Skocz do zawartości

Zdjęcie

Buhaje HF

3959 odpowiedzi na ten temat

#2281 Share 10krzysiek1990

10krzysiek1990

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 113 postów

Napisany 31 styczeń 2014 - 16:58

Buhaje HF wczoraj był u mnie przedstawiciel i wspominał o tym heiferplus, i że niby lepiej łapią po tym i większe prawdopodobieństwo urodzenia jałówki, koszt tego 30zł

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Buhaje HF Dzisiaj, 00:36
  •  

#2282 Share poziomka

poziomka

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 304 postów
  • Zainteresowania:bydło mleczne

Napisany 31 styczeń 2014 - 17:56

Buhaje HF Wiem o czym mówicie "średnia ilość uzyskanego potomstwa płuci żeńskiej 75%" użytkownik Cargo pisał już o tym kilkanaście str wcześniej a dfokładniej tutaj http://www.agrofoto..../page__st__2000

#2283 Share eMWu

eMWu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 813 postów

Napisany 31 styczeń 2014 - 18:59

Buhaje HF Tylko że tutaj już te słomki są tym heiferem zrobione od razu. Top gen też ma 2 byki w ofercie, gdzie szansa na cieliczkę to 70-75%, ciekawe w wyniku czego.

#2284 Share kkrzysiekk

kkrzysiekk

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 71 postów

Napisany 31 styczeń 2014 - 19:54

Buhaje HF tadzik22
Ile ci z 30 porcji zaskoczyło?

#2285 Share karolo1977

karolo1977

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 42 postów

Napisany 02 luty 2014 - 13:20

Buhaje HF Guarini padł.

#2286 Share komodo

komodo

Hala Madrid :-)

• Members
  • PipPipPip
  • 1265 postów

Napisany 06 luty 2014 - 13:12

Buhaje HF brał ktos Alta METEORa w sexie?ile placiliscie

#2287 Share eMWu

eMWu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 813 postów

Napisany 06 luty 2014 - 14:16

Buhaje HF Po ile Carrasso Mchirz? Fajny byk, gorzej z rodowodem (jocko besn x oman justice).

Edytowany przez eMWu, 06 luty 2014 - 14:16.

#2288 Share mikaro

mikaro

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 95 postów

Napisany 06 luty 2014 - 15:32

Buhaje HF komodo, AltaMETEOR coś około 240 zł sex, przy większej liczbie chyba 190 zł o ile dobrze pamiętam. Nie brałem ale z 2 tygodnie temu pytałem o cenę.

#2289 Share woodchuck91

woodchuck91

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 20 postów

Napisany 06 luty 2014 - 16:40

Buhaje HF

Po ile Carrasso Mchirz? Fajny byk, gorzej z rodowodem (jocko besn x oman justice).

cena jest dla hodowcy po 75zł tak samo jak CHAMP-EURO.

Zastanawia mnie jedno jeżeli to nasienie z tym środkiem będzie zanurzone w wodzie od 15 do nawet prawie 30 min tyle podają zależnie od temp wody, to czy ono nie straci na jakości czy też skuteczności krycia ?

Nie, ponieważ czas ten jest zarezerwowany na aktywację (inkubację) tego nasienia ze środkiem. A skuteczność podobno zwiększa się do około 25% a kontrola płci do 75%. A środek razem z nasieniem mieści się w słomce cały, więc nie ma strat. Na szkoleniu nie wierzyłem ale udowodnili mi to...a przy takich parametrach jakie oferuje środek to myślę że warto zainwestować około 40zł do porcji...

#2290 Share poziomka

poziomka

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 304 postów

Napisany 06 luty 2014 - 17:53

Buhaje HF woodchuck91 tylko jak ktoś weźmie droższe nasienie powiedzmy 140zł załózmy to 140+40=180zł także lepiej wziąść sexowane za tą cene i mieć w miare dobrego byka i 90% ponad jałówki :)
Też ostatnio chcieliśmy zrobić CHAMP-EURO ale sporo insyminator cenił

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#2291 Share woodchuck91

woodchuck91

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 20 postów

Napisany 06 luty 2014 - 21:17

Buhaje HF do 1 lutego była niższa cena więc insEminator albo wygórował cenę albo jest bardzo zachłanny. Moim zdaniem powinien kosztować razem z usługą jakieś 80-90zł. Dobrze napisałeś "poziomka" w miarę, a nie bardzo dobrego. A poza tym z heiferem masz nadal 3x więcej plemników niż przy sexowanym...i tu nie przebijesz... a z sexowanym też jest loteria...może być byczek...

