Skocz do zawartości

Zdjęcie

Buhaje HF

3959 odpowiedzi na ten temat

#2161 Share Kapsel_TS

Kapsel_TS

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 27 postów

Napisany 13 styczeń 2014 - 23:01

Buhaje HF

Nie. Można wiedzieć z jakiej firmy te słomki i jakiego buhaja miałeś wadliwego?

Może nie będę robił im antyreklamy, a może taki przypadek?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Buhaje HF Dzisiaj, 20:26
  •  

#2162 Share savas

savas

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 230 postów

Napisany 14 styczeń 2014 - 00:21

Buhaje HF Zadna antyreklama, kilka slomek nic nie znaczy, ale zadzwon i powiedz o tej sytuacji powinni ci to jakos zrekompensowac

#2163 Share Kapsel_TS

Kapsel_TS

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 27 postów

Napisany 14 styczeń 2014 - 21:59

Buhaje HF Jedną porcję wymienili,trzy zrobili korektę faktury, a ostatnie 2 Mascalese pewnie też zrobią korektę. Ostatnio zamówiłem m.in 10 porcji Carrasso na koniec grudnia po 42 zł netto obecnie stoi chyba 70 zł indeks PF 121.

#2164 Share savas

savas

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 230 postów

Napisany 15 styczeń 2014 - 21:45

Buhaje HF Meteor teraz w seksie po 250 w katalogu juz drogo, co myslicie o razorze po 99 w katalogu, 149 za seksa, musze teraz cos wziac w seksie na jalowki bez omana bo mam 3 po jubilerze roczne ze shiuzu, ciekawe co to z nich bedzie, tak samo czekam az mi sie po jegierze wycieli bo krzyczeli za niegonpo 100 i ich najlepszy byk od jakiegos czasu, ma ktos cos po jegierze??

#2165 Share Borubar

Borubar

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 87 postów

Napisany 16 styczeń 2014 - 15:56

Buhaje HF Mam akurat 3 sztuki, 2 jałówki cielne a jedną już doje, pokrojowo bardzo ładne, tą co doję zostawia po 17-18l na udój więc dla mnie jak najbardziej ok. Po Jubilerze też już doję 2, to doją się w granicach 30l dziennie tylko że one już są zacielone.

#2166 Share poziomka

poziomka

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 304 postów
  • Zainteresowania:bydło mleczne

Napisany 16 styczeń 2014 - 21:34

Buhaje HF My ostatnio zrobiliśmy viskey'em z konrada dobre ma parametry i rodowód ojciec shottle

#2167 Share savas

savas

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 230 postów

Napisany 16 styczeń 2014 - 23:45

Buhaje HF O to 35 dziennie to nie jest zle, teraz ze shiuzu jakos wyszlismy, zostal tylko jeden bakarat w seksie i w sumie lepiej zeby ten bakarat wypalil bo bede po nim mial pewnie okolo 10 sztuk, teraz sa 2 od krow mialem go wlasnie w seksie i 6 jalowek po nim zalapalo i jedna krowa i jeszcze chyba ze 2 normalnym sa zacielone, moze to glupio zrobione, ale bylo brane to co najlepiej wycenione ze shiuzu jegierem jeszcze kilka bedzie wycielen i po bostonie cos. Shotpola bralismy po 70 to 2 tylko cielne i chcialbym jalowke zeby zobaczyc o co im chodzilo z tymi 150zl w katalogu

Edytowany przez savas, 16 styczeń 2014 - 23:46.

#2168 Share Borubar

Borubar

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 87 postów

Napisany 16 styczeń 2014 - 23:59

Buhaje HF Po Orderze też są ładne krowy, ładnie doją z mocną racicą, ja też zrezygnowałem z nich teraz ostatnia sztuka mi się cieliła po ich bykach po Bridge wtedy zostaną jeszcze 2 po jegiercie, teraz trochę z hg-plusu i konrada ale to sam manifold, co do jegier'ta to nie miałem zbytnio szczęścia bo dużo byczków po nim było na jakieś 15 sztk to tylko 3 jałówki.

