Skocz do zawartości

Zdjęcie

Buhaje HF

3958 odpowiedzi na ten temat

#2241 Share tadzik22

tadzik22

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 212 postów
  • Zainteresowania:hodowla,genetyka,kino

Napisany 25 styczeń 2014 - 11:14

Buhaje HF wycieliły mi się dwie córki fideliti,szafy,na mocnych nogach,szybko się doją,troche nerwowe,znównim kryje,a polecał z hg. maniaka,miałem po nim kilka wycieleń i nie chodzi tu czy jest mleczny,ale cielaki bombowe,takie w typie ncb.czy się urodzi dziewczyna czy chłopak to do wszytkiego się nadaje,jeszcze go wezmę,pozatym mam okrzyczanego krykieta i doimy-kiepskie,przereklamowane,a są dwie świerzynki wycieone po goli i bardzo fajne .zauważyłem ze właśnie po buhajach preferowanychwychodzi lipa,a po tych z drugiego szeregu są bardzo dobre krowy,niepolecam bić się o kilogramy mleka,a o całokształt i zrównoważoną produkcją,pozdrawiam

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Buhaje HF Dzisiaj, 06:56
  •  

#2242 Share DanielFarmer

DanielFarmer

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 716 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja,rolnictwo,

Napisany 25 styczeń 2014 - 11:22

Buhaje HF a jak fidelity łapie?

#2243 Share poziomka

poziomka

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 304 postów
  • Zainteresowania:bydło mleczne

Napisany 25 styczeń 2014 - 13:42

Buhaje HF A jak oznaczone jest nasienie sexowane w kat HG plus bo nie mogę tego dojść :)?

#2244 Share tycha

tycha

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 177 postów

Napisany 25 styczeń 2014 - 13:58

Buhaje HF To jest aktualna oferta nasienia seksowanego w HG+. W katalogu nie ma oznaczeń tylko na ich stronie internetowej w zakładce Nasienie seksowane jest cennik co jakiś czas aktualizowany LINK http://www.hgplus.pl/SiryX/oferta.pdf

#2245 Share savas

savas

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 230 postów

Napisany 25 styczeń 2014 - 16:28

Buhaje HF Po crikecie masz ta jedna o ktorej pisales czy jeszcse ci sie cos wycielilo?? A ile daje ile po wyc i byly jakies problemy?? Pytam bo umnie bylo ze 20 slomek jego i na pewno jakies cieliczki beda. Goli mi sie podoba tez go chce zamowic i jeszcze astro

#2246 Share komodo

komodo

Hala Madrid :-)

• Members
  • PipPipPip
  • 1265 postów

Napisany 25 styczeń 2014 - 20:06

Buhaje HF u mnie za 2 tyg ma termin po Kylianie zobaczymy jak bedzie doic

#2247 Share poziomka

poziomka

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 304 postów
  • Zainteresowania:bydło mleczne

Napisany 25 styczeń 2014 - 21:14

Buhaje HF
savas dziękuję za odpowiedz przyda się napewno bo właśnie rozważamy na ten rok coś w sexie zrobić jak coś sobie upatrzę to napiszę ,a może Wy macie coś już u siebie sprawdzonego w sexie co poprawia cechy funkcjonalne :) ?

#2248 Share tadzik22

tadzik22

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 212 postów
  • Zainteresowania:hodowla,genetyka,kino

Napisany 26 styczeń 2014 - 09:33

Buhaje HF po fideliti łapią przeciętnie,tak po criket jest jedna ,spaliła na starcie cwiartkie,tak psztyka po 20 na dobe,z lipca wycielona,kryjemy ją i nie łapie i jeszcze z raz i pojedzie,jak się pojawił wziołem z 10 słomek i jedna dziewczynka była,matka po boliwer,teraz mu wycena poleciała to i nie myśle o nim,kolega kupił na estonii 90 cielnych,przeglądałem dokumenty to jedna jest po nim,jak przyjadą to ją oblukam. te po goli miały 14-17 dni laktacji to tak psztykały po26-27 na dobe,miały duże cielaki-byczki po alta razor i i troche d..pki im ropieją,licze ze poprawią na kolejną próbe,ale łagodne są i bez problemowe,mam też takie odczucie ze po hg.latwiej o dziewczynkie. poprawie się bo jedna u mnie nie udana,nic nie mówi,nie jestem obiektywny a crykiet w 2013 był najczęściej używanym bykiem w holand.na pierwszy strzał-więc to też daje do myślenia

Edytowany przez tadzik22, 26 styczeń 2014 - 09:40.

#2249 Share komodo

komodo

• Members
  • PipPipPip
  • 1265 postów

Napisany 26 styczeń 2014 - 10:28

Buhaje HF no bo wedlug wyceny naprawde funkcjonalny buhaj wiec nie ma sie co dziwic ze holendrzy najchetniej go uzywali ja polozylem na jalowki po Canvasie wlasnie jego w sexie jakos na poczatku marca pierwsza po nim bedzie sie cielic takze licze ze beda jaloszki .Z hg plus poza jedna Canvaska ktora musiala miec jakos wade wenetrzna bo poprostu nie wierze ze byla tak slaba jesli matka w okolo 190dniu laktacji miala ostatnio na udoju jeszcze ponad 40 to z paramountek jestem zadowolony ta jedna juz bedzie rok jak wycielona niedlugo i ostatnio miala 26 na udoju doi dlatego ze dwa razy porzucala ta druga od czerwca wycielona miala chyba teraz 27kg i teraz canvaska wycielona w listopadzie no to ponad 40 daje przy bardzo slabych parametrach
A wiesz moze jaka byla dalsza kolejnosc buhajow uzywanych?

