Skocz do zawartości

Zdjęcie

Buhaje HF

3952 odpowiedzi na ten temat

#2261 Share grzegorz132

grzegorz132

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 613 postów

Napisany 26 styczeń 2014 - 21:23

Buhaje HF jak znależc program do kojarzenia z shiuz bydgoszcz albo pfhbipm ? jest takie cos tam ? czy kosztuje ?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Buhaje HF Dzisiaj, 12:59
  •  

#2262 Share szatek

szatek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 144 postów

Napisany 27 styczeń 2014 - 13:05

Buhaje HF

Guzik prawda, to nie rzut monetą, że prawdopodobieństwo wyrzutu reszki lub orła wynosi 50%. Produkcja plemników z chromosomem np. Y może być większa od plemnika .X.

Taa... możesz wierzyć w co tylko chcesz. Każdy zdrowy osobnik jest normalny, a więc zawsze mamy mniej więcej 50% szans. Jeśli chcesz powiedzieć coś więcej w tej kwestii daj jakiś rzetelny artykuł na ten temat. Jeśli nie, to zamilcz.

#2263 Share damian40000

damian40000

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3200 postów

Napisany 27 styczeń 2014 - 13:18

Buhaje HF popytajcie kolegów co mają stada mamek i chodzi z nimi jeden rozpłodnik. Czasem jest taki który daje 70% cielaków jednej płci. Tak samo jest u hfow.

#2264 Share eMWu

eMWu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 813 postów

Napisany 27 styczeń 2014 - 13:20

Buhaje HF W Norwegii jest ewidencja synów i córek.

Na przykładzie buhaja NRF Braut'a: http://www.oksekatal...en&BullId=10177

#2265 Share savas

savas

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 230 postów

Napisany 27 styczeń 2014 - 14:11

Buhaje HF To zalezy od proby im wieksza to raczej bedzie sie zblizalo do siebie, rzuc moneta 10 razy a rzuc 100 inaczej sie rozlozy, tez mam krowe co miala same jaloszki... Chcialbym zeby to tak bylo ze znaczaco wiecej corek, ale chyba na nasze potrzeby to malo przydatne. Kto wie po ile dinolityc i w jakich pojemnosciach

#2266 Share Emilas21

Emilas21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 111 postów

Napisany 27 styczeń 2014 - 15:53

Buhaje HF Dinolitic jest po 30 zł dwie porcje około 10 cm w ampułce a daje się po 5 na jeden strzał.

Dinolitic jest po 30 zł dwie porcje około 10 cm w ampułce a daje się po 5 na jeden strzał.

#2267 Share Szymek1288

Szymek1288

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 110 postów

Napisany 28 styczeń 2014 - 11:44

Buhaje HF krył ktoś scarletem z hg ? jak ze skutecznością ?

#2268 Share zetorr6441

zetorr6441

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 571 postów

Napisany 28 styczeń 2014 - 12:13

Buhaje HF Ja kryłem we wrześniu kupiłem po zł. na 10 porcji chyba 5 ciąży wszystko na krowach przy czym na jedna 3 porcje poszło i nie załapała aż w końcu po thelo :)

#2269 Share Szymek1288

Szymek1288

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 110 postów

Napisany 28 styczeń 2014 - 13:25

Buhaje HF

Ja kryłem we wrześniu kupiłem po zł. na 10 porcji chyba 5 ciąży wszystko na krowach przy czym na jedna 3 porcje poszło i nie załapała aż w końcu po thelo :)

po ile zł płaciłeś?

#2270 Share zetorr6441

zetorr6441

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 571 postów

Napisany 28 styczeń 2014 - 16:14

Buhaje HF 49 netto

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#2271 Share makowiaczek

makowiaczek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 199 postów

Napisany 28 styczeń 2014 - 22:46

Buhaje HF

Taa... możesz wierzyć w co tylko chcesz. Każdy zdrowy osobnik jest normalny, a więc zawsze mamy mniej więcej 50% szans. Jeśli chcesz powiedzieć coś więcej w tej kwestii daj jakiś rzetelny artykuł na ten temat. Jeśli nie, to zamilcz.

Lelku wystarczą podstawy genetyki. co ma oznaczać zwrot "zawsze mniej więcej" :lol: Ty daj rzetelny artykuł, że jest 50%.
Jeszcze może napisz, że płeć zależy od krowy.

