Skocz do zawartości

Zdjęcie

Prasa rolująca na usługi

113 odpowiedzi na ten temat

#81 Share szczepan84

szczepan84

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 187 postów

Napisany 15 styczeń 2012 - 16:49

Prasa rolująca na usługi do kiszonki to może 100szt zrobię
słoma będzie szła da radę jak zarobi na 6cylindrów to z czasem się wymieni na razie musi byc agrofarm

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Prasa rolująca na usługi Dzisiaj, 07:20
  •  

#82 Share bobekmariusz

bobekmariusz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 246 postów

Napisany 15 styczeń 2012 - 19:12

Prasa rolująca na usługi wpisz sobie na allegro variant i tam sa dwie sztuki 380 jedna za 95 druga za 99 .ta pierwsza w brzeznie a druga w lehmanie. obie powystawowe mysle ze sa to ceny bardzo dobre jak wczesniej pisaliscie ze claas kosztuje ok 150 brutto.

#83 Share bobekmariusz

bobekmariusz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 246 postów

Napisany 15 styczeń 2012 - 19:44

Prasa rolująca na usługi o sory jedna w lehmanie to 360 .

#84 Share R2maros9641

R2maros9641

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 78 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo i motoryzacja.

Napisany 15 styczeń 2012 - 19:52

Prasa rolująca na usługi Variant do Agrofarma to jakieś nieporozumienie.

#85 Share bobekmariusz

bobekmariusz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 246 postów

Napisany 15 styczeń 2012 - 21:13

Prasa rolująca na usługi ale w jakim sensie nieporozumienie ? jesli chodzi ci o wymaganie na moc kazda belarka nawet innej firmy o podobnych parametrach podzespolow potrzebuje sporo mocy takze jesli o moc ci chodzi to zgadzam sie z r2maros9641 lecz nie nazwalbym tego neporozumieniem.

#86 Share R2maros9641

R2maros9641

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 78 postów

Napisany 15 styczeń 2012 - 22:27

Prasa rolująca na usługi I w prasie to właśnie najbardziej chodzi o moc na WOM. Kupując Feraboli, której zdjęcie jest u mnie w galerii, sprzedawca twierdził, że Zetor poradzi, ale Deutz o tej samej mocy nie, bo ma mniejszą moc na WOM. Tak więc nie zaryzykowałbym Varianta do Agrofarma, znajomy Varianta 360(lub 365) ciąga Deutz-Fahrem 130KM i osiąga jakąś rozsądną wydajność, zapinając do tej samej prasy Renault ok.100KM straszne baty dostaje ciągnik. U mnie Zetor 90KM żeby polecieć 12-15 km/h w dużej słomie też lekko nie ma, a jak wiadomo Feraboli ma stosunkowo małe zapotrzebowanie na moc.

#87 Share szczepan84

szczepan84

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 187 postów

Napisany 16 styczeń 2012 - 08:10

Prasa rolująca na usługi rozmawiałem z posiadaczami obu pras lely chodzi z masseiem 115km a Jd z 90km ale nie wiem jakim ale widziałem też jak 75km JD ciągał tą prasę w słomie nie mam innego ciągnika więc będę musiał robic wolniej niema wyjścia wiem że najlepiej jak by było 6cyl i 120km ale niema

#88 Share limousine

limousine

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 219 postów

Napisany 16 styczeń 2012 - 08:49

Prasa rolująca na usługi Liczba cylindrów w tej robocie nie ma znaczenia. Poczytajcie sobie temat http://www.agrofoto.pl/forum/topic/10951-czworka-czy-szostka/
Agrofarm poradzi sobie, bedziesz jeździł wolniej albo ustawisz mniejszy zgnot i będzie dobrze. Znajomy jeździ MF 3120 (120KM) z prasą LELY 520, fakt czuje prase ale zgniot ustawiony prawie na maxa i belki zbite na kamień wychodzą.
Case 5140, NH T5060+MX T8, Zetor 7011, C330, Kramer 412

#89 Share bobekmariusz

bobekmariusz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 246 postów

Napisany 16 styczeń 2012 - 12:27

Prasa rolująca na usługi limousine musze sie z toba niezgodzic poniewaz biorac ok 100 konny ciagnik do pras lely czy claas wyzej wymienionych nalezy zawsze wybierac ciagnik 6 cylindrowy poniewaz spali nie wiecej niz 4 cylindrowy a napewno spali nieco mniej przy pracy wymagajacej wiecej mocy ,zuzycie silnika 4 cylindrowego jest wieksze niz 6 cylindrowego poniewaz w 4 sa cztery tloki ktore wywieraja wieksze naprezenia podczas suwu sprezania a 6 ma 6 mniejszych tlokow i tylko silnik cycka. no i jeszcze pojemnosc silnika bardzo wazna im silnik ma mniejsza pojemnosc tym spalanie mniejsze ale mocy to czy 4 czy 6 to wogole niema np. fendt czy mf taki z lat ok95 gaz do dechy chmura dymu i poszed a te terazniejsze case nh itp moze i sa oszczedne ale przy obciazeniu gaz do dechy a on stoi .takze male pojemnosci i mniejsza liczba cylindrow to do ladowacza i lekkich prac polowych czy wokol gospodarstwa a wieksza liczba pojemnosci i cylindrow do srednich i ciezkich prac .

