Skocz do zawartości

Zdjęcie

Buhaje HF

3958 odpowiedzi na ten temat

#1 Share tycha

tycha

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 177 postów

Napisany 16 grudzień 2011 - 21:15

Buhaje HF Jakie najlepiej buhaje polecacie? Interesują mnie szczególnie HF czerwony.Piszcie jakimi buhajami zacielacie swoje hf .Wiem ,że każdy ma swojego już sprawdzonego i zaciela wszystkie nim.Dodawajcie fotki swoich nowo narodzonych eksperymentów.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Buhaje HF Dzisiaj, 03:24
  •  

#2 Share komodo

komodo

Hala Madrid :-)

• Members
  • PipPipPip
  • 1265 postów

Napisany 18 grudzień 2011 - 16:02

Buhaje HF wszystkich krow nie kryje sie jednym bykiem bo nie wszystkie krowy sa takie same i nie wszystkie wymagaja poprawiania jakis cech ale z hf czerwono-białych to KylianMój odnośnik dobre mleko i bardzo dobra budowa

#3 Share tycha

tycha

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 177 postów

Napisany 27 grudzień 2011 - 18:44

Buhaje HF Zapraszam do dyskusji

#4 Share tycha

tycha

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 177 postów

Napisany 07 styczeń 2012 - 16:08

Buhaje HF

Zapraszam do dyskusji.

#5 Share kombinat

kombinat

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 254 postów

Napisany 10 styczeń 2012 - 21:10

Buhaje HF Z czerwono - białych HF-ów polecam Tableau - z tego co słyszałem w Łowiczu jest dostępny. Jest to nr 1 w Niemczech w tej odmianie z indeksem zbiorczym RZG 137!!

Poza tym mają tam super buhaja Maximo Red - wystarczy spojrzeć na przewagi mleka i białka - na stronie www.mchirz.pl jest nowa ulotka.
Jak ktoś chcę coś tańszego to świetnym buhajem jest KLIMEK - krajowa produkcja i nr 2 w Polsce w cenie chyba poniżej 30 zł za porcję!

#6 Share daromen89

daromen89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 106 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo
    Elektronika

Napisany 19 styczeń 2012 - 10:27

Buhaje HF Czy opłaca sie tuczyć byczka hf? Urodził mi sie taki i nie wiem czy go zostawić czy sprzedać, jest prawie całt biały długi chudy i wysoki normlanie czysty hf.
Jaka jest w ogóle cena z byczka hf waży jakieś 50-60kg

#7 Share damian40000

damian40000

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3200 postów

Napisany 19 styczeń 2012 - 10:34

Buhaje HF jak masz miejsce i pasze to zostaw. Do 700-750kg w dwa lata urośnie. A jak chcesz sprzedać to 800zł możesz cenić.

#8 Share ChudyxD

ChudyxD

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 242 postów

Napisany 19 styczeń 2012 - 10:57

Buhaje HF Jakie znacie dobre buhaje HF, simental mleczy i montbeliard xD Oczywiście z Konrada bo tylko w mojej okolicy jeździ xD

Edytowany przez ChudyxD, 19 styczeń 2012 - 10:58.

#9 Share Polmot8014h

Polmot8014h

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 82 postów

Napisany 19 styczeń 2012 - 11:34

Buhaje HF Hodowalen kiedyś byka Hf ale w porównaniu do pozostałych w oborze wychodził bardzo blado przeciętnie moje byki mieszanych ras w ciągu 18 miesięcy dorastają do 700 -750 kg a ten ważył zaledwie 550 kg i cena też sporo niższa bo za kości kiepsko płacą. Od tamtej pory na opasy przywoze cielaki od brata mieszanych ras raczej mięsnych

#10 Share komodo

komodo

• Members
  • PipPipPip
  • 1265 postów

Napisany 19 styczeń 2012 - 14:30

Buhaje HF no ja sie nie zgodze bo u mnie hf przy takim intensywnym dosc zywieniu nie odstawał przyrostami od mieszancow ale wiadomo pozniej na koniec dostaniesz około 1zl taniej za kg ale mimo wszystko jesli jest naprawde długi i wysoki to warto zostawic nasz ostatni miał 16 miesiecy i 12 dni i miał 701 kg ale tez długi i wysoki .

@ChudyxD- to zalezy co cie interesuje i z jakiej polki z hf stosunek ceny do jakosci to chyba najlepszy Manifold i jego bym ci polecił ponad 2000 TPI a sim to najlepszy wybor ma INTERGEN chyba a montbeliardy POLGENE cała czołowka swiatowa z tej rasy

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share ChudyxD

ChudyxD

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 242 postów

Napisany 20 styczeń 2012 - 08:22

Buhaje HF dzięki komodo mnie najbardziej interesuje zdrowotność i mleczność i żeby z usługo byłą 50 zł bo mam takie sztuki ze się tymi słabszymi zacielą a tymi droższymi nie chcą i powtarzają xD (Najbardziej to na mleczność jak na zdrowie)
A ja wam polecę buhaja Jankiela lub Gawrona xS

#12 Share komodo

komodo

• Members
  • PipPipPip
  • 1265 postów

Napisany 20 styczeń 2012 - 08:35

Buhaje HF oj 50 zł z usługa to bedzie ciezko cos znalez :rolleyes:

#13 Share damian40000

damian40000

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3200 postów

Napisany 20 styczeń 2012 - 10:04

Buhaje HF jak ma wyjść około 50zł to proponuje ci goldrusha z konrada.

