Skocz do zawartości

Zdjęcie

Buhaje HF

3959 odpowiedzi na ten temat

#2041 Share KARGO

KARGO

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1163 postów
  • Zainteresowania:technika rolnicza , produkcja zwierzęca

Napisany 12 grudzień 2013 - 22:53

Buhaje HF Katalog jest z sierpinia a kolega pyta o nowe ceny po grudniowej wycenie które jeszcze nie sa znane.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Buhaje HF Dzisiaj, 17:43
  •  

#2042 Share akernolat

akernolat

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 605 postów

Napisany 13 grudzień 2013 - 14:26

Buhaje HF jakie nasienie seksowane z konrada i schiuzu na krowy tak do 150zł?

#2043 Share DanielFarmer

DanielFarmer

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 716 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja,rolnictwo,

Napisany 13 grudzień 2013 - 17:19

Buhaje HF Kamik z konrada zmieści sie w tej cenie a wydaje się ok :)

#2044 Share tycha

tycha

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 177 postów

Napisany 13 grudzień 2013 - 19:28

Buhaje HF Ostatnio urodziła mi sie cieliczka po Scarlecie z Hg .Matka z genem RF ale niestety cielaczek czarno bialy ;D

#2045 Share luuuuk

luuuuk

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 123 postów

Napisany 14 grudzień 2013 - 08:49

Buhaje HF co powiecie o buhaju Jelto ? macie cos po nim?

#2046 Share pzawel

pzawel

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 15 postów

Napisany 16 grudzień 2013 - 20:58

Buhaje HF witam co powiecie o buhaju AUTHOR Z konrada.

#2047 Share marcinek192

marcinek192

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 194 postów
  • Zainteresowania:Hodowla bydła mlecznego

Napisany 16 grudzień 2013 - 21:35

Buhaje HF po przegladnieciu jego karty na stronie konrada wnioskuje ze byk dosc ciekawy... zrownowazony pokroj i ciekawy stosunek bi/tł jednak katalogowa cena jest moim zdaniem dosc wysoka za byka z 1970TPI .. kwestia za ile ostatecznie by go puscili..ale ogolna ocena byka 4+ :)

#2048 Share zetorr6441

zetorr6441

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 572 postów

Napisany 19 grudzień 2013 - 13:04

Buhaje HF Ja wziąłem AUTHOR w sex 130zł ,to juz lepiej wychodzi

#2049 Share komodo

komodo

Hala Madrid :-)

• Members
  • PipPipPip
  • 1266 postów

Napisany 20 grudzień 2013 - 21:39

Buhaje HF valjean teraz po 49zl

#2050 Share eMWu

eMWu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 813 postów

Napisany 20 grudzień 2013 - 23:21

Buhaje HF Ma ktoś coś po duńskich HF-ach? Szukam czegoś taniego, a niektóre duńczyki całkiem ładnie się prezentują (np. sol).

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#2051 Share pzawel

pzawel

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 15 postów

Napisany 21 grudzień 2013 - 11:30

Buhaje HF Jeśli ci chodzi o duńskie to mam dwie jałoszki po grove i nie długo będzie wycielenie po rodingu może jałoszka.

#2052 Share damian40000

damian40000

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3200 postów

Napisany 21 grudzień 2013 - 11:51

Buhaje HF tydzień temu urodził mi się byczek po solu od jałówki 50%mo poród bardzo lekki.

#2053 Share Borubar

Borubar

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 87 postów

Napisany 21 grudzień 2013 - 20:48

Buhaje HF Czy jest możliwość w jakiś sposób zobaczyć płodność buhajów z hg-plus, interesuje mnie Banker i Atlantic, zamawiałem sporo z tej firmy i po jednych ładnie łapały a po innych tragicznie, jak w końcu wycenili je w polskiej wycenie okazywało się że mają bardzo słabą płodność.

Może mi ktoś wytłumaczyć na czym polega nasienie sortowane i jak ma się z skutecznością zacielania do nasienia seksowanego ?

Edytowany przez Borubar, 22 grudzień 2013 - 10:45.

#2054 Share Andrzej08

Andrzej08

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 84 postów

Napisany 23 grudzień 2013 - 13:18

Buhaje HF i jak sa jakies dobre promocje świąteczne?
wiem ze jest Valjean jest za 49 zł

#2055 Share akernolat

akernolat

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 605 postów

Napisany 24 grudzień 2013 - 09:27

Buhaje HF panowie mam pierwiastkę, po 60 dniach daje 38 dziennie, jest po buhaju oman orange, wydajność matki prawie 11tys., i mam zamiar spróbować pokryć seksowanym, co byście polecili tak do 200zł? najlepiej konrad albo schiuz?
czy waszym zdaniem pierwiastki np po dahl dundee, lub schutlle sol itp , gdzie wydajność dzienna jest w granicy 25-30l też opłaca się próbować seksowane? inne krowy mam dość słabe dlatego zależy mi na jałowkach
o solu słyszałem że jego córki mają super płodnośc dlatego właśnie u niej najbardziej ryzykowałbym seksowanym kryć.
Czy te pierwiastki które podałem mają zbyt słabe pochodzenie żeby kryć planetem?

