Geronimo

Case IH CX80A

Polecane posty

Geronimo    2

Witam.

Kupiłem niedawno Case CX80A z 99r. Zrobiłem mu wymiany serwisowe. Oleje filtry, wszystko było ok aż do wczoraj.

Pojechał trochę na pole ugnieść hałdę obornika wywiezionego. Wróciłem nim wstawiłem do garażu i dzisiaj poszedłem po coś do garażu a tam kałuża oleju. W pierwszej chwili myślałem że to z przedniego mostu ale stan był ok. Wyciągnąłem bagnet z bloku a tam tylko końcówka bagnetu łapie. Trochę ciemno teraz ale położyłem się pod nim i olej kapie tak jakby z miejsca gdzie blok łączy się z przednim mostem. Możliwe że gdzieś wyżej ale teraz nie miałem jak sprawdzić. Na pewno jest to olej z silnika. Dodatkowo na korku od wlewu oleju i głębiej gdzie sięgnąłem palcem jest biała maź.

Jak myslicie co to może być. Jutro jak za dnia zajrzę może zobaczę coś więcej, ale może ktos ma jakieś sugestie.

z góry dzięki za pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JANCZAK1176    43

Przypadkiem nie pomieszałeś oleju wygląda na zburzenie (mleko w silniku ) WYPŁUCZ SILNIK olejem napędowym zalej stan i pokręć rozrusznikiem na zgaszonym silniku potem spuść i zostaw na parę godzin

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Geronimo    2

No własnie nie. Zalałem silnikowy 15W40 zalałem mineralny z tego względu że nie wiadomo co było w środku. Czyli lepiej było tak zrobić bo jesliby poprzedni właściciel zalewał mineralny a ja bym zalał półsyntetyk to wtedy mógłbym tez narobic problemów. Zrobię tak jak mówisz, zastanawia mnie jeszcze ten wyciek w jaki sposób mógł wylecieć prawie cały olej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pitru    0

Prawdopodobnie olej leci z uszczelniacza na wale korbowym. Świeży olej wypłukał trochę silnik i poleciało.... Nie płucz niczym silnika!!! Piana na korku często się zdaża, jeżeli silnik często pracuje przez krótki czas nie zdąży się porządnie rozgrzać, a śladowe ilości wody z paliwa nie zdążą odparować i mieszają się z olejem.


Naprawa maszyn rolniczych i budowlanych
McCormick Case Steyr Jcb Caterpillar itp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Geronimo    2

Dużo jest roboty z wymianą takiego uszczelniacza?? Da radę to zrobić w warunkach garażowych (mowa o kimś kto się zna na tym) czy raczej trzeba gdzies do mechanika zeby rozpołowić czy coś

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
plastik    0

szybko ci sie popsuło to gówno case cx ja mam takie same case cx tylko że ja zrobiłem gruberem 15 ha i dopiero sie popsuł to można rozebrać w warunkach domowych to proste jak budowa cepa

Edytowano przez plastik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Geronimo    2

a to uważałeś że kupisz 12 letni ciągnik i 10 lar złotówki nie dołożysz?? Ja liczyłem się z tym że kupując używany ciągnik trzeba mieć w zanadrzu kilka zł żeby dołożyć nikt nie sprzedaje sprzetu w idealnym stanie. A jak chciałes mieć idealny mogłeś kupić nowy, a i tak czytając forum widać że z nowymi też różnie bywa bo serwisy mają co robić na gwarancji. Swoją drogą wycieku oleju nie nazwałbym jeszcze popsuciem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pitru    0

Pracy nie ma dużo. Zwalasz paski, koło pasowe walu i już widzisz uszczelniacz. Więcej zachodu jest z wyjęciem i włożeniem, ale to już zależy od zręczności bo trochę ciasno...


Naprawa maszyn rolniczych i budowlanych
McCormick Case Steyr Jcb Caterpillar itp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JANCZAK1176    43

Musisz wbić tak głęboko i miarę równo, żeby koło pasowe nie dotykało uszczelniacza posmaruj śruby klejem na gwinty aby się nie odkręciły

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Geronimo    2

Ogarnięte, w trakcie wyszla jeszcze jedna wada ale to już w poniedziałek, jest jakieś 2-3mm luzu na łozysku w przednim napędzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez roxor
      Witam panowie mam do was taka prośbę chce kupić case mx 135 to mój pierwszy case i nie wiem na co trzeba zwrócić uwagę w tym ciągniku jeżeli ktoś wie coś na temat tego ciągnika to proszę o wasze rady dzięki i pzdr.
    • Przez johny
      Witam czy miał ktoś z was styczność z ciągnikami tej serii JX a szczególnie chodzi mi o JX 90 a jak wiał to jakaś opinia jak wygląda itd >??
    • Przez messot
      Witam
      Pacjent bliźniaczo podobny do case mx 
      Przy zmianie z 3 na 4 połbiegu delikatnie przydusza silnik i tak samo z 2 na 1
      z 1na 2 ok 
      Z 2 na 3 ok
      Z 3 na 2 ok
      Ciśnienia posprawdzane po 19 na każdym połbiegu
      Cewki podmienione z innego ciągnika 
      Obserwacje przy zmianie z 2 na 1 na drugim koszu ciśnienie spada do ok 15b na ułamek sekundy i dopiero spada liniowo
      Na pierwszym koszu narasta liniowo 
    • Przez agromichu
      Case 4220 podnośnik nie opada pod obciążeniem. Dodatkowo dźwignia od wysokości opadania podnośnika (ta do pługa) tylko podnośniła i opuszczała. Ostatnio tata jej używał i zaczął cały ciągnik drżeć i koniec końców coś się zrobiło tak, że teraz nawet podnośnik nie chce opaść pod obciążeniem. Nie wiem czy to ma znaczenie ale przy uchwycie cięgna centralnego od podnośnika wychodzi jakiś bolec i jest na wierzchu. Gdzie szukać przyczyny? Co to może być? Proszę o pomoc.
    • Przez ProstyRolnikZPodlasia
      witam objaśni mi ktoś od czego są wszystkie pokrętła ehr w case mx 135? z góry dziękuję
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj