Skocz do zawartości

Zdjęcie

zbiór traw z łąk torfowych- czym

31 odpowiedzi na ten temat

#21 Share dawidg2

dawidg2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2807 postów

Napisany 15 grudzień 2011 - 20:21

zbiór traw z łąk torfowych- czym A mała sieczkarnia samobieżna i zestawy do tego jakby się spisywały ? U wuja na torfowych łąkach to wszyscy prasą zbierają, sianokiszonke też robią daja radę nawet w zeszłym roku gdy mokro było.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
zbiór traw z łąk torfowych- czym Dzisiaj, 03:56
  •  

#22 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 15 grudzień 2011 - 20:26

zbiór traw z łąk torfowych- czym

Ale ile to krecenia w poprzek, przejazdy po walkach, pokosach. I potem powroty do miejsca gdzie sie skonczylo belowac. Najlatwiej zakopac sie na mokrym, skrecajac na boki.

To nie tak-najczęściej suche jest jakie miejsce nad rowem -zaczynamy belować od pokosu najbliższego do rowu następnie jedziemy "po skosie" do owego rowu, wyrzucamy belę i z powrotem wjeżdżamy w wałek-po prostu te "przerwane wałki" zbieramy na końcu-zawsze to lepiej zaryć się pod koniec roboty niż na samym początku :D .

#23 Share Indiana

Indiana

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 573 postów
  • Zainteresowania:Takie tam...tu i tam.

Napisany 15 grudzień 2011 - 20:27

zbiór traw z łąk torfowych- czym Sieczkarnia samojezdna- jedno wielkie "bydle" na podmoklym gruncie. I zestaw z przyczepa obok- kolejne wielkie "bydlo". Czytaj-ryzyko wtopy duze. Tam ziemia to by jak galareta drzala :D

@jaro, ja takim miejscem nad rowem, skarpą, np. jade nakoniec dlugiej dzialki, biore walek od konca, i jak dojezdzam do drugiego konca, to mam pelna przyczepe.

Edytowany przez Indiana, 15 grudzień 2011 - 20:30.

#24 Share kokoman0

kokoman0

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 603 postów
  • Zainteresowania:Jazda wszystkim co ma koła ale niekoniecznie silnik

Napisany 15 grudzień 2011 - 20:27

zbiór traw z łąk torfowych- czym Co do przyczepy i prasy to bardzo ciężki wybór. Najlepiej łączyć oba systemy zbioru. Ja mam zarówno prasę jak i przyczepę. Prasa jest na bliźniakach i 2 przyczepy jedna na bliźniaku (jednoosiowa służy tylko do przywozu zielonki krowom). Szczerze mówiąc wolę przyczepę samozbierającą ale nie zawsze możliwe jest jej użycie ponieważ wolę skosić mniejszy kawałek i zrobić w bele niż latać z przyczepą i wyciągać skoszoną trawę z prosto z wody (bo i tak bywa). Oczywiście można robić tak, że silos napełniać stopniowo ale jakoś nie mam do tego przekonania. Niewątpliwą zaletą przyczepy jest to, że koszty wykonania kiszonki są diametralnie niższe, przy sprzyjających warunkach (swoją przyczepą) 15-20ha w 1,5 dnia to żaden wyczyn. Przy prasie można (jak już pisałem) dzielić sobie działkę i zbierać materiał z mniejszych kawałków odpowiednio wcześnie co wpływa znacząco na jakość kiszonki ale pamiętam jak w poprzednim sezonie nieraz po 300 an nawet i więcej metrów musiałem zasuwać z 2 belami (po jednej nie opłacało się wozić) to paliwo szło jak woda. Na zrobienie silosu z 12ha wtedy zużyłem mniej paliwa niż na zrobienie trochę ponad 40 bel.

#25 Share dawidg2

dawidg2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2807 postów

Napisany 15 grudzień 2011 - 20:35

zbiór traw z łąk torfowych- czym @Indiana pisałem o małej czyli lekkiej wyposażoną w bliźniaki, jak i ciągnikach. Wuja też ma taką łąke jak galareta się trzęsie. Akurat ma dobrze bo wzdłuż rowu. Ja 7 tonową ładowarką spokojnie daje radę, fakt było trzeba włączyć 4x4 bo na przednim napędzie zrywała darń w przypadku JCB, przy zielonej non stop jest 4x4, pozatym w galerii mam foty tej łąki.

#26 Share Indiana

Indiana

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 573 postów

Napisany 15 grudzień 2011 - 20:43

zbiór traw z łąk torfowych- czym @dawidg2 a co jest lzejsze- sieczkarnia + zestaw z przyczepa? czy ciagnik z samozbierającą?

W tym roku zbierałem z łaki, na której miejscami po wyjsciu z ciagnika mialem wody do kostek, i moze raz przyczepa siadla, kiedy byla juz pelna pośrodku pola, w najwiekszym dole. Ciagnik wyjechal bez pomocy.

Edytowany przez Indiana, 15 grudzień 2011 - 20:59.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#27 Share dawidg2

dawidg2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2807 postów

Napisany 15 grudzień 2011 - 21:24

zbiór traw z łąk torfowych- czym SPokojnie tylko dałem swoją propozycję. Oczywiście pewnie będzie lżejszy ciągnik z samozbierajką.

#28 Share Indiana

Indiana

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 573 postów

Napisany 15 grudzień 2011 - 21:29

zbiór traw z łąk torfowych- czym Wiadomo, ze najlzejsza jest prasa, ale po prasie trzeba jeszcze kręcic po zruszonej darni i bele zbierac. Trudny wybór.

#29 Share dawidg2

dawidg2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2807 postów

Napisany 15 grudzień 2011 - 21:32

zbiór traw z łąk torfowych- czym Pewnie jeszcze najlepiej by było żeby ograniczyć przejazdy to kosić i zbierać za jednym przejazdem.

#30 Share Indiana

Indiana

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 573 postów

Napisany 15 grudzień 2011 - 21:39

zbiór traw z łąk torfowych- czym Tylko, ze kosisz zwykle na takim mokrym terenie kilka dni wczesniej niz zbierasz ;) bo takiego błota z pryzmy, nawet krowa z Etiopii by nie tknela.

#31 Share krzysztofk9

krzysztofk9

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 163 postów
  • Zainteresowania:hodowla i szkolenie psów pasterskich
    http://piesfarmerski.pl/

Napisany 16 grudzień 2011 - 21:41

zbiór traw z łąk torfowych- czym chyba jednak uznaję swoje obawy za uzasadnione co do przydatności przyczepy- łudziłem się że napiszecie" co ty stary,ona ma skrętną oś, szerokie gumy, nacisk jednostkowy na powierzchnię gruntu mniejszy niż prasa, nawet nie będzie trawa przygnieciona- to prasa ma większy nacisk jednostkowy i będzie bardziej niszczyć" :D , dzięki za opinie, jestem za prasą.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#32 Share Guardian1986

Guardian1986

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 57 postów

Napisany 29 styczeń 2012 - 19:40

zbiór traw z łąk torfowych- czym ja mam prasę na szerokich kołach i mam i torfy.robie sianokiche jak najsuchszą i wszystko jest cacy ale jak przychodzi zebrać te bele to tragedia.nie dość że recznie trzeba czasami kulać na suche to i przyczepa pół pełna takie koleiny robi że masakra....
moim zdaniem najlepszym rozwiązaniem jest :mocno pszesuszona sianokiszonka, lekki ciągnik na bliżniakach oraz mała i lekka przyczepa samozbierająca też na bliżniakach.
tylko ta cena...