Skocz do zawartości

Zdjęcie

Prasa rolująca na usługi

113 odpowiedzi na ten temat

#1 Share szczepan84

szczepan84

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 187 postów

Napisany 15 grudzień 2011 - 20:11

Prasa rolująca na usługi witam jak w opisie jaka będzie najlepsza prasa rolująca na usługi

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Prasa rolująca na usługi Dzisiaj, 21:45
  •  

#2 Share kgbck

kgbck

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 238 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 15 grudzień 2011 - 20:25

Prasa rolująca na usługi Cieszko powiedziec Ostatni bardzo podobala mi sie Wergler ale sasiadom sie 2 spalily podobno problem z lozyskami i odrazu sie zniechecilem ale sprawnie presuja chodz potrafia ukrecic walek w traktorze lepiej wieksza moc miec(To z doswiadczenia sasiadow).Jezeli chcesz liczby to prosze Class 385 variant 24tysiace snopkow zrobila nowe zebatki na 14tysiecy plus silowniki od scisku non stop problem z cisnieniem bo raz daje tyle raz daje tyle serwis dlugo przy niej grzebal i problem zostal ale lozysk jeszcze niewymienialem to chociasz tu zaleta wymieniana plachta od siatki i wytarte juz blachy oslaniajace noze.

#3 Share Atsihosam

Atsihosam

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 118 postów

Napisany 15 grudzień 2011 - 20:59

Prasa rolująca na usługi Welgerki spaliły się przez problem z łożyskami? Pewnie zapomnieli że czasami trzeba coś nasmarować ;p Co do prasy jednak polecę Welgera Najwyższy zgniot mają co za tym idzie mniej bel, mniej siatki, mniej paliwa przeznaczonego na zwożenie.

#4 Share kgbck

kgbck

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 238 postów

Napisany 15 grudzień 2011 - 21:03

Prasa rolująca na usługi Moze kolego masz racje niepowiem Wergler mi sie podobaja ja niesmarowalem wiedz niewiem:) Classowska tez zbijalem 500kilowe snopki jak nawalilo cisnienie i dawalo ciagle max:) Teraz zdecydowalem sie na prese MC halle

#5 Share Atsihosam

Atsihosam

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 118 postów

Napisany 15 grudzień 2011 - 21:10

Prasa rolująca na usługi Mój ojciec zwykł mówić: Jeżeli nie podoba Ci się kolor Welgera(czerwony) to weź McHale(zielony) :D Moim zdaniem dwie najlepsze prasy na rynku różnica właśnie w kolorze :)

#6 Share kgbck

kgbck

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 238 postów

Napisany 15 grudzień 2011 - 21:12

Prasa rolująca na usługi No tak tylko ja wziolem pasowa v660 i cholera wie jak sie bedzie spisywac bo to nowosc narazie stoi w garazu

#7 Share szczepan84

szczepan84

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 187 postów

Napisany 15 grudzień 2011 - 21:13

Prasa rolująca na usługi claas 385 deler ma mi przedstawic ofertę po niedzielichyba że znacie ceny propozycja lely 435 za 28tyś euro netto John Deere 854 kasa zabójcza 150netto
to że prasy się palą to chyba jest związane z tym że się nie smaruje

#8 Share kgbck

kgbck

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 238 postów

Napisany 15 grudzień 2011 - 21:16

Prasa rolująca na usługi Za clasa wychodzi prawie 140 tysiakow gdzie te czasy jak ja kupilem za 78tysiakow zloty:)

#9 Share Atsihosam

Atsihosam

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 118 postów

Napisany 15 grudzień 2011 - 21:27

Prasa rolująca na usługi Ta lely to chyba 445 a nie 435 jeśli tak to cena dobra, tylko że warto np wziąć 17 noży (wygoda bo możesz włączyć 8 lub 9 lub wszystkie- co daje większą gęstość beli) i większe koła jakby było gdzieś mokrzej.

P.S: Ja swojego Welgera 235za 90000zł wyrwałem.