#2250 Share makowiaczek

makowiaczek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 199 postów

Napisany 26 styczeń 2014 - 12:09

Buhaje HF Dlaczego w żadnym znanym mi kraju nie ma w parametrach buhajów ilości procentowej córek, to byłby bardzo przydatny wskaźnik wyboru buhaja. np. buhaj X ma 70% córek, a buhaj Y 20%córek a80% synków oczywiście w standardowym nasieniu, a nie w sexie.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#2251 Share savas

savas

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 230 postów

Napisany 26 styczeń 2014 - 12:28

Buhaje HF W 2010 najchętniej uzywany byl grandprix, mamy 1 w trzeciej laktacji to bardzo fajna sztuka w 130 dniu miala ponad 4700 z tym ze pierwszy udoj to kwasica ja zlapala i zresztą za kazdym razem tak jest wiec juz trzeba sie na nia przygotowac, ale szybko wychodzi i teraz ponad 40 spokojmie dawala po atlanticu cielna. Czasami trafiaja sie slabsze po dobrych bykach, chwalicie paramounta a ja mam jedna i strasznie slaba, 3 cielak i 8tys pewnie nie bedzie miala bo ma 5800 w 200 dni cielna po cricecie, takze to roznie bywa

W 2010 najchętniej uzywany byl grandprix, mamy 1 w trzeciej laktacji to bardzo fajna sztuka w 130 dniu miala ponad 4700 z tym ze pierwszy udoj to kwasica ja zlapala i zresztą za kazdym razem tak jest wiec juz trzeba sie na nia przygotowac, ale szybko wychodzi i teraz ponad 40 spokojmie dawala po atlanticu cielna. Czasami trafiaja sie slabsze po dobrych bykach, chwalicie paramounta a ja mam jedna i strasznie slaba, 3 cielak i 8tys pewnie nie bedzie miala bo ma 5800 w 200 dni cielna po cricecie, takze to roznie bywa

#2252 Share komodo

komodo

• Members
  • PipPipPip
  • 1265 postów

Napisany 26 styczeń 2014 - 15:42

Buhaje HF no to rzeczywiscie slaba ale miala jakies przeboje z zapaleniami czy cos?

#2253 Share szatek

szatek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 144 postów

Napisany 26 styczeń 2014 - 15:44

Buhaje HF

Dlaczego w żadnym znanym mi kraju nie ma w parametrach buhajów ilości procentowej córek, to byłby bardzo przydatny wskaźnik wyboru buhaja. np. buhaj X ma 70% córek, a buhaj Y 20%córek a80% synków oczywiście w standardowym nasieniu, a nie w sexie.

Nie ma, ponieważ będzie to ok 50%. Cudów nie ma i statystyka jest tutaj nieubłagana:) Zawsze jest 50% szans :)

#2254 Share savas

savas

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 230 postów

Napisany 26 styczeń 2014 - 16:15

Buhaje HF Miala paciorkowca bezmlecznosci, ale po antybiotykach i szczepionce jest ok teraz niska somatyka i w poprzednich laktacjach somaty tez ok, ostatnio miala parke, ale jaloszka zostala zobaczy sie ja za pol roku na usg jak wyglada. Ta paramountka niska ale one ogolnie to pokroju nie maja chyba za duzego, cielna jest ale pewnie w nast tez szalu nie zrobi, po prostu chyba w genach ma max 8tys:)

#2255 Share makowiaczek

makowiaczek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 199 postów

Napisany 26 styczeń 2014 - 16:32

Buhaje HF

Nie ma, ponieważ będzie to ok 50%. Cudów nie ma i statystyka jest tutaj nieubłagana:) Zawsze jest 50% szans :)

Guzik prawda, to nie rzut monetą, że prawdopodobieństwo wyrzutu reszki lub orła wynosi 50%. Produkcja plemników z chromosomem np. Y może być większa od plemnika .X.

#2256 Share savas

savas

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 230 postów

Napisany 26 styczeń 2014 - 16:40

Buhaje HF Mi sie wydaje ze statystycznie to sie rowno rozlozy, przy 100 corkach moze nie ale np na 2tysiace wycielen whania będą male

#2257 Share akernolat

akernolat

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 605 postów

Napisany 26 styczeń 2014 - 18:16

Buhaje HF jakie zastrzyki polecacie na wywoływanie rui? i jak je stosujecie?

#2258 Share Emilas21

Emilas21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 111 postów

Napisany 26 styczeń 2014 - 18:52

Buhaje HF ja stosuje dinolitic

#2259 Share akernolat

akernolat

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 605 postów

Napisany 26 styczeń 2014 - 19:53

Buhaje HF zapładniasz 3 dni po? czy dopiero po kolejnym zastrzyku?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#2260 Share Emilas21

Emilas21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 111 postów

Napisany 26 styczeń 2014 - 19:58

Buhaje HF 3 dni po a jak nie pojawi się ruja na 3 dzien to na 11 dzien od podania pierwszego zastrzyku podaję kolejny powinno podziałać :P