Skocz do zawartości

Zdjęcie

zbiór traw z łąk torfowych- czym

31 odpowiedzi na ten temat

#1 Share krzysztofk9

krzysztofk9

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 163 postów
  • Zainteresowania:hodowla i szkolenie psów pasterskich
    http://piesfarmerski.pl/

Napisany 15 grudzień 2011 - 14:53

zbiór traw z łąk torfowych- czym witam, stoję przed rozwiązaniem problemu- jak zebrać sianokiszonkę z łąk torfowych. Do tej pory zbierałem siano, ale ciągle powiększam gospodarstwo i w tym roku będzie do zebrania załóżmy 50 ha łak mozgowych-nie dam rady wysuszyć tej ilości więc spróbuję zakisić(choć jeden pokos).o ile wiem jak sobie radzi prasa i ciągnik(bez problemów) o tyle nie mam pojęcia jak na ,w sumie,delikatnym podłożu pracuje przyczepa zbierająca. Przyczepa, duża, razem z ciągnikiem to wielki ciężar- proszę o opinie czy bardzo niszczy się darń, czy zakopuje się, jak na zakrętach, pragnąłbym skorzystać z firmy usługowej- może są przyczepy z odpowiednim ogumieniem?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
zbiór traw z łąk torfowych- czym Dzisiaj, 13:17
  •  

#2 Share szatek

szatek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 144 postów

Napisany 15 grudzień 2011 - 15:24

zbiór traw z łąk torfowych- czym Połowę łąk mam na torfach a wszystko zbieram przyczepą samozbierającą Pottinger Europrofi 4500 i NH T6050. Rok temu siedziałem, w tym roku też siedziałem :P Ale za każdym razem pogoda była deszczowa. A więc jak masz sucho na łące to śmiało, ale gdy popada, albo w ogóle jest mokro na łące to nie radzę. Chyba, że jest b. dobra melioracja.

#3 Share corrado

corrado

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2076 postów

Napisany 15 grudzień 2011 - 15:35

zbiór traw z łąk torfowych- czym Ja również takie łąki posiadam. Próbowałem naprawdę wielu sposobów aby zbierać z nich paszę. Szczerze mówiąc nie znalazłem leprzego rozwiązania od prasy belującej na szerkoich i dużych kołach. Ciężar prasy jak również beli rozłozony jest na oś jak również ciągnik. Kiedyś probowałem zbieranie przyczepą samozbierającą, jednym słowem masakra. Przyczepa 16t tandem na oponach 600/50 r22 toneła razem z ciągnikiem DF DX 160. Dopuki było pusto na przyczepie to bylo dobrze ale jak było trochę więcej niż połowa o pełnej nie wspomne z łąki robiło się pole, koleiny i tak dalej. Tak więc jeśli masz takie łąki to w moim mniemaniu to tylko prasa belująca.
Jeśli pomogłem nacisnij zieloną strzałkę :)

#4 Share krzysztofk9

krzysztofk9

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 163 postów

Napisany 15 grudzień 2011 - 16:37

zbiór traw z łąk torfowych- czym właśnie o to mi chodzi- o porównanie w tych warunkach przyczepa a prasa, tak myślałem że mimo wszystko prasą.

#5 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 15 grudzień 2011 - 16:52

zbiór traw z łąk torfowych- czym Prasa rolująca będzie lepsza tylko nie zrób tego błędu co ja w tym roku. Kupiłem Claasa rolanta 62 i okazało się że jest za ciężka a ten typ robi trochę za duże rolki i na torfy się nie nadaje.Muszę ją sprzedać lub zamienić na mniejszą . Tobie radzę kupić możliwie lekką na szerokich kołach a rolki niech robi do średnicy 120 cm

#6 Share Atsihosam

Atsihosam

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 118 postów

Napisany 15 grudzień 2011 - 17:06

zbiór traw z łąk torfowych- czym Co do wagi to np. Lely Welger RP245 i Lely Welger 445 mają podobną wagę, a ta druga robi bele 1.6x1.2.

#7 Share krzysztofk9

krzysztofk9

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 163 postów

Napisany 15 grudzień 2011 - 17:52

zbiór traw z łąk torfowych- czym Tak wstępnie na Krone 130 się umówiłem i jakoś w nią wierzę- mam do dyspozycji Falcona na bliźniakach i żubronia- oba 50 KM, ale lekkie i sobie radzą w trudnym terenie.

#8 Share Indiana

Indiana

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 573 postów
  • Zainteresowania:Takie tam...tu i tam.

Napisany 15 grudzień 2011 - 18:03

zbiór traw z łąk torfowych- czym Podstawa to nie robić zbyt dużo przejazdów po tym samym terenie. Wolę jechać po bagnie na koniec wałka z pustą przyczepą, i wracajac z powrotem do drogi zebrac pelna przyczepe, mniejsze ryzyko ze siadzie.

Prasa bedzie lzejsza od samozbierającej. Ale po prasie trzeba jeszcze po bagnie bele pozbierac- czytaj: kolejne przejazdy po mokrym terenie.

#9 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 15 grudzień 2011 - 18:08

Prasa rolująca będzie lepsza tylko nie zrób tego błędu co ja w tym roku. Kupiłem Claasa rolanta 62 i okazało się że jest za ciężka a ten typ robi trochę za duże rolki i na torfy się nie nadaje.Muszę ją sprzedać lub zamienić na mniejszą . Tobie radzę kupić możliwie lekką na szerokich kołach a rolki niech robi do średnicy 120 cm

Tą prasę idzie przerobić-mój kuzyn ma taką po przeróbce i teraz robi o średnicy 1,2 m.

