szczepan84

Prasa rolująca na usługi

Polecane posty

kgbck    6

Cieszko powiedziec Ostatni bardzo podobala mi sie Wergler ale sasiadom sie 2 spalily podobno problem z lozyskami i odrazu sie zniechecilem ale sprawnie presuja chodz potrafia ukrecic walek w traktorze lepiej wieksza moc miec(To z doswiadczenia sasiadow).Jezeli chcesz liczby to prosze Class 385 variant 24tysiace snopkow zrobila nowe zebatki na 14tysiecy plus silowniki od scisku non stop problem z cisnieniem bo raz daje tyle raz daje tyle serwis dlugo przy niej grzebal i problem zostal ale lozysk jeszcze niewymienialem to chociasz tu zaleta wymieniana plachta od siatki i wytarte juz blachy oslaniajace noze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Atsihosam    12

Welgerki spaliły się przez problem z łożyskami? Pewnie zapomnieli że czasami trzeba coś nasmarować ;p Co do prasy jednak polecę Welgera Najwyższy zgniot mają co za tym idzie mniej bel, mniej siatki, mniej paliwa przeznaczonego na zwożenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kgbck    6

Moze kolego masz racje niepowiem Wergler mi sie podobaja ja niesmarowalem wiedz niewiem:) Classowska tez zbijalem 500kilowe snopki jak nawalilo cisnienie i dawalo ciagle max:) Teraz zdecydowalem sie na prese MC halle

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Atsihosam    12

Mój ojciec zwykł mówić: Jeżeli nie podoba Ci się kolor Welgera(czerwony) to weź McHale(zielony) :D Moim zdaniem dwie najlepsze prasy na rynku różnica właśnie w kolorze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kgbck    6

No tak tylko ja wziolem pasowa v660 i cholera wie jak sie bedzie spisywac bo to nowosc narazie stoi w garazu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szczepan84    21

claas 385 deler ma mi przedstawic ofertę po niedzielichyba że znacie ceny propozycja lely 435 za 28tyś euro netto John Deere 854 kasa zabójcza 150netto

to że prasy się palą to chyba jest związane z tym że się nie smaruje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kgbck    6

Za clasa wychodzi prawie 140 tysiakow gdzie te czasy jak ja kupilem za 78tysiakow zloty:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Atsihosam    12

Ta lely to chyba 445 a nie 435 jeśli tak to cena dobra, tylko że warto np wziąć 17 noży (wygoda bo możesz włączyć 8 lub 9 lub wszystkie- co daje większą gęstość beli) i większe koła jakby było gdzieś mokrzej.

 

 

P.S: Ja swojego Welgera 235za 90000zł wyrwałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rino    13

A własnie ze mchale i welger to nie tylko roznica w kolorze w mc masz dwórzedowe łozyska separacje nozy nawet przy 17 nozach a w welgerze separacja jest tylko gdy wezmiesz wersje z najwieksza liczba nozy, po za tym welger nie pokazuje napelnienia komory prawo lewo( a mysle ze jak za ta cene i niby taka super prasa to powinna to miec) w MChale pokazuje napelnienie komory prawo-lewo i masz regulacje zbicia rdzenia beli, a w welgerze tego nie ma. Cena jest identyczna za obydwie prasy wiec MChale raczej wygrywa. Sam stoje przed zakupem prasy i mialbyc welger no ale ze wzgledu na te rzeczy to bedzie pewnie inna prasa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Atsihosam    12

Co do regulacjii zbicia rdzenia to nie wiem do czego to jest potrzebne. Z separacją noży nie wiem o co Tobie chodzi. A co do napełnienia komory prawo-lewo to moim zdaniem też jest pewna wada, ale przede wszystkim dla poczatkującego pracownika. Przez jeden sezon można się nauczyć jak jeździć w zwałku żeby bela wyszła równa. No i zawsze można robić szersze zwałki, co chyba nie jest problemem.

Welger przed przejęciem przez Lely moim zdaniem robił lepsze prasy. Teraz trochę zaczęli oszczędzać, co za tym idzie McHale ich dogonił. Choćby takie głupie osłony były z metalu, teraz są z plastiku. Albo pojemnik na olej był z poliwęglanu, teraz jest z plastiku.