#10 Share rino

rino

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 770 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja, Maszyny rolnicze

Napisany 16 grudzień 2011 - 08:38

Prasa rolująca na usługi A własnie ze mchale i welger to nie tylko roznica w kolorze w mc masz dwórzedowe łozyska separacje nozy nawet przy 17 nozach a w welgerze separacja jest tylko gdy wezmiesz wersje z najwieksza liczba nozy, po za tym welger nie pokazuje napelnienia komory prawo lewo( a mysle ze jak za ta cene i niby taka super prasa to powinna to miec) w MChale pokazuje napelnienie komory prawo-lewo i masz regulacje zbicia rdzenia beli, a w welgerze tego nie ma. Cena jest identyczna za obydwie prasy wiec MChale raczej wygrywa. Sam stoje przed zakupem prasy i mialbyc welger no ale ze wzgledu na te rzeczy to bedzie pewnie inna prasa.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share Atsihosam

Atsihosam

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 118 postów

Napisany 16 grudzień 2011 - 13:56

Prasa rolująca na usługi Co do regulacjii zbicia rdzenia to nie wiem do czego to jest potrzebne. Z separacją noży nie wiem o co Tobie chodzi. A co do napełnienia komory prawo-lewo to moim zdaniem też jest pewna wada, ale przede wszystkim dla poczatkującego pracownika. Przez jeden sezon można się nauczyć jak jeździć w zwałku żeby bela wyszła równa. No i zawsze można robić szersze zwałki, co chyba nie jest problemem.
Welger przed przejęciem przez Lely moim zdaniem robił lepsze prasy. Teraz trochę zaczęli oszczędzać, co za tym idzie McHale ich dogonił. Choćby takie głupie osłony były z metalu, teraz są z plastiku. Albo pojemnik na olej był z poliwęglanu, teraz jest z plastiku.
Ale nadal twierdzę że są to w zasadzie równorzędne prasy. Tylko co komu się podoba ;)

#12 Share rino

rino

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 770 postów

Napisany 16 grudzień 2011 - 14:31

Prasa rolująca na usługi Jezeli ci zamieknie bela i nie bedziesz mial miekkiego rdzenia to powodzenia jak go bedziesz rozrywał(chodzi o sam srodek beli) sasiiad ma welgera i jak prasuje dluga slome i mu sie trafi troche wilgotnego czy cos to mowił ze rdzen nieraz siekiera trzeba naciac bo nie idzie udrzec, Z separacja nozy to chodzi o to ze np w MC jak masz np 17 nozy to mozesz sobie wlaczyc połowe albo wszystkie a w welgerze albo wszystkie albo wcale. Te pokazywanie moze i bajer ale mialem okazje pracowac pasowka z pokazywaniem i bez i poprostu przyjemniej sie pracuje, po co robic walki specjalnie szersze itp, np jak cienka sloma to zawsze udogodnienie tym bardziej biorac pod uwage ze taka prasa kosztuje tyle co ciagnik 80km wiec mysle ze mam prawo wymagac przy takiej cenie.

#13 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 16 grudzień 2011 - 16:15

Prasa rolująca na usługi a tak w ogóle to będziesz miał interes na tych usługach? każdy kto ma więcej jak 10 ogonów ma już prasę jaką kolwiek niech starą pasówkę ale ma, a do usług zostają drobnorolni co to chcą żeby jechać na 5-10 kulek i jeszcze się targują że drogo, czasami z dojazdami za paliwo się nie zwraca przemyśl to ;) może w pierszym roku coś ci grosza wpadnie ale tendencja jest taka że nawet ci mali odchodzą zupełnie od hodowli a więksi wolą mieć swój sprzęt

#14 Share juljanking

juljanking

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 71 postów

Napisany 16 grudzień 2011 - 17:28

Prasa rolująca na usługi Podajecie marki ale zapomnieliście o jednej a mianowicie o KRONE :) ogólnie to mało jest tych pras u nas w kraju a jest to sprzęt godny polecenia, sam pracuje kronka 6 lat i jest zadowolony i to bardzo, lekko prosta konstrukcja a przede wszystkim mniejsze zapotrzebowanie mocy w porównaniu z wymienionymi poniżej. polecam bo warto mieć taki sprzęt w swoim garażu.