#2272 Share DanielFarmer

DanielFarmer

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 716 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja,rolnictwo,

Napisany 29 styczeń 2014 - 11:53

Buhaje HF Jak się Wam podoba nowy katalog HG plus.Brak cricketa...nowa gwiazda Atlantic i parę innych byków

#2273 Share szatek

szatek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 144 postów

Napisany 29 styczeń 2014 - 13:38

Buhaje HF

Lelku wystarczą podstawy genetyki. co ma oznaczać zwrot "zawsze mniej więcej" :lol: Ty daj rzetelny artykuł, że jest 50%.
Jeszcze może napisz, że płeć zależy od krowy.

Zastanawiałem się, czy Ci najzwyczajniej zignorować, ale jak widać nie udało się. Podstawy genetyki mówią o genach, bla bla bla... i że są X i Y. Te X i Y determinuje płeć. Od matki możemy dostać XX od ojca XY. Możliwe krzyzówki to XX XY XX XY, czyli stosunek 1:1. A więc co za tym idzie rozkład płci jest równy. Oczywiście ten rozkład w małej populacji może być zachwiany, ale gdy nasza próba będzie wystarczająco duża ten rozkład zbliży się do ideału. Genetyka, statystyka, metody hodowlane, hodowle... każda z tych dziedzin nauki powie Ci to co ja. Po to wymyślono nasienie seksowane, aby zwiększyć szanse na jałówkę, gdyż rozkład płci przy standardowym nasieniu był 1:1. I odpowiadając na Twoje pytanie... nie, krowa nie determinuje płci. Może się zdarzyć, że krowa będzie miała same byczki, same jałówki, ale to i tak jest zasługa tych 50%. Każdy może wierzyć w co chce, w cięższe plemniki, w porę inseminacji... przy odpowiednio dużej populacji (tysiące, a nie jakaś tam poszczególna krowa czy stado) wyjdzie 1:1 przy rozkładzie płci. A te "mniej więcej" do którego się przyczepiłeś oznacza kilka % w jedną i w drugą, ale to są błędy mało istotne statystycznie. Skończyłem w tym temacie i już o płciach się nie wypowiadam!

#2274 Share savas

savas

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 230 postów

Napisany 29 styczeń 2014 - 22:17

Buhaje HF Juz przyszedl do ciebie? Co jest nowego po ile atlantic nadal 100?

#2275 Share criskp86

criskp86

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 150 postów

Napisany 30 styczeń 2014 - 16:59

Buhaje HF atlantic w starej cenie 99 zł mnie najbardziej interesują byczki hf czerwono białe i jest w czym wybierać

#2276 Share komodo

komodo

Hala Madrid :-)

• Members
  • PipPipPip
  • 1264 postów

Napisany 30 styczeń 2014 - 17:41

Buhaje HF do mnie tez przyszedł w sumie jest to co bylo tak od sierpnia dostepne no w czerwonych zawsze bylo w czym wybrac w hg ale zdecydowanien Atlantic Nvi ma kosmiczne zobaczymy w genomie Hg ma duzo fajnych jesli w kwietniu wejda to sie zamowi :D mi sie podoba Paradise i Jasper na parametry i chyba w wkoncu buhaje z Hg zaistnieja w TPI przynajmniej tak wynika z ich TPI genomicznego

#2277 Share tycha

tycha

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 177 postów

Napisany 30 styczeń 2014 - 20:01

Buhaje HF Ja mam już cieliczke po Scarlecie a łapac to po nim ładnie łapią xD Dużo jest synów Goldwyna i Paramounta ,a jeśli chodzi o jakiieś ajne byczki to jak dla mnie dużo jest przecietniaków. Trzeba bedzie zamówić coś czerwonego zastanawiam się nad Redmanem lub ten nowy Asterix P czy jakoś tak i Paramounta wezme kilka porcji zobacze czy warto .

#2278 Share kkrzysiekk

kkrzysiekk

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 71 postów

Napisany 30 styczeń 2014 - 20:49

Buhaje HF Zacielaliście coś Atlantic? Jak u was łapały?

#2279 Share tadzik22

tadzik22

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 212 postów
  • Zainteresowania:hodowla,genetyka,kino

Napisany 30 styczeń 2014 - 21:57

Buhaje HF ja go miałem 30 porcji,na początku był entuzjazm,potem róznie,na 23 marzec mam pierwsze wycielenie,w kwietniu z 6,zobaczymy

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#2280 Share Borubar

Borubar

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 86 postów

Napisany 31 styczeń 2014 - 16:38

Buhaje HF Przeglądał ktoś nowy katalog wchirz, na ostatniej stronie katalogu jest takie coś
JAKO JEDYNI W POLSCE POSIADAMY W OFERCIE
NASIENIE Z HEIFERPLUS@ DODAWANYM W PROCESIE
KONFEKCJONOWANIA NASIENIA.
Sory za duże litery ale kopiowałem.