Skocz do zawartości

Zdjęcie

Prasa rolująca na usługi

113 odpowiedzi na ten temat

#61 Share bobekmariusz

bobekmariusz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 246 postów

Napisany 01 styczeń 2012 - 22:03

Prasa rolująca na usługi no nie wiadomo jak to bedzie z tym euro nawet moja ciocia ktora jest wlascicielka kantoru w bialymstoku mowi ze euro jeszcze w tym roku spadnie do 4zl ale bedzie napewno chwilami po 4,80 takze tanio nie bedzie sam juz od wrzesnia ubieglego roku kupuje traktor mf ale euro psuje bo cena odstrasza jak euro po 4,4 to wychodzi mi 360tys brutto takze jest zle.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Prasa rolująca na usługi Dzisiaj, 11:28
  •  

#62 Share Atsihosam

Atsihosam

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 118 postów

Napisany 02 styczeń 2012 - 09:21

Prasa rolująca na usługi Moim zdaniem krone to jest jeszcze większa marka zielonkaraska niż claas. W końcu zajmują się tylko maszynami zielonkowymi. A jakoś nie boi się tych testów w polsce, mimo że przegrywa z lely. Więc coś tu chyba jest nie tak. Co do prasy claasa jest znajomy co ma takową nie pamiętam modelu, ale mówi że jest ciężka na ciągnik. Co do lely to myślę że teraz to oni się trochę cofnęli nawet, przed zakupem przez lely sam welger dbał o jakość produktu, a teraz zaczęli trochę oszczędzać.
@Szczepan nie myślałeś tez o mchalu? Podobno też bardzo dobre prasy, a z tego co wiem to cena nie wygórowana była.

#63 Share bobekmariusz

bobekmariusz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 246 postów

Napisany 02 styczeń 2012 - 17:00

Prasa rolująca na usługi jak prasa zbija bele na kamien no to chyba cos to musi krecic.

#64 Share szczepan84

szczepan84

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 187 postów

Napisany 02 styczeń 2012 - 19:28

Prasa rolująca na usługi bobekmariusz koles u mnie kumił MF-a przed swietami faktórował a cena euro w dół po św i 10tys w plecy ale pewnie się nie przejmije bo jak mu zdjeli z lawety i postawili to tak stoi bo niewie co ijak w nim trochę zielony starszy gośc
ja bedę celował w cenę euro jak się uda to jak najtaniej spróbuję kupic

Atsihosam wiesz że myślałem ale u mnie niema delera Mchale chciałbym się dowiedziec ile kosztuję taka prasa zmienno komorowa

Edytowany przez szczepan84, 02 styczeń 2012 - 19:30.

#65 Share bobekmariusz

bobekmariusz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 246 postów

Napisany 02 styczeń 2012 - 19:46

Prasa rolująca na usługi mchale to nowosc szczegolnie wersja pasowa takze nie wiadomo jak to chodzi.ja w swojej okolicy nigdy nie widzialem mchale a troche widzialem bo kosze i sieje kukurydze ludziom.u mnie prawie kazdy sipme i inne polskie oraz sprzety zagraniczne takie okolo 20tys zlotych.nawet pgr ma tylko rollanta 250rc.
szczepan a jakiego kupil chodzi mi o serie i model jesli mozesz to podaj cene.

#66 Share michalturbo

michalturbo

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 11 postów

Napisany 02 styczeń 2012 - 22:59

Prasa rolująca na usługi

Tutaj claasa nie ma, ale krone i lely jest i jak widać lely bije wszystkie prasy pod względem zgniotu. http://www.agroshow....11_-_wyniki.pdf

te testy jakieś dziwne
NH BR 7060 bez noży = 555 kg/m3
CASE RB 454 bez noży = 455 kg/m3
te same konstrukcje i takie różnice, ciekawe czym spowodowane? Błąd pomiaru, operator czy może traktor?
Jest taki sam przykład w bliźniakach LELY.

#67 Share ysy

ysy

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 530 postów

Napisany 02 styczeń 2012 - 23:07

Prasa rolująca na usługi rurznica wynikać morze z ustawienia ciśnienia zgniotu i jazdy operatora

#68 Share bobekmariusz

bobekmariusz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 246 postów

Napisany 03 styczeń 2012 - 10:21

Prasa rolująca na usługi takie testy na tych polskich pokazach to pic na wode fotomontaz poniewaz do kazdej prasy inny trakor jedna ma podniesone noze druga nie rozne walki zgrabiane z roznych szerokosci rozne predkosci robocze i operatorzy ktorzy pokazuja jak mozna tylko szybko jechac a nie jak te prace wykonac dokladnie. roznice w tych samych prasach potwierdza moja opinie .

#69 Share szczepan84

szczepan84

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 187 postów

Napisany 03 styczeń 2012 - 17:16

Prasa rolująca na usługi rozamawiałem dziś z delerem McHale zmienno komorowa około 135netto ale daleko odemnie i nie podejmuje sprzedaży bo chodzi o serwis
ale mówił że lely 445 i McHale to na podobnym poziomie
ale to każdy gada co chce a jak jest to sie dowiem jak kupie

#70 Share Atsihosam

Atsihosam

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 118 postów

Napisany 03 styczeń 2012 - 17:39

Prasa rolująca na usługi O to jakoś drogo zawołał za tego Mchala. Jeden użytkownik forum kupił w tym roku właśnie pasową Mchale to dał 120tysi netto, ale chyba po pokazowa była.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#71 Share szczepan84

szczepan84

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 187 postów

Napisany 05 styczeń 2012 - 16:38

Prasa rolująca na usługi dostałem bardzo ciekawą ofertę od Joha deera prasa 854 ful opcja za 123netto pewnie coś jeszcze da się ubic i teraz poważnie sie zastanawiam bo class 380 chce 133 a lely 125 więc ceny bardzo zbliżone ale co będzie lepsze wydajniejsze i będzie miało mniejsze zapotrzebowanie na moc

#72 Share bobekmariusz

bobekmariusz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 246 postów

Napisany 05 styczeń 2012 - 18:39

Prasa rolująca na usługi a centralne smarowanie lozysk w ktorej z tych trzech bedzie ?

#73 Share ysy

ysy

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 530 postów

Napisany 05 styczeń 2012 - 19:16

Prasa rolująca na usługi To musi być rewers lub opuszczana podłoga ale hydraulicznie a nie za pomocą jakiegoś klucza bo jak dobrze zapchasz to klucz nie pomoże centralne smarowanie lub kalamitki wyprowadzone w jeden szereg ale bez tego idzie żyć jak najszersze opony to prym bo jak sucho to okej ale jak mokro to problem bo to nie lekkie maszyny no i porównaj sterowniki co w nich jest jakie funkcje majom zakładanie siatki w jaki sposób się ją zakłada bo na polu jesteś przeważnie sam a ona trochę waży a szczególnie te 4000metra jak je trzeba wrzucać do góry w jakąś dziurę i może jeszcze po jakiś schodkach chodzić z nim to nie polecam no i wybór należy do ciebie bo ty zaś tym będziesz się męczyć a co do pres porównaj jeszcze może MF i NH krone bo to wszystko jedna półka bo ja ten temat przerobiłem na wiosnę i wybrałem NH i jestem zadowolony pozdrawiam a jeszcze jedno przeważnie zawsze każdy chwali to co ma na podwórku.

Błędy ort.
Na przyszłość stosuj krótsze zdania :)

Edytowany przez murtek3, 13 sierpień 2012 - 15:46.

#74 Share szczepan84

szczepan84

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 187 postów

Napisany 05 styczeń 2012 - 20:29

Prasa rolująca na usługi no tak już jest chwalisz ale lubie posłuchac wszystkich za i przeciw
w JD ful opcja sitka sznurek podłoga opuszczana revers w panelu szrokie gumy hamulce wszystko w panelu się obsługuje nie widziałem jak się zakłąda siatkę
lely ma to że balot ma 123x max 160 Jd 117x max 155
lely niema sznurka i zmiany śr bel w panelu recznie pozaty wszystko podobnie ale Jd n adziń dziśiejszy wychodzi mi taniej bo z tych 123 pewnie coś uszczypnę a lely niechca mi puścic ale pewnie jak powiem że chcę Jd to oni opuszczą i dalekj dylemat piszcie za i przeciw wady zalety

#75 Share Atsihosam

Atsihosam

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 118 postów

Napisany 05 styczeń 2012 - 20:41

Prasa rolująca na usługi Jeżeli wszystko to samo to bierz pod kolor :) A widzę że chyba będziesz ciągał DF więc JD lepiej pasuje ;) A tak na serio to ja jednak spośród tych pras wybrałbym jednak lely. W końcu zajmują się tylko zbiorem zielonek to może znają się na tym trochę lepiej. W lely brałeś coś w opcji za te 125tysi?