#2169 Share savas

savas

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 230 postów

Napisany 17 styczeń 2014 - 00:43

Buhaje HF Teraz 2 tyg jaloszke mam po o bridgu, po orderze to jest cielna, a po erebie ost jalowka sie wycielila to 40,8 jej wyszlo na przedostatnim ale spadla na 33 teraz nie wiem mam nadzieje ze nie krotkodystansowa

#2170 Share poziomka

poziomka

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 304 postów

Napisany 17 styczeń 2014 - 06:55

Buhaje HF
savas jak shiuz dopiero od tego roku wprowadził sexowane bynajmniej tak mówili :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#2171 Share savas

savas

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 230 postów

Napisany 17 styczeń 2014 - 14:05

Buhaje HF Cannona i bakarata mialem juz latem nie wiem nawet czy nie w kwietniu, moze pozniej sprawdze byly chyba po ok 100 zl na poczatku

Cannona i bakarata mialem juz latem nie wiem nawet czy nie w kwietniu, moze pozniej sprawdze byly chyba po ok 100 zl na poczatku

#2172 Share mikaro

mikaro

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 95 postów

Napisany 17 styczeń 2014 - 15:55

Buhaje HF savas, ja właśnie drugi raz zamówiłem razora, przy 10 porcjach cena 79 zł, seksowanego już nie ma, zwykłego jest końcówka i więcej nie będzie.

#2173 Share luuuuk

luuuuk

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 123 postów

Napisany 19 styczeń 2014 - 09:22

Buhaje HF co sadzicie o buhaja roadtrip w sex z wws? i takie połaczenie roadtrip x mr sam drham x titanic

#2174 Share poziomka

poziomka

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 304 postów

Napisany 19 styczeń 2014 - 10:33

Buhaje HF
luuuuk moim zdaniem dosyć słabe dane produkcyjne.A po ilości córek 240 to już trochę można wywnioskować ogółem taki sobie on jest .

#2175 Share criskp86

criskp86

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 150 postów

Napisany 19 styczeń 2014 - 13:19

Buhaje HF

savas jak shiuz dopiero od tego roku wprowadził sexowane bynajmniej tak mówili :)

przeglądałem niedawno katalogo shiuzu z 2010 roku i juz tam była oferta nasienia sexowanego

#2176 Share poziomka

poziomka

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 304 postów

Napisany 19 styczeń 2014 - 18:11

Buhaje HF criskp86

Nie wiem u nas w szkole byli na jakiejś tam prezentacji i mówili że dopiero będą od tego roku mieli sexowane bo wcześniej nie mieli zezwolenia od Kalemby na takie nasienie tak więc nie wiem jak było naprawdę :)

#2177 Share eMWu

eMWu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 813 postów

Napisany 19 styczeń 2014 - 23:17

Buhaje HF Tu zapewne chodzi o nasienie od buhajów wycenionych genomowo. Czyli jak schiuz mówi, że jak w tym roku wjedzie u nich genom to nawet dobrze, że nie mam olbrzymich zapasów nasienia, oj, trochę kasy ubędzie na początku kwietnia. :)

A o tym zezwoleniu kalemby to mit - po prostu odwlekali wprowadzenie takiego nasienia mozliwie długo, bo konkurencja ich teraz całkowicie zniszczy - wystarczy spojrzeć na obecną ofertę hodowców krajowych - same młode buhajki, ledwo 5 lat, 70 córek, PF120 i d*p, 100zł porcja. A za rok liczba córek nieco wzrośnie i index byczkowi spadnie do 112 i cena do 30zł, nikt Ci tej różnicy w kasie nie zwróci, tylko wepchnie kolejną "rewelacyjną nowość", tym razem za "tylko" 80zł porcja. Jest jakiś polski buhaj, któremu index nie poleciał po kolejnej wycenie? Jest jeden Champ Euro, a oprócz niego nie ma nic.

#2178 Share savas

savas

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 230 postów

Napisany 20 styczeń 2014 - 00:07

Buhaje HF Dokladnie shiuz przesadza z cenami,tanm jest jedna wielka loteria, teraz jegier jako tako sie trzyma ale cenis go jak za zloto, wala tylko kase na tych dla ktorych byki dziela sie miesne, mleczne gorsze i mleczne lepsze, tak przynajnniej jest u nas. I dzieki temu inseminatorzy biira wszystko jak najtaniej dostaja upust od cennika za ilosc i moga brac promocyjne byki bo hodowcy u nas majs to w d*pie pozniej pokazuja jatalog ze byk koszt np 35 zl dolicza swoje 30 a co utargowal to jego