#90 Share limousine

limousine

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 219 postów

Napisany 16 styczeń 2012 - 14:30

Prasa rolująca na usługi Masz takie prawo się ze mną nie zgodzić, a ja się nie zgadzam z twoją wypowiedzią no może oprócz ostatniego wersu. Ale to nie temat na takie wywody.
Case 5140, NH T5060+MX T8, Zetor 7011, C330, Kramer 412

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#91 Share R2maros9641

R2maros9641

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 78 postów

Napisany 16 styczeń 2012 - 18:49

Prasa rolująca na usługi @szczepan84- lekko miał nie będzie, no i jeszcze problem przy bardzo suchej słomie, przy zbyt wolnej jeździe będzie się kruszyć i może zatrzymywać się snopek w komorze, co może doprowadzić do pożaru.

Ciekawe jest to, że niektórzy mogą ustawić zgniot na maxa, a ja u siebie w słomie tylko maksymalnie 120 bar, środek na 80 bar i palca w belkę nie wciśnie (prasa ma max chyba 190 bar), bo przy wyższym zgnicie to strasznie kruszy słomę. Przy sianokiszonce schodzimy do 80-90 bar, a środek 60 bar.

#92 Share szczepan84

szczepan84

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 187 postów

Napisany 16 styczeń 2012 - 18:59

Prasa rolująca na usługi wszystko się okażę w praniu co się będzie działo ale dzięki za zainteresowanie i wypowiedzi
pierwsze próby będą w Maju po 10 okaże się co Agrofarm poczuje
zapytam dilera może podepnie Agrofarma do prasy to śnieg sprasujemy :D

#93 Share bobekmariusz

bobekmariusz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 246 postów

Napisany 16 styczeń 2012 - 19:55

Prasa rolująca na usługi szczepan i co na lely sie zdecydowales?

#94 Share szczepan84

szczepan84

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 187 postów

Napisany 16 styczeń 2012 - 20:31

Prasa rolująca na usługi w środę jadę oglodac bo już przyszły 3 czy 4 szt 445 a wszystko zależy od ceny za Jd 854 mam za 115netto a koleś od lely powiedział że chce mi sprzedac i cena ma byc zbliżona do JD zobaczę co to znaczy zbliżona bo Jd ma na wyposażeniu sznurek i wyświetlacz z ful opcją a lely nie ma

#95 Share R2maros9641

R2maros9641

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 78 postów

Napisany 16 styczeń 2012 - 20:43

Prasa rolująca na usługi Ceny ładne, ale wiadomo że za darmo nic nie rozdają. Ta prasa JD to z tym super szybkim wyrzutem beli(plandeka z tyłu czy coś takiego)??

#96 Share szczepan84

szczepan84

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 187 postów

Napisany 16 styczeń 2012 - 20:56

Prasa rolująca na usługi nie to model 854 zwykły wyrzut
no nic nie dają za darmo ale trzeba walczyc o cenę jak JD daję za 115netto i full opcja

#97 Share R2maros9641

R2maros9641

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 78 postów

Napisany 16 styczeń 2012 - 21:13

Prasa rolująca na usługi Względem naszej za którą daliśmy 80 netto, ale była to maszyna która była z roku poprzedniego (do dziś nie wiem jak udało nam się taką dostać) to cena sporo wyższa, ale z drugiej strony nie wiadomo jak na dłuższą metę będzie się sprawowała. Zawsze jest jakieś ryzyko kupując sprzęt od mniej znanego i sprawdzonego producenta, mimo że starsze maszyny tego producenta do najgorszych nie należą. Trochę się rozpisałem nie do końca na temat, ale może się to komuś przydać.

#98 Share ysy

ysy

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 530 postów

Napisany 16 styczeń 2012 - 21:29

Prasa rolująca na usługi kolego nie patrz na moc ciągnika czy kupisz taką czy taką dasz rade może czasami wolniej ale pojedziesz może za 3lata kupisz większy ciągnik no i prasa będzie jak znalazł a to jest zakup co najmniej na 10 lat to też nie patrz na moc bo na razie starczy i też czasami nie warto przy takiej cenie żałować te 5 czy 10 tysięcy bo za rok można żałować i zaś się mówi trzeba było dołożyć a to zaś nie cofniesz pozdrawiam no i udanych zakupów

Edytowany przez Matey, 17 styczeń 2012 - 00:42.

#99 Share R2maros9641

R2maros9641

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 78 postów

Napisany 16 styczeń 2012 - 21:32

Prasa rolująca na usługi @ysy- coś na bakier z ortografią stoisz. Może sam nie jestem mistrzem i czasami robię błędy, ale w twojej wypowiedzi to aż w oczy razi.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#100 Share szczepan84

szczepan84

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 187 postów

Napisany 16 styczeń 2012 - 21:32

Prasa rolująca na usługi pewnie i te które ja chciałbym kupic można z 2011 znalesc bo nie wszystko zostało sprzedane ale to już cena musi byc odpowiedni dopasowana ale myślę że bliżej wiosny będą takie prasy przeceniac
ja jak na razie nie panikuję z decyzją o zakupie bo czas do wiosny myślę że nie podrożeją bo te o których piszę były zamówione jeszcze w 2011