#76 Share ysy

ysy

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 530 postów

Napisany 06 styczeń 2012 - 08:05

Prasa rolująca na usługi no pod kolor to żaden wybór toczy lely czy jd to ci nie powiem jakie majom zalety i wady bo nimi nie robiłem a plotek nie bende powiadać na temat nh to tak bo umie o okolicy durzo tego chodzi i nawet takie co w rok 10 tysięcy robiom ja na wiosnę wybierałem cena miedzy NH a MF/JD /KRONE 20/30 tysięcy CENY neto to w takim wypadku była duża różnica i zawiele się nie zastanawiałem a co do targowania zadzwoń jeszcze do innych dilerów bo miedzy jednym a drugim może być sporo różnicy pozdrawiam a jeszcze jedno czy na podbieraczu majom wałek bo z nim się lepiej robi

#77 Share szczepan84

szczepan84

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 187 postów

Napisany 09 styczeń 2012 - 19:58

Prasa rolująca na usługi dziś dostałem ofertę zielonej prasy czyli Deutz fahr varimaster 560 117netto full opcja ale nie widzę żadnych wypowiedzi na temat tej prasy bo chciałbym usłyszec też opinię na temat tej prasy

#78 Share limousine

limousine

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 219 postów

Napisany 15 styczeń 2012 - 10:17

Prasa rolująca na usługi To jest ta sama prasa co kuhn VB 2160? Jeśli tak tak to ja mam oferte z tamtego roku na 135 tyś netto (14 noży, opuszczana podłoga, koła 22,5) i to nie jest jeszcze full opcja!
Co do prasy to sporo ludzi je użytkuje, ale opinie są różne np. kolega @slawny, @statek.
Patrząc na budowę komory prasowania poszczególnych pras zauważyłem podobieństwo Lely do Mchale i grupy Galighani(Fendt, MF, Kver....). Kuhn (DF) ma troszke inną budowe, NH(case) jeszcze inną i bardziej skomplikowaną, JD też chyba inną, w claasie i Krone całkowicie inne.
Moim zdaniem najmniej skomplikowaną budowę ma Leli, Mchale i Gali..., A skoro mówią żeby brać prasa jak najmniej zagmatfaną to wybór powinien paść na te co wymieniłem.
Zastanawia mnie jeszcze stosunek budowy komory do zużycia paliwa. Wydaje mi się, że w Kuhnie i NH będzie najniższy.
Case 5140, NH T5060+MX T8, Zetor 7011, C330, Kramer 412

#79 Share szczepan84

szczepan84

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 187 postów

Napisany 15 styczeń 2012 - 13:47

Prasa rolująca na usługi każdy poleca to co ma bo innym nie robi i dlatego nie można doradzic co ma byc dobre do danego gospodarstwa
ja to już rozważam tylko Leley 445 -JD 854 ceny są podobne obie prasy są już zamówione w środę jadę oglodac lely bo dzwonił diler że już przyszły zobaczę jak się potoczy rozmowa o cenie
Ja potrzebuję prasy na około 10 000 bel rocznie więc dlatego tak gmeram i pytam bo nie mogę pozwolic sobie na przestoję w pracy

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#80 Share bobekmariusz

bobekmariusz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 246 postów

Napisany 15 styczeń 2012 - 14:45

Prasa rolująca na usługi no 10 tys bel df 100 km jeszcze pewnie 4 cylindrowym no to raczej ciezka sprawa szkoda ciagnika meczyc i napewno bedzie mial ciezko a z nozami to zadusi go predzej radze ci pomysl o jakims 6 cylindrowym tak zeby te 110km mial minimum.jaka prase bys nie kupil to i tak kazda potrzebuje mocy do krecenia .