Ale nadal twierdzę że są to w zasadzie równorzędne prasy. Tylko co komu się podoba ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rino    13

Jezeli ci zamieknie bela i nie bedziesz mial miekkiego rdzenia to powodzenia jak go bedziesz rozrywał(chodzi o sam srodek beli) sasiiad ma welgera i jak prasuje dluga slome i mu sie trafi troche wilgotnego czy cos to mowił ze rdzen nieraz siekiera trzeba naciac bo nie idzie udrzec, Z separacja nozy to chodzi o to ze np w MC jak masz np 17 nozy to mozesz sobie wlaczyc połowe albo wszystkie a w welgerze albo wszystkie albo wcale. Te pokazywanie moze i bajer ale mialem okazje pracowac pasowka z pokazywaniem i bez i poprostu przyjemniej sie pracuje, po co robic walki specjalnie szersze itp, np jak cienka sloma to zawsze udogodnienie tym bardziej biorac pod uwage ze taka prasa kosztuje tyle co ciagnik 80km wiec mysle ze mam prawo wymagac przy takiej cenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

a tak w ogóle to będziesz miał interes na tych usługach? każdy kto ma więcej jak 10 ogonów ma już prasę jaką kolwiek niech starą pasówkę ale ma, a do usług zostają drobnorolni co to chcą żeby jechać na 5-10 kulek i jeszcze się targują że drogo, czasami z dojazdami za paliwo się nie zwraca przemyśl to ;) może w pierszym roku coś ci grosza wpadnie ale tendencja jest taka że nawet ci mali odchodzą zupełnie od hodowli a więksi wolą mieć swój sprzęt

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
juljanking    0

Podajecie marki ale zapomnieliście o jednej a mianowicie o KRONE :) ogólnie to mało jest tych pras u nas w kraju a jest to sprzęt godny polecenia, sam pracuje kronka 6 lat i jest zadowolony i to bardzo, lekko prosta konstrukcja a przede wszystkim mniejsze zapotrzebowanie mocy w porównaniu z wymienionymi poniżej. polecam bo warto mieć taki sprzęt w swoim garażu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szczepan84    21

rino w leli jest możliwośc włączenia 8 lub 9 noży

Mc hale na pewno to to dobra prasa tylko jak znasz ceny pasówek to możesz podac

na ułsugach czy będę miął kasę jak będę miał robic hodowcom bydła lub trzody to na pewno nie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rino    13

rino w leli jest możliwośc włączenia 8 lub 9 noży

Mc hale na pewno to to dobra prasa tylko jak znasz ceny pasówek to możesz podac

na ułsugach czy będę miął kasę jak będę miał robic hodowcom bydła lub trzody to na pewno nie

Cena MChale jest taka sama jak lely, mi dealer lely powiedział ze jest separacja nozy ale tylko jak wezmiemy prase z najwieksza liczba nozy bodajze 24 lub 27 to wtedy mozemy wlaczyc kilka albo wcale. A jezeli prasa z nozami w liczbie 17 (o ile dobrze pamietam) to separacji nozy juz nie ma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szczepan84    21

Cena MChale jest taka sama jak lely, mi dealer lely powiedział ze jest separacja nozy ale tylko jak wezmiemy prase z najwieksza liczba nozy bodajze 24 lub 27 to wtedy mozemy wlaczyc kilka albo wcale. A jezeli prasa z nozami w liczbie 17 (o ile dobrze pamietam) to separacji nozy juz nie ma

masz namaiary na delera na lubelszczyznie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Atsihosam    12

Przy 17 nożach w Welgerze możesz włączyć lub wyłączyć 8 lub 9 lub 17 noży, albo w tej wesji z 25 nożami 12 lub 13 lub 25. Co do rdzenia prasowałem już wilgotniejszą słomę i może trochę gorzej się oddziela. Ale nie żeby się zmęczyć przy jej oddzielaniu. Może inna sprawa że ja jak prasuje słomę to te 3 noże zostawiam właczone i bardzo łaadnie mi się oddziela słoma. W tym roku przetestowałem 13 noży przy słomie z żyta. Co zauważyłem to to że bele są ciężejsze no i przy słaniu słomy jakoś więcej mi jej idzie, ale ściele się też dobrze. Co do Krone to też naprawdę porządna marka ale właśnie kiedy wybierałem swoją belarkę to słyszałem że ona jednak jest dosyć ciężka na ciągnik, a wtedy miałem tylko Ursusa 5314 i bałem się że będe stać tylko w polu a nie robić.

