Skocz do zawartości

Zdjęcie

Buhaje HF

4477 odpowiedzi na ten temat

#2361 Share eMWu

eMWu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 813 postów

Napisany 22 luty 2014 - 16:34

Buhaje HF Teraz się pytałem o ceny (nowy cennik) i jest po 180zł.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Buhaje HF Dzisiaj, 17:11
  •  

#2362 Share kyllee

kyllee

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 607 postów

Napisany 22 luty 2014 - 18:21

Buhaje HF co sie bedzie dało przejrze dokladniej rodowody i massey a z niemieckich od syczewskiego ktos wie czy moze guarini jest w sexie?

#2363 Share komodo

komodo

Hala Madrid :-)

• Members
  • PipPipPip
  • 1455 postów

Napisany 23 luty 2014 - 11:09

Buhaje HF Guarini padl takze nie wiem czy w sexie bedzie

ja bym wzial na te sztuki Exactera w sexie 149 zl katalogowa mysle ze za 140 kupisz bo katalogowe na Meteora i Iote sa 249 i 219 a kupilem po 239 i 195 Razor zwykly po 99 a za 90 takze w alcie moim zdaniem za te byki z najwyzszej polki mozna niezle ceny uzyskac nawet przy tak malych zamowieniach jak moje ze w sumie z 15 porcji a nastepnym razem zamowie w sexie Exactera i Meteora i na krowy bede probowal tego Alta Decree jest 109 katalogowa w sexie to jak za 100zl kupie mysle ze bedzie wart tych pieniedzy

#2364 Share valadin1

valadin1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 183 postów

Napisany 24 luty 2014 - 00:18

Buhaje HF a ja mam takie jedno pytanie może troszkę odbiegające od tematu... kupiliśmy kilka jałówek z estonii o ile nazwy ojców byłby podane normalnie to wszystkie buhaje użyte do inseminacji są podane w postaci numeru 'Insemination code'i nie wiem jak znaleźć te buhaje siedziałem niemal pół dnia nad tym i znalazłem tylko 2 z 6 może wie ktoś jak do tego podejść? bo przeglądanie estońskich katalogów itd to strasznie żmudne zajęcie i mało efektywne :/

27384
70766
62725
56792
to są te kody buhajów jakby ktoś wiedział jak to rozszyfrować to byłbym bardzo wdzięczny za udzieloną mi pomoc ;)

p.s dwie z tych nowo nabytych pokryte są buhajem Gillespy więc chyba nieźle

#2365 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 24 luty 2014 - 09:10

Buhaje HF gdzie je kupiłeś? jaka cena?

#2366 Share valadin1

valadin1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 183 postów

Napisany 24 luty 2014 - 09:34

Buhaje HF @jola22 znajomy polecił jednego gościa który zajmuje się sprowadzaniem jałówek/krów z Estonii/ Niemiec/ Czech/ Dani/ Finlandii nie pamiętam jak się on nazywa ale jest z Łomży przy większej ilości można jechać z nim i wybierać samemu oczywiście wyjazd darmowy wszystko oni organizują transport/wyżywienie itd
wydajność matek od 8000 do prawie 16 tysięcy cena z vat wychodzi ~7300 za sztukę więc chyba całkiem dobra oferta. Na wygląd dużo lepsze niż te u konrada wieczorem sprawdzę jak nazywa się ten gość od którego braliśmy te jałówki i wrzucę zdjęcie którejś żeby było widać mniej więcej jaki to towar :P

#2367 Share ChudyxD

ChudyxD

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 242 postów

Napisany 24 luty 2014 - 11:26

Buhaje HF Po buhaju Lass urodził mi się cielaczek byczek bez żadnych komplikacji :) a także po tym buhaju urodziła mi się jałoszka i poród z kompakcjami bez doktora się nie obyło ;( na szczęście wszystko jest ok. ładne cielaki :D

#2368 Share KARGO

KARGO

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1334 postów
  • Zainteresowania:technika rolnicza , produkcja zwierzęca

Napisany 24 luty 2014 - 12:22

Buhaje HF

@jola22 znajomy polecił jednego gościa który zajmuje się sprowadzaniem jałówek/krów z Estonii/ Niemiec/ Czech/ Dani/ Finlandii nie pamiętam jak się on nazywa ale jest z Łomży przy większej ilości można jechać z nim i wybierać samemu oczywiście wyjazd darmowy wszystko oni organizują transport/wyżywienie itd
wydajność matek od 8000 do prawie 16 tysięcy cena z vat wychodzi ~7300 za sztukę więc chyba całkiem dobra oferta. Na wygląd dużo lepsze niż te u konrada wieczorem sprawdzę jak nazywa się ten gość od którego braliśmy te jałówki i wrzucę zdjęcie którejś żeby było widać mniej więcej jaki to towar :P

Mozesz dac namiary na tego gościa? Sa te estonki badane na IBR/BVD . Gillepsy to bd buhaj ale nie ryzykował bym go na jałowki ciezkie porody jesli bedzie byczek to raczej bez komplikacji sie nie obejdzie.

