanym buhajem, wg was jest on lepszy od wszystkich buhajów ze stanow??

#2466 Share stock

stock

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 90 postów

Napisany 18 marzec 2014 - 19:21

Buhaje HF Scarletem gówniano łapią a Astro bardzo dobrze. jałówek nie mam jeszcze.
ja duńskich nie używam mam tylko po Limbo jedną ale nie wydaje mi się że są lepsze od amerykańskich. Grafit nie sądzę ze jest lepszy od amerykańskich z czołówki ale niech się może ktoś wypowie kto więcej ich używał.
nie wiem czy w dobrym temacie pytam ale trudno Czy stosował ktoś embriotransfer na szeroką skalę lub pojedyńcze sztuki? ile dokładnie kosztuje wykonanie płukania krowy? a mrożenie czy przekładanie swoją drogą ale też prosze o ceny. bo ja słyszałem że włożenie zarodka to około 30- 40 zł?
A wie ktoś ile dokładnie kosztuje wycenienie genomicznie jałówki? w jakiej to było firmie i czy gdzies indziej jest taniej?

#2467 Share savas

savas

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 230 postów

Napisany 18 marzec 2014 - 20:21

Buhaje HF @zetorr6441 kiedys plukal po levim ale z tego co pamietam to nic mu nie zalapalo, a cena to chyba 800 plus przygotowanie mrozenie wkladanie zarodkow, wychodzi ponad tysiac plus nasienie ze 3 porcje, w 2 tys powinno sie zamknac ze wszystkim, potem jeszcze kciuki trzeba mocno trzymac

#2468 Share DanielFarmer

DanielFarmer

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 716 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja,rolnictwo,

Napisany 18 marzec 2014 - 20:24

Buhaje HF Kto współpracuje z TOP GEN?nasienie z CRI używaliście?jak oceniacie firmę,nasienie,ceny?idzie coś urwać od katalogowej?bo ja chce zacząć od nich brać,jutro ma zajechać ich przedstawiciel do mnie

#2469 Share kkrzysiekk

kkrzysiekk

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 71 postów

Napisany 18 marzec 2014 - 20:52

Buhaje HF Genomowe wws robi 300 zł chyba kosztuje. Ja zamawiałem z CRI dobre buhaje i dobra cena. Jak dobrze pogadasz to albo z ceny zejdą albo dorzucą nasienie.

Edytowany przez kkrzysiekk, 18 marzec 2014 - 20:53.

#2470 Share DanielFarmer

DanielFarmer

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 716 postów

Napisany 18 marzec 2014 - 21:27

Buhaje HF floyd sequoia czy surefire warte są zainteresowania i ceny?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#2471 Share eMWu

eMWu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 813 postów

Napisany 18 marzec 2014 - 21:36

Buhaje HF Floyd na pewno, surefire mocno poprawia nogi. Zobacz sobie lariata, ma niespotykany rodowód, kosztuje 35 netto, pewnie to przez małą ilość córek (90). Jak sex to floyd albo superstition. Z cenami to schodzą do 10%. Ja ostatnio brałem tradycyjne nasienie lariata i floyda, w kontenerze mam sexa surefire i supera, reszta z konrada.

Co do duńskiej genetyki - pod względem pokroju trochę odbiegają od amerykańskich buhajów, ale w NM$ i CM$ względem ceny są bardzo konkurencyjne. Nieodżałowany sol kosztował mnie 42zł brutto, moim zdaniem to bardzo niska cena jak za tak świetnego buhaja z ciekawym rodowodem.

#2472 Share DanielFarmer

DanielFarmer

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 716 postów

Napisany 18 marzec 2014 - 21:43

Buhaje HF surefire wydaje mi się lepszy od sequoi ale w sexie chyba wezmę floyda i troszkę sequoi bo ma płodnośc lepszą od surefire.Co do duńczyków to konrad nie podaje dla nich płodności w katalogu więc brac trzeba w ciemno...dlatego boję się ryzykowac ale podoba mi się bardzo matis i mason.Co masz kolego eMWu z konrada teraz?ja manifolda i kamika ale mi sie kończą

Edytowany przez DanielFarmer, 18 marzec 2014 - 21:49.

#2473 Share eMWu

eMWu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 813 postów

Napisany 18 marzec 2014 - 22:27

Buhaje HF Manifolda, jett aira, sola, w sexie resztki maritime, norwega ravna. Cos tam chyba jeszcze jest, ale nie pamiętam.

Co do płodności - małe różnice moim zdaniem nie maja dużego znaczenia, ostatnio też mocno patrzę na trudnośc wycieleń, szczególnie u córek, aby mieć spokój w przyszłości. Surefire z tego co pamiętam gorzej wypada pod tym względem.