#2056 Share eMWu

eMWu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 813 postów

Napisany 24 grudzień 2013 - 10:27

Buhaje HF Planet to bardzo dobry wybór (do tego antyinbredowy) na Twoją najlepszą sztukę, tylko nie ryzykowałbym krycia sexem bez porządnej synchronizacji (cena nasienia). Sam mam pierwiastkę po planecie, w szczycie laktacji doiła się ponad 38l, w 8 miesiącu dała 36l (po zmianie żywienia), najlepsza laktacja matki ok. 8900, więc planetem naprawdę warto pokryć. Poniżej ciekawy fragment artykułu z agrofoto.pl odnośnie synchronizacji, z tego co wyczytałem w jakimś innym miejscu (i nie mogę tego teraz znaleźć), farmer ten używa do krycia krów także nasienia seksowanego.

Ciągły postęp genetyczny to cel nadrzędny dla farmerów.
Moim celem jest uzyskanie jeszcze lepszego zwierzęcia i głupotą by było, gdybym nie korzystał z możliwości jakie daje mi genomica – powiedział z kolei Gary Genz, zarządca Abel Dairy Farm w stanie Wisconsin. Poprawiając potencjał genetyczny stada poprawiam produkcję mleka i pokrój zwierząt. Mają one lepsze nogi i racice – dodaje farmer.

Każde stado krów posiada swój własny opis potencjału genetycznego. Przez odpowiedni dobór buhajów hodowcy są w stanie jak najszybciej to możliwe poprawić wartość hodowlaną bydła. Na farmie Abel Dairy stado jest wyrównane, gdyż jednym z celów hodowlanych jest wyrostowość. Zwraca się tutaj także uwagę na nogi i racice. Krowy poruszają się po cementowej podłodze potrzębują mocnych kończyn – ucina Gary. Oczekuje on, że budowa krowy udźwignie produkcję mleka rzędu 70 kg dziennie.

Genz używa do kojarzeń programu komputerowego. Na farmie jedna i ta sama osoba jest odpowiedzialna zarówno za inseminację i wykrywanie rui. Tutaj także odbywa się ona przy pomocy systemu synchronizacji. W dniu zero podaje się krowie GNRH. Po siedmiu dniach gdy jest już wykształcone ciałko żółte zwierze dostaje prostoglandyne, a po 48 godzinach ponownie GNRH. Po 12 godzinach po podaniu drugiej iniekcji GNRH następuje inseminacja, lecz nie później niź do 18 godzin po podaniu drugiego GNRH. Nie wszystkie porcje nasienia wykorzystywane w gospodarstwie są seksowane. Od dwóch lat mocno go używamy, a rezultaty są bardzo pozytywne – mówi Gary. Teraz w stadzie średnio rodzi się 72 proc. cieliczek, resztę stanowią buhajki. Więcej rodzących się jałówek daje hodowcy komfort i elastyczność podczas remontu stada. Eliminuje on niepożądane w stadzie cechy, a przeprowadzana przez niego odbudowa stada jest jakościowa. Część jałówek jest sprzedawanych do sąsiednich gospodarstw.

Genz nadzoruje rozród bydła od 6 lat. Przez ten czas zwiększył on wydajność mleczną pierwiastek o 30 proc. A kto wie, gdzie są ich ukryte możliwości, gdzie one będą za kilka lat – uśmiechając się pyta farmer. W stadzie ma krowy, które dają dziennie ponad 110 kg mleka. W USA dojarnia pracuje przez 21 godzin dziennie. W ciągu doby są trzy ośmiogodzinne zmiany. Na każdej z nich 7 godzin trwa dojenie, a przez godzinę czyszczenie sprzętu udojowego.

A co do słabszych sztuk - ja bym nie ryzykował krycia sexem (koszta), no chyba, że masz nadmiar gotówki. Po Solu kryłbym czyms topowym z konrada (albo innych firm: alta, abs, topgen; ale Ty piszesz, że interesuje Cię nasienia z tej firmy, schizuem nie warto sobie głowy suszyć), np. manifoldem jeśli sztuka jest pokrojowo ok, lub jett'em, jeśli trzeba coś poprawić. A w ogóle jak wyglądają krówki po solu? Były z nimi jakieś problemy? Pytam się, bo zamówiłem całkiem sporą ilość, buhaj w katalogu wypada naprawde korzystnie przy świetnej cenie.

#2057 Share konrad82

konrad82

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 972 postów

Napisany 24 grudzień 2013 - 12:05

Buhaje HF U mnie po SOLu słabo łapały na 10 słomek jedna załapała [albo coś żle zapisałem] jeszcze mam 10 słomek i chyba je wyrzucę....

#2058 Share akernolat

akernolat

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 605 postów

Napisany 26 grudzień 2013 - 21:41

Buhaje HF chciałym kupić 30 porcji nasion z konrada, gdzie w katalogu około 3tys kosztują. I chciałbym Was sie zapytać ile mniejwięcej mógłbym się targować? Bo słyszałem że nawet można zejść o połowę z ceny

#2059 Share damian40000

damian40000

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3200 postów

Napisany 26 grudzień 2013 - 22:38

Buhaje HF różnie z tym bywa najwięcej można utargować na bykach ze semexu. Ale też nie na wszystkich. Warto najpierw zadzwonić i zapytać na które jest aktualnie promocja i dopiero zamawiać.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#2060 Share konrad82

konrad82

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 972 postów

Napisany 27 grudzień 2013 - 10:40

Buhaje HF

chciałym kupić 30 porcji nasion z konrada, gdzie w katalogu około 3tys kosztują. I chciałbym Was sie zapytać ile mniejwięcej mógłbym się targować? Bo słyszałem że nawet można zejść o połowę z ceny

Ja radziłbym Ci się nie pchać w żadne promocje.... Z tych lepszych bykow to połowę Ci nie opuszczą , ale mogą Ci dorzucić kilka słomek w gratisie... Jakie byki Cie interesują???