#2292 Share Borubar

Borubar

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 87 postów

Napisany 06 luty 2014 - 22:14

Buhaje HF Dzięki za odpowiedź @woodchuck91, właśnie nie wiedziałem do końca jak to jest.
@poziomka z tym seksowanym się nie zgodzę bo jak kolega wyżej piszę jest 3x więcej plemników, tym bardziej że seksowane na krowach to średnio wychodzi, chyba że by się wybierało krowę która sama się wycieliła, nie ma problemu z drogami rodnymi i w miarę łapała.

Jak mi wiadomo Carrasso teraz nie ma, sprzedaje się na bieżąco, @eMWu bardziej odesłałbym Cię do wchirz bo to ich byk, mchirz ma go tylko ze względu na wymianę byków testowych tak samo jak wchirz Champ-Euro z mchirz.

Valjean'a też do katalogu wrzucili, choć wyprzedał się całkowicie podczas tej zimowej promocji.

#2293 Share poziomka

poziomka

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 304 postów

Napisany 07 luty 2014 - 07:02

Buhaje HF
Borubar nie ma 100% że będzie jałówka ale jak ktoś chcę zrobić można powiedzieć szybciej genetykę dobrą to tak można wiadomo że mniej plemników ale jak dobre krowy są to nie powinno być problemu :)

#2294 Share KARGO

KARGO

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1162 postów
  • Zainteresowania:technika rolnicza , produkcja zwierzęca

Napisany 07 luty 2014 - 09:49

Buhaje HF Nie wiem jak u innych ale u mnie po tym heifeplus sa same powtórki moze to dla tego ze moja siostra wyjeła to z lodówki podczas mycia na jakąś godzine bo nie wiedziała co to jest.

#2295 Share woodchuck91

woodchuck91

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 20 postów

Napisany 07 luty 2014 - 10:50

Buhaje HF najprawdopodobniej to jest przyczyną. Heiferplus rozmraża się przed przygotowaniem a tak powinno być zamrożone. Z tego co wiem w stanie zamrożonym poniżej 20 st.C trwałość wynosi około 3 lata a po rozmrożeniu i ponownym zamrożeniu czy trzymaniu w lodówce 3 miesiące. Jeśli były ampułki wyjęte przez około godzinę to mogły się nadmiernie ogrzać i przez to środek stracił na "mocy" i być może to jest przyczyną. Druga sprawa to czas inkubacji oraz czas inseminacji i nie dopuszczenie do kontaktu z wodą.

#2296 Share mi3p

mi3p

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 33 postów

Napisany 07 luty 2014 - 11:10

Buhaje HF Witam czy ktoś krył może bykiem o nazwie GOLZI ? Rasa hf .Chciałbym wiedzieć coś więcej ponieważ mam po nim potęznego cielaka.

#2297 Share savas

savas

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 230 postów

Napisany 07 luty 2014 - 11:48

Buhaje HF Czytalem o tym HF+ na jakichs zagranicznych forach jak pisaliscie o nim z jakis miesuac temu bo chcialem kupic i jakos mnie opinie nie zachocily, bylo tam kilku chlopakow i opisywali jak to u nich dzialalo bo to juz kilka lat jest za granica i wygladalo na loterie jeden mial 60 % jalowek ktos tam 40 inny 50 z cielnosciami roznie, cos bylo o chlopaku co 60 ampulek zuzyl i teraz nie uzywa juz. No jakos mnie to nie przekonalo, na razie nie biore. A jak oni to wam przesylali w lodowce?? I jak ti di nich idzie ciekawe czy takpilnu j a tych temp w przesylce, nasienie to kontenerach a tu by musieli w lodowkach przesylac, a po drugie skoro po rozmrizeniu 3 mies to jaki problem powinno dzialac

#2298 Share criskp86

criskp86

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 150 postów

Napisany 07 luty 2014 - 12:05

Buhaje HF u mnie ostatnio wycieliła się krowa po sexie ( załapała za pierwszym razem) i byczek (Bowman z Konrada) teraz na marzec czekam na wycielenie krowy i jałówki też pokryte sexem duńska czerwona i załapały za pierwszym razem ;] mam pytanie czy mogę zamowic nasienie z wchirz?? należę terenowo do shiuzu

#2299 Share woodchuck91

woodchuck91

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 20 postów

Napisany 07 luty 2014 - 13:07

Buhaje HF Jeśli spółki ze sobą współpracują to nie powinieneś mieć problemu. A jeśli przedstawiciele z wch jeżdżą w twoje strony to tym bardziej nie ma problemu. A jeśli nie to skontaktuj się z shiuz i oni ci powiedzą czy tak czy nie.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#2300 Share 10krzysiek1990

10krzysiek1990

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 113 postów

Napisany 07 luty 2014 - 17:33

Buhaje HF pewnie że możesz, ja z początku brałem z konrada,potem wziełem ze shiuzu pare a ostatnio z wchirzu