#10 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 15 grudzień 2011 - 18:15

Prasa bedzie lzejsza od samozbierającej. Ale po prasie trzeba jeszcze po bagnie bele pozbierac- czytaj: kolejne przejazdy po mokrym terenie.

Tak masz rację :) Za to nie muszę kisić sianokiszonki na pryzmie. zawsze coś za coś. Odnosząc się do swoich warunków to jest to dla mnie wygodne a w przejazdowym silosie mam tylko kukurydzę

Edytowany przez KRISTOFORn, 15 grudzień 2011 - 18:15.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share Farmer94

Farmer94

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 163 postów
  • Zainteresowania:ROLNICTWO!
    PŁEĆ PRZECIWNA!
    MUZYKA I TECHNIKA!!
    alkohole ;)

Napisany 15 grudzień 2011 - 18:25

zbiór traw z łąk torfowych- czym prasa rolka 1,2x1,2 + szerokie gumy + ciągnik (tak z 80km)=nie ma problemów, sianokiszonka zrobiona, a jak się koleiny porobią to walec i ognia :lol:
tylko nie zapinaj 50 km( nawet jeśli prasa będzie miała zapotrzebowanie 40km), bo całą moc da dobicie a na ciągnięcie nic nie zostanie i wtedy możesz cięższą prasę targać (trochę szersze gumy np.10/75-15,3) sąsiad ma (chyba) takie przy swojej case RB + case jx 105u i śmiga po torfowych bez problemu :P

Edytowany przez Farmer94, 15 grudzień 2011 - 18:39.

#12 Share Indiana

Indiana

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 573 postów

Napisany 15 grudzień 2011 - 18:29

zbiór traw z łąk torfowych- czym Pryzma wychodzi ekonomiczniej, a czy warunki siedliskowe pozwalaja na nia czy nie to inna bajka- ale wracajac do tematu: pytasz czym zbierac- czy przyczepa czy prasa.

Jesli prasa, to prawdopodobnie po niej bedziesz krecił się jeszcze po bagnie ciągnikiem z turem, i w dodatku z przyczepą. Będzie siadać. Znajomy przez kilka lat miał ten problem z prasą, ktora i tak mu tonela, a potem jeszcze wyrywal bele. Teraz ma przyczepe z tandemem z blizniakami, i klopot znikl.

U mnie jest podobnie- ciagnik nie topi się, dopóki przyczepa nie grzęźnie. Kola w tandemie przyczepy sa nizsze, i najgorzej, gdy murawa je zablokuje- blizniaki problem by rozwiazaly.

Edytowany przez Indiana, 15 grudzień 2011 - 18:30.

#13 Share krzysztofk9

krzysztofk9

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 163 postów

Napisany 15 grudzień 2011 - 19:03

zbiór traw z łąk torfowych- czym Ale trudno liczyć, że znajdę firmę w rejonie co ma taki sprzęt z bliźniakami, z kolei inwestycja samemu w dużą przyczepę +ciągnik do niej(który mi nie jest taki wielki potrzebny poza tym)- trochę nierealne.
Mniejsza przyczepa do ,załóżmy ,500 ton zielonki- nierealne.
Jeśli chodzi o podłoże to przy sianie czy to prasa, czy to ciągnik z turem większych szkód nie robi- w dołkach jakieś koleiny czasem ale to nie jeżdżę dwa razy tym samym śladem-więc aż takie bagno to nie jest, ale boję się, że jak przejedzie duży zestaw ciągnik przyczepa to się zrobi. Niestety u mnie w okolicy nie da się obejrzeć na łąkach takiego zestawu- nie wiem jak to jest.

#14 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 15 grudzień 2011 - 19:13

zbiór traw z łąk torfowych- czym Szukaj odpowiedzi tu http://www.agrofoto....moze-w-silosie/

#15 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 15 grudzień 2011 - 19:16

zbiór traw z łąk torfowych- czym U nas w okolicy jest naprawde mnóstwo torfów-często gęsto do zbioru bel wykorzystuje sie jak najlżejszy ciągnik z "iglicą" z tyłu-dowozi się nim bele we względnie suche miejsce i tam dopiero ładuje się je ładowaczem na platformę.

#16 Share Indiana

Indiana

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 573 postów

Napisany 15 grudzień 2011 - 19:33

zbiór traw z łąk torfowych- czym @jaro, w tym roku mialem takie miejsca, gdzie ciągnik mógł tylko raz przejsc, miejscami zbieralem z pokosa, nawet walków nie grabilem, bo przy takiej masie zielonki zbrabiarka stawala w poprzek i mielila murawę. I prasa nie zdalaby tu egzaminu, bo drugi raz bym w tych miejscach po bele nie przejechal.

#17 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 15 grudzień 2011 - 20:04

zbiór traw z łąk torfowych- czym I na to jest sposób-prasa na bliźniakach (często spotykany u nas widok) i po zwinięciu beli jedziemy w suchsze miejsce aby ją wyrzucić.

#18 Share Indiana

Indiana

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 573 postów

Napisany 15 grudzień 2011 - 20:12

zbiór traw z łąk torfowych- czym tak? :D i na polu dlugosci 500metrow, ile bedziesz wywozil tych bel belarka, potem wracal po przejazdach zrobionych wczesniej, znowu belowal, znowu wywozil? ;)

#19 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 15 grudzień 2011 - 20:14

zbiór traw z łąk torfowych- czym Ja nie pisałem o długości tylko o szerokości :D .

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share Indiana

Indiana

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 573 postów

Napisany 15 grudzień 2011 - 20:18

zbiór traw z łąk torfowych- czym Ale ile to krecenia w poprzek, przejazdy po walkach, pokosach. I potem powroty do miejsca gdzie sie skonczylo belowac. Najlatwiej zakopac sie na mokrym, skrecajac na boki.