#2179 Share stolarz88

stolarz88

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 299 postów

Napisany 20 styczeń 2014 - 00:13

Buhaje HF Tak jakby krowy po Polskich bykach mleka nie dawały i nie żyły długo... Planet na Polskich córkach się wycenił i ma PF 116, a był brany w większości na bardzo dobre krowy. U znajomego który ma wydajność większą od mojej, są sztuki po Polskich i zagranicznych bykach, to ostatnio najlepiej doją po Outstanding (14tys litrów) Gont, Gotyk, Order, Billion, Jeeves, Precy, Goldi, Gamin Bronx, Masyw, gorsze są od nich po Planet, Shottle, Bogart, Vaucluse, Man o Man, Jet Stream. Zacznijcie zacielać i Polskimi i zagraniczniakami to się okaże które lepiej wypadną :P

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#2180 Share eMWu

eMWu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 813 postów

Napisany 20 styczeń 2014 - 00:38

Buhaje HF Index nie bierze się znikąd, a ceny polskich buhajków w stosunku do ich wiarygodności są po prostu kiepskie. Co z tego jak dobrze się doją, jeżeli np.mają gorzej zbudowane wymię, nogi i krócej pożyją? Wycena amerykańska jest zdecydowanie bardziej wiarygodna od polskiej, bo tam większy nacisk kładzie się także na płodność, długowieczność i budowę (i są indeksy NM$, CM$ które zdecydowanie ułatwiają wybór), wysoki index PF wynika tylko i wyłącznie z wysokiej produkcji suchej masy, jeżeli buhaj jest wybitny pod każdym względem (wycena Kanada/USA), a nieco odstaje od czołówki pod wzgledem produkcji, to w polskiej wycenie nie ma szans na wysoki index, przykład: jett air. Buhaje o NM$ i CM$ w okolicach 650-700 wycenione na kilkuset córkach można kupić za 43zł brutto (sol - i po każdej kolejnej wycenie indeks mu rosnął), znajdziesz mi takie polskie odpowiedniki?

A te polskie byki to po jakich buhajach? Polskich? Nie, właśnie po shottle, planecie, justice'ie itd. Nie neguję tego, że można dojść do bardzo dobrych wyników stosując nasienie polskich buhajów, ale zdecydoawnie szybciej można dorobic się wartościwoego stada, stosując wiarygodnie wycenione buhaje zagraniczne. Bo znajomy hodowca (teraz abstrah*jąc od całej reszty, żywienia, dobrostanu etc.) pewnie od wielu lat mądrze stosuje nasienie z wysokiej półki, ma już jakąś bazę, która teraz procentuje. A to że po polskich doją się lepiej - tu trzeba by porównać potomstwo po tych samych matkach, żywione w ten sam sposób. Ja mam (w sumei to ojciec, ale mniejsza :) ) stado 30 sztuk dojnych, jest ono za małe, aby eksperymentować, porównywać i po co mam ryzykowac kupująć polskie nasienie, jeżeli w tej samej cenie mam pewne zagraniczne; ojciec stosował polskie przez ostatnie 10 lat i widać różnicę w porównaniu do kilku sztuk po nasieniu zagranicznym, na korzyść tych ostatnich. Też mam 2 sztuki po outstandingu, i szału nie robią, wiele zależy od drugiej, matczynej połowki chromosomu. Dużo jeszcze u mnie jest roboty ze stadem, szczególnie jeżeli chodzi o paszę, odchów cieląt i jałówek; ale o genetykę warto zadbać na samym początku, bo to inwestycja na lata, jej nie poprawisz w kilka miesięcy, rok, czy dwa lata, ale o tym chyba nie musze pisać, bo Twoje wyniki sa zdecydowanie lepsze od moich, ale staram się gonić. :)

EDIt: trochę byłem zaspany i dokonałem złego porównania, gdyz z wiadomych względów, w przeciwieństwie do porównania kilku odmian danej rośliny na tym samym stanowisku stanowisku w tym samym roku, nie da sie porównywać buhajów z różnymi rodowodami na tych samych matkach. Po prostu hodowca sam musi się zorientować, jakie krówki przynoszą mu najlepszy zysk, a do tego potrzeba czasu.

Edytowany przez eMWu, 20 styczeń 2014 - 07:39.