 

P.S: Ciekawe jak się sprawuję ten nowy wynalazek od Krone Ultima.

Edytowano przez Atsihosam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kgbck    6

rino w leli jest możliwośc włączenia 8 lub 9 noży

Mc hale na pewno to to dobra prasa tylko jak znasz ceny pasówek to możesz podac

na ułsugach czy będę miął kasę jak będę miał robic hodowcom bydła lub trzody to na pewno nie

za swoja v660 dalem 125 plus vat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rino    13

Przy 17 nożach w Welgerze możesz włączyć lub wyłączyć 8 lub 9 lub 17 noży, albo w tej wesji z 25 nożami 12 lub 13 lub 25. Co do rdzenia prasowałem już wilgotniejszą słomę i może trochę gorzej się oddziela. Ale nie żeby się zmęczyć przy jej oddzielaniu. Może inna sprawa że ja jak prasuje słomę to te 3 noże zostawiam właczone i bardzo łaadnie mi się oddziela słoma. W tym roku przetestowałem 13 noży przy słomie z żyta. Co zauważyłem to to że bele są ciężejsze no i przy słaniu słomy jakoś więcej mi jej idzie, ale ściele się też dobrze. Co do Krone to też naprawdę porządna marka ale właśnie kiedy wybierałem swoją belarkę to słyszałem że ona jednak jest dosyć ciężka na ciągnik, a wtedy miałem tylko Ursusa 5314 i bałem się że będe stać tylko w polu a nie robić.

 

P.S: Ciekawe jak się sprawuję ten nowy wynalazek od Krone Ultima.

Kolego ale ty masz prase stałokomorową, a ja mowie o zmiennokomorowej i jak nie masz miekkiego rdzenia to rdzen do koncta nawet troche slomy zostanie to praktycznie stoi i twardy jak cała bela, w stalokomorowej nie ma tego problemu bo jabyś nie zbijał to rdzen bedzie zawsze troche luzniejszy niz zewnetrzna str beli

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Atsihosam    12

No to jeśli chodzi o pasówkę to nie wiem dokładnie jak to jest, bo jeszcze ją nie robiłem. Ale i tak moim zdaniem ważniejsze jest to żeby bel na polu było jak najmniej przez co redukujemy koszty. A żeby było ich mniej to najlepiej żeby prasa ubijała jak namocjniej tylko się da. A kolega pytał o prasę na usługi więc mu bardziej zależy na redukcji kosztów, choć może się zdarzyć jakiś obeznany klient który chciałby mieć miękki rdzeń w beli, ale myślę że to rzadkość.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kgbck    6

No dobrze kolego ale jak nawalila mi clas 385 to znaczy dawala ciagle max cisnienie mimo ze ustawialem w niej mieki srodek i zbicie na zewnatrz to kompouter pokazywal ze okej ale presa i tak zbijala na maxa mialem snopki dochodzace dp 600KG nadodatek trafilem mokry rok i niektore pokosy przewracalem 2 krotnie a zeby sloma wyschla. Bylo urwanie glowy taka slome sprzedac bo kto by niewziol o demnie snopki to mial problem z rozbijaniem beli niechcialy sie rozwijac srodki mi odliczali itp Urwanbie glowy a to bylo 6000 snopkow wiedz wole zrobic 7000 snopkow a sprzedac po normalnej cenie bez problemow i potracen

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szczepan84    21

kgbck to jaki był problem w tym claasie 385 naprawiłeś tą usterkę

a co możesz powiedziec o prasach clasa można się nimi zainteresowac po niedzieli będę miał przedstawiciela clasa u siebie i chciałbym co nieco wiedziec na temat tej prasy od użytkowników

co do lely to rozmawiałem z kilkoma użytkownikami 445 to polecają mi ją nawet mi się podoba ale tu chodzi o fukcjonalnośc i bezawaryjnośc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

jestem posiadaczem claasa varianta 280rc z 2005 roku sprzet pierwsza klasa w pgr na uslugach dziennie po 500 bel w tym roku robilem ale to pare dni tylko takich bo pogody byly slabe przewaznie po 300 bel.niezamienilbym napewno na lely lub inna poniewaz ma regulacje stopnia zbicia rdzenia sam posiadam gospodarstwo i jezeli ktos zbija bele od srodka nie zostawiajac miekkiego rdzenia to sloma tylko na podscial bo smrod z niej(bezmyslnosc inz. lely i innych firm mysla ze tylko zbicie jest najwazniejsze) . a ja mam bydlo opasowe i mleczne i zalezalo mi na tym zeby pozniej bele byly nie splesniale . rotor dotykajacy bele ktory aktywnie ja obraca . wskaznik wypelnienia na boki beli . lely niby najwiekszy stopien zbicia bel na swicie a powiem wam prawde ze gowno prawda takie rzeczy i stwierdzenia tylko w polsce duzo czasu spedzilem w niemczech i jakos tam kazda gazeta rolnicza nie pisze ze lely to nr 1 .mc hale to wogole tam nieznaja albo jakiegos innego badziewia . najwiecej nowych pras w niemczech to claas .lely zdecydowana mniejszosc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez xAdamo15
      Witam, posiadam prasę Feraboli Extreme 265 LT z 2013 roku, została zakupiona w tamtym sezonie i pierwsze co zauważyliśmy, że trzeba prasować słomę ułożoną w tym samym kierunku jakim jechał kombajn, jeśli się wjedzie w drugą stronę tzn "na czołówkę" z kombajnem to słoma zaczyna spadać lub wrzucać na druty dociskające, które koniec w końcu zapchają także podbieracz oraz prawdopodobnie zatrzymuje pasy ponieważ jest straszny pisk. Jest to męczące ponieważ przy jeździe na usługi trzeba naprawdę uważać jak się jeździ i nie zawsze widać jak jest ułożona słoma przez kombajn. Wie ktoś dlaczego się tak dzieje? Dzieje się tak z każdą słomą, czy to z pszenicy czy z kostrzewy zawsze jest to samo. Posiadałem starą prasę John Deere z którą nie było takiego problemu.
      Pozdrawiam 
    • Przez masiew
      witam. poszukuje informacji na temat pras zwijających marki Vermeer. nie chodzi mi o to, co można znaleść w google, ale oto, czy ktoś z was niał z nią doczynienia, czy ktoś może mi o niej coś powiedzieć?
    • Przez Górek12
      Witam zastanawiam się nad kupnem prasy i nie wiem która będzie lepsza vicon 1901 czy new holland br 750 będzie użytkowana do sianokiszonki około 300/350 bel i słomy około 100/150 
       
    • Przez Moriss97
      Witam 
      Temat rzeka, jużw ubiegłym roku miałem z tym problemjak nie to zapraszam na mój profil  '
      Taka sprawa w tym roku do sezonu muszę ogarnąć pasy w moejj prasie - NH 654 , potrzebuje wymienić na nowe 3 pasy , najlepiej aby były zakute spinkami Titan 05 bądź Mato - inne nie wchodzą w grę bo już tyle hajsu poszło że za to to by jeden nowy pas wyszedł. Spinki jakie już miałem to ankery i maszynkę mam też , nie wytrzymują i wychodzą z pasów po prostu rozwala je, Miałem też MS25 te skręcane i te już całkiem lipa. blacha gorsza, kręty odpadają masakra.
      Pytanie Głowne, gdzie dostanę 3 nowe pasy w rozmiarze 178mm do tej prasy w rozsądnych pieniądzach. Oraz firmę co zakuwa tymi spinkami. Najleoej jakby sprzedali gowe ze spinkami, ja jestem z woj.warmińsko-mazurskiego. ale ciężko tu o takową firmę.'
      Może ktoś już gdzieś kupował to wie i poradzi co z tym fantem zrobić żeby były sprawdzone. 
      pozdrawiam 
    • Przez c308
      Witam nie mogę nigdzie znaleźć wątku o tej prasie a zastanawiam sie nad jej zakupem.Otóż prowadzę małe 8 hektarowe gospodarstwo nastawione na produkcję mleka(15 krów).Mam 4 hektary łąki i 4 hektary zboża po dwa żyta i owsa.Po żniwach zasiewam na nich poplon i tagze zbieram na paszę.Myślę że na te 300-350 bel rocznie wystarczy mi taka prasa miałaby współ pracować z traktorem kraft(mf 2555,u3512) proszę o opinie i porade na jej temat.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj