Skocz do zawartości

Zdjęcie

Buhaje HF

3928 odpowiedzi na ten temat

#2061 Share akernolat

akernolat

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 604 postów

Napisany 27 grudzień 2013 - 12:48

Buhaje HF komik i obsess w seksowanym oraz normalne bowmana i manifolda

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Buhaje HF Dzisiaj, 15:13
  •  

#2062 Share damian40000

damian40000

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3200 postów

Napisany 27 grudzień 2013 - 13:03

Buhaje HF manifolda latem kupowałem po 70zł netto.

#2063 Share savas

savas

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 230 postów

Napisany 27 grudzień 2013 - 14:17

Buhaje HF Zawsze kilka zlotych opuszcza, ja bralem ostatnio z alty iote po 100 , iote w seksie po 180 i baxtera po 70 wszystko netto

#2064 Share tycha

tycha

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 177 postów

Napisany 27 grudzień 2013 - 14:24

Buhaje HF Ja osobiście nie pchałbym się w Konrada. Albo mam pecha albo te ich nasienie to jakieś kpiny .Nawet z sex MO urodził się byczek ,a z normalnych to albo załapią po nich za 3-4 razem i to jeszcze byczki.Czy tylko ja mam takie spostrzeżenia? Jak u was ta firma się sprawdza?

#2065 Share konrad82

konrad82

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 969 postów

Napisany 27 grudzień 2013 - 14:36

Buhaje HF Ja mam takie spostrzeżenia że po tych droższych np Manifold Grove to dobrze łapią a po tych promocjach to lipa totalna..... I po tych tańszych bykach to mleka nie ma....

#2066 Share poziomka

poziomka

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 304 postów
  • Zainteresowania:bydło mleczne

Napisany 27 grudzień 2013 - 16:36

Buhaje HF U nas po Manifoldzie nie złapała

#2067 Share damian40000

damian40000

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3200 postów

Napisany 27 grudzień 2013 - 16:58

Buhaje HF może nie jestem obiektywny bo biorę nasienie z konrada ale z mojego doświadczenia wynika że skuteczność zależy od zdrowotności stada. Mam stada gdzie skuteczność jest 80% a są takie gdzie nie ma 40%. Najgorzej jest u tych którzy idą ślepo w hf i nie dadzą sobie nic doradzić.

#2068 Share szatek

szatek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 144 postów

Napisany 27 grudzień 2013 - 17:04

Buhaje HF Idą ślepo w HF... Jeśli ktoś chce mieć mleko to tylko HF. Krzyżówki to takie szukanie nie wiadomo czego. Może w F1 wyjdzie fajny mieszaniec, ale następne pokolenia to jedna wielka zagadka. Najwydajniejsze są HF i nic tego nie zmieni!

#2069 Share damian40000

damian40000

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3200 postów

Napisany 27 grudzień 2013 - 17:15

Buhaje HF jeśli ktoś chce mieć 20 cielaków rocznie od 40 krów to też tylko hf:) we wszystkim trzeba mieć umiar ja jestem zdania że najlepsza krowa to taka która ma 50-75%hfa. 100%hf to taka jednorazowka 1-2 laktacje i jej nie ma.

#2070 Share eMWu

eMWu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 813 postów

Napisany 27 grudzień 2013 - 17:34

Buhaje HF Wszysto zależy od genetyki, u mnie w oborze jest linia od jednej krowy HF 100%, która wytrzymała jedenaście laktacji, a jej córka (prababka mojej obecnie najlepszej pierwiastki) dalej się doi. A są linie, z których sztuka wytrzyma 1-3 laktacje i wylatuje.

Odnośnie mojego wcześniejszego posta odnośnie synchronizacji to byłem w błędzie; w ogóle nie polecane jest krycie krów nasieniem seksowanym, a co do dopiero po synchronizacji.

Odnosnie nasienia z firmy konrad - ja na razie nie narzekam, skandynawy świetnie łapały (w szczególności david, po którym są naprawdę ładne jałówki), co do HF-ów to się wypowiem w przyszłości, na razie jedno nasienie jett air'a poszło w..., po manifoldzie parę sztuk zaskoczyło, tak samo po seksie maritime i jamminie.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#2071 Share danjon

danjon

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 16 postów

Napisany 27 grudzień 2013 - 17:47

Buhaje HF Panowie a czy kupował ktos zwas jałówki cielne simy u Konrada ,czy możecie coś powiedziec na temat firmy ,jak i sztuk

#2072 Share konrad82

konrad82

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 969 postów

Napisany 27 grudzień 2013 - 18:22

Buhaje HF

może nie jestem obiektywny bo biorę nasienie z konrada ale z mojego doświadczenia wynika że skuteczność zależy od zdrowotności stada. Mam stada gdzie skuteczność jest 80% a są takie gdzie nie ma 40%. Najgorzej jest u tych którzy idą ślepo w hf i nie dadzą sobie nic doradzić.

Damian pochwal sie jaką masz skuteczność po tych promocyjnych nasieniach....?? :) :)

#2073 Share tycha

tycha

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 177 postów

Napisany 27 grudzień 2013 - 18:57

Buhaje HF nie robiąc nikomu reklamy to w moim stadzie najlepiej się spawdza wws i hg plus.

#2074 Share konrad82

konrad82

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 969 postów

Napisany 27 grudzień 2013 - 19:23

Buhaje HF A możesz napisać jakimi bykami kryłeś z Konrada???
Jakiego byczka z WWS polecilibyście??? tak do 100 zł coś kompletnego...

#2075 Share KARGO

KARGO

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1157 postów
  • Zainteresowania:technika rolnicza , produkcja zwierzęca

Napisany 27 grudzień 2013 - 20:51

Buhaje HF Uzywam nasiena wielu firm i żadnej róznicy w skuteczności w porownaniu do innych nie zauwazylem. Ogolnie w Konradzie daja duze rabaty od ceny kalalogowej takze staunek/jakośc wychodzi badzo korzystnie. Z tych co od nich mam teraz w kontenerze Oscar, Grove ,Jett air, Manifold to lapia bardzo dobrze nawet po grove w sexie pare krów załapało jedyny buhaj od nich po którym slabo mi łapały to był windbrook. dostaliście nowy katalog z WWS jest sporo buhajow w sexie ale drogo.

#2076 Share damian40000

damian40000

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3200 postów

Napisany 27 grudzień 2013 - 21:47

Buhaje HF

Damian pochwal sie jaką masz skuteczność po tych promocyjnych nasieniach....?? :) :)

biorę od nich nasienie od stycznia 2012. Mogę ci napisać po których dobrze łapały a po których słabo. Dobre były hf elvis expo mogens sol manifold sleeman laurak dolman malstrom estrup arbor spicy, czerwony allegro benjamin altivo. Słabe były goldrush pagewire keneth. Ze skandynawskich czerwonych słabe były hjelmset sand balkan.

#2077 Share myciu

myciu

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 64 postów

Napisany 27 grudzień 2013 - 21:56

Buhaje HF

Panowie a czy kupował ktos zwas jałówki cielne simy u Konrada ,czy możecie coś powiedziec na temat firmy ,jak i sztuk

ja kupowałem w listopadzie ale hf także narazie ci duzo nie powiem.Za 3 tyg mają być wycielenia to zobaczymy czy sie opłacało ryzykowac

#2078 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 27 grudzień 2013 - 22:12

Buhaje HF Ja jak zmienilem na top gen dostawcę nasienia to odsetek zacielen poprawil się na 70-80% a byl 40-50

Edytowany przez BlomiSS, 27 grudzień 2013 - 22:13.

#2079 Share damian40000

damian40000

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3200 postów

Napisany 27 grudzień 2013 - 22:21

Buhaje HF jesteś inseminatorem czy tylko u siebie robisz? Jak cenowo wychodzi ten top gen?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#2080 Share zetorr6441

zetorr6441

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 570 postów

Napisany 28 grudzień 2013 - 12:30

Buhaje HF TOP GEN cenowo tezfajnie wychodzi szczególnie buhaj Thelo 49zł za takiego byka z takim pf i produkcyjnym 160 to nie jest dużo. Nie wiem skąd wws bierze te ceny chyba z kosmosu. Żeby Manifold był ich to 200zł jak nic by spiewali za niego