#14 Share kombinat

kombinat

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 254 postów

Napisany 22 styczeń 2012 - 19:47

Buhaje HF W Łowiczu mają ofertę dodatkową na nasienie HF - końcówki produkcji albo coś w tym stylu - pełnowartościowe - ja korzystałem z buhaja SASCHA, ARGON i BYRON. Cena za porcje poniżej 20 zł a wiec jak inseminator nie zdziera to w 50 zł za zabieg można się zmieścić.

#15 Share tomekskw

tomekskw

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 95 postów
  • Zainteresowania:Krzyzowka HF x SRB x MO

Napisany 22 styczeń 2012 - 20:42

Buhaje HF Jak dla mnie to liderem wsrod buhai HF czerwony jest Fidelity.
Wysokie bialko w stosunku do przewagi mleka.Wysoka wycena cech funkcjonalnych m.in bardzo zdrowe racice.Wysoka wiarygodnosc.Mozliwosc zamowienia nasienia seksowanego.
Zetor 16145,Ursus U-902,C360,C330,Jaguar 682 SL,Claas Sprint 335S,Krone 6.20\20,Pottinger Servo III...

#16 Share DARoROL

DARoROL

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 132 postów
  • Zainteresowania:Naturalnie rolnictwo i wszystko co jest z nim związane, głównie postęp w hodowli bydła :)

Napisany 22 styczeń 2012 - 21:04

Buhaje HF

dzięki komodo mnie najbardziej interesuje zdrowotność i mleczność i żeby z usługo byłą 50 zł bo mam takie sztuki ze się tymi słabszymi zacielą a tymi droższymi nie chcą i powtarzają xD (Najbardziej to na mleczność jak na zdrowie)
A ja wam polecę buhaja Jankiela lub Gawrona xS

@Chudy te buhaje które polecasz są z MCHiRZ Łowicz, a wcześniej pisałeś że obsługuje Cie Konrad to ten inseminator ma dostęp i tu i tu ? :) czy sam zamawiałeś z Łowicza nasienie do zabiegu ? a co do ceny hm... u mnie inseminator z MCHiRZ Łowicz podniósł stawkę i obecnie płacę 58zł za zwykłe HFy i mięsne, a te buhaje z wyższej półki ( i tu nawiązuję do tematu głównego np KLIMEK HF-RW ) to cena 65zł i w górę.

#17 Share komodo

komodo

• Members
  • PipPipPip
  • 1265 postów

Napisany 22 styczeń 2012 - 22:22

Buhaje HF NO Fidelity najdrozszy czerwono biały byhaj z HG plus napewno warto 89 netto porcja cena katalogowa

#18 Share tycha

tycha

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 177 postów

Napisany 23 styczeń 2012 - 19:05

Buhaje HF Po długich poszukiwaniach wpadły mi w oko takie buhaje jak:

1.LIGHTNING (dziadek Fidelity'ego )
2.JORDAN RED
3.SONIGHT
4.TUMULT
5.KEVIN
6.LUDIEK
7.LUCARATIVE RF
8.RED MYSTERY (w rodowodzie matki i babki wydajność po 18tys w góre nie wiem czy to wiarygodne)
9.Classic
10. Z Konrada Benjamin

Myślę ,że to buhaje z najwyższej półki maści RW ale cóż trzeba w końcu zainwestować w przyszość stada.

Gdzieś kiedyś jak szukałem tych buhajów na jedniej stronie pisało fajne motto:,,dobre nasienie=300zł kupno dobrej jałówki 8000zł"

#19 Share komodo

komodo

• Members
  • PipPipPip
  • 1265 postów

Napisany 24 styczeń 2012 - 12:33

Buhaje HF wiarygodne bo zapomniałes napisac ze laktacje ponad 600dni a w rekordowej 717dni 20057kg takze wcale nie jakos rewelacyjnie bo w standardowych laktacjach około 9tys
Ja z tej listy zostawiłbym tylko Lightinga(ojciec buhajow praktycznie co drugi czerwony teraz to jego lub Kiana),Red mastery(super parametry mleka),Tumult(swietny pokroj),Classic to poprostu klasyka hf czerwono białego ;)chyba najlepszy pokrojowiec , a w miejsce reszty np Ideal (kapitalny skład mleka i niezły pokroj,nr 4 w holandi 174NVI), no oczywiscie Fidelity (aktualny numer 1 w holandi 209NVI niezły pokroj i swietne białko),Kodak (nr 2 w holandi 208NVI niezły pokroj i super skład mleka i nieprawdopodobna długowiecznosc 782),Spencer(nr 3 w holandi 201NVI bardzo dobre parametry mleka),Bonfire (super sklad mleka i niezła długowiecznosc ) a z mleczarzy to Kylian bardzo dobra budowa i wysoka produkcja mleka i nr 6 w holandi 158 NVI i według mnie hg plus ma zdecydowanie lepsze hf czerwono białe co zreszta pokazuja indeksy

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share ChudyxD

ChudyxD

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 242 postów

Napisany 26 styczeń 2012 - 08:17

Buhaje HF

@Chudy te buhaje które polecasz są z MCHiRZ Łowicz, a wcześniej pisałeś że obsługuje Cie Konrad to ten inseminator ma dostęp i tu i tu ? :) czy sam zamawiałeś z Łowicza nasienie do zabiegu ? a co do ceny hm... u mnie inseminator z MCHiRZ Łowicz podniósł stawkę i obecnie płacę 58zł za zwykłe HFy i mięsne, a te buhaje z wyższej półki ( i tu nawiązuję do tematu głównego np KLIMEK HF-RW ) to cena 65zł i w górę.

Wiesz ja nie zamawiałem on ma chyba tu i tu bo 4 dni temu inseminował mi z Konrada a wczoraj z MChirz