#2369 Share valadin1

valadin1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 183 postów

Napisany 24 luty 2014 - 12:59

Buhaje HF te pokryte gillespy to zobaczymy jak będzie bo te jałówki są dość duże ~160cm w kłębie
co do badań to dokładnie nie wiem przechodziły jakieś badania przed wyjazdem z Estonii ale już nie pamiętam jakie dowiem się jak dojdzie pełna dokumentacja bo jak na razie to mamy tylko podstawowe dane takie jak matka/ojciec, data urodzenia/zacielenia.

http://tablica.pl/of...57-ID4hkHT.html są od tego gościa

Edytowany przez valadin1, 24 luty 2014 - 13:01.

#2370 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 24 luty 2014 - 13:08

Buhaje HF cena super, moi rodzice kupowali zawsze w konradzie, też czekam na namiary:) dawno je kupowałeś?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#2371 Share valadin1

valadin1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 183 postów

Napisany 24 luty 2014 - 14:52

Buhaje HF post wyżej namiary na gościa ;) jałówki przyjechały w ostatnią sobotę pierwsza ma termin porodu 11 marca więc już niedługo okaże się co tak naprawdę warte ;)
http://www.agrofoto..../485806-jalowka A tak wygląda jedna z nich

Edytowany przez valadin1, 24 luty 2014 - 14:54.

#2372 Share ChudyxD

ChudyxD

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 242 postów

Napisany 24 luty 2014 - 17:58

Buhaje HF Pytałem w innym temacie ale nikt nie odpisał. Panowie jakie polecacie Mo z Holenderskiej Genetyki ? jest ich tylko pięciu i ja się nie znam za bardzo na doborze buhajów :( z Góry dziękuje ;)

#2373 Share DanielFarmer

DanielFarmer

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 927 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja,rolnictwo,

Napisany 24 luty 2014 - 18:18

Buhaje HF Jak chcesz mieć mleko to żadne MO.Jeśli już chcesz krzyżować to SRB lub NRF.Takie moje zdanie potwierdzone praktyką na własnym stadzie.

#2374 Share ChudyxD

ChudyxD

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 242 postów

Napisany 24 luty 2014 - 18:28

Buhaje HF Mam 2 Mo * Hf i nie narzekam, ładniejsze jak NRF :) proszę tylko o pomoc w wyborze :D

#2375 Share Mateusz6340

Mateusz6340

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 159 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, wędkarstwo, mechanika, sport

Napisany 24 luty 2014 - 20:18

Buhaje HF Mieliście nasienie byka SHOTTLE? bo dzisiaj weterynarz mi nim krowę zainseminował ale na potwierdzeniu zacielenia napisał mi w ogóle inną nazwę byka BGET (czy jakoś tak nie mogę go rozczytać) i jeszcze na słomce nie ma numeru identyfikacyjnego byka (a chyba powinien być) tylko jest napisane BOS-GENETIC MARTONUASAR i chyba jeszcze data urodzenia tego byka...

Z tego co zobaczyłem na stronie MCHIRZ-u to wychodzi na to że BGET to holenderski byk. Ale o SHOTTLE nie słyszałem...

Edytowany przez Mateusz6340, 24 luty 2014 - 20:28.

#2376 Share KARGO

KARGO

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1334 postów

Napisany 24 luty 2014 - 20:27

Buhaje HF Ile zapłaciłes za inseminacje??

#2377 Share Mateusz6340

Mateusz6340

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 159 postów

Napisany 24 luty 2014 - 20:29

Buhaje HF 110 zł razem nasienie 75zł i usługa 35 zł

#2378 Share case11

case11

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 21 postów

Napisany 24 luty 2014 - 20:52

Buhaje HF

a ja mam takie jedno pytanie może troszkę odbiegające od tematu... kupiliśmy kilka jałówek z estonii o ile nazwy ojców byłby podane normalnie to wszystkie buhaje użyte do inseminacji są podane w postaci numeru 'Insemination code'i nie wiem jak znaleźć te buhaje siedziałem niemal pół dnia nad tym i znalazłem tylko 2 z 6 może wie ktoś jak do tego podejść? bo przeglądanie estońskich katalogów itd to strasznie żmudne zajęcie i mało efektywne :/

27384
70766
62725
56792
to są te kody buhajów jakby ktoś wiedział jak to rozszyfrować to byłbym bardzo wdzięczny za udzieloną mi pomoc ;)

p.s dwie z tych nowo nabytych pokryte są buhajem Gillespy więc chyba nieźle

62725 to jest Armstrong http://www.etky.ee/bulls/kuulutus.php?id=756

#2379 Share KARGO

KARGO

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1334 postów

Napisany 24 luty 2014 - 21:35

Buhaje HF

110 zł razem nasienie 75zł i usługa 35 zł

Wiec wszystko jasne Shottle to ojciec buhaja którym została pokryta twoja krowa buhaj BG-ET to dobry buhaj kupiłem go 20 porcji rok temu po 50zł/szt swoja droga 35zł usluga + marza z nasienia to drogo

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#2380 Share Mateusz6340

Mateusz6340

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 159 postów

Napisany 24 luty 2014 - 22:02

Buhaje HF Ona została pokryta Shottle a na potwierdzeniu napisał mi BG-ET :) no drogo szczególnie że weterynarz ma do mnie około 3 kilometry