#2474 Share komodo

komodo

Hala Madrid :-)

• Members
  • PipPipPip
  • 1265 postów

Napisany 19 marzec 2014 - 11:52

Buhaje HF z ta plodnoscia tez roznie bywa np Champ Euro ma beznadzieja plodnosc a u mnie 100% zacielen i to takie sztuki ktore rok temu mialy duz przestoje od pierwszego polapaly i pierwiastka ktora jako jedyna mi zaniza skutecznosc zacielen bo Paramount sex pozniej mascalese i canvas nie zlapala a teraz po champ euro jest juz 29 dni i jestem dobrej mysli

#2475 Share tadzik22

tadzik22

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 212 postów
  • Zainteresowania:hodowla,genetyka,kino

Napisany 19 marzec 2014 - 11:55

Buhaje HF tez mam dobre odczucie do top genu,obsługa spoko i ceny atrakcyjne,używałem supera i stol jocka,teraz będe próbował sharky

#2476 Share adrian1322

adrian1322

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 16 postów

Napisany 19 marzec 2014 - 16:23

Buhaje HF

z ta plodnoscia tez roznie bywa np Champ Euro ma beznadzieja plodnosc a u mnie 100% zacielen i to takie sztuki ktore rok temu mialy duz przestoje od pierwszego polapaly i pierwiastka ktora jako jedyna mi zaniza skutecznosc zacielen bo Paramount sex pozniej mascalese i canvas nie zlapala a teraz po champ euro jest juz 29 dni i jestem dobrej mysli

Nie mylcie płodności córek buhaja z jego płodnością własną. Champ Euro ma niski indeks płodności córek, natomiast płodność własna buhaja nie jest podana. Możliwe, że ma wysoką, bo dużo ludzi pisze, że dobrze po nim łapią.

#2477 Share savas

savas

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 230 postów

Napisany 19 marzec 2014 - 16:34

Buhaje HF A ma ktos cos po Malaga, bo ja teraz chyba wlasnie malage i jeroena zamowie z hg, albo jeszcze troche tego atlantica dorzuce chociaz ta po atl w lizie to srednio mi sie podobala

#2478 Share komodo

komodo

Hala Madrid :-)

• Members
  • PipPipPip
  • 1265 postów

Napisany 19 marzec 2014 - 21:22

Buhaje HF zamiast Malagi wez Paramounta ja zaluje ze zamowilem Brilianta moglem jeszcze paramounta bo dwie ktore juz sa dlugo wycielone spokojnie ponad 10tys na 305 dni jako pierwiastki i teraz wycielila mi sie 4 dni temu kolejna to juz 17l dala na udoj dzisiaj wieczorny jutro postaram sie wrzucic jej zdjecie a Canvasa na 3 wycielone tylko jedna doi tak jak powinna doic Canvaska

#2479 Share stock

stock

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 90 postów

Napisany 19 marzec 2014 - 22:14

Buhaje HF ale według cech w katalogu Malaga jest porównywalny do Paramounta plus lepsza długowieczność więc mogą być lepsze nawet po nim a powtarzalność 96 % to też nie mało. trzeba iść z postepem i młodszymi też kryć hehe. wiadomo stare sprawdzone, ale młode lepsze tym bardziej że teraz ta wycena genomiczna no to już niewypałów nie będzie. A Briliant to trochę inny typ byka niż paramount bardziej pokrojowiec to tak się nie porównuje. mnie aktualnie interesują buhaje z dobrą długowiecznością i kg suchej masy no i pokrój ale tu mniej np. Jeroen, Grafit, Astro, nie wiem czy to się srawdzi ale myślę że powinno bo doję po Malinowym ze shiuz który jest słabym bykiem jak widać http://wycena.izoo.k...OLM005057772163 i niska produkcja a krowy naprawde są bardzo dobre po 12000 dają, jak na mnie to dużo. nie wiem z czego to wynika ale podoba mi się taki typ. jak to holendrzy mówią mleko z jak najmniejszą ilością wody. i mi się wydaje że wcale po byku z dużą produkcją krowy nie doją najlepiej. wiem że to niezgodne z teorią ale tak jest a za przykłąd można podać krowy @komodo po Canvas jak napisał w poście powyżej.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#2480 Share tadzik22

tadzik22

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 212 postów
  • Zainteresowania:hodowla,genetyka,kino

Napisany 20 marzec 2014 - 22:25

Buhaje HF ja mam dwie roczne po malaga i kilka znów nim cielnych,żadki rodowód,i ciekawa linia matki,są stosunkowo głębokie kłodą ale wąskie,zobaczymy,miałem 15 słomek teraz paramounta ale nie łapały nim specjalnie,obserwuje jego syna hyba blitz,bo matka to skalsumer coś tam,to ta rodzina krów co był sunny boy z niej