#15 Share szczepan84

szczepan84

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 187 postów

Napisany 16 grudzień 2011 - 18:20

Prasa rolująca na usługi rino w leli jest możliwośc włączenia 8 lub 9 noży
Mc hale na pewno to to dobra prasa tylko jak znasz ceny pasówek to możesz podac
na ułsugach czy będę miął kasę jak będę miał robic hodowcom bydła lub trzody to na pewno nie

#16 Share rino

rino

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 770 postów

Napisany 16 grudzień 2011 - 19:17

Prasa rolująca na usługi

rino w leli jest możliwośc włączenia 8 lub 9 noży
na ułsugach czy będę miął kasę jak będę miał robic hodowcom bydła lub trzody to na pewno nie

Cena MChale jest taka sama jak lely, mi dealer lely powiedział ze jest separacja nozy ale tylko jak wezmiemy prase z najwieksza liczba nozy bodajze 24 lub 27 to wtedy mozemy wlaczyc kilka albo wcale. A jezeli prasa z nozami w liczbie 17 (o ile dobrze pamietam) to separacji nozy juz nie ma

#17 Share szczepan84

szczepan84

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 187 postów

Napisany 16 grudzień 2011 - 21:28

Prasa rolująca na usługi

Cena MChale jest taka sama jak lely, mi dealer lely powiedział ze jest separacja nozy ale tylko jak wezmiemy prase z najwieksza liczba nozy bodajze 24 lub 27 to wtedy mozemy wlaczyc kilka albo wcale. A jezeli prasa z nozami w liczbie 17 (o ile dobrze pamietam) to separacji nozy juz nie ma

masz namaiary na delera na lubelszczyznie

#18 Share Atsihosam

Atsihosam

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 118 postów

Napisany 16 grudzień 2011 - 22:27

Prasa rolująca na usługi Przy 17 nożach w Welgerze możesz włączyć lub wyłączyć 8 lub 9 lub 17 noży, albo w tej wesji z 25 nożami 12 lub 13 lub 25. Co do rdzenia prasowałem już wilgotniejszą słomę i może trochę gorzej się oddziela. Ale nie żeby się zmęczyć przy jej oddzielaniu. Może inna sprawa że ja jak prasuje słomę to te 3 noże zostawiam właczone i bardzo łaadnie mi się oddziela słoma. W tym roku przetestowałem 13 noży przy słomie z żyta. Co zauważyłem to to że bele są ciężejsze no i przy słaniu słomy jakoś więcej mi jej idzie, ale ściele się też dobrze. Co do Krone to też naprawdę porządna marka ale właśnie kiedy wybierałem swoją belarkę to słyszałem że ona jednak jest dosyć ciężka na ciągnik, a wtedy miałem tylko Ursusa 5314 i bałem się że będe stać tylko w polu a nie robić.

P.S: Ciekawe jak się sprawuję ten nowy wynalazek od Krone Ultima.

Edytowany przez Atsihosam, 16 grudzień 2011 - 22:29.

#19 Share kgbck

kgbck

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 238 postów

Napisany 16 grudzień 2011 - 23:06

Prasa rolująca na usługi

rino w leli jest możliwośc włączenia 8 lub 9 noży

za swoja v660 dalem 125 plus vat

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share rino

rino

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 770 postów

Napisany 17 grudzień 2011 - 09:11

Prasa rolująca na usługi

Przy 17 nożach w Welgerze możesz włączyć lub wyłączyć 8 lub 9 lub 17 noży, albo w tej wesji z 25 nożami 12 lub 13 lub 25. Co do rdzenia prasowałem już wilgotniejszą słomę i może trochę gorzej się oddziela. Ale nie żeby się zmęczyć przy jej oddzielaniu. Może inna sprawa że ja jak prasuje słomę to te 3 noże zostawiam właczone i bardzo łaadnie mi się oddziela słoma. W tym roku przetestowałem 13 noży przy słomie z żyta. Co zauważyłem to to że bele są ciężejsze no i przy słaniu słomy jakoś więcej mi jej idzie, ale ściele się też dobrze. Co do Krone to też naprawdę porządna marka ale właśnie kiedy wybierałem swoją belarkę to słyszałem że ona jednak jest dosyć ciężka na ciągnik, a wtedy miałem tylko Ursusa 5314 i bałem się że będe stać tylko w polu a nie robić.

P.S: Ciekawe jak się sprawuję ten nowy wynalazek od Krone Ultima.

Kolego ale ty masz prase stałokomorową, a ja mowie o zmiennokomorowej i jak nie masz miekkiego rdzenia to rdzen do koncta nawet troche slomy zostanie to praktycznie stoi i twardy jak cała bela, w stalokomorowej nie ma tego problemu bo jabyś nie zbijał to rdzen bedzie zawsze troche luzniejszy niz